Hellsing II

Hellsing Ultimate Series II

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2006, 46 min

Děj se posouvá opět jen v rámci seriálu z roku 2001, zároveň ovšem dodává nové a velice důležité informace, které ovlivňují příběh(čipy) a konečně nastíní kdo, je ten, co tahá za nitky a kdo stojí za umělými upíry. Ty vraždící scénky v podání bratrů Valentineových lahůdka, ghúlové my přišli děsivější s očima, co měli v původním seriálu, leč mi z nich leze mráz po zádech. No a zpracování Luka Valentina Alucardem je vizuálně nejpůsobivější scéna, celého tohohle dílu. Ceras se tu pořádně rozjede, až je dívakovi líto, že ji Integra přeruší. Millenium závěr boží!!!!!!!!!! A ten vizuál.(23.3.2014)

Příchodem těch dvou pošuků (bratrů) na scénu se zvýšila i porce brutality – což já osobně samozřejmě kvituji s povděkem. Sice bych se obešel bez těch trošku nudnějších keců u „kulatého stolu“ a kochal se jen akčními a hlavně krvavými scénami, ale tak člověk nemůže mít všechno. Každopádně mi tam chybělo více Alucarda – když já mám toho zubatého „parchanta“ v posledních dnech i docela rád…(11.1.2019)

Mnohem povedenější než stejný díl v seriálu, víc akce, krve a pěknějších barev, hlášky padaly více méně stejně a dějově se to až na detaily a na to, že to vede někam dal než v seriálu, neměnilo. Postavy se chovají téměř totožně až možná na Lady Integru, která je oproti seriálu místy trochu víc citlivější a ne taková ledová královna. 80%(29.11.2015)

Druhý film Hellsing je tu a já už neodolal a musel jsem dát pět hvězdiček.Bratři Valentinovi zaútočili na sídlo Hellsingu s tím,že si vyzkouší jejich odolnost.Luke Valentine měl úžasnou schopnost,zatímco jeho bratr Jan byl prostě psychopat upíří.:) Nicméně Lukovi Alucard předvedl,že ve škole zabíjení nedával pozor,zatímco Jan odešel alespon trochu se ctí.Tento filmový díl zahrnuje celý útok Valentinových,takže už tu nejde děj tak rychle,jako u minulého dílu,což mi trochu vadilo.Nicméně tady je vše v pořádku takže pět hvězdiček!(27.2.2013)

• Laxik

Hellsing II, podruhé a skoro i blběji. Dementní ksichtění pokračuje ve větší míře (teď už se nafukují i domečky), horrorová atmosféra, která vám v seriálu navozovala mrazení, byla nahrazena barvičkami a asi jakože pokročilejší technikou. Někdo by měl autorům vysvětlit, že v jednoduchosit je krása. No, Valentinovic zmetci mají aspoň jakés takés charisma, takže jsou oproti prvnímu dílu tím správným kořením (i když Luke mi asi víc seděl v seriálu). Postavy mi ale pořád připadají placaté, nudné a přehnaně ukecané. Aspoň už ale nerecitují shakespeara (obrazně řečeno, protože kdyby některý záporák narval do monologů Shakespeara, byl by fakt kchúl). Místní hodnocení mi fakt zůstává záhadou.(18.3.2014)

• - V bitke Luka a Alucarda sa nachádza väčšia chyba - v nej dostane Luke zásah do hlavy Jackalom. V mange je strelený Casullom do tváre. Toto sa neskôr napravilo v Madhouse Blu-ray vydaní. V HD verzii na Blu-ray začína Alucard bitku správne Casullom. A síce bola bitka napravená, stále tu zostala chyba, kde má Alucard na rukavici Hellsing-pentagram v začiatočnej scéne s ním ako Draculom a Abraham Van Helsingom, aj keď to bola ďalšia z chýb originálnej verzie. (Eerie)

• - Spoiler: Prvýkrát sa tu ukáže typické "zakočenie kariéry" členov Millénia - Jan Valentine zhorí zapríčinením Doktora, ktorý sa takto na diaľku zbavuje ich tiel. Posledná vec, ktorú organizácii Hellsing odkáže, je "Millénium". (Eerie)