poster

Slečna Marplová: Smysluplná vražda (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: They Do It with Mirrors

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nevidieť pre oči

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Režie:

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)
 • Autogram
  ***

  Že tie najjednoduchšie riešenia sú tie najsprávnejšie tu vôbec neplatí, lebo tentokrát bolo vyriešenie vraždy a nájdenie motívu asi najzložitejšie zo všetkých možných alternatív. Krv nie je voda a toho sa treba držať. Až po poslednú polhodinu, keď sa začalo rozjasňovať, to bola dosť nuda a hlavne prvá zoznamovacia polhodina sa takmer nedala vydržať. Niektorým dielom ako tento by pristalo skôr hodinové trvanie. Nafintenú vykopávku Joan Collins si tiež mohli odpustiť, hlavne keď tam nezohrala žiadnu podstatnú úlohu.(28.7.2013)

 • elizabeth_ba
  **

  Nějak mi nové díly slečny Marplové vůbec nesedí a není to jen její novou představitelkou. Ta sice působí mile a sympaticky a člověk se neptá jako u Geraldiny, jestli to myslí upřímně :-)), ale připadá mi jako by tam tak nějak nepatřila a už vůbec mi nepřipadá jako žena schopná vyřešit složité případy. V tomto konkrétním díle mi navíc bylo nesympatické prostředí, ostatní herci a vůbec všechno. Připadalo mi to nad míru pošahané, což teda splňoval i ten předchozí díl "Vraždit je snadné", ale ten aspoň zachránil onen mladý detektiv, jehož si zahrál Benedict Cumberbatch, později se objevivší jako Sherlock. Tohle nemělo co a kdo zachránit, asi čtyři díly staré slečny byly na mě v jednom dni přespříliš...(2.5.2013)

 • necisty
  *****

  Příjemně zamotaný případ, kde měla samotná Marplová víc věrohodnější roli, než bývá zvykem. Jediné, co mi vadilo, že vlastně pointa úvodní vraždy nešla odhalit, protože to důležité záměrně nešlo vidět. ... Arsenik, psací stroj, revolver, tajná místnost, zrcadla, divadlo s indiány, ústav pro chovance, nůž, psací stroj, adoptovaná dcera.(11.10.2015)

 • Tiiso
  **

  Běžná britská tv produkce, která vždy drží určitou úroveň zpracování. Tento příběh mě nějak obzvláště nenadchnul. Jeho kouzlo mělo pravděpodobně být v počáteční zmatenosti postav a jejich vzájemných vztahů, které Slečna pomalu rozplétá, což se jí v knize asi daří. Na obrazovce to ale vše působilo jaksi toporně a uměle. Chyběla mě taková ta jiskra poznání. Vlastně jsem vždy jen čekal co ze slečny vypadne. Policisté předvedli obdivuhodnou nevědomost a amatérství a pouze ve vyšetřování jakoby Marlové pomáhali, což působilo nevěrohodným dojmem a celou kvalitu příběhu sráželo dolů.(20.11.2009)

 • maoc
  ***

  Mělo to klady, ale i zápory. Kladem je sevřenost a systematičnost ve vyprávění, atmosféra (na prvním místě s polovyřčenou prosbou lady Serrocoldové o konečné řešení, jakkoli ví, že zrovna pro ni bude bolestné), výprava a slušní herci. Záporem tentokrát opět přepálená zápletka a celá konstrukce zločinu, která je prostě pitomá a tak by se nikdy nemohla stát a celé je to působí jako sebeparodie. Ultraromantická tečka nechť je už opravdu raději tečkou. K tomuto typu filmu to asi patři, ale když vzpomenu na silné a přesto nepřeslazené romantické finále v jednom z Poirotů (ruská tanečnice a řidič), tak vím, že to jde i jinak a lépe.(2.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace