Frontline (TV pořad)

Dokumentární / Krimi / Hudební / Sportovní

USA, 1983, 60 min

Will Lyman, David Ogden Stiers, Dylan Baker, Violent J, Shaggy 2 Dope, Naomi Klein, Julian Assange, Chico Mendes, Nelson Mandela, Alan Morton Dershowitz, Robert Baer, Bryan Burrough, Pavel Bure, Greg Berlanti, Kathryn Walker, Jesse Jackson, Madeleine Albright, Tony Blair, Jimmy Carter, Condoleezza Rice, Kofi Annan, Henry Kissinger, Hillary Clinton, Martin Luther King, Srdja Popovic, Patrick Moore, Jeffrey Sachs, Stephen Schneider, James Woolsey, Sunita Narain, Edward Snowden (a.z.), Barbie Latza Nadeau, Paul Copley, Asmaa Mahfouz (a.z.), Tony Serra, Robert Lawrence, Samantha Fox, John Passmore, Tyler Oakley, Alice Rivlin, Neal H. Moritz, Guy Cotter, Dmitrij Medveděv, Malcolm Gladwell, Hans Blix, Barbara Boxer, Rajiv Chandrasekaran, Tom Horton, Andy Spade, Luke Harding, Atul Gawande, Thomas Jennings, Daniel Edge, Adrian McElwee, Raven Whisnant, Paul Greenberg, Joseph Antaki, Tim Hopper, Joseph Stiglitz, Rudy Giuliani (a.z.), Pemba Norbu Sherpa, Kellyanne Conway, Gianluigi Nuzzi, Jürgen Roth

Komentáře uživatelů k TV pořadu (4)

Viděn díl Secret state of North Korea.(14.2.2014)

Digital Nation (2010) ***** Částečně navazuje na předchozí film (Growing Up Online ***, 2007), logicky je daleko aktuálnější. Režisérka navíc dává větší prostor oběma stranám (Douglas Rushkoff v tomhle směru posloužil výborně) a film je opravdu dokumentem, ne jen kupou názorů či dokonce honem na čarodějnice (který předchozí film občas připomínal). Zajímavých myšlenek je ve filmu několik, nejvíc ale zaujala tahle: "It's not that the students are dumb, it's not that they're not trying. I think they're trying in a way that is not as effective as it could be - because they're distracted by everything else." - David Jones, Associate professor, MIT. Nevím, jak vy, ale já fucking am distracted by everything else. Watch here: http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/digitalnation/view/(30.4.2010)

Viděn díl Saudi Arabia Uncovered - doporučuji. Je smutné, jak je Západ ochotný pro ropu zaprodat lidská práva... Válčíme v zemích jako je Sýrie, Libie, Irák, (dle některých států by bylo nejlepší zničit Irán), ale Saudská Arábie, která je na tom z hlediska lidských práv, náboženství a režimu možná daleko hůře, než leckteré okolní státy, se opírá o bilionové obchody se západem a těší se obrovské podpoře.(10.2.2019)

• SuzieS

Dil o Syrii: propagandisticke, amaterske, velmi subjektivni, snazici se podstrcit vlastni nazory. Samozrejme, USA dodava zbrane rebelum, zavadi vsude "demokracii". Musi tedy lidem vysvetlit, ze ty velke penize, ktere jsou na valky jsou pouzite "spravne"(15.9.2015)