Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

papadoce

Hodnota tohto diela spočíva v nostalgii. Ako dieťa som mal rád jedinú pasáž a to keď spievali deti “Spravilo sa to samo 😉”. Ako pubertiaka ma tento čudný počin nezaujímal vôbec. No a dnes, dnes keď som už úplný starý ***** a asi aj trochu dosť dospelý, tak som si užil piesne, prekrásnu sexi a neuveriteľne nádherne spievajúcu Marie Rottrovú a tiež ľahkosť príbehu. Viac ako kedykoľvek predtým som si vychutnal “Spravilo sa to samo 😉”, úplne v pohode som sa dokázal povzniesť nad naivitu, chybičky, a podobné drísty, ktoré tu môžu recenzenti hľadať a užil som si tento kratučký muzikál až s nečakanou odozvou. A práve preto a tiež z pozície veku, dávam 4. Kedysi dávno by som nedal toľko ani približne. Lenže “Spravilo sa to samo”. ()

LuiCJ

Akýkoľvek kultový status tento film v rámci československej kinematografie má, asi nebol úplne pre mňa. Od detinských hereckých výkonov, totálne biedneho scenáru (hlavne dialógy medzi Katkou a jej priateľom) až po uši-rvúci soundtrack, úprimne som to nedával. Ale vydržal som nakoniec celých 55 minút. Ono dá sa to pozrieť raz. Či si to však pozriem niekedy z nostalgie znova, veľmi, veľmi pochybujem. ()

nascendi

Neberte nám princeznú nepatrí medzi vydarené muzikály. Napriek tomu je aj po rokoch celkom obľúbený a pesničku Šaty je dosť často počuť z rozhlasových staníc. Keď sa zamýšľam nad obľúbenosťou muzikálu nutne dôjdem k záveru, že napĺňa sny. Sny, v ktorých Marika chodí a pobieha, sny v ktorých si môžeme pripomenúť hudbu legendárneho Deža Ursínyho aj vidieť Mekyho v originálnom svetri. Na tri hviezdičky to bohato stačí. ()

Turiec

Jeden z najlepších muzikálov pre deti, a keď vezmeme do úvahy, že hlavné postavy hrajú neherci – speváci, možno ich herecký výkon považovať za slušný. Film je našťastie len nepatrne postihnutý propagandou, čo sa prejavuje napríklad tým, že detský domov vyzerá takmer dokonale a len jedno z detí na izbe je malý cigánik. Moje skúsenosti sú opačné. ()

ZajoMajo

Tento film nech ani nehodnotia ludia, ktori nemaju deti - lebo nepochopia o com vlastne je. Ja som to pustil malej 2,5 rocnej dcere a je z toho unesena mozno prave tak, ako som z toho uneseny ja, ked som mal sest. Na konci mala plakala a chcela film od zaciatku. Piesen SLOVA-OBYCAJNE SLOVA - si spieva doteraz, snad trochu inak, ale chytlava hudba skveleho Ursiniho - je proste chytlava hudba - ktora sa v dnesnej dobe uz nesklada. Perfektny muzikal - postaveny na perfektnych skladbach... ()

• Ján Štrasser, autor textov do muzikálu, spomína: "Podľa môjho názoru prečo pesničky nevyšli na LP albume, ale až po dlhej dobe, nebola politika, skôr nejaké zákulisné ťahy. Ak by nebola revolúcia, možno by nikdy pesničky na platni a CD ani nevyšli. Diskutovalo sa dlho aj o tom, či Žbirka (Katkín priateľ) a Gombitová (Katka) budú robiť aj postsynchróny svojich postáv. Nakoniec postavy aj nahovorili a muzikál tým dostal autentickosť." (Raccoon.city)
  • Miroslav Žbirka (Katkín priateľ) spomína, ako dosal a prijal úlohu v muzikáli: „My sme boli v tom čase dosť zaneprázdnení hraním s Modusom. A pred jedným naším koncertom na južnom Slovensku prišiel za mnou a Marikou režisér Hoffmeister s ponukou na tento projekt. Keď som počul meno Dežo Ursiny, tak som to viac nepotreboval riešiť a súhlasil som. Marike (Katka) som tiež povedal, že keď robí hudbu Ursiny, niet sa čoho obávať.“ (Raccoon.city)