• agassi68

Tešil som sa na fínsky humor a dostal sa mi.. Toto mi bolo vtipné, keď som mal dvanásť. A to ešte možno preháňam. Čo je to za komédiu bez štipky nápadu. Stále dokola trtošenie len aby ten druhý žiarlil. Dramatické tam tiež nič nebolo. Dopozeral som lebo sa mi nechcelo veriť, že to takto pôjde až do konca. išlo..(21.12.2011)

Vtipné, zajímavě pojaté téma manželské krize, ke konci napínavé - takovýto film se nemůže natočit nikde jinde než na severu Evropy, zde konkrétně ve Finsku. Stále mě dostává, jak to ti Finové dělají :-) Nejlepší byla stylová "japonská" kamarádka hlavní ženské představitelky, slídivý "slušný" soused a peripetie policejního páru. I když motiv s pasákem a znovu nalezeným příbuzným byl slabší a snažil se o nějaké zabroušení na odvrácenou stranu, dávám 5 hvězd, protože mě to naprosto strhlo!(26.9.2011)

Oh yes... Tušila jsem, že finský film bude stát za to... :) Všichni povinně pustit... Nebojí se ukázat velký a starší lidi ve spodním prádle... Dokonce mající sex... A mám silné podezření, že i bez make upu... ano... Boří všechna tabu... A stojí to za to... Je to úchylný, bláznivý, šílený a naturalistický a při tom fak dobrý! :)(30.1.2012)

Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

Začínam prichádzať na chuť severskej kinematografii so všetkými jej uletenýmí postavami. Tie boli dominantné aj v tomto filme. Kaurismäki krásne vykreslil ich charaktery na pozadí udalostí odohrávajúcich sa v jednom dome a súvisiacich s rozvodom ústrednej dvojice. Veľa sexu (vkusného) každého s každým dotvorilo kolorit neobyčajného zážitku. Výborné herecké výkony, potešila Kati Outinen vo svojej domino-úlohe a krásna Nina. Odporúčam... 65%(5.6.2013)

• - Film se stal díky 140 tisícům návštěvníkům ve Finsku druhým nejvýdělečnějším filmem roku. (Zdroj: ČSFD.cz)