poster

Snížit se (festivalový název)

 • USA

  Get Low

 • Německo

  Am Ende des Weges

 • Polsko

  Aż po grób

Mysteriózní / Komedie / Drama

USA / Německo / Polsko, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slovan1
  ***

  Už při prvním traileru mě film přitahoval. Spojení Duvall - Murray mě hodně navnadilo. Nakonec to byli hlavně tito dva herci, kteří táhli i celý film. Atmosféra byla plná očekávání toho, co nakonec na všechny vybalí Felix Bush při své pohřební párty. Jeho srub, lide kolem, atmosféra 30. let, to vše na mě působilo zvláštním dojmem... Nakonec ale musím oznámkovat "pouze" silnějšími třemi hvezdičkami. Prostředek se docela táhnul a to mi vadilo... Tajemno z Bushova tajemství se provalilo opravdu až na konci filmu. Oceňuji lehký humor, který se k ponurejšímu duchu filmu dost hodil.(11.2.2012)

 • StarsFan
  **

  Hodina a půl čekání na velkolepé odhalení a následné zklamání. Takové je sto minutové Get Low v jedné větě. Upřímně, takhle vypadá po všech stránkách (hudba, kamera, herecké výkony) výborně natočený film s nulovým dějem. Až do posledních deseti minut se nic neděje, postavičky prakticky jen byrokraticky zařizují věci týkající se pohřbu, zatímco je divák neustále ujišťován, že až konečně k pohřbu dojde, dozvíme se o hlavním hrdinovi o něco více než to, že je to zarostlý samotář. Drama či komedie? Ani náhodou. Ale pokud náhodou hledáte film, kde si můžete pustit posledních deset minut, aniž byste přišli o cokoliv z dějové zápletky, vřele Get Low doporučuju.(26.1.2011)

 • bouncer
  ***

  Mysteriózní / Komedie / Drama? WTF? :-) Ale jo, dalo se. Hodně pomalu plynoucí příběh odkrývá velké tajemství starého pána žijící mnoho v osamění na kraji malého města. Vše se kolem něj dává do pohybu, když si zaživa chce uspořádat svůj pohřeb a pod příslibem darování jeho majetku na něj pozve celé město. Pointa dobrá, herecké výkony zajímavé, ale ve výsledku to mělo k mysteriózní atmosféře daleko, komedie to byla asi minutu s přivřenýma očima a drama to je takové polovičaté.(24.11.2010)

 • ZkuKol
  ****

  Takové klasické zúčtování s minulostí. Duval si zde zahrál vcelku oblíbený charakter a zjevně ho to bavilo. Sissy to pořád sluší a hraje taky dobře, Bill tu vysloveně baví diváka a Lucas se moří s nevděčnou rolí průvodce. Schneider staví na přísně klasickém vizuálu, žádná kinetika, lineární vyprávění, rovnoměrné tempo a minimum lokací. Nejde o nic originálního, nebo revolučního, ale dostanete dílo kvalitní, ze kterého čpí poctivé staromilské řemeslo... 70% PS: Febiofest 2011(27.3.2011)

 • Šakalík
  ****

  Velmi lidsky pojatý příběh samotáře Felixe Bushe, který si v úplné samotě daleko od lidí odpykává dobrovolný trest za něco, co spáchal před čtyřiceti lety a sám sobě nikdy neodpustil. První polovina filmu je doslova brilantní, především Robert Duvall v hlavní roli je úchvatný a perfektně ho doplňuje Bill Murray, kterému probleskne v oku jiskra pokaždé, když se řekne slovo dolar. Vůbec ty úvodní seznamovací pasáže nemají chybu a jsou velmi vtipné. Jenomže jakmile si nechá Felix ostříhat svůj divoký plnovous, jakoby tím filmu uvázal na nohu železnou kouli, protože od té doby nám to pokulhává a vleče se. Přesto se pořád ve vzduchu vznáší vzrušující nejistota toho, co ještě nevíme, jenomže samotný konec, který celý film slibuje šokující odhalení, je docela velké zklamání, protože mně osobně nepřišlo Felixovo provinění zase tak odsouzeníhodné, aby za to musel sám sebe trestat po čtyři dlouhá desetiletí. No to je asi relativní. Celkově byl pro mě tenhle film ale solidní divácký zážitek.(11.2.2011)

 • - Ve scéně, kdy Felix (Robert Duvall) odjíždí za reverendem na sever, je v odrazu auta vidět filmový štáb. (Lumberjack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace