9 to 5: Days in Porn

• Slovensko Pornoživot (festivalový název) (více)

Mať naraz dva penisy v análnom otvore nemusí byť až také strašné, ak za to beriete 3 000 dolárov, vozíte sa na najväčšom džípe, aký táto planéta vyrobila, na odovzdávaní výročných cien vám tlieska preplnená sála a prejavuje vám úctu za váš posledný výkon vo filme Snehulienka a 7 úchylákov. Pornopriemysel hýbe Amerikou a darí sa mu, aj keď Kalifornia každú chvíľu oznamuje štátny krach. Rodičia sa za deti, ktoré sú hviezdami tohto typu, síce hanbia, ale dievčatám to v čase ich najväčšej slávy vôbec neprekáža. V tomto filme, žánrovo zaradenom ako pornodokument, máte šancu vidieť aj Sashu Grey, ktorá hrala hlavnú úlohu v Soderberghovom poslednom filme The Girlfriend Experience. Upozornenie! Na tento film určite neberte deti, pred predstavením nič nekonzumujte a počas úvodných titulkov sa pre istotu pomodlite. Amen. (oficiální text distributora)

dopitak

Asi tak 90 % vyřčeného jsou fráze vhodné leda tak k oblbování každého, kdo nikdy před pátou nevstával do práce. Největším nepřítelem tohoto dokumentu (ale obecně všech dokumentů) je šíře zorného pole, které zachycují. Tři roky starý dokument je z dnešního pohledu archaickou vzpomínkou na dávno zapomenuté časy. Snaha tvůrců vykřesat ze svých dotazovaných, že jsou vlastně umělci, protože svět (nebo ještě lépe USA) žije pornoprůmyslem, je směšná. Natočit film o pornu je snad možné, rozhodně ale ne (kvůli počtu zpovídaných) takto povrchně. ()

teutates

Dokument formou výpovedi... o tom ako sa točia umelecké diela, o tom ako to hlavných aktérov baví a aké je to skvelé, vzrušujúce a zábavné. "Porovnanie" US a EU scény... Sasha Grey by mala ešte navštevovať školu, pretože je strašné hlúpa a jej zjav nedonosej školačky platí na vážne neviem koho... inak z veľkých mien pornopriemyslu sa tu nemihne žiadna veľká hviezda, ktorá by o tomto vážne mohla rozprávať. Nič nové, čo by som nevedel som sa nedozvedel, no a to že to ťažko nesú rodičia sa v týchto prípadoch tuna ani nedivím. 5/10 Uvítal by som dokument, ktorý sa bude týkať kompetentných a bude minimálne o triedu zaujímavejší ("žabky" kinder-priemyslu ma nepresvedčili) ()

hous.enka

Průměrný film o (většinou samozřejmě americkém, protože tato země trh ovládá) pornu. Pár pražských scén je spíš rozpačitých a moc nevím, proč si tvůrci vybrali zrovna Prahu. Poselstvím filmu je asi to, že porno je práce jako každá jiná. A že na ni člověk musí mít dost silnej žaludek. Ale celé to vyznívá spíše optimisticky (všichni si to užíváme, máme slušný prachy a jsme zdravější než většinová americká populace). Základní problém je asi ten, že herci a herečky z branže si nedokáží přestat na něco hrát i před "normálním" kameramanem (snad kromě mladičké Sashy Grey, která svou motivaci popisuje), takže nejsilněji by asi mělo působit finální zjištění, jak to s nimi všemi nakonec dopadlo. No, zas tak silné to ale není, takže se ze zajímavého námětu stává průmerný dokument. ()

Tosim

Ať už vás porno fascinuje, nebo se vám hnusí, je to vážně oblast zajímavá, takže nějaký ten dokument by mohl interesovat téměř každého. A není divu, protože jak u "normální" filmové branže, i zde najdeme rozličné lidské typy - ty, kteří se přeceňují, že dělají něco netradičního, ty, co to berou jako byznys, ty, kteří si to užívají, ty, kteří toho mají plné zuby (popřípadě jiné otvory), ale nemají sílu a možnost utéct. Ty, kteří už utekli, které to semlelo a ty, kteří pomáhají. Pravda, občas je to trochu zdlouhavé, ale na konci vás nečeká moralita, ale spíše melancholické ohlédnutí za činností lidí, kteří ji nemají tak úplně zapotřebí. Pozoruhodné je to dost. 70%. ()

anderson

Ďalší z dokumentov približujúcich - pre niekoho zvrátené, pre niekoho atraktívne - prostredie pornobiznisu a ľudí v ňom pôsobiacich. Sústreďuje sa na mainstreamovú produkciu, takže úchyláci sa ničoho šokujúceho či neobvyklého nedočkajú. Mňa najviac zaujímal a aj zaujal príbeh SASHE GREY, cieľavedomej "kurvičky", ktorá svoju prácu miluje. No aj príbehy ostatných aktérov sú zaujímavé. --- Skrátka keby nebolo tých čo to pozerajú, tak to nerobia. Je to len biznis s pudmi ... (12.6.2009) ()