Skladiště 13 (TV seriál)

Warehouse 13

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 48x45 min

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Genelle Williams, Allison Scagliotti, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir, Sasha Roiz, Roger Rees, Brent Spiner, Paula Garcés, Kate Mulgrew, Tyler Hynes, Anthony Michael Hall, Joe Flanigan, Sean Orr, James Naughton, Patricia McPherson, Jewel Staite, Joe Morton, Erica Cox, Sherry Miller, Mateo Morales, Rene Auberjonois, Sarah Allen, James Kidnie, Alec Medlock, Steven Yaffee, Marcia Bennett, Susan Hogan, Philip Winchester, Brian J. Smith, Gabriel Hogan, Amy Acker, Dillon Casey, Michael Boatman, Lynne Griffin, Anthony Head, Missi Pyle, Enrico Colantoni, Christopher Cordell, Pooch Hall, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Gregg Lowe, Jason Deline, Cherie Currie, Ashley Williams, Paul Amos, Chryssie Whitehead, Chad Connell, Todd Stashwick, Adam Christie, Vanessa Matsui, Natalie Krill, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Tommie-Amber Pirie, Matt Schichter, Ieva Lucs, Tricia Helfer, Richard Fitzpatrick, Niall Matter, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Jason Blicker, Justin Kelly, Andrew Hinkson, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Charles Malik Whitfield, Brittany Allen, Jeff Pustil, Lisa Ciara, Bill Lake, Arnold Pinnock, Gregory 'Dominic' Odjig, Sean Bell, Jamie Bloch, Russell Yuen, Brittany Adams, Aaron Berg, Jennifer Gibson, T.J. McGibbon, Jeffrey Bowyer-Chapman, Cody Runnels, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Wendy Lyon, Sonia Braga, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Matt Birman, Hamish McEwan, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, Alex Paxton-Beesley, Gordon S. Miller, Erin Way, Philip Craig, Douglas Nyback, Robert Clark, Brian Paul, Allen Keng, Mark O'Brien, Dylan Trowbridge, Lorna Wilson, Lamont James, Shawn Lawrence, Serje Basi, Tori Anderson, Jeri Ryan, George Tchortov, Tamara Duarte, Richard Waugh, Emily Alatalo, Philip Akin, Jane Moffat, Tommy Chang, Anthony Gerbrandt, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, James Downing, Matt Cooke, Tony Craig, Kevin Dennis, Martin Doyle, Cornell Womack, Amish Patel, Norm Sousa, Deborah Grover, Tom Barnett, Karen Ivany, David Tompa, Ivan Sherry, Skyler Wexler, Diana Bentley, Maria Ricossa, Ronnie Rowe, Nick Baillie, Juan Carlos Velis, Allison Brennan, Janet Varney, Adil Zaidi, Jenny Raven, Abigail Winter

Takový pohodový seriálek. Jen se posadit, vypnout mozek a odreagovat se. Sem tam se objeví vtipné slovní přestřelky, vtipné scény a občas i zajímavé zápletky. Jinak co se týče nápadů a artefaktů, občas mi to připadá až moc, ale je třeba se od toho oprostit. Všechny postavy jsou fajn a výborně se doplňují a klape jim to. Na odreagování ideální. Aktualizace: Vzhledem k tomu, že ve třetí a čtvrté sérii konečně došlo na dlouhodobý děj a zápletku, která se táhne celou sérií a také atmosféra místy dosti potemněla, zvyšuji hodnocení na 4* a lepších 70%. Už to není jen jednodílové hledání artefaktů a je to více chytlavější. Howgh!(9.7.2012)

Zábavná, neustále podpichujúca sa dvojica agentov nie z FBI, ale netypicky z tajnej služby. Artie tam tiež neskutočne zapasoval. Obľúbil som si tieto "postavičky". Krásne skladisko 13 ma neskutočne zaujalo a verím, že by som sa tam dokázal prehrabávať dlhé hodiny, dni, týždne, mesiace. Celkovo námet seriálu má obrovský potenciál a pevne verím, že tvorcovia z toho vyťažia maximum. Som v očakávaní ďalších sérií. Klobúk dole pred fantáziou pri vymýšľaní futuristicko-historických hračiek. Mám rád túto oddychovku.(1.9.2014)

Seriál Skladiště není vůbec špatný, ale také ničím výjimečný a originální. Některé díly jsou lepší, některé horší, ale v podstatě ani jeden nevybočuje z průměru. Navíc skladba děje se v jednotlivých epizodách pořád opakuje podle jednoho vzorce, tudíž od 3 dílu nemá čím překvapit. Chybí mi více humoru, ale i akce a napětí, prostě nějaká gradace hlavní dějové linie, která by se táhla celým seriálem .Také obsazení až na "Ártího" nic moc. Přiznám se, že jsem to po první řadě vzdala. Třeba se k němu někdy vrátím. Za mne 60%.(22.4.2016)

Ne tak dobré jako Dresden Files, ale ten humor je podobný a sympatický, a teď, po konci první sezóny, musím říct jen Wow. Mně se to líbí a je vidět, že scenáristé nejsou blbci a mají to vymyšlené. Není to samozřejmě extra třeba trikově, asi je omezený rozpočet, ale to mi na tomto seriálu vadí nejmíň, jinak je výborně natočený a zahraný.(27.9.2009)

Po více dílech a celkově 2.sériích mohu hodnotit seriál. Warehouse 13 má své mouchy a také není dokonalý seriál. Jenže mě začlo postupně více bavit a např. postava Allison Scagliotti se mi začla sakra líbít. Zábavná sci-fi série, kde se nemusí moc přemýšlet a jsou tam samé artefakty. Syfy opět dokazuje sílu.(25.5.2011)

• - Děj 5. epizody 4. řady se odehrává na ledové ploše v Hershey Center, která se dle seriálu nachází v Torontu, ve skutečnosti ale sídlí v Mississauga. (Shakaar)

• - Spoiler: Průchod, jenž vede od hlavních vchodových dveří do pracovny skladiště, je ve skutečnosti chodba v Torontské nemocnici. V této nemocnici shodou okolností zemřel i otec herce Saula Rubinka. Na konci 1. sezóny se zmíněná chodba stává osudnou i jeho postavě Artiemu Nielsonovi. (ICE-GRADLO)

• - V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)