Zapomenutý ostrov

Land That Time Forgot, The

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 84 min

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Mark Atkins

David Michael Latt

Brian Brinkman

Scénografie:

Brandon Kihl

Kostýmy:

Nicole Boutiette
  • kaylin

Asi přesně to, co se dalo od tohohle filmu očekávat. Nepříliš pěkné efekty, na což se dá zvyknout, protože těch počítačových triků je kolem tolik, že by se z toho jeden posral. Ale o tom je současný film. Tohle má ale problém v příběhu a v hercích, což jsou aspekty, které tady v tomhle případě nefungují, nudí a obtěžují.(20.11.2015)

• Z0oMb3E

Moja degenerácia filmového vkusu dosiahla posledné štádium pred nervovým zrútením, keď som ochotný dať takémuto filmu čo i len hviezdu. Áno, a dokonca s čistým svedomím. Hviezdu dávam napriek tomu, že je to asylumka zo všetkým, čo k tommu patrí. Ľudožravý T-Rex, veľkovýroba nafty v domácich podmienkach, strašní herci a stupídny dej. Avšak v konkurencii oproti ostatným asylumkám, syfyčkam či iným badmovies, ktoré som už videl neúrekom je Zapomenutý ostrov slušne nad nimi. Arthur Conan Doyle síce v hrobe rotuje, ako grilované kura, no zábava je v týchto snímkoch prvoradá. Môžem potvrdiť, že sa to darí ma rozosmievať film od filmu. Kto v podobných filmoch hľadá serióznosť sa jej samozrejme nedočká. Odosobnení diváci musia tieto filmy milovať ♥.(23.2.2011)

• SOLOM.

A tak dalo se na podívat. Dinosauři sice vypadají hrozně, ale oceňuju, že Asylum konečně dokázala natočit i nějaký film, který má alespoň trochu zajímavý děj. Tenhle dobrodružný film mě místy docela pobavil a kupodivu jsem jej dokoukal do konce. Takže za snahu dávám 3/10. Když už nic jiného, tak tu jsou k vidění alespoň dvě pěkné ženské ....(4.6.2010)

• corpsy

Caprona, mýtický ostrov z Burroughsovej knižnej trilógie sa dočkal dvoch ( pre mňa ) kultových filmových spracovaní. A to THE LAND THAT TIME FORGOT a THE PEOPLE THAT TIME FORGOT z rokov 1975 a 1977. Išlo o viac ako vydarené dobové spektákle s krásnymi trikmi zo starej školy a neskonale dobrodružným dejom. Štúdio The Asylum sa rozhodlo, že teda vykradnú ďalšiu klasiku a spravia ďalší trápny mockbuster. Lenže, aby sa im podarilo stvoriť ďalšiu sr@čku, tak to by museli urobiť niečo, čo robili dovtedy. Pretože tento ich ´´hit´´ je epic, jak režijne tak príbehovo a pritom nepostráda určité napätie a romantiku. Toto je možno výnimka potvrdzujúca pravidlo, ale výnimka rozprávkovo zábavná. SAMOZREJME V RÁMCI THE ASYLUM!(6.4.2016)

• mirec88

Z dinosaurích asymuláckych pokusov o film tento nebol taký zlý ako Jurské komando. Bolo to zaujímavé cestovanie naprieč časom s dinosaurami, Nemcami z 2. svetovej vojny a nejakých potrhlých letcov. Celý čas som sa ani sekundu nenudil, stále sa niečo dialo a čo ma najviac udivuje na Asylume a ich filmoch sú tie neuveriteľné streštené a nereálne nápady - tuna ma dostala výroba ropy len tak z "ničoho" a vystrelenie torpéda z ponorky na suchu. Fakt humorné :) Samozrejme triky boli strašné a herecké výkony neherecké.(8.3.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu z roku 1918 od Edgara Rice Burrounghse. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v parku Griffith v Los Angeles. (Terva)