Poslední dobou přicházím na chuť některým severským komediím. Tahle finská k nim určitě patří. Mám ráda tragikomedie a černý humor, kterého je tady opravdu dost. Je pravda, že bláznivých situací je zde někdy až moc, ale bavily mě. Herecky jsem si nejvíce užívala ujetou kamarádku manželky a slizkého kamaráda manžela, kteří fakt neměli chybu. Situační humor kolem zvědavého a stále vyplašeného souseda byl taky super. Prostě jsem se bavila od začátku až do konce, což je při dnešních komediích docela vzácné.(21.1.2012)

Oh yes... Tušila jsem, že finský film bude stát za to... :) Všichni povinně pustit... Nebojí se ukázat velký a starší lidi ve spodním prádle... Dokonce mající sex... A mám silné podezření, že i bez make upu... ano... Boří všechna tabu... A stojí to za to... Je to úchylný, bláznivý, šílený a naturalistický a při tom fak dobrý! :)(30.1.2012)

Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

Vtipné, zajímavě pojaté téma manželské krize, ke konci napínavé - takovýto film se nemůže natočit nikde jinde než na severu Evropy, zde konkrétně ve Finsku. Stále mě dostává, jak to ti Finové dělají :-) Nejlepší byla stylová "japonská" kamarádka hlavní ženské představitelky, slídivý "slušný" soused a peripetie policejního páru. I když motiv s pasákem a znovu nalezeným příbuzným byl slabší a snažil se o nějaké zabroušení na odvrácenou stranu, dávám 5 hvězd, protože mě to naprosto strhlo!(26.9.2011)

Kaurisäki má i lepší filmy. Tady to byl takový spletenec, který se rozuzloval až ke konci filmu. Nejdřív Natálie, která sletěla z bůhvíjakého poschodí, načež se tam začala plést jedna neurovnaná manželská dvojice Tuula a Juhani, vlastně už rozvedená dvojice, s nějakými podezřelými existencemi, o nichž jsme se dozvídali, že jde o gang snad s obchodem bílým masem, vedený matkou hrdinky našeho povídání Tuulou. Nina byla pěkná holka, ale gang se jí chtěl pomstít za domnělou vraždu Natálie a navíc si chtělas přivlastnit nějaké peníze gangu... Ne vše jsem chápal.(14.8.2018)

• - Film se stal díky 140 tisícům návštěvníkům ve Finsku druhým nejvýdělečnějším filmem roku.