poster

Zkouška orchestru

 • francouzský

  Répétition d'orchestre

 • Itálie

  Prova d'orchestra

 • slovenský

  Skúška orchestra

 • anglický

  Orchestra Rehearsal

Drama

Itálie / Francie / Západní Německo, 1978, 70 min

Hudba:

Nino Rota

Scénografie:

Dante Ferretti

Kostýmy:

Gabriella Pescucci
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Amarcord_1
  *****

  95% - Nenechte se zmást názvem. Film není o orchestru, ba ani o hudbě. Zkouška orchestru je věru skvostná studie psycholigie davu s alegorickými prvky. Podle mě Fellini udělal vše správně. Orchestr jako vzorek různorodé společnosti, je skvělý nápad. Herci se ani příliš nesnaží vypadat jako profi hudebníci, orchestr nevypadá jako opravdový orchestr, dirigent diriguje od řečnického pultu... To mě na začátku sice trochu zklamalo (jsem totiž muzikant), ale pak jsem od toho odvrátil zrak na úplně jinou dimenzi celé té podívané, a tam mě Fellini chtěl mít. Bravo, maestro!(7.12.2005)

 • berg.12
  *****

  Velmi profesně ovlivněné hodnocení, ale tímhle si u mě Fellini opravdu šplhnul. Navíc to zpracování je perfektní, i když i díky stopáži celkem věcné a skromné.(12.12.2005)

 • sportovec
  *****

  Dokonalá alegorie, v níž orchestr a jehjo vnitřní vztahy dokonale zastupují jednotlivé momenty davové psychózy. Svlékání charakterů je současně i studií lidské skupinové duše. Preciznost a synergie záměru, syžetu, scénáře, režie i na ni navazujících hereckých kreací je téměř dokonalá. Hodnotový rozlom, který v tehdejší Evropě probíhal (s trochou nadsázky můžeme mluvit o její paralelní postmodernizaci a postupném vytlačování bipolárního světa - debipolarizaci), je v tomto podobenství vystižen excelentně. V tomto případě zhlédnout znamená obohatit se. Nadlouho.(26.8.2007)

 • Dr.film
  ****

  Sofistikovaná sonda, která jasně analyzuje mezilidské vztahy. Klasický orchestr zde slouží jako vzorek „národa“ a zároveň představuje metaforu moderní společnosti. Vzestup i pád civilizace odehrávající se ve zkušební místnosti. Geniální!(29.1.2016)

 • Dan9K
  ****

  Ten film přehání, muzikanti přece vůbec nejsou takový paka :-)(15.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace