poster

Tečka.com

 • Portugalsko

  Dot.com

Komedie

Portugalsko, 2007, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gor'seye
  ***

  Pekná atmosféra filmu, ale pointa mi akosi unikla... pri registrácii domén funguje pravidlo: kto prv príde, ten prv berie.. takže nechápem, o čom bol tento film....(28.9.2009)

 • freddy
  ****

  Pokud se nemýlím, tak tohle byl vůbec první film z Portugalska, který jsem kdy viděl. Takže jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, jen jsem znal popis děje a jednu z hereček, a to bylo vše. A k mému překvapení jsem nebyl zklamán. Tohle totiž je svižná, vtipná, zajímavá a originální komedie s úžasně nádherným prostředím. Celý děj se totiž odehrává v jedné portugalské vesnici s pouhými 50 obyvateli. A tato vesnice je obklopena úžasnými lesními porosty a nádherným rozlehlým jezerem, prostě úžasné, skoro si troufám říci ideální místo k životu pro někoho, kdo nemá rád příliš mnoho lidí a kdo miluje přírodu. Ale zpět k filmu. Tahle komedie se celou dobu točí kolem fenoménu zvaný internet, což lze už ostatně odvodit z názvu. Ve zkratce jde o to, jestli si ponechat a nebo odprodat jednu internetovou doménu, a pokud odprodat, tak komu. Je to prostě úžasně triviální námět, ale skutečně dovedený až do absurdnosti, a jakmile se to rozkřikne, tak se z této vesničky, kde se děj odehrává, stane nejznámější vesnice v Portugalsku a možná i po celém světě, do vesnice se nahrnou novináři a náhle je zde plno lidí a vesnice je každý den v celonárodních zprávách. Takže dějově je to naprosto originální a zároveň perfektně zvládnuté, a samozřejmě i vtipné, ani chvilku jsem se nenudil. A navíc ta úžasná krajina, pro takovéhle scenérie já mám slabost. A také bylo zajímavé vidět španělskou herečku Maríu Adánez v jiné roli, než jako Snobku v seriálu Tady se nedá žít. Takže za sebe uděluji zcela zasloužené čtyři hvězdičky.(11.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace