Nejspíše to měl být trochu depresivní pohled na dobu Vánoční, což se možná tak ze čtvrtiny splnilo.Tři kamarádi, kteří spolu stráví Vánoční večer v karaoke baru a pomalu začnou odhalovat své problémy.Jednomu zemřela žena, druhý si myslí že právě narozené dítě není jeho a třetí pomalu umírá v důsledku smrtelné nemoci.A tak nějak postupně to vyplouvá na povrch.Od tajemné ženy, která se pak objeví v baru jsem čekala opravdu něco tajemného, čehož jsem se vůbec nedočkala.Tři králové a tři hvězdičky, třetí za docela sympatického Rauniho.(3.4.2016)

Filosoficky laděný finský snímek ukazuje tak trochu jiný pohled na "vánoční pohodu". A zatraceně dobrý pohled! Po skončení filmu mě mrazilo a vlastně ještě teď mě mrazí, když píši tenhle příspěvěk. A pařící santa v karaoke baru mě prostě totálně odrovnal. Tudíž to zafungovalo a není co řešit.... 5* - 95% Originální trailer: http://www.youtube.com/watch?v=hKFsRSukLHA(17.11.2010)

Nádhera. Velice drsná sonda do propletence přátelství tří mužů. Příběh je niterně pravdivý, neboť dlouhodobé přátelství ani v předvánočním a vánočním čase nikdy není prosto takovýchto hlubokých zranění a jizev. Chvílemi jde až mrazivě skutečně o život, a přitom k tomu autoři nepotřebují americké pomůcky. Opravdu skvělé.(16.10.2010)

• hero_bk

Myslet si, že když umí jeden bratr točit výtečné filmy, tak ten druhý to bude umět taky, byl omyl. Sáhodlouhé blábolení o ničem (smyslu života?) mi připomínalo Finchera, kterého ze srdce nesnáším, chaotický scénář vám nedává možnost ztotožnění se s kteroukoli postavu a spíš vám všechny polezou na nervy (pokud je vůbec dokážete rozlišit). No a to co předváděl kameraman - trochu zaspal dobu, ne? Prudké zoomování se ve vážně míněných filmech už dobrých 20 let nepoužívá, protože je to prostě odporné. Na druhou stranu depresivní pohled na Vánoce není vůbec k zahození a působí jako hezký protiklad k americkým kýčům.(23.12.2011)

Film stojící na třech mužích sedících o vánočních svátcích v opuštěném karaoke baru. Skrze improvizační hru stojící na přirozených reakcích herců rozkrývá existenciální témata. Ta jsou protknuta severskou černohumornou poetikou, která znejisťuje diváka do té míry, že ani v nejzásadnějších okamžicích filmu neví, zda se má postavám smát nebo je litovat. Téměř nulový rozpočet znovu ukazuje, že natočit dobrý film, nemusí nutně znamenat, že na něho tvůrci mají kupu peněz.(6.9.2015)

• - Pro všechny herce bylo překvapením, když se na scéně objevila Irina Björklund. Jediný, kdo věděl, že v tomto filmu bude hrát, byl režisér Mika Kaurismäki. (Cheeker)

• - Na námět přišel Mika Kaurismäki tak, že přiletěl z Brazílie na návštěvu za rodinou, se kterou se sešel v baru, který spoluvlastní s bratrem. A právě tam byli přítomni tři skuteční herci a povídali si o svých životech, a když večer pokročil, tak padl návrh, zda by z tohoto večera nemohl být film. (Fleatful)

• - Většina filmu byla improvizovaná. (Cheeker)