Skladiště 13 (TV seriál)

Warehouse 13

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009 - 2014, 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir, Sasha Roiz, Roger Rees, Brent Spiner, Paula Garcés, Kate Mulgrew, Tyler Hynes, Anthony Michael Hall, Joe Flanigan, Sean Orr, James Naughton, Patricia McPherson, Jewel Staite, Joe Morton, Erica Cox, Sherry Miller, Mateo Morales, Rene Auberjonois, Sarah Allen, James Kidnie, Alec Medlock, Steven Yaffee, Marcia Bennett, Susan Hogan, Philip Winchester, Brian J. Smith, Gabriel Hogan, Amy Acker, Dillon Casey, Michael Boatman, Lynne Griffin, Anthony Head, Missi Pyle, Enrico Colantoni, Christopher Cordell, Pooch Hall, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Gregg Lowe, Jason Deline, Cherie Currie, Ashley Williams, Paul Amos, Chryssie Whitehead, Chad Connell, Todd Stashwick, Adam Christie, Vanessa Matsui, Natalie Krill, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Tommie-Amber Pirie, Matt Schichter, Ieva Lucs, Tricia Helfer, Richard Fitzpatrick, Niall Matter, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Jason Blicker, Justin Kelly, Andrew Hinkson, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Charles Malik Whitfield, Brittany Allen, Jeff Pustil, Lisa Ciara, Bill Lake, Arnold Pinnock, Gregory 'Dominic' Odjig, Sean Bell, Jamie Bloch, Russell Yuen, Brittany Adams, Aaron Berg, Jennifer Gibson, T.J. McGibbon, Jeffrey Bowyer-Chapman, Cody Runnels, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Wendy Lyon, Sônia Braga, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Matt Birman, Hamish McEwan, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, Alex Paxton-Beesley, Gordon S. Miller, Erin Way, Philip Craig, Douglas Nyback, Robert Clark, Brian Paul, Allen Keng, Mark O'Brien, Dylan Trowbridge, Lorna Wilson, Lamont James, Shawn Lawrence, Serje Basi, Tori Anderson, Jeri Ryan, George Tchortov, Tamara Duarte, Richard Waugh, Emily Alatalo, Philip Akin, Jane Moffat, Tommy Chang, Anthony Gerbrandt, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, James Downing, Matt Cooke, Tony Craig, Kevin Dennis, Martin Doyle, Cornell Womack, Amish Patel, Norm Sousa, Deborah Grover, Tom Barnett, Karen Ivany, David Tompa, Ivan Sherry, Skyler Wexler, Diana Bentley, Maria Ricossa, Ronnie Rowe, Nick Baillie, Juan Carlos Velis, Allison Brennan, Janet Varney, Adil Zaidi, Jenny Raven, Abigail Winter, Paula Boudreau, Linda Goranson, Angelique Lewis, Conrad Coates, Lindsay Wagner, Kelly Hu, Rebecca Mader, Mark Sheppard, Mark Deklin, Megan Gallagher, Ryan Cartwright, Danny Smith, Eddie Della Siepe, Samm Levine, Erick Avari, Jack Kenny, Mark Gibson, Robert B. Kennedy, Raoul Bhaneja, Kristina Pesic, Kim Roberts, Victoria Snow, Lindy Booth, Ivan Sergei, Roberta Maxwell, Al Sapienza, Denis Akiyama, Erica Cerra, David Keeley, Lara Amersey, Roger Rees (a.z.), Michael Hogan, Neil Crone, Alex House, Sean Maher, Kyra Harper, Nolan Gerard Funk, Tawny Cypress, Phillip Rhys, Shauna MacDonald, Michael A. Miranda, Neil Grayston, Zack Ward, Tia Carrere, Christian Campbell, Laura Harris, Tig Fong, Paul Essiembre, Armin Shimerman, David Anders, Judd Hirsch, Paul Blackthorne, Kristi Angus, Trevor Blumas, Joanna Douglas, Anthony Lemke, Gareth David-Lloyd, Steven Yeun, Yancey Arias, J. August Richards, Shauna Black, Andrew Jackson, Noah Danby, Alessandra Torresani, Johnny Pacar, Lester Holt, Aaron Ashmore (a.z.), Seann Gallagher, Andrey Ivchenko, Dee Wallace, Sam Huntington, Mike Dopud, Kirsten Nelson, Timothy Omundson, Niamh Wilson, Danielle Nicolet, Steven Eckholdt, Naomi Gaskin, Laura Innes, Rayisa Kondracki, Polly Walker, James Marsters, Emily Bergl, Patrick John Flueger, America Olivo, Joel Grey, Nora Zehetner, Steve Valentine, Tuc Watkins, Ricardo Chavira, Charlie Weber, Daniella Evangelista, Chris Ellis, Cynthia Watros, Stephanie Moore, Neil Armstrong (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), Juan Carlos Velis (a.z.), Kirsten Bishop, Jordyn Negri, Chris Gillett, Bernadette Couture, Dwight McFee

Seriál Skladiště není vůbec špatný, ale také ničím výjimečný a originální. Některé díly jsou lepší, některé horší, ale v podstatě ani jeden nevybočuje z průměru. Navíc skladba děje se v jednotlivých epizodách pořád opakuje podle jednoho vzorce, tudíž od 3 dílu nemá čím překvapit. Chybí mi více humoru, ale i akce a napětí, prostě nějaká gradace hlavní dějové linie, která by se táhla celým seriálem .Také obsazení až na "Ártího" nic moc. Přiznám se, že jsem to po první řadě vzdala. Třeba se k němu někdy vrátím. Za mne 60%.(22.4.2016)

Ze začátku tento seriál vypadal velice slibně. Dobrý nápad s tajným skladištěm, ve kterém jsou uchovávány různé nadpřirozené předměty. Na takovém písečku si scénáristé mohou vymyslet prakticky cokoliv. Postupem času ale fádní hledání těchto relikvií omrzí, navíc duo hlavních "hledačů/strážců relikvií" není zrovna kdoví jak dobře obsazené. Oba herci spíš přehrávají a jejich rádoby humor mi kolikrát moc nesedí. Některé epizody jsou hodně dobré, ale v celkovém hodnocení to na víc jak tři hvězdičky není. Chtělo by to něčím oživit. 50 %(18.6.2011)

Tak mám za sebou úvodní sérii, která je samozřejmě hlavně seznamovací. Vlastnosti předmětů mi připomněly pecku jménem Pokoj č. 10. Nicméně o takovou bombu zase nejde, alespoň ne zatím. Uvidíme jak se to dál rozvine. Hlavní dvojice agentů je fajn a docela dobře se doplňuje a pěkně jim to funguje. Škoda jen, že víc prostoru nedostala Claudie, protože tu jsem si oblíbil hned. I když závěr dává napovědět, že si jí nejspíš užijeme v dalších sériích víc. Zrádce je pro mě překvapením, i když se v průběhu našly díly, které nebyly taková pecka, tak díky konci se těším na další sérii. *** Tak se zase všechno vysvětlilo jinak než to vypadalo. Nicméně stěžejní linka s H.G. byla velice povedená. Závěr byl opět dobře udělanej a pěkně jsem se při něm bavil. Claudia dostala víc prostoru, takže jsem spokojen. Některé díly byly opravdu povedené. Tahle série mě oslovila víc než předchozí, asi už jsem víc splynul s postavama a těším se na pokračování. *** Stoupající tendence? Jak dlouho se dá tohle vydržet? Výbornej záporák, skvělej plán na zničení, který jak už to tak vypadá opět nedopadne. Artie má vždycky záložní plán. H.G. se mi opět líbila, i když to vypadá, že už se jí opravdu zbavíme. Navíc přichází nová postava Jinksy. Toho jsem si oblíbil hned, a jeho osud jistě taky není zpečetěn. Závěru opět nic nechybělo, takže jdu hledat další díly a pokračovat. *** Musel jsem trochu ztlumit očekávání, lépe už to nešlo, chtělo to hlavně udržen kvalitu. Nadšen jsem sice opět byl a další série mě pořád dál skvěle bavila, jen už tam bylo šíleně moc kombinací a dělo se toho tolik (Paracelsus, Helena, Myka a její nemoc), závěr i tak odpovídal přesně tomu, co jsem čekal a nezklamal mě ani trochu. I proto mě Skladiště bavilo, artefakty jsou stále fajn a postavy taky a když už vás jednou mají v hrsti, tak jim leccos odpustíte. *** U páté série už se s předstihem vědělo, že bude poslední. I proto závěrečných šest dílů mohlo přinést důstojné rozloučení. A to se opravdu dostavilo, seriál končí pěkně, i když se výtky samozřejmě dají najít. Pro mě už byl vztah Myka a Pete na úrovni sourozenců a mnohem víc mě zajímala chemie mezi Mykou a Helenou, ale jak říkám, tak i s tímhle koncem jsem byl spokojen a do Skladiště se ještě rád znovu někdy podívám...(4.9.2012)

