Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lauren je třináctiletá Američanka, která žije se svou mámou momentálně v Paříži. Daniel je třináctiletý francouzský kluk, který miluje fotbal a americké filmy. Náhodou se oba dva setkávají na natáčení jednoho amerického filmu, kde přeskočí ta pověstná jiskřička. Jejich vztah se ale Laurenině matce nezamlouvá, takže se musí s Danielem scházet potají. Jednoho dne se dovídají krásnou romantickou legendu o dvou milencích, kteří se v Benátkách, pod jedním vyhlášeným mostem, políbili při západu slunce a jejich láska pak trvala věčně. Oba jsou pevně rozhodnuti zpečetit jejich lásku stejným způsobem a vydávají se tajně na cestu do Benátek. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Moje oblíbená knížka "E=mc2, lásko moje" v - jak jinak než - změněné a dost okleštěné podobě. Nevadí, že si Lauren a Daniel vydělají peníze na výlet do Benátek jiným způsobem, ani o něco horší rodinné zázemí, než mají v románu. Obojí ve filmu funguje líp, než kdyby to bylo přesně přebrané z knihy.KOUSEK DĚJE Vadil mi ale posun charakteru p. Juliuse z roztomilého pábitele na trochu protivného žvanila. I když to možná dosti způsobil i dabing. ____ Inteligence mlaďoučkých mileců taky nedostala příliš prostoru, a to bohužel na úkor italských lokací, které jsou sice krásné, ale tady bych dala přednost ději. Pořád to ale zůstává moc pěkným a netradičním milostným příběhem. /6. 5. 12./ ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Zvykol som to kukávať, keď som bol zhruba v rovnakom veku ako hlavné postavy. A po rokoch sa nato dívam takmer rovnako. Okolo polky film trochu stráca ten počiatočný švih; najviac asi nástupom Oliviera a výmenou dialógových scén za striedanie lokácií a cestovanie, ale v poslednej tretine sa to zasa spraví, Vždycky im strašne fandím, aby to stihli. A neuveriteľne ma baví myšlienka, že by stále tam niekde mohlo byť decko, čo sa vie o citoch a hodnotách učiť z filmu ako je tento. A že existujú dospelí, ktorí dokážu letné lásky točiť s hrdosťou antickej tragédie. A baby Diane Lane je to najroztomilejšie stvorenie, čo v živote uvidíte. Vždy budem mať ten film rád. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Malá odlehčená romance, která se tváří dospěle - a opravdově, když Vám představí mladičkou a (prý) nadprůměrně inteligentní ústřední dvojici, roztomilého postaršího gentlemana ... a přichystá pro ně romantický výlet do Benátek. Jenomže už někdy v průběhu koňských dostihů se na scénu pokoutně vetře nuda - nezúčastněná a trochu povadlá dáma, která na sebe dokáže strhnout pozornost, třebaže se nemůže pyšnit mládím ani atraktivním vzhledem. Možná právě ona posílila moji antipatii vůči malému géniovi jménem Daniel - a vstřícného a laskavého chlápka důchodového věku proměnila v protivného a užvaněného staříka (jeho profese přitom nehrála žádnou roli). Nebo mě ovlivnil prostý fakt, že v podobně laděných historkách hlavní hrdinové obyčejně nepotřebují třetího do páru. Kouzlo se zkrátka někam vytratilo - a třebaže jsem ho vyhlížela, nevrátilo se, aby posbíralo rozsypané střípky lásky. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Tento film pripravila do vysielania TV NOVA v roku 1995 a mne sa s ním spája jeden dabingový unikát. Vo filme je totiž relatívne zásadná a dlhá ukážka z filmu BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID, no a režisér českej verzie do nej "nastrihol" pôvodné české znenie tohto filmu vyrobené pre niekdajšiu ČST. Nikdy predtým ani potom som podobný - veľmi záslužný - počin nezaznamenal a ja tvorcom českého znenia dodatočne srdečne ďakujem. Apropo film je to nadpriemerný a Benátky krásne. (1.2.2008) ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

I love you je t´aime. 1) Fantastická knížka "E=mc2, lásko moje" (1977) francouzského tehdy ještě středoškolského učitele francouzštiny Patricka Cauvina (původním jménem Claude Klotze) ve skvělém překladu Václava Jamka (1982) mě provází životem již 30 let. Jen těžko bych nalezl duchaplnějšího a optimističtějšího společníka. 2) Film mě poněkud zklamal. Proškrtaný děj by mi tolik nevadil, ruka censora však nemilosrdně proškrtala i vtipné dialogy stejně jako ten nejdůležitější, který vedou hlavní hrdinové v ich formě se čtenářem. Aby se ubohé ztělesnění po amputaci nohou mohlo alespoň trochu pohybovat, scénárista je posadil na kolečkové křeslo, přidav několik akčních prvků. Spoiler. Z nich mi asi nejvíce vadila kriminální minulost dědečka Julia. 3) Situaci poněkud zachraňují dětští herci. Zejména 15letý Thelonious Bernard (Daniel) rozdává své charisma plnými hrstmi a je důvodem pro hvězdičku navíc. O to větší je škoda, že tento nadějný herec se z filmového průmyslu po dalším filmu stáhl a dnes je údajně úspěšným zubařem v Nantes. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Diane Lane v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama