poster

Po Tomášovi (TV film)

 • Velká Británie

  After Thomas

Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

 • hellstruck
  ***

  Film, který mě jedině utvrdil v tom, že mateřství nemám v krvi. Opravdu se klaním rodičům, kteří se dokáží starat o podobně "postižené" dítě, já bych to nedokázala. Film je těžkým příběhem dítěte, které nedokáže opětovat lásku svým rodičům - ale zato se zamiluje do svého psa. Vychovávání skrze něj se možná nezdá být úplně správné, ale chápu, že zoufalí rodiče udělají všechno proto, aby byl jejich život trochu snesitelnější . Britové takové téma ale berou poněkud chladně, nemohu si pomoct.. a také chvílemi otřepaně a nudně. U takového příběhu by se člověk nudit neměl.(1.4.2014)

 • eLeR
  ***

  Priemerný film z Veľkej Británie, podľa skutočných udalostí, ktorý Vám čo to napovie o živote s autistickým dieťaťom. Takto nejako to asi vyzerá v tých rodinách, a to táto mala naozaj šťastie, že držala pohromade. Moja blízka kamarátka je učiteľkou takýchto detí, takže už som si vypočula mnoho všelijakých príbehov ... hold, nie je to med lízať.(14.3.2014)

 • PetrPan
  *****

  Třetí film o autismu v řadě (Jmenuji se Khan, Temple Grandinová) a z mého pohledu asi nejlepší, nejlepší proto, že ukazuje ten "obyčejný" život s autistou, bez pohádek (Khan) a velkých vítězství (Grandinová). Život s autistou je totiž boj, boj o každý krůček kupředu a z každé vyhrané "bitvy" máte nesmírnou radost, a to i když jím může být tak prostá věta jakou je Táto, mám tě rád.(3.9.2014)

 • jhrasko
  *

  Silne subjektívne: prototyp filmu, ktorý chce zaujať, upozorniť a dojímať, miesto toho ale posobí otravne a vydieračsky. Kombinuje všetky neduhy melodrámy, rodinného príbehu a filmu s posolstvom, k čomu si scenáristi nabalili motív potenciálnej nevery + prekvapujúco mŕtvej babičky a tým spečatili moj divácky pocit zúfalstva. Asi som pozeral iný film ako ostatní...(6.3.2010)

 • Aluska88
  ****

  Krásný snímek o neobvyklém přátelství autistického chlapce a zlatého retrívra. A také o tom, jak dokáže pes pomoci člověku, dítěti, které žije ve svém vlastním, uzavřeném světě, k němuž nemá nikdo klíč. Ve dvou scénách mi úplně neočekávaně vyhrkly slzy a já si říkala, že jestli tento dojemný příběh skončí špatně, jak bývá ostatně u "zvířecích filmů" dobrým zvykem, tak to asi neunesu:) A tím, že je snímek natočen dle skutečných událostí, je to ještě krásnější. Ve vedlejší, malé roličce potěšil tehdy ještě malinký Asa Butterfield.(12.3.2014)

 • - Zlatý retrívr "Tomáš" uhynul krátce po natočení filmu. (Langy10)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace