Zapomenutý ostrov

Land That Time Forgot, The

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 84 min

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Mark Atkins

David Michael Latt

Brian Brinkman
  • SOLOM.

A tak dalo se na podívat. Dinosauři sice vypadají hrozně, ale oceňuju, že Asylum konečně dokázala natočit i nějaký film, který má alespoň trochu zajímavý děj. Tenhle dobrodružný film mě místy docela pobavil a kupodivu jsem jej dokoukal do konce. Takže za snahu dávám 3/10. Když už nic jiného, tak tu jsou k vidění alespoň dvě pěkné ženské ....(4.6.2010)

• greetchen

Podprůměrná oddechovka o zapomenutém ostrově, na kterém se díky díře v času potkává partička ze současnosti třeba s vojáky z druhé světové války nebo s vyhládlými dinosaury. Zápletka není úplně blbá, její zpracování bohužel ano. Triky jsou neumětelské, herecké výkony hodně slabé. Jedna hvězdička je za snahu, druhá za vcelku příjemnou hudbu.(6.6.2010)

• woody.birch

Na průměrnou produkci od The Asylum je to docela slušná úroveň ;-). Kdyby to měl být jen "obyčejný dobrodružný film na sobotní odpoledne", tak bych tomu dal i o hvězdičku víc. Jiné filmy kromě hvězdného obsazení a speciálních efektů nemají o moc víc co nabídnout. Jenže tohle je další zprznění (existuje ještě nejméně jedno výstižnější slovo) knihy od E.R.Burroughse. Probůh! Proč se všichni pokoušejí původní náměty podle E.R.B. vylepšovat?(29.10.2012)

Nízkej rozpočet je na filmu poznat, ale zábava naprosto skvělá, mě se to prostě líbilo. Ať je to reálná pitomost nebo úsměvnej céčkovej film, to nevadí, hlavní je že jsem si to užil a tento film mi zážitek dal. Některý tyto laciný filmy mají svoje kouzlo a třeba takovej odpadovej Pterodaktyl mě taky hodně bavil. Zábavnější, než kdejaký vysocerozpočtový, ale nudný film. Rád se na to někdy podívám znovu.(16.2.2011)

• Big Bear

DVD cover hlásal: Film ve stylu Jurského parku! K tomu plejáda neznámých herců a krásná cena originálního DVD v pevném v igelitu zavařeném plastovém pouzdře za 10 Kč mi i bez juknutí na CSFD dala tušit, že se nebude jednat o filmový skvost. Také jsem k tomu tak přistupoval a rovnou očekával béčko, ba i céčko. Začátek kupodivu nezačal nezajímavě a prvního digitálního jakž takž vyanimovaného pterodaktyla jsem omluvil nedostatkem financí. SPOILER. Zatímco v jiných snímcích si vrcholného predátora T-Rexe schovávají na posledních deset minut, tady nám jej naservírují prakticky ihned po přistání na ostrově. Ale ono nejde jen o přerostlé ještěrky, podobnou časoprostorovou dírou se na ostrov dostali další existence. Je tu např. pilot Avengeru (ano - jeden z té skutečně zmizelé letky nad trojúhelníkem), starý námořník jehož loď zmizela v šedesátých létech a co čert nechtěl i německý U-Boot s partičkou (neplést s tou debilní bandou Suchánka a genzera!) ponorokových námořníků, kteří jsou stále ve válce. Po řadě nelogických zvratů film začne značně nabírat grády směrem k tomu céčku. Všichni trosečníci se zpřátelí a vysvětlí Němcům, že válka je kaput a oni prohráli. Jediná možnost jak se dostat z ostrova je U-Boot. Ale kde vzít palivo? No přeci na ostrově, kde u hnízdiště T-Rexe klokotá ze země surová ropa! T-Rexe se všemi silami podaří zahnat granáty k U-Bootu, který po něm vypálí torpédo ! ! ! (podotýkám, že ponorka leží do své 1/2 přídí na pláži). Pak už nic nebrání zřízení rafinerie a destilací ropy vyrábět naftu pro ponorku a petrolej na svícení. Když je všeho dost, trosečníci naskočí na U - Boot a odjedou hlubinami pryč. Jestli se jim záchrana podařila nevíme, protože hlavního hrdinu zapomněli na ostrově. Ten si tam ale našel jinou zábavičku. Jakou? To je tajemství! Budete se muset na tento film - Ve stylu Jurského parku podívat ! ! ! Co se týče Asylum, tohle nebyl zas takovej průser jako tradičně. Sud nafty, víc nedám. *(5.5.2013)

• - Natáčení probíhalo v parku Griffith v Los Angeles. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu z roku 1918 od Edgara Rice Burrounghse. (Terva)