Strange Fish (festivalový název)

Strange Fish

Hudební

Velká Británie, 1993, 50 min

David Hinton

Scénografie:

Michael Howells

Dechberoucí podívaná, kterou jsem sledoval s otevřenou pusou. Film si mě naprosto získal a já toužil své tělo rozpohybovat do rytmu hudby a nechat se unášet neznámo kam.(10.9.2011)

Taneční choreografie Strange Fish, která vznikla přímo pro film, je plná symbolů, extrémních emocí a fyzického vypětí, které uspokojí milovníky experimentů typu: tanec a film. Dílo, které je dvacet let staré, pojednává o stále aktuálních tématech (vztahy a vše s nimi spojené) obohacených o biblický podtext a prvky mytologie (důmyslné sirény). Pohybem lze vyjádřit myšlenky lépe něž slovy a soubor DV8 je přeborníkem v tomto srozumitelném vyjadřování bez přetvářek. Současná kinematografie by se z filmů neokoukaného žánru screen dance mohla učit a nahradit plytké fráze za opravdovou řeč těla, co dokáže celý sál rozesmát a v zápětí v něm vyvolat hlubý soucit nad lidskou tyranií.(10.9.2011)

Propojení maniakíálních obrazů DV8 s hudbou Jocelyn Pook mi jako vždy vyrazil dech...(13.6.2009)