Rocková skupina Pes Plešatec

Pes Plešivec

Bald-Dog-Rock

Drama / Hudební

Maďarsko, 1981, 115 min

Kultový film , o kapele,, Hobo Blues Band ,,. Najlepšie na tom celom je, že chlapci hrajú samých seba, a to veľmi dobre. Neviem či minulá éra tento film náhodou nezakázala, ale film odráža presne tie 80. roky, a to odvážne. Niektoré momenty boli prekvapivé, napríklad umývanie nôh v ponožkách splachovaním WC nádržky, tak to by ma v živote nenapadlo. Objaví sa tu na chvíľu aj Omega, a zaznela aj skladba od Olympic. Hudba , ktorá nemusí každému sedieť, ale pre tých, čo tá kapela voľačo znamenala, tak ten film je ozajstnou pochúťkou.(9.6.2009)

úžasná rocková smršť. S tej hodiny a pól čo to má. Hodinu vypaľujú brutálne skladby skupiny HOBO BLUES BAND. Nič podobné som v živote nevidel ani nepočul(Pre fanúšika maďarského rocku povinnosť..) Neviem si ani predstaviť akoby mohli Slováci alebo česi niečo podobné natočiť. Kto by tam hral Elán alebo Božskej Kája? Silná dráma ktorá poukazuje na tú temnejšiu stránku totalitného režimu takmer s istotou môžem tvrdiť že bol film za komunismu zakázaný. To by si súdruhovia nedovolili veď by to bola ich samovražda.(29.1.2013)