Skladiště 13

(TV seriál)
  • USA Warehouse 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, (více)

Série(5) / Epizody(64)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

honajz

Ne tak dobré jako Dresden Files, ale ten humor je podobný a sympatický, a teď, po konci první sezóny, musím říct jen Wow. Mně se to líbí a je vidět, že scenáristé nejsou blbci a mají to vymyšlené. Není to samozřejmě extra třeba trikově, asi je omezený rozpočet, ale to mi na tomto seriálu vadí nejmíň, jinak je výborně natočený a zahraný. ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 26.3.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK - Stanica známa ako SCI-FI CHANNEL včera zmenila svoj názov na "kúlovejšie" SyFy a pri tejto príležitosti odvysielala prvé dve epizódy tejto 13 - dielnej mystery série. Po odsledovaní väčšiny epizód môžem konštatovať, že táto light verzia Muldera a Scullyovej je zábavná, napínavá a ja si pri honbe za artefaktmi ešte aj vynikajúco oddýchnem. (8.7.2009) ()

Omnibus

Megalomansky nafouklé skladiště a nesympatický lovecký tým (zlatí Fox Mulder a Dana Scully!). Včetně šéfky, paní Irene Frederick, ta mě iritovala, ba přímo srala, opravdu hodně. Navíc všichni furt jen honili plán, jak blahé paměti stachanovci. Najít artefakt, neutralizovat a šup s ním do skladiště. A ticho po pěšině. Jen samoúčelné hromadění věcí, bez jakéhokoli dalšího využití. Škoda. Kdyby si občas dali oraz a zablbli si ve skladišti s tou ragbyovou šiškou a dalšími hračkami, bylo by to zábavnější. Mohli zkoušet, jak se poperou artefakty svými schopnostmi mezi sebou, no ni? A ta Leena (docela číča) byla taky pěkná slibotechna, grrr. Hned v pilotu k Petemu: „Řekněte, kdyby vám byla postel velká...“ Paráda, něco bude! Jenže pak už to mezi nimi nezajiskřilo. Asi šest dílů jsem se jako blbec furt těšil na chlípnou akci, než jsem to zklamaně vzdal. Na rozdíl od skladiště, tam to jiskřilo furt, tam by se uživil elektrikář na plný úvazek! :-) ()

nash.

Hangár, který je něčím mezi skladištěm z Dobyvatelů ztracené archy a knihovny zaměstnávající Flynna Carsena, je nejen plný podivných předmětů, ale také filmových a televizních klišé. Ať už jde o neustále opakované dějové schéma, postavy, od hlavních až po vedlejší, zápletky, dialogy nebo jednotlivé rekvizity. Jediné co tomu chybí je ten správný drajv, kterým by to chytilo a nepustilo. Ač to není nejhorší, člověk se přes jistou prostoduchost nenudí, a některé předměty opravdu pobavily, nakonec to celé po pěti epizodách odkládám na neurčito. ()

liskam

Ano, je pravda, že se stále dokola řeší hledání nějaké věci, která je později uložena do tohoto skladiště. Přestože Skladiště jako takové má veliký potenciál, "pouhé" ukládání nově nalezených věcí tento potenciál naprosto přehlíží. Což je veliká škoda. Na druhou stranu jsem nadšenej z hereckého obsazení! Ten 3 členný "lovecký" team je z mého pohledu bezchybný. Parádně se doplňují. Navíc kombinace napětí/dramatu a vtipu mi také dost sedí. Přijde mi škoda aby měl tenhle seriál takhle nízké hodnocení, když ho srovám s jinými "červenými" seriály v podstatě nevidím rozdíl. Za ně 79% ()

• V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)
  • Natáčelo se v Kanadě. (Varan)
  • V páté epizodě 4. série je scéna, která se má odehrávat mezi 1. a 2. třetinou hokejového zápasu, na časomíře za zády hlavních protagonistů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) je však časomíra ve stavu před začátkem utkání, tedy označuje 1. třetinu s vynulovaným časem. (dandislav1991)