Skladiště 13

• USA Warehouse 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir (více)

Série(5) / Epizody(64)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

Djkoma

Pilotní díl byl fajn, ale mé obavy z neustálého opakování začarovaného kruhu "věc-případ-věc ve skladišti- věc" by mě rychle omrzela. Ani obsazení není extra dobré, ale skladiště s mnoha klenoty (Indiana Jones se snažil:)) má velký potenciál a vzbuzuje zvědavost. Samotné vyšetřování však ne... ()

burina

Sympatická blbinka, ktorá kľudne mohla byť natočená v 90-tych rokoch a na ktorú sa naozaj strašne dobre pozerá. Plus všetky tie steampunkové vynálezy pre potešenie oka. :) ()

Allien.9

Já nevím, něčím mi to připomíná "Torchwood", ale v porovnání s ním (*****) je tohle... tak nějak... no prostě stupidní. ()

liskam

Ano, je pravda, že se stále dokola řeší hledání nějaké věci, která je později uložena do tohoto skladiště. Přestože Skladiště jako takové má veliký potenciál, "pouhé" ukládání nově nalezených věcí tento potenciál naprosto přehlíží. Což je veliká škoda. Na druhou stranu jsem nadšenej z hereckého obsazení! Ten 3 členný "lovecký" team je z mého pohledu bezchybný. Parádně se doplňují. Navíc kombinace napětí/dramatu a vtipu mi také dost sedí. Přijde mi škoda aby měl tenhle seriál takhle nízké hodnocení, když ho srovám s jinými "červenými" seriály v podstatě nevidím rozdíl. Za ně 79% ()

Omnibus

Megalomansky nafouklé skladiště a nesympatický lovecký tým (zlatí Fox Mulder a Dana Scully!). Včetně šéfky, paní Irene Frederick, ta mě iritovala, ba přímo srala, opravdu hodně. Navíc všichni furt jen honili plán, jak blahé paměti stachanovci. Najít artefakt, neutralizovat a šup s ním do skladiště. A ticho po pěšině. Jen samoúčelné hromadění věcí, bez jakéhokoli dalšího využití. Škoda. Kdyby si občas dali oraz a zablbli si ve skladišti s tou ragbyovou šiškou a dalšími hračkami, bylo by to zábavnější. Mohli zkoušet, jak se poperou artefakty svými schopnostmi mezi sebou, no ni? A ta Leena (docela číča) byla taky pěkná slibotechna, grrr. Hned v pilotu k Petemu: „Řekněte, kdyby vám byla postel velká...“ Paráda, něco bude! Jenže pak už to mezi nimi nezajiskřilo. Asi šest dílů jsem se jako blbec furt těšil na chlípnou akci, než jsem to zklamaně vzdal. Na rozdíl od skladiště, tam to jiskřilo furt, tam by se uživil elektrikář na plný úvazek! :-) ()

nash.

Hangár, který je něčím mezi skladištěm z Dobyvatelů ztracené archy a knihovny zaměstnávající Flynna Carsena, je nejen plný podivných předmětů, ale také filmových a televizních klišé. Ať už jde o neustále opakované dějové schéma, postavy, od hlavních až po vedlejší, zápletky, dialogy nebo jednotlivé rekvizity. Jediné co tomu chybí je ten správný drajv, kterým by to chytilo a nepustilo. Ač to není nejhorší, člověk se přes jistou prostoduchost nenudí, a některé předměty opravdu pobavily, nakonec to celé po pěti epizodách odkládám na neurčito. ()

honajz

Ne tak dobré jako Dresden Files, ale ten humor je podobný a sympatický, a teď, po konci první sezóny, musím říct jen Wow. Mně se to líbí a je vidět, že scenáristé nejsou blbci a mají to vymyšlené. Není to samozřejmě extra třeba trikově, asi je omezený rozpočet, ale to mi na tomto seriálu vadí nejmíň, jinak je výborně natočený a zahraný. ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 26.3.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK - Stanica známa ako SCI-FI CHANNEL včera zmenila svoj názov na "kúlovejšie" SyFy a pri tejto príležitosti odvysielala prvé dve epizódy tejto 13 - dielnej mystery série. Po odsledovaní väčšiny epizód môžem konštatovať, že táto light verzia Muldera a Scullyovej je zábavná, napínavá a ja si pri honbe za artefaktmi ešte aj vynikajúco oddýchnem. (8.7.2009) ()

