Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ***

  Petera O´Toolea mám hodně ráda. Je to pro mě Pan herec. Celý příběh byl postaven na něm. Moc se tu snažil, ale chybou scénáře ta jeho snaha vyšla naprázdno. Opliceké eskapády herce Alana Swana přestávaly být po chvíli vtipné. Scéna s hasičskou hadicí, kdy se chtěl Alan dostat na večírek, mě rozesmála, ale jinak tu nic pořádného není. Pokud tedy nepočítám neustálou snahu mladíčka Stonea hlídat hvězdu filmového plátna, která měla velmi nevyzpytatelné chování.(19.10.2011)

 • Gemini
  ****

  Překrásné retro jedoucí na stabilní dobré vlně, s pár třeskutými gagy a dojemnými momenty, především na téma lesk a bída života hvězdy oživující zašlou slávu. A pocta historii televize NBC, což je podle mě asi tak 95% českého diváctva úplně šumák;) Peter O'Toole je tu famózní (oscarová nominace zasloužená), ostatní si opět 95% českého diváctva zřejmě nebude odnikud pamatovat a ani po tomto filmu si je nezapamatuje. Víc asi není třeba dodávat, pro mě to bylo při všedním večeru velmi příjemné překvapení zpočátku při studiu poznámek a právních předpisů, které jsem postupně opouštěl na delší a delší chvíle:) 70%(8.1.2012)

 • gudaulin
  ***

  Veskrze průměrný film, který stojí na hereckém výkonu Petera O'Toola. Ten byl právě na vrcholu svých tvůrčích sil i na vrcholu popularity a přece sám o sobě nemohl film spasit, na to má snímek příliš bezzubý scénář a vtípky. Film navíc není dobře ukotvený v jednom žánru, 3/4 své stopáže se tváří jako úsměvné retro z doby počátků televize, které ovšem takové Zlaté časy rádia od Woody Allena poráží drtivým způsobem, aby se to v závěru zvrtlo v bláznivou frašku, kde na pódiu před kamerami zápasí gangsteři s hereckým ansámblem. Paradoxně ten ulítlý závěr zachraňuje slabé 3*. Celkový dojem: 50 %.(15.1.2012)

 • pakobylka
  *****

  Ze všech úhlů pohledu sympatická, přívětivá, kultivovaná záležitost s bezchybnou retro atmosférou, která ani na okamžik neztrácí nadhled a glanc. Zná všechny naše poklesky, přesto nad námi neláme hůl a s roztomilou nenuceností a s naprostou samozřejmostí nám nabízí další šanci. Její půvab je skromný a nenápadný - navzdory tomu ho nelze přehlédnout ... její smích je osvobozující - protože se nevysmívá ... a její pointa je vpravdě kouzelná - neboť opravdový hrdina prostě nemá jinou možnost než zůstat hrdinou.(19.10.2011)

 • igi B.

  - - - P.S. Opět neblahá ukázka tušašsky tradiční magořiny, jak nakládat se staršími kvalitními zahraničními filmy v režii (nejen) ČT - výřez z už jednou ořízlého obrazu a idiotský >kuchyňský< český dabing prakticky bez ruchů a původní atmosféry filmu... . . . Pro igitátora proto zase jednou nesledovatelné... °-( . . . Proč to ta ignorantská profesní žumpa z takzvané "televize veřejné služby" dělá je na delší rozbor, který zde nehodlám podrobněji zpracovávat a nahrazovat tak úlohu dnes želbohu marketingově zkorumpované žumpy žurnálistické, od které při dnešním stavu věcí snad už ani nemá smysl očekávat, že vedle >pyjárových< blábolů mohla by třeba občas i kritizovat tyhle kulturní zhovadilosti naší >vepřejnosrádní< , uváděné navíc na takzvaně "jiném" druhém programu, určeném z principu přece náročnějšímu diváku... . . . Tak snad někdy na dvd. - - - - - (V této zprasené podobě nedohleděno, zatím nehodnoceno. - /22/4/)(18.10.2011)

 • - Deset let po premiéře snímku vznikla úspěšná stejnojmenná broadwayská show, v níž v hlavní roli zazářil Tim Curry. (Olík)

 • - Scénář značně ovlivnil výkonný producent Mel Brooks, který v padesátých letech pracoval jako scenárista pořadu Your Shows of Shows (od r. 1950), v jehož jedné epizodě vystoupila hollywoodská hvězda Errol Flynn. Tato událost inspirovala k hlavní dějové linii snímku. (Olík)