Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1953 svěřili producenti režii tohoto filmu tehdy ještě zcela neznámému Peteru Brookovi, pro nějž byl tento snímek filmovým debutem. (Na své velké a známé filmy - Marat-Sade, Pán much či Mahábhárata - si musel ještě řadu let počkat.) Jeho protagonistou je pochopitelně okouzlující Laurence Olivier, který také jako téměř jediný svou roli i odzpíval (pěvecké party ostatních herců byly svěřeny profesionálním zpěvákům). Ženy jej milovaly a on miloval je. Zvlášť ty dvě, Polly a Lucy, pro které byl vším. Kapitán MacHeath, okouzlující a galantní muž, skvělý společník a ještě lepší milenec. Dokázal i přepadení dostavníku a skásnutí jeho cestujících provést s takovou elegancí a lehkostí, že mu to snad nikdo nemohl mít za zlé. Tedy kromě úřadů, které na hlavu tohoto lupiče gentlemana vypsaly ohromující odměnu čtyřiceti liber. Může se někdo divit, že se našlo dost takových, kteří si na tuhle pěkně kulatou sumičku dělali zálusk? Spíš je div, že se MacHeathovi tak dlouho dařilo unikat. Jenomže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Flego 

všechny recenze uživatele

Táto kombinácia historického filmu a muzikálu sa u mňa minula účinku. Výprava síce obstála, ale muzikál bez chytľavej hudby nie je dobrým muzikálom. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pojď ke mně, ty děvko!" Šarmantní zloděj a lamač dívčích srdcí MacHeath obratně kličkuje mezi zástupy chtivých dam a občas neváhá použít i ostřejší výraz, aby obhájil svou mužnost. Já mu rozumím, ale nemám dost velké koule na to, abych ho dokázal napodobit. Nevadí, budu trénovat a zároveň přemýšlet o tom, jak by to bylo skvělé, kdyby Žebrácká opera nebyla jen průměrným muzikálem, nad kterým takto skvělá postava naprosto dominuje. ()

Reklama

Alf 

všechny recenze uživatele

na to, že jsem film neměl chuť dokoukat (nezajímavá muzika, romantika ve své pokleslejší podobě), docela slušné hodnocení... ()

Petrus1 

všechny recenze uživatele

Tak já teda musím přiznat, že muzikály moc neznám a vůbec nevyhledávám. Na tento jsem narazila náhodou a musím říct, že to bylo celkem dobrý. Hlášky typu "Tvou povinností k rodičům je nechat ho pověsit!" a "On mě smrtelně postřelil skrz klobouk!" mě docela pobavily. Škoda jen, že ke konci už to trochu vázlo. A zase to všechno zkončilo dobře, zase jim hajzlík utekl, aby mohl obšťasňovat nějaké jiné slečínky :-) ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama