Po Tomášovi (TV film)

After Thomas

Velká Británie, 2006, 93 min

Film, který mě jedině utvrdil v tom, že mateřství nemám v krvi. Opravdu se klaním rodičům, kteří se dokáží starat o podobně "postižené" dítě, já bych to nedokázala. Film je těžkým příběhem dítěte, které nedokáže opětovat lásku svým rodičům - ale zato se zamiluje do svého psa. Vychovávání skrze něj se možná nezdá být úplně správné, ale chápu, že zoufalí rodiče udělají všechno proto, aby byl jejich život trochu snesitelnější . Britové takové téma ale berou poněkud chladně, nemohu si pomoct.. a také chvílemi otřepaně a nudně. U takového příběhu by se člověk nudit neměl.(1.4.2014)

Priemerný film z Veľkej Británie, podľa skutočných udalostí, ktorý Vám čo to napovie o živote s autistickým dieťaťom. Takto nejako to asi vyzerá v tých rodinách, a to táto mala naozaj šťastie, že držala pohromade. Moja blízka kamarátka je učiteľkou takýchto detí, takže už som si vypočula mnoho všelijakých príbehov ... hold, nie je to med lízať.(14.3.2014)

Třetí film o autismu v řadě (Jmenuji se Khan, Temple Grandinová) a z mého pohledu asi nejlepší, nejlepší proto, že ukazuje ten "obyčejný" život s autistou, bez pohádek (Khan) a velkých vítězství (Grandinová). Život s autistou je totiž boj, boj o každý krůček kupředu a z každé vyhrané "bitvy" máte nesmírnou radost, a to i když jím může být tak prostá věta jakou je Táto, mám tě rád.(3.9.2014)

• jhrasko

Silne subjektívne: prototyp filmu, ktorý chce zaujať, upozorniť a dojímať, miesto toho ale posobí otravne a vydieračsky. Kombinuje všetky neduhy melodrámy, rodinného príbehu a filmu s posolstvom, k čomu si scenáristi nabalili motív potenciálnej nevery + prekvapujúco mŕtvej babičky a tým spečatili moj divácky pocit zúfalstva. Asi som pozeral iný film ako ostatní...(6.3.2010)

Krásný snímek o neobvyklém přátelství autistického chlapce a zlatého retrívra. A také o tom, jak dokáže pes pomoci člověku, dítěti, které žije ve svém vlastním, uzavřeném světě, k němuž nemá nikdo klíč. Ve dvou scénách mi úplně neočekávaně vyhrkly slzy a já si říkala, že jestli tento dojemný příběh skončí špatně, jak bývá ostatně u "zvířecích filmů" dobrým zvykem, tak to asi neunesu:) A tím, že je snímek natočen dle skutečných událostí, je to ještě krásnější. Ve vedlejší, malé roličce potěšil tehdy ještě malinký Asa Butterfield.(12.3.2014)

• - Zlatý retrívr "Tomáš" uhynul krátce po natočení filmu. (Langy10)