AlfaNumerO

Ač nápad zajímavý, herecké výkony značně tristní, hlavní postavy vesměs nesympatické, CGI nevalné kvality a po pár dílech Vás zápletky jednotlivých dílů přestanou bavit. Co víc si nepřát. 43% ()

Terva

......................1 - PILOT...................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Jdeme na toalety, potřebuji zkontrolovat průchodnost odpadů............ Vítejte ve skališti 13. Oficiálně - sektor K 39 ZZ. CITÁT - Vám to tady nepřipadá super??......... Najít, neutralizovat, přinést a uložit - to je vaše práce............ Tak ten artefakt pak vemte a ponořte ho do tohoto neutralizéru................ Když se tam nevejde, tak to na něj vylejte........... A zavolejte.......... Funguje to a někdy to nefunguje............... Jo a přežij te to......... Mě se to líbí a už se těším na další díly. Vlastně já se na ně můžu podívat hned. Prosíravě jsem si je všechny nahrál na externí disk přímo z TV a až teprve potom se na ně koukám. Nemám rád reklamu a čekání na další díl, třeba i několik dní. Mám rád seriály pěkně za sebou, jako film. .....................2 - SPONA..................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Agentko, začínáte mě děsit............. DIALOG: PETE LETTIMER (Eddie McClintock) - Musíme mít plán. MYKA BERING (Joanne Kelly) - To bych si musela barevně rozkreslit. PETE - Neber to tak černě............ ........................3 - REZONANCE..................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - PETE LATTIMER - Jsem se zamiloval........... ......................4 - MAGNETISMUS.................. REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Nikdy nevylučujte nic, co nebylo vyloučeno......... Jo, chápu, "Mozkovej disbalancátor" je hned vedle "Stroje na cestování časem" - aha............ ........................5 - KOMPAS....................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Tajné službě přece můžu věřit......... ....................6 - ČTYŘI ELEMENTY.................... REŽIE - Ken Girotti. CITÁT - Hledáme ptáka, co prochází zdí a miluje umělecké předměty......... OHEŇ - Duše, VODA - Smrt, VÍTR - Dech a KÁMEN - Hmota. .......................7 - SARACÉNSKÁ PÁTEŘ........................ REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Docela fešák na takovýho fosila............. A ještě jeden citát s tohoto velmi zajímavého příběhu - CITUJI - Páni, Ripleyová by zírala (narážka na film Vetřelec).......... .....................8 - SAMURAJSKÝ MEČ................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - Takže přineste, popište a uložte. Bez otázek........... V tomto příběhu se mluví o neviditelnosti. A je tu první setkání s Mac Phersonem - jeden ze "škodičů" v tomto seriálu. CITÁT - Co když tě zázrak nezachrání?.......... .....................9 - V ZRCADLE................. REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - S odrazem v zrcadle se prostě nebavíme.......... ......................10 - KŘEMEN....................... REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - Vsadím se, že má na stole nějaký čarodějný amulet, co používá jako těžítko.......... ....................11 - HAVÁRIE................... REŽIE - Eric Laneuville. CITÁT - Natřít lubrikantem lano lanovky........... .......................12 - ZÁPISNÍK..................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Pustím ti slovník rovnou do rozkroku.......... Mac Pherson opět v akci. CITÁT - Nepovaluje se vám tady někde pero Edgara Allana Poa?............ Tady u tohoto příběhu jsem uronil slzu, fakt. ....................13 - NÁPRSTEK.................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Sebevražedný atentátník, který nikdy, nikdy neumře.......... Tak je tu konec první řady je čas na rekapitulaci. Já jsem spokojen. Jeden z těch seriálů, co se tak trochu vymykají normálu. Nejzajímavější je asi to, že jsou zde používány artefakty z naší Planety, vyrobené lidmi. Tak že žádné Akta X nebo Muži v černém, jak jsem někde četl. Spíš jsem si vzpomněl na Český snímek "Adéla ještě nevečeřela". A na jednu zásadní hlášku ve filmu - CITUJI - Dar pana Edisona.......... První sérii dávám bezkonkurenčně pět hvězd. Doufám, že druhá řada bude ještě lepší. CITÁT - I perverzní mezek může být artefaktem......... .............................................DRUHÁ ŘADA......................................... ...................1 - VESTA.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Vítej v budoucnosti. Poj'dme ji změnit......... ....................2 - ŽELEZNÝ STÍN................... REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - To nebyl muž, to byl superhrdina!!!........ Tento příběh o superhrdinovi zvaný Železný Stín je komiksového rázu a zatím nejvtipnější díl, co jsem viděl. Opravdu jsem se stále jen smál. CITÁT - Jo, jdem k Batmobilu!!........ Myka Beringová je ve 31 minutě naprosto Boží. CITÁT - Má hrdinko.......... S velkou mocí přichází velká odpovědnost. ................3 - ZÁHADNÁ ZJEVENÍ.................. REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Získat, označit, zabalit a uložit.......... ................4 - ELIXÍR MLÁDÍ................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - New York: Bacha, vole!!!........ Strašně smutný příběh u kterého jsem brečel. (smutkem). ...................5 - 13.1.(ABYREIT).................. REŽIE - Chris Fisher. CITÁT - Katastrofický - je ošklivé slovo......... ..................6 - TELEGRAF................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Ale nééééé, je zašifrovaný - chroust, chroust................ ....................7 - ENERGETICKÝ DRINK.................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Je čas vyrazit do terénu a nakopat artefaktům zadek........ ....................8 - VÝMĚNA TĚL.................. REŽIE - Anton Cropper. CITÁT - Pete, nešahej (si) mi na prsa.......... Toto je velice veselý příběh. CITÁT - Teď jsme v jednom těle........ .......................9 - VENDETA.................. REŽIE - Matt Earl Beesley. CITÁT - Ten bronzovač byl stroj času........... ...................10 - ZPÁTKY V ČASE................... REŽIE - Stephen Cragg. CITÁT - Někdo použil můj stroj času........ A ještě jedna dobrá myšlenka tohoto příběhu - Bůh má být žena........ .....................11 - SKLADIŠTĚ 2.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Trestem je Smrt.......... Tento příběh je hodně vzrušující, ale Tomb Raider. (Lara Crowt). ....................12 - NOVÝ ZAČÁTEK................. REŽIE - Constantine Macris. CITÁT - Jo. Mrtvá. Stále dost mrtvá......... Dramatický a katastrofický snímek. CITÁT - V tom musí být artefakt. Ani já nedovedu ženu tak naštvat.......... V 29 minutě má H. G. WELLS proslov o lidech z této Planety - musím přiznat, že jsem se slovy souhlasil. Vím, zní to brutálně, ale je to krutá pravda. Já bych ten trojzubec použil. Smutný příběh. CITÁT - TAHLE PLANETA POTŘEBUJE PŘESTÁVKU........... Tady někde končí druhá řada tohoto velmi povedeného a zajímavého seriálu. Další, poslední příběh je už o něčem jiném. ....................13 - TAJNÝ SANTA................. REŽIE - Jack Kenny. CITÁT - Hou, hou, hou......... Tento příběh je spíš pilot k nějakému pokračování. Nemá s předešlým příběhem nic společného. CITÁT - Santa odfrčel a zatřpytil se........hou, hou, hou.......Šťastné svátky přeje skladiště 13. Sečteno - podtrženo: U všech dílů jsem se královsky bavil - humorné, akční, zajímavé, sympatičtí herci (zvláště H. G. Wells), pozoruhodné artefakty - prostě za pět *****. () (méně) (více)

