9 to 5: Days in Porn

The Porn Diaries

Dokumentární / Pornografický

Německo, 2008, 118 min

Jens Hoffmann

Největší slabinou filmu je, že se poměrně rovnoměrně věnuje všem svým aktérům, ačkoli takový idiot a buran Otto Bauer, stylizující se jako nonkonformní liberál, může svými názory stěží zaujmout na dobu delší několika sekund, protože v zápětí vám dojde, že tenhle chlapík jen cosi sám sobě nalhává a jeho primitivní macho figura začne rychle nudit. Nejpovedenější pasáže jsou ty, kde vystupuje Sasha Grey, která je schopná navzdory věku 18ti let takové sebereflexe, že ji to staví vysoko nad všechny další aktéry a je škoda, že nedostala větší prostor. Bohužel režisér není schopen rozlišit, kdy má smysl někomu věnovat pozornost a kdy už ne. Z dnešního pohledu jde navíc už o pohled historický, protože internet svět pornoprůmyslu podstatně změnil.(2.5.2015)

Bylo to hodně dlouhé, ale stálo to za to. Zajímavá sonda do světa porna, kde Jens Hoffmann docela zajímavě poskládal rozhovory s těmi "velkými hráči", chytrými i hloupými herečkami a přibral si do toho svoje německý kamarády, aby ukázal, jak je na tom ta "východní Evropa" špatně, nebo já nevím proč. "Český holky naučit strašlivě těžkou angličtinu a ještě po nich chtít výraz, to je nemožný." - za tohle byla hvězdička dolů. Ale až na tohle dementní intermezzo se mi to líbilo, velice šikovná byla ta sonda s Sharon Mitchell. 80%(1.3.2013)

• Ollie235

Čekal jsem všelicos a nic moc jsem nedostal. Dokument mě naučil chápat porno jako způsob výdělku a obyčejnou práci pro hrstku lidí, kteří jsou na to fyzicky i psychicky stavění, ale zdejší příběhy a vyprávění mě naprosto minuly. Všichni melou celé 2 hodiny de facto to samé a po chvíli to přestane bavit. Jednotlivé sexuální scény také nejsou zrovna zpestřením (místy jsou dokonce nechutné). Každopádně to není práce pro každého a z určitého pohledu mají tito lidé můj respekt (rozhodně bych však něco podobného nechtěl dělat).(8.3.2011)

• dopitak

Asi tak 90 % vyřčeného jsou fráze vhodné leda tak k oblbování každého, kdo nikdy před pátou nevstával do práce. Největším nepřítelem tohoto dokumentu (ale obecně všech dokumentů) je šíře zorného pole, které zachycují. Tři roky starý dokument je z dnešního pohledu archaickou vzpomínkou na dávno zapomenuté časy. Snaha tvůrců vykřesat ze svých dotazovaných, že jsou vlastně umělci, protože svět (nebo ještě lépe USA) žije pornoprůmyslem, je směšná. Natočit film o pornu je snad možné, rozhodně ale ne (kvůli počtu zpovídaných) takto povrchně.(20.10.2011)

Dokument formou výpovedi... o tom ako sa točia umelecké diela, o tom ako to hlavných aktérov baví a aké je to skvelé, vzrušujúce a zábavné. "Porovnanie" US a EU scény... Sasha Grey by mala ešte navštevovať školu, pretože je strašné hlúpa a jej zjav nedonosej školačky platí na vážne neviem koho... inak z veľkých mien pornopriemyslu sa tu nemihne žiadna veľká hviezda, ktorá by o tomto vážne mohla rozprávať. Nič nové, čo by som nevedel som sa nedozvedel, no a to že to ťažko nesú rodičia sa v týchto prípadoch tuna ani nedivím. 5/10 Uvítal by som dokument, ktorý sa bude týkať kompetentných a bude minimálne o triedu zaujímavejší ("žabky" kinder-priemyslu ma nepresvedčili)(20.2.2010)