Hannah Maynardová v podání novozélandské herečky Kerry Foxové, žalobkyně soudního tribunálu v Haagu pro zločiny spáchané během války v Jugoslávii, se snaží přesvědčit mladého Bosňana ke spolupráci. Ví totiž, že jeho výpověď proti Goranu Duričovi, bývalému generálovi, který měl na svědomí vyvraždění muslimské vesnice Kasmaj v Srbsku, by mohla tohoto válečného zločince konečně srazit do kolen. Proti ní však stojí silná lobby srbských nacionalistů a další politické tlaky, které jí neustále komplikují práci. A těch silných zájmových skupin, které si přejí celý incident ututlat, je zjevně mnohem víc. Každopádně uprostřed procesu svědek umírá vlastní rukou a vše nasvědčuje tomu, že Durič odejde bez trestu. Proto se Maynardová nakonec vydává přímo do Sarajeva, aby zde nalezla sestru svědka, Miru, v naději, že dívka by mohla něco vědět. A skutečně, dívka ví. A ví toho opravdu hodně. Dost na to, aby se stala terčem. Ochránit ji může pouze jediný člověk. Napínavé drama, dotýkající se palčivých otázek mezinárodní spravedlnosti, natočil v roce 2009 německý režisér Hans-Christian Schmidt. (oficiální text distributora)

larelay

Fantasticka zalezitost, ktora vas na hodinu a pol usadi do kresla a nedovoli sa ani len pohnut. Vojnove zlociny su zaujimavou temou a fungovanie sudnictva este viac. Vsade je to rovnake, politika vlasne svetom a "vyssi princip" taktiez. Skvele herecke vykony hlavnych hrdinov, na pozadi najbrutalnejsich zverstiev v Europe od cias 2.svetovej vojny. ()

pm

Velmi dobře obsazené drama o nejzávažnějším tématu nedávné evropské minulosti. V půli filmu se dokonce objevil v malé roli Leon Lučev, kterého jsem nečekala.Jen ten dabing si zase jednou mohli odpustit. ()

pevico

Už vim, co si pustim, až nebudu moct spát..prvních 40min tohoto filmu!..těžko říct, co mě na těch 40min nudilo nejvíc..pak se to naštěstí trošku rozjelo, ale to už bylo trochu pozdě u mě něco zachraňovat.. ()

ecceHOMMO

GORAN DURIČ.......v rodnej zemi hrdina....inak však generál súdený v Haagu za vojnové zločiny.....alebo inak: spravodlivosť vs realita a záujem lobistických skupín ()

Daddko odpad!

Ako keby Chorváti a Bosanci nemali dostatok vojnových zločincov: Slobodan Praljak , Mladen Naletilić Tuta, Jusuf "Juka" Prazina a mnoho iných. Film mal začať krátkym archívnym záberom ako muslimská divízia SS Paveličovho fašistického Chorvátska vo WWII vybíja Srbov v ich historickej domovine. Keď som videl hneď na začiatku filmu chorvátskych retardovaných hercov v súdnej sieni hneď som tušil koľko bije. Ja som počul inú verziu prečo došlo ku konfliktu. V krčme na národnostne zmiešanom území sedeli na pive dvaja mierumilovní Srbi. Pri vedľajšom stole popíjali rakiju veteráni - starí muslimskí fašisti z 13 Horskej divízie SS Handschar (13.Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, chorvátsky skrátene Handžar divizija). Jazyk sa im rozviazal a zaspomínali na časy ako za 2 svetskeho rata fikali Srbky a potom im handžarom podrezali krky. Srbi sú pruďasi, to je známa vec, i ozvala sa v nich horúca krv predkov Turkobijcov s ktorými po stáročia museli bojovať... a už to bolo. A nakoniec tento problém skončil u vyznávačov trávy, Heinekena a štvrtí Červených lampiónov nie v Amsterdame ale v Haagu. Holanďania, hrdinovia od Srebrenice to zariadili organizačne (a podieľali sa na tomto filmovom paškvile) a úradníci ktorí musia vykázať že neberú plat a diéty v Haagu zadara to roztočili. Proces bol síce fraška v ktorom hlavný svedok - pravdovravný musulman práší ako keď sa z čibuku valí dym... a nakoniec si hodí mašľu (resp. kravatu). Len jediný, avšak postavením najvyšší zástupca administratívy to v úplnom závere filmu pochopil “Preháňate sa tam v obrnených autách a nepriestrelných vestách ako na safari. Lenže čo Vy o tejto zemi viete?“ Úplne presne vystihnuté....A ešte by ma tak zaujímalo čo povedali vzorky DNA z pivnice hotela. Boli to originál potomkovia tureckých bejov alebo srbsko/chorvátskych poturčencov ? Hlavná svedkyňa, ktorú hrá Anamaria Marinca s blond vlasmi a jasne svetlou pokožkou na pravé musulmanské dievča vôbec nevyzerá. Lepší Turek ako poturčenec, tak sa u nás hovorí , možno historicky v spojení s básňou Sama Chalúpku : Turčín Poničan (slniečkári ho majú tým pádom na čiernej listine). Na Slovensku zarecitujú už aj 30 mesační https://www.mojevideo.sk/video/2e9b4/samo_chalupka_turcin_ponican.html ()

AngiS

Pokaždé, když se u nějakýho filmu objeví německá vlajka, tak mě to v první řadě vyděsí k smrti. Nicméně tenhle film vubec nebyl tak špatnej, jak jsem předpokládala.. ()