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Rozjezd je slabší. Zpočátku mi hodně neseděla postava Petera Lattimera, protože jsem měl pocit, že se snaží být až přehnaně vtipný a působilo to občas spíš trapně. Nicméně s příchodem Claudie se jeho postava dostala do únosných mezí a postupem času jsem si ho i oblíbil. Ale Myka spolu s Artiem jednoznačně vedou. Seriál si plyne v hodně odlehčeném duchu a postupně se stává sesterským seriálem o kousek lepší Eureky. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Seriál běží v zaběhnutých kolejích a i po klasickém sezóním cliffhangeru se nic nemění. Do děje vstupuje geniální postava H. G. Wellsové, která zvedá seriál o úroveň nahoru a já tak zvyšuji hodnocení. Hodnocení série: 4/5 ---TŘETÍ SÉRIE --- V třetí řadě se opět situace nijak nemění a dostáváme porci zábavných, ale nijak přelomových epizod. H. G. dostává více prostoru a sic je její účast později utnuta, já stále doufám v její návrat. Crossover s Eurekou potěšil. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- První polovina čtvrté série za námi a ve mě převládají hodně rozporuplné pocity. Scénář už se evidentně cucá z prstu a mám pocit takový, že tvůrci vymýšlí děj za pochodu. Zoufale tomu chybí silnější dějová linka, takže dojmy prozatím nijak zázračné. Warehouse 13 je stále supr oddechovka, ale chtěl bych ještě taky něco navíc. Druhá polovina pokračuje v zajetých kolejích a až v samotném finále začne konečně odhalovat něco zajímavého, ale to je v zápětí utnuto mohutným cliffhangerem. Už mě to ale moc neba. Hodnocení série: 2,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Závěrečná šestice epizod uzavírá děj a ačkoli jsem čekal něco víc, než jen pár epizodických zápletek a opravdu awful efektů, finálová epizoda (hrající především na nostalgickou strunu) mě hodně potěšila a celý seriál důstojně zakončila. Warehouse 13 se sice mezi mé nejoblíbenější seriály nezařadí, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém. Na relax ideální. Hodnocení série: 3/5 ()

Kryton

Po více dílech a celkově 2.sériích mohu hodnotit seriál. Warehouse 13 má své mouchy a také není dokonalý seriál. Jenže mě začlo postupně více bavit a např. postava Allison Scagliotti se mi začla sakra líbít. Zábavná sci-fi série, kde se nemusí moc přemýšlet a jsou tam samé artefakty. Syfy opět dokazuje sílu. ()

