Tvrdá hra 3: Juniorská liga

Slap Shot 3: The Junior League

Tvrdá hra 3: Juniorská liga

Sportovní / Komedie

Kanada, 2008, 90 min

Obcas by nezaskodilo, keby scenar hokejovych zapasov pisal niekto, kto hokej hral a nie len pozeral (hlavne nie ako parkozrutovy a popcornovy americky tlustoprd, ktory chodi na hokej akurat tak s ocakavanim bitiek a krvi). Film samotny ma zopar dobrych forov, vela filozofovania (este k tomu detskeho a riadne tupeho), ale kvoli hokejbalu v stajni ci co to bolo a hokeju samotnemu nemozem ist pod tri hviezdy. "mame uz iba tieto neskutocne hnusne dresy a jeden druheho..."(16.11.2009)

Zen hokej je zvláštní druh sportu, ale bratři Hansonové se brzy odvrátí od buddhismu ke svému proslulému stylu hokeje, při kterém zubní chrániče vylétávají z úst a počet zraněných hráčů soupeře je důležitější než závěrečné skóre. Vlastně to má být příběh o záchraně jednoho dětského domova a v podstatě celého městečka Charlestown před jednou ziskuchtivou podnikatelkou, ale bez tradiční brutality bratří Hansonů by ani nemělo cenu ztrácet čas sledováním tohoto snímku.(30.1.2012)

Slušná sportovní podívaná s dobrým koncem a příjemným příběhem. Nic moc herci, nic moc vtipy, Leslie Nielsen "čtvrtinkový". Těžko se to hodnotí, protože ten film mi docela utekl, i když jsem se nijak převratně nebavil, ale ono zřejmě ani nemělo jít o žádnou podívanou k popukání ani o nějaký duchaplný scénář. Nejlepšími okamžiky filmu byly rozhodně příchody Gilmoura a Messiera.(6.9.2011)

• Olík

Takže zde máme jedničku – mnohými považovanou za jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec. Dále dvojku – kritiky zatracovanou, mnou však oblíbenou. A světe div se, v duchu americké tradice točit mizerná pokračování úspěšných filmu tady máme průměrnou video trojku o bandě sirotku bojujících pod dohledem bratrů Hansonů o svoji budoucnost v dresech legendárních Chiefs. Fanoušky NHL možná potěší camea symbolů devadesátých let Douga Gilmoura a Marka Messiera, ale já osobně bych už nechal modrožluté dresy zavřené ve skříni.(29.10.2010)

• Terva

Bratři Hansonové : prdíme na nějakou harmonii a mír a celou čchi !!!! Jako komedie je to propadák, jako film co si dělá srandu z hokeje, ucházející. Leslie Nielsen byl velké lákadlo, leč ve filmu moc vidět není, protože hned na začátku odjede meditovat a vrátí se až na konci. Tak snad už jen ta hudba, docela povedená a ve filmu zazní i skupina Scorpions z hitem Rock you like a hurrikane. http://www.youtube.com/watch?v=rB8HudfbaTE Nakonec je jedno, kdo vyhrál a kdo prohrál skóre dávám za dvě.(4.12.2009)

• - Natáčení probíhalo v kanadském městě Langley. (Terva)