Skladiště 13 (TV seriál)

Warehouse 13

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009 - 2014, 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir, Sasha Roiz, Roger Rees, Brent Spiner, Paula Garcés, Kate Mulgrew, Tyler Hynes, Anthony Michael Hall, Joe Flanigan, Sean Orr, James Naughton, Patricia McPherson, Jewel Staite, Joe Morton, Erica Cox, Sherry Miller, Mateo Morales, Rene Auberjonois, Sarah Allen, James Kidnie, Alec Medlock, Steven Yaffee, Marcia Bennett, Susan Hogan, Philip Winchester, Brian J. Smith, Gabriel Hogan, Amy Acker, Dillon Casey, Michael Boatman, Lynne Griffin, Anthony Head, Missi Pyle, Enrico Colantoni, Christopher Cordell, Pooch Hall, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Gregg Lowe, Jason Deline, Cherie Currie, Ashley Williams, Paul Amos, Chryssie Whitehead, Chad Connell, Todd Stashwick, Adam Christie, Vanessa Matsui, Natalie Krill, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Tommie-Amber Pirie, Matt Schichter, Ieva Lucs, Tricia Helfer, Richard Fitzpatrick, Niall Matter, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Jason Blicker, Justin Kelly, Andrew Hinkson, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Charles Malik Whitfield, Brittany Allen, Jeff Pustil, Lisa Ciara, Bill Lake, Arnold Pinnock, Gregory 'Dominic' Odjig, Sean Bell, Jamie Bloch, Russell Yuen, Brittany Adams, Aaron Berg, Jennifer Gibson, T.J. McGibbon, Jeffrey Bowyer-Chapman, Cody Runnels, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Wendy Lyon, Sônia Braga, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Matt Birman, Hamish McEwan, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, Alex Paxton-Beesley, Gordon S. Miller, Erin Way, Philip Craig, Douglas Nyback, Robert Clark, Brian Paul, Allen Keng, Mark O'Brien, Dylan Trowbridge, Lorna Wilson, Lamont James, Shawn Lawrence, Serje Basi, Tori Anderson, Jeri Ryan, George Tchortov, Tamara Duarte, Richard Waugh, Emily Alatalo, Philip Akin, Jane Moffat, Tommy Chang, Anthony Gerbrandt, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, James Downing, Matt Cooke, Tony Craig, Kevin Dennis, Martin Doyle, Cornell Womack, Amish Patel, Norm Sousa, Deborah Grover, Tom Barnett, Karen Ivany, David Tompa, Ivan Sherry, Skyler Wexler, Diana Bentley, Maria Ricossa, Ronnie Rowe, Nick Baillie, Juan Carlos Velis, Allison Brennan, Janet Varney, Adil Zaidi, Jenny Raven, Abigail Winter, Paula Boudreau, Linda Goranson, Angelique Lewis, Conrad Coates, Lindsay Wagner, Kelly Hu, Rebecca Mader, Mark Sheppard, Mark Deklin, Megan Gallagher, Ryan Cartwright, Danny Smith, Eddie Della Siepe, Samm Levine, Erick Avari, Jack Kenny, Mark Gibson, Robert B. Kennedy, Raoul Bhaneja, Kristina Pesic, Kim Roberts, Victoria Snow, Lindy Booth, Ivan Sergei, Roberta Maxwell, Al Sapienza, Denis Akiyama, Erica Cerra, David Keeley, Lara Amersey, Roger Rees (a.z.), Michael Hogan, Neil Crone, Alex House, Sean Maher, Kyra Harper, Nolan Gerard Funk, Tawny Cypress, Phillip Rhys, Shauna MacDonald, Michael A. Miranda, Neil Grayston, Zack Ward, Tia Carrere, Christian Campbell, Laura Harris, Tig Fong, Paul Essiembre, Armin Shimerman, David Anders, Judd Hirsch, Paul Blackthorne, Kristi Angus, Trevor Blumas, Joanna Douglas, Anthony Lemke, Gareth David-Lloyd, Steven Yeun, Yancey Arias, J. August Richards, Shauna Black, Andrew Jackson, Noah Danby, Alessandra Torresani, Johnny Pacar, Lester Holt, Aaron Ashmore (a.z.), Seann Gallagher, Andrey Ivchenko, Dee Wallace, Sam Huntington, Mike Dopud, Kirsten Nelson, Timothy Omundson, Niamh Wilson, Danielle Nicolet, Steven Eckholdt, Naomi Gaskin, Laura Innes, Rayisa Kondracki, Polly Walker, James Marsters, Emily Bergl, Patrick John Flueger, America Olivo, Joel Grey, Nora Zehetner, Steve Valentine, Tuc Watkins, Ricardo Chavira, Charlie Weber, Daniella Evangelista, Chris Ellis, Cynthia Watros, Stephanie Moore, Neil Armstrong (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), Juan Carlos Velis (a.z.), Kirsten Bishop

Tak tento seriál mě velmi zaujal. Úplně zpvu jen námětem, i když mu také chvíli trvalo, než ho pořádně zúročil, ale po pár dílech jsem se dostal seriálu natolik pod kůži, že teď na něm oceňuji skoro všechno. Zajímavé příběhy, mix vtipu a nějakého toho menšího napětí, hlavní dvojkou agentů, kteří sice mají do Muldera a Scullyové daleko, ale přesto jim to spolu docela dobře ladí. Ovšem nejlepší postavou je jednoznačně Artie - kdo viděl, jistě ví proč. První řada mě dokázala zaujmout téměř na maximum, tak uvidíme, co se z toho vyklube dál. Je ovšem jisté, že Warehouse 13 je jedním z nejlepších seriálů svého žánru i posledních let. 80%, ale neváhám zvednout...:D(10.5.2012)

SE SPOILERY: Skladiště 13 není vyloženě špatný seriál, je tam opravdu málo dílů, které jsou přímo hrozné. Ale chybí tam také díly, ze kterých bych byl na konci nadšený . Dramatická a komediální stránka jsou v rovnováze a obě se doplňují. Atmosféra je vlídná, jenže to drama je ztvárněno hlavně tím, že v každé řadě chce někdo ovládnout skladiště nebo ublížit Artemusovi (byť (např.), když jsem viděl úplnou zkázu třináctky, tak to bylo provedeno úctyhodně) a po třetí s. už jsem z toho skoro zíval (když to je ve světě spolu s Heruékou, mohlo někoho napadnout, že by chtěl na jeden zátah ovládnout/zničit skladiště i město plné vědců (společně s GD)). Největší průšvih jsou ale postavy, ke kterým jsem si nenašel ten správný vztah. Všechny jsou napsány moc průměrně, maximálně jsem si trochu oblíbil H.G. W., Artího a Klaudii. Takže to všechno to závisí na příběhu jednotlivých dílů. Pokud, je na co se těšit, tak pro mě jsou to vedlejší postavy, které jsou hrány herci z Buffyversa (Amy Acker-Fred, James Marsters-Spike a Anthony Head-Giles). Díly se Spikem a Gilesem jsou příběhově vysoce nadprůměrné. Celkově seriál vnímám, jako oblíbený seriál (i když jen trošičku), ale průměrný, něco jako je Agentura jasno. Mám 2 možnosti. Buď si to budu cenit 3* a občas si na to vzpomenu a budu to psát jako poslední seriál, který se dostal do mých oblíbených (= podobné místo jako je Agentura), a nebo dám za Gilese, Spika, Klaudii a některé artefakty 4*, ale nebudu ho uvádět jako oblíbený. Hmm.... Dávám 4*.(13.7.2014)

Perfektní seriál, první serie ala poznávání prostředí byla po čase trochu sterotyp, zbylé už odsouvali lov artefaktů na druhou kolej a do popředí se dostal lov padoucha, což dalo seriálu nový spád. Každopádně na prostředí odpovídající svým vzezřením minulému století se neuvěřitelně dobře kouká. A artefakty jako věcičky, co zůstávají ve světě po lidech měnících historii, to se opravdu každý den nevidí. Rozhodně nelituji času, který jsem u téhle seriálové lahůdky strávil a za myslím shlédnutí rozhodně stála, stojí a stát taky bude.(10.5.2015)

Ze začátku tento seriál vypadal velice slibně. Dobrý nápad s tajným skladištěm, ve kterém jsou uchovávány různé nadpřirozené předměty. Na takovém písečku si scénáristé mohou vymyslet prakticky cokoliv. Postupem času ale fádní hledání těchto relikvií omrzí, navíc duo hlavních "hledačů/strážců relikvií" není zrovna kdoví jak dobře obsazené. Oba herci spíš přehrávají a jejich rádoby humor mi kolikrát moc nesedí. Některé epizody jsou hodně dobré, ale v celkovém hodnocení to na víc jak tři hvězdičky není. Chtělo by to něčím oživit. 50 %(18.6.2011)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Rozjezd je slabší. Zpočátku mi hodně neseděla postava Petera Lattimera, protože jsem měl pocit, že se snaží být až přehnaně vtipný a působilo to občas spíš trapně. Nicméně s příchodem Claudie se jeho postava dostala do únosných mezí a postupem času jsem si ho i oblíbil. Ale Myka spolu s Artiem jednoznačně vedou. Seriál si plyne v hodně odlehčeném duchu a postupně se stává sesterským seriálem o kousek lepší Eureky. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Seriál běží v zaběhnutých kolejích a i po klasickém sezóním cliffhangeru se nic nemění. Do děje vstupuje geniální postava H. G. Wellsové, která zvedá seriál o úroveň nahoru a já tak zvyšuji hodnocení. Hodnocení série: 4/5 ---TŘETÍ SÉRIE --- V třetí řadě se opět situace nijak nemění a dostáváme porci zábavných, ale nijak přelomových epizod. H. G. dostává více prostoru a sic je její účast později utnuta, já stále doufám v její návrat. Crossover s Eurekou potěšil. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- První polovina čtvrté série za námi a ve mě převládají hodně rozporuplné pocity. Scénář už se evidentně cucá z prstu a mám pocit takový, že tvůrci vymýšlí děj za pochodu. Zoufale tomu chybí silnější dějová linka, takže dojmy prozatím nijak zázračné. Warehouse 13 je stále supr oddechovka, ale chtěl bych ještě taky něco navíc. Druhá polovina pokračuje v zajetých kolejích a až v samotném finále začne konečně odhalovat něco zajímavého, ale to je v zápětí utnuto mohutným cliffhangerem. Už mě to ale moc neba. Hodnocení série: 2,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Závěrečná šestice epizod uzavírá děj a ačkoli jsem čekal něco víc, než jen pár epizodických zápletek a opravdu awful efektů, finálová epizoda (hrající především na nostalgickou strunu) mě hodně potěšila a celý seriál důstojně zakončila. Warehouse 13 se sice mezi mé nejoblíbenější seriály nezařadí, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém. Na relax ideální. Hodnocení série: 3/5(4.8.2012)

• - V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)

• - V páté epizodě druhé série se objeví postava jménem Douglas Fargo zaměstnaná u firmy Global Dynamics ve městě Eureka. Postava je odkazem na seriál Heuréka – město divů (od r. 2006), za kterým stojí stejně jako za seriálem Warehouse 13 Syfy channel. (misa1989)

• - Natáčelo se v Kanadě. (Varan)