Hua chi liao na nu hai

• USA Candy Rain

V antologickém dramatu jsou propojeny čtyři příběhy o životě v taiwanské lesbické komunitě. Milenecký pár Spancer a Summer je v krizi - zatímco Spancer svou partnerku hluboce miluje, Summer má pochybnosti a chce ze vztahu vycouvat, aby mohla navázat vztah s mužem. Ricky je ženou, která se nedokáže vyrovnat se svou násilnou povahou a často se přistihne, jak bije ženy, které miluje. Jassie za hořkých okolností opustila svého dlouholetého přítele a po setkání s nejlepší kamarádkou ze střední školy se dozvídá, že její bývalá důvěrná přítelkyně k ní chová vřelé city. A doručovací služba má velké problémy s nalezením ženy jménem Candy Rain (Déšť cukrátek), která má převzít jednu speciální zásilku. [Film festival Zlín 2009] (oficiální text distributora)

Ceres

I přesto, že nejsem žádným příznivcem takových témat, tu a tam přeci jen vznikne opravdu kvalitní snímek jako třeba dokonale úžasný snímek od Wonga Happy Together či Crazy Beautiful od Lee Ch. Y. Tenhle film má 4 příběhy a pojednává o lesbických vztazích, kdy každý příběh vyjadřuje něco jiného a každý kvalitativně úplně skoro někde jinde. První příběh, který je naservírován takovým způsobem, že se mi chtělo křičet, že takhle by se měly točit filmy, mě svým podáním maximálně dostal. Druhý příběh už nedosahoval takové kvality, ale stále velmi dobrý. Třetí byl pro mě jen o malinko kvalitativně horší než druhý, problém nastal s posledním, tedy se čtvrtým, protože ten na mě působil jako totální chaos a odpad, ale naštěstí to zachraňoval konec, jenže všude se objevující Guevara na plakátech mě spíše iritoval, než abych si závěr 4 příběhu vychutnal. 4 část je maximálně rušivá. Pak následuje jakýsi epilog, který shrnuje jednotlivé příběhy do krásných monologů: „Some people are happy together, some people are happier when they are not together. Some people are unhappy because they can not be together and some will never be happy even if they are together.“ Celý film prošpikovává skvělá hudba, takže soundtrack by se dal hodnotit na výbornou. Celkově jde o velmi kvalitní záležitost, která je velmi rušivá v poslední části a mě totálně nesedla, ale vše alespoň zpravuje konec. Nakonec spíše zhodnotím jednotlivé zpracování příběhů než odepsat celý film díky poslední části. 1. příběh : If the southlands were frozen za 100%. 2. příběh : City under invisible attack za 80 %. 3. příběh: Dreaming the Opposite Dream za 75%. 4. příběh: The Flower ate the Girl za 30%. Celkově hodnotím za 75% díky také skvělému openingu a endingu, takže zasloužené 4. ()