poster

Božena Němcová: Viktorko! Karlo!! Báro!!! (divadelní záznam)

Drama

Česko, 2007, 154 min

Předloha:

Božena Němcová (povídka)

Kamera:

Petr Vejslík

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (2)

  • Katullka
    ***

    Mnoho lidí nechápe, jak tak těžký kus mohla režie v podání Pitínského a Jiráska projít davem nenáročných diváku v Uherském Hradišti. Inscenace pro ČT by se dala pochopit. Nalezlo se ale pár jedinců, kteří to ocenili. Byla jsem jedna z nich. Uječená Josková, nekonečné minuty (ba hodiny), stejně nepřebili můj dojem z celého díla. Skvost za skvostem. Ale po druhé bych na to nešla...(15.9.2010)

  • M.Macho
    *****

    Další z bizarní pastiše velkého Píti. Po veleúspěšném veledílem "Liška Bystrouška" v Uherském Hradišti tentokrát jako po tématu svým všeobijímajícím obětím vyhmátl nejosudovější hrdinky Boženy Němcové - Viktorku z Babičky, stejnojmennou Karlu a divou Báru. Jde o postavy nabourávající stereotypy, zkostnaťelé konvence a staromilecké jednání. Pitínský k nim přidal dalšího osamělého bojovníka - rozměr regionálního genia loci Valašského Mezizříčí, kde Alfréd Radok bojuje skrze umění s německou okupací. Inscenace v níž nechybí oblíbené Pitínského téma a zvláštní cit pro jazyk...(7.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace