Skladiště 13 (TV seriál)

Warehouse 13

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 48x45 min

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Genelle Williams, Allison Scagliotti, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir, Sasha Roiz, Roger Rees, Brent Spiner, Paula Garcés, Kate Mulgrew, Tyler Hynes, Anthony Michael Hall, Joe Flanigan, Sean Orr, James Naughton, Patricia McPherson, Jewel Staite, Joe Morton, Erica Cox, Sherry Miller, Mateo Morales, Rene Auberjonois, Sarah Allen, James Kidnie, Alec Medlock, Steven Yaffee, Marcia Bennett, Susan Hogan, Philip Winchester, Brian J. Smith, Gabriel Hogan, Amy Acker, Dillon Casey, Michael Boatman, Lynne Griffin, Anthony Head, Missi Pyle, Enrico Colantoni, Christopher Cordell, Pooch Hall, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Gregg Lowe, Jason Deline, Cherie Currie, Ashley Williams, Paul Amos, Chryssie Whitehead, Chad Connell, Todd Stashwick, Adam Christie, Vanessa Matsui, Natalie Krill, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Tommie-Amber Pirie, Matt Schichter, Ieva Lucs, Tricia Helfer, Richard Fitzpatrick, Niall Matter, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Jason Blicker, Justin Kelly, Andrew Hinkson, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Charles Malik Whitfield, Brittany Allen, Jeff Pustil, Lisa Ciara, Bill Lake, Arnold Pinnock, Gregory 'Dominic' Odjig, Sean Bell, Jamie Bloch, Russell Yuen, Brittany Adams, Aaron Berg, Jennifer Gibson, T.J. McGibbon, Jeffrey Bowyer-Chapman, Cody Runnels, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Wendy Lyon, Sonia Braga, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Matt Birman, Hamish McEwan, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, Alex Paxton-Beesley, Gordon S. Miller, Erin Way, Philip Craig, Douglas Nyback, Robert Clark, Brian Paul, Allen Keng, Mark O'Brien, Dylan Trowbridge, Lorna Wilson, Lamont James, Shawn Lawrence, Serje Basi, Tori Anderson, Jeri Ryan, George Tchortov, Tamara Duarte, Richard Waugh, Emily Alatalo, Philip Akin, Jane Moffat, Tommy Chang, Anthony Gerbrandt, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, James Downing, Matt Cooke, Tony Craig, Kevin Dennis, Martin Doyle, Cornell Womack, Amish Patel, Norm Sousa, Deborah Grover, Tom Barnett, Karen Ivany, David Tompa, Ivan Sherry, Skyler Wexler, Diana Bentley, Maria Ricossa, Ronnie Rowe, Nick Baillie, Juan Carlos Velis, Allison Brennan, Janet Varney, Adil Zaidi, Jenny Raven, Abigail Winter

Koukali jsme na to hned po Heuréce , tak že dalo trochu práce a dílů než jsem si zvykl na nový děl a lidi. Ale naštěstí se to velice pěkně rozjelo a s každou další sérií to bylo lepší, zvlášť poslední 4 měla grády (5.série jsem ještě neviděl čekám na dabing) docela by mě zklamalo, kdyby po 4 skončili, neboť by to bylo nedokončené. Představitelce Myky sluší rovný vlasy ne vlnitý. Jinak nejlepší postava určitě krásná Claudia a bručoun Artie. Tenhle seriál mohl mít mnohem víc dílů, těch možností tam jsou spousty. Ps-dodatek, tak po skončení 5.série mě docela mrzí, že to nemělo víc dílů, je to zábavné a zároveň i zajímavé. Postavy tam krásně zapadají a dobře se tam doplňují. Určitě bych si uměl představit třeba seriál Skladiště 14. Zajímavé je že hodnocení to má menší než třeba Svatyně, která je i provedením a hlavně kvalitou úplně někde jinde.19.3.2016(26.5.2015)

Skladiště číslo 13 je oddychový sci-fi seriál. Kde parta lidí hledá artefakty, které nějak narušují řád dnešního světa a snaží se je získat a uložit do skladiště. Je to tedy seriál, který je mezi kriminálkou, sci-fi a komedií. Tento humorně laděný seriál si mě získal ani nevím jak. To je prostě Skladiště 13.(25.4.2011)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 26.3.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK - Stanica známa ako SCI-FI CHANNEL včera zmenila svoj názov na "kúlovejšie" SyFy a pri tejto príležitosti odvysielala prvé dve epizódy tejto 13 - dielnej mystery série. Po odsledovaní väčšiny epizód môžem konštatovať, že táto light verzia Muldera a Scullyovej je zábavná, napínavá a ja si pri honbe za artefaktmi ešte aj vynikajúco oddýchnem. (8.7.2009)(8.7.2009)

Megalomansky nafouklé skladiště a nesympatický lovecký tým (zlatí Fox Mulder a Dana Scully!). Včetně šéfky, paní Irene Frederick, ta mě iritovala, ba přímo srala, opravdu hodně. Navíc všichni furt jen honili plán, jak blahé paměti stachanovci. Najít artefakt, neutralizovat a šup s ním do skladiště. A ticho po pěšině. Jen samoúčelné hromadění věcí, bez jakéhokoli dalšího využití. Škoda. Kdyby si občas dali oraz a zablbli si ve skladišti s tou ragbyovou šiškou a dalšími hračkami, bylo by to zábavnější. Mohli zkoušet, jak se poperou artefakty svými schopnostmi mezi sebou, no ni? A ta Leena (docela číča) byla taky pěkná slibotechna, grrr. Hned v pilotu k Petemu: „Řekněte, kdyby vám byla postel velká...“ Paráda, něco bude! Jenže pak už to mezi nimi nezajiskřilo. Asi šest dílů jsem se jako blbec furt těšil na chlípnou akci, než jsem to zklamaně vzdal. Na rozdíl od skladiště, tam to jiskřilo furt, tam by se uživil elektrikář na plný úvazek! :-)(18.12.2013)

Tak mám za sebou úvodní sérii, která je samozřejmě hlavně seznamovací. Vlastnosti předmětů mi připomněly pecku jménem Pokoj č. 10. Nicméně o takovou bombu zase nejde, alespoň ne zatím. Uvidíme jak se to dál rozvine. Hlavní dvojice agentů je fajn a docela dobře se doplňuje a pěkně jim to funguje. Škoda jen, že víc prostoru nedostala Claudie, protože tu jsem si oblíbil hned. I když závěr dává napovědět, že si jí nejspíš užijeme v dalších sériích víc. Zrádce je pro mě překvapením, i když se v průběhu našly díly, které nebyly taková pecka, tak díky konci se těším na další sérii. *** Tak se zase všechno vysvětlilo jinak než to vypadalo. Nicméně stěžejní linka s H.G. byla velice povedená. Závěr byl opět dobře udělanej a pěkně jsem se při něm bavil. Claudia dostala víc prostoru, takže jsem spokojen. Některé díly byly opravdu povedené. Tahle série mě oslovila víc než předchozí, asi už jsem víc splynul s postavama a těším se na pokračování. *** Stoupající tendence? Jak dlouho se dá tohle vydržet? Výbornej záporák, skvělej plán na zničení, který jak už to tak vypadá opět nedopadne. Artie má vždycky záložní plán. H.G. se mi opět líbila, i když to vypadá, že už se jí opravdu zbavíme. Navíc přichází nová postava Jinksy. Toho jsem si oblíbil hned, a jeho osud jistě taky není zpečetěn. Závěru opět nic nechybělo, takže jdu hledat další díly a pokračovat. *** Musel jsem trochu ztlumit očekávání, lépe už to nešlo, chtělo to hlavně udržen kvalitu. Nadšen jsem sice opět byl a další série mě pořád dál skvěle bavila, jen už tam bylo šíleně moc kombinací a dělo se toho tolik (Paracelsus, Helena, Myka a její nemoc), závěr i tak odpovídal přesně tomu, co jsem čekal a nezklamal mě ani trochu. I proto mě Skladiště bavilo, artefakty jsou stále fajn a postavy taky a když už vás jednou mají v hrsti, tak jim leccos odpustíte. *** U páté série už se s předstihem vědělo, že bude poslední. I proto závěrečných šest dílů mohlo přinést důstojné rozloučení. A to se opravdu dostavilo, seriál končí pěkně, i když se výtky samozřejmě dají najít. Pro mě už byl vztah Myka a Pete na úrovni sourozenců a mnohem víc mě zajímala chemie mezi Mykou a Helenou, ale jak říkám, tak i s tímhle koncem jsem byl spokojen a do Skladiště se ještě rád znovu někdy podívám...(4.9.2012)

• - V páté epizodě druhé série se objeví postava jménem Douglas Fargo zaměstnaná u firmy Global Dynamics ve městě Eureka. Postava je odkazem na seriál Heuréka – město divů (od r. 2006), za kterým stojí stejně jako za seriálem Warehouse 13 Syfy channel. (misa1989)

• - V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)

• - Spoiler: Průchod, jenž vede od hlavních vchodových dveří do pracovny skladiště, je ve skutečnosti chodba v Torontské nemocnici. V této nemocnici shodou okolností zemřel i otec herce Saula Rubinka. Na konci 1. sezóny se zmíněná chodba stává osudnou i jeho postavě Artiemu Nielsonovi. (ICE-GRADLO)