MartinezZ

Pokud chcete popsat film nebo seriál, který je nějak mimózní, lze to udělat nějakým přirovnáním, tedy že jde např. o "Nekonečný příběh na tripu" nebo "Šmouly na drogách". V tomhle případě bych seriál popsal jako Akta X na heliu. ~~~ 3 série naprosto zvláštně a zábavně pošahané bláznoviny, zasazené do neuvěřitelných a paranenormálních záhad. Během těch tří sérií šlo leccos seriálu prominout a bavit se pitomostmi, na které autoři přicházeli a které postavy prováděly. Bavily mě Petovy odkazy na filmy, bavily mě obecně odkazy na neseriálovou skutečnost ("Tak tohle je ten nigerijský princ, co mi stále posílá emaily..."). Ze začátku mi neseděla herečka "Majky" (moc přehrávala a jak kdyby jí to ani nebavilo), ale po čase tohle opadlo a koniny a praštěné artefakty a jejich účinky se jen hrnuly. ~ Pak ale přišla řada čtvrtá a tady už to začalo drhnout. Nastolená pravidla se začala porušovat, aniž by to mělo na něco vliv (takže asi i předtím se vlastně mohlo o skladišti a práci kecat s každým a zjevně by se nic nestalo), znovu se objevující předešlé postavy byly jaksi navíc a začínalo to vypadat, že dochází nápady i elán. Ale bylo tomu tak díl od dílu - některé dobré, některé méně. Odrůstající Claudia se už pomalu přestávala hodit na roli té geekovské holčiny (nebo spíše ta role se nevyvíjela s její představitelkou) a Pete, ačkoliv to v několika dílech vypadalo, že by jeho postava mohla alespoň trochu "oddětštět" a vyrůst, dělal stále stejné pitominy a kiksy. Vlastně všichni začali dělat voloviny a ačkoliv už se nějakou dobu pohybovali v tomhle světě, jak kdyby se o jeho fungování nepoučili. Ano, měl to být zábavný seriál, ale Petovo milionté první slintání nad výstřihem poté, co se už v několika dílech rozplakal v katarzi, prostě do dříve vyobrazeného nesedělo a začínalo to jednak nudit a jednak, díky popírání předchozích skutků, nebavit. ~ A pak přišla série poslední, krátká, pátá. Určitě na to mělo vliv, že ty předchozí jsem znal s českým dabingem a tahle měla dabing původní s titulky, ale i tak musím potvrdit, že 5. série je jednoznačně sračka. Herci odrostli a na mnohých bylo vidět, s jakým "nadšením" k tomu pitvoření se a hopkání přistupují. V páté sérii už mi bylo všech líto a tahle část seriálu nikdy neměla spatřit světlo světa. ~~~ Za 1., 2. a 3. sérii ****, 4. série začala dost pokulhávat, ale ty **** by ještě udržela. Omylem vytvořená 5. série to ale stáhla dolů. To je tak, když se neví, kdy přestat. ()

IceQueen

Ústredné duo mi príliš nesadlo, možno si časom zvyknem. Celkovo žiadne vzrúšo, ale pozerať sa to dá bez úhony. Update: Lattimer je miestami dosť trápny a Beringová vyafektovaná, ale aj tak dvíham svoje hodnotenie o hviezdu, neskoršie epizódy sú totiž zaujímavejšie, ako tie prvé. ()

iHyik

Zatím bez hodnocení. Pilotní díl nebyl nijak úchvatný, nápad neoriginální - Lovci pokladů s plackou FBI. Herecké výkony nudné, sem tam vtípek pro dvanáctileté děti. Celkově to působí dojmem "rodinné komedie na páteční večer". Nicméně i přesto zkusím ještě pár dílů, jestli to půjde takhle dál, myslím, že mi nebude vadit, když mi tento vcelku průměrný seriál uteče. A u toho stále zůstávám. Dvě hvězdičky. ()

O´Neill

První série je u konce, a na druhou si nejspíše ještě počkáme. Díly byly takové všelijaké, někdy slabší, někdy lepší, ale celkově díl co díl se to zlepšovalo. Hudba byla taková ideální do atmosféry, která připomínala něco ve stylu Eureky. Co mě však na seriálu totálně zklamalo byly efekty. Ty byly i na seriál opravdu strašné. Všehovšudy vidíme v seriálu asi 5-6 vizuálu - jeden je přelet nad pouští, kde je skladiště, a druhý je přelet v samotném skladišti. Zbylé 4 jsou občas v nějakém díle. Takže si myslím, že když tady je tak málo efektů, tak aspoň mohly stát za to, to co předvedli je hrůza. ()

Skleena

Taková transformovaná Akta X, jen místo mimozemšťanů se tu a tam potloukají lidé, ovlivnění magickými artefakty. Na druhou stranu příjemná rodinná zábava, níže zmíněný příměr lovců pokladů s odznaky tajné služby sedí dokonale. Mezi hlavními představiteli to trochu jiskří, takže všechno jde po již tisíckrát vyjetých kolejích - a to i co se náplní jednotlivých dílů týče. Nic víc, nic míň. Ale koukat se na to dá. Jen nečekejte zázraky. ()