Koukali jsme na to hned po Heuréce , tak že dalo trochu práce a dílů než jsem si zvykl na nový děj a lidi. Ale naštěstí se to velice pěkně rozjelo a s každou další sérií to bylo lepší, zvlášť poslední 4 měla grády (5.série jsem ještě neviděl čekám na dabing) docela by mě zklamalo, kdyby po 4 skončili, neboť by to bylo nedokončené. Představitelce Myky sluší rovný vlasy ne vlnitý. Jinak nejlepší postava určitě krásná Claudia a bručoun Artie. Tenhle seriál mohl mít mnohem víc dílů, těch možností tam jsou spousty. Ps-dodatek, tak po skončení 5.série mě docela mrzí, že to nemělo víc dílů, je to zábavné a zároveň i zajímavé. Postavy tam krásně zapadají a dobře se tam doplňují. Určitě bych si uměl představit třeba seriál Skladiště 14. Zajímavé je že hodnocení to má menší než třeba Svatyně, která je i provedením a hlavně kvalitou úplně někde jinde.19.3.2016(26.5.2015)

SE SPOILERY: Skladiště 13 není vyloženě špatný seriál, je tam opravdu málo dílů, které jsou přímo hrozné. Ale chybí tam také díly, ze kterých bych byl na konci nadšený . Dramatická a komediální stránka jsou v rovnováze a obě se doplňují. Atmosféra je vlídná, jenže to drama je ztvárněno hlavně tím, že v každé řadě chce někdo ovládnout skladiště nebo ublížit Artemusovi (byť (např.), když jsem viděl úplnou zkázu třináctky, tak to bylo provedeno úctyhodně) a po třetí s. už jsem z toho skoro zíval (když to je ve světě spolu s Heruékou, mohlo někoho napadnout, že by chtěl na jeden zátah ovládnout/zničit skladiště i město plné vědců (společně s GD)). Největší průšvih jsou ale postavy, ke kterým jsem si nenašel ten správný vztah. Všechny jsou napsány moc průměrně, maximálně jsem si trochu oblíbil H.G. W., Artího a Klaudii. Takže to všechno to závisí na příběhu jednotlivých dílů. Pokud, je na co se těšit, tak pro mě jsou to vedlejší postavy, které jsou hrány herci z Buffyversa (Amy Acker-Fred, James Marsters-Spike a Anthony Head-Giles). Díly se Spikem a Gilesem jsou příběhově vysoce nadprůměrné. Celkově seriál vnímám, jako oblíbený seriál (i když jen trošičku), ale průměrný, něco jako je Agentura jasno. Mám 2 možnosti. Buď si to budu cenit 3* a občas si na to vzpomenu a budu to psát jako poslední seriál, který se dostal do mých oblíbených (= podobné místo jako je Agentura), a nebo dám za Gilese, Spika, Klaudii a některé artefakty 4*, ale nebudu ho uvádět jako oblíbený. Hmm.... Dávám 4*.(13.7.2014)

• - V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)

• - Natáčelo se v Kanadě. (Varan)

• - Spoiler: Průchod, jenž vede od hlavních vchodových dveří do pracovny skladiště, je ve skutečnosti chodba v Torontské nemocnici. V této nemocnici shodou okolností zemřel i otec herce Saula Rubinka. Na konci 1. sezóny se zmíněná chodba stává osudnou i jeho postavě Artiemu Nielsonovi. (ICE-GRADLO)