poster

Střípky lásky

 • Francie

  I love you, je t'aime

 • USA

  A Little Romance

 • Slovensko

  Malá romanca

Komedie / Romantický

Francie / USA, 1979, 108 min

 • peetriss
  ****

  Rčení staré jako lidstvo samo: Láska kvete v každém věku. A přesně o tomto pojednávají Střípky lásky - o milém vztahu francozského chlapce z chudých poměrů a americké dívky z bohaté rodiny, o nepochopení ze strany dospělých i splnění romantického dětského snu. Velice milá a kouzelná romance. Romeo a Julie pro současné děti. Vynikající debut pro vyrůstající Diane Lane.(31.3.2013)

 • rikitiki
  ***

  Moje oblíbená knížka "E=mc2, lásko moje" v - jak jinak než - změněné a dost okleštěné podobě. Nevadí, že si Lauren a Daniel vydělají peníze na výlet do Benátek jiným způsobem, ani o něco horší rodinné zázemí, než mají v románu. Obojí ve filmu funguje líp, než kdyby to bylo přesně přebrané z knihy.KOUSEK DĚJE Vadil mi ale posun charakteru p. Juliuse z roztomilého pábitele na trochu protivného žvanila. I když to možná dosti způsobil i dabing. ____ Inteligence mlaďoučkých mileců taky nedostala příliš prostoru, a to bohužel na úkor italských lokací, které jsou sice krásné, ale tady bych dala přednost ději. Pořád to ale zůstává moc pěkným a netradičním milostným příběhem. /6. 5. 12./(6.5.2012)

 • slunicko2
  ****

  I love you je t´aime. 1) Fantastická knížka "E=mc2, lásko moje" (1977) francouzského tehdy ještě středoškolského učitele francouzštiny Patricka Cauvina (původním jménem Claude Klotze) ve skvělém překladu Václava Jamka (1982) mě provází životem již 30 let. Jen těžko bych nalezl duchaplnějšího a optimističtějšího společníka. 2) Film mě poněkud zklamal. Proškrtaný děj by mi tolik nevadil, ruka censora však nemilosrdně proškrtala i vtipné dialogy stejně jako ten nejdůležitější, který vedou hlavní hrdinové v ich formě se čtenářem. Aby se ubohé ztělesnění po amputaci nohou mohlo alespoň trochu pohybovat, scénárista je posadil na kolečkové křeslo, přidav několik akčních prvků. Spoiler. Z nich mi asi nejvíce vadila kriminální minulost dědečka Julia. 3) Situaci poněkud zachraňují dětští herci. Zejména 15letý Thelonious Bernard (Daniel) rozdává své charisma plnými hrstmi a je důvodem pro hvězdičku navíc. O to větší je škoda, že tento nadějný herec se z filmového průmyslu po dalším filmu stáhl a dnes je údajně úspěšným zubařem v Nantes.(10.12.2012)

 • Jiří K.
  *****

  Snímek u nás známý spíše pod titulem "Střípky lásky". Milostná romance mezi inteligenčně vyspělejšími dětmi - snad třináctileté americké dívčiny se stejně starým pařížským chlapcem s nadprůměrnými IQ a jejich snaha se společně dostat do Benátek, spojené se zasnoubením, nesetkávající se s pochopením rodičů. Později využijí služeb býv.sňatkového podvodníka v podání L.Oliviera s nímž se náhodně seznámí a pomůže jim jejich přání splnit. Během výletu a v samotných Benátkách prožívají komické eskapády a nedorozumění společně v ruku v ruce se zklamáním nevyzrálosti. Dojemný konec uzavírá tento velmi civilní příběh odehrávající se koncem 70.let.(30.7.2004)

 • anderson
  *****

  Tento film pripravila do vysielania TV NOVA v roku 1995 a mne sa s ním spája jeden dabingový unikát. Vo filme je totiž relatívne zásadná a dlhá ukážka z filmu BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID, no a režisér českej verzie do nej "nastrihol" pôvodné české znenie tohto filmu vyrobené pre niekdajšiu ČST. Nikdy predtým ani potom som podobný - veľmi záslužný - počin nezaznamenal a ja tvorcom českého znenia dodatočne srdečne ďakujem. Apropo film je to nadpriemerný a Benátky krásne. (1.2.2008)(1.2.2008)

 • - Diane Lane v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace