poster

Cesta a náhody Karla Högra (TV film)

Dokumentární

Československo, 1969, 58 min

Hrají:

Karel Höger

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • sportovec
    *****

    Bystrý a pronikavý portrét předčasně zesnulého oblíbence české Thálie divadelní, filmové o televizní. Karel Höger byl nejen mistrem jevištní řeči, skvělým "čtecem" a recitátorem, oblíbencem malých dětí své doby, ale i hercem myslícím, uvažujícím, filozofujícím. Hercem intelektuálním v nejlepším slova smyslu. Vávrova charakteristika nejinteligentnějšího milovníka československé kinematografie je více než přiléhavá. Myslím, že místo, které nedobrovolně uvolnil před 34 lety, zůstává stále nezaplněné. Höger byl, zůstává, je a bude skutečným Mistrem.(8.5.2011)

  • Přemek
    *****

    Vynikající portrét, který vedle filozoficky nosných Högrových úvah obsahuje i úryvek z dnes již nedochovaného rozhlasového záznamu Burjakovova Lidé, bděte! (1951 - nebo snad šlo o načtení přímo pro pořad?), nesmírně vzácnou ukázku ze Smrti obchodního cestujícího (rozhovor se zaměstnavatelem) a další, mj. i z televizní inscenace Pozdní doznání (196?, hrají Karel Höger, Bohuš Záhorský, Eduard Dubský, Zdeněk Řehoř a jiní) či Spojení přes Kodaň (1969).(28.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace