Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ibeh
  ****

  Poslední dobou přicházím na chuť některým severským komediím. Tahle finská k nim určitě patří. Mám ráda tragikomedie a černý humor, kterého je tady opravdu dost. Je pravda, že bláznivých situací je zde někdy až moc, ale bavily mě. Herecky jsem si nejvíce užívala ujetou kamarádku manželky a slizkého kamaráda manžela, kteří fakt neměli chybu. Situační humor kolem zvědavého a stále vyplašeného souseda byl taky super. Prostě jsem se bavila od začátku až do konce, což je při dnešních komediích docela vzácné.(21.1.2012)

 • DadysGirl
  ****

  Oh yes... Tušila jsem, že finský film bude stát za to... :) Všichni povinně pustit... Nebojí se ukázat velký a starší lidi ve spodním prádle... Dokonce mající sex... A mám silné podezření, že i bez make upu... ano... Boří všechna tabu... A stojí to za to... Je to úchylný, bláznivý, šílený a naturalistický a při tom fak dobrý! :)(30.1.2012)

 • Morloth
  ****

  Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

 • Kamkon
  *****

  Vtipné, zajímavě pojaté téma manželské krize, ke konci napínavé - takovýto film se nemůže natočit nikde jinde než na severu Evropy, zde konkrétně ve Finsku. Stále mě dostává, jak to ti Finové dělají :-) Nejlepší byla stylová "japonská" kamarádka hlavní ženské představitelky, slídivý "slušný" soused a peripetie policejního páru. I když motiv s pasákem a znovu nalezeným příbuzným byl slabší a snažil se o nějaké zabroušení na odvrácenou stranu, dávám 5 hvězd, protože mě to naprosto strhlo!(26.9.2011)

 • Vesecký
  ***

  Kaurisäki má i lepší filmy. Tady to byl takový spletenec, který se rozuzloval až ke konci filmu. Nejdřív Natálie, která sletěla z bůhvíjakého poschodí, načež se tam začala plést jedna neurovnaná manželská dvojice Tuula a Juhani, vlastně už rozvedená dvojice, s nějakými podezřelými existencemi, o nichž jsme se dozvídali, že jde o gang snad s obchodem bílým masem, vedený matkou hrdinky našeho povídání Tuulou. Nina byla pěkná holka, ale gang se jí chtěl pomstít za domnělou vraždu Natálie a navíc si chtělas přivlastnit nějaké peníze gangu... Ne vše jsem chápal.(14.8.2018)

 • - Film se stal díky 140 tisícům návštěvníkům ve Finsku druhým nejvýdělečnějším filmem roku.