9 to 5: Days in Porn

• Slovensko Pornoživot (festivalový název) (více)

Mať naraz dva penisy v análnom otvore nemusí byť až také strašné, ak za to beriete 3 000 dolárov, vozíte sa na najväčšom džípe, aký táto planéta vyrobila, na odovzdávaní výročných cien vám tlieska preplnená sála a prejavuje vám úctu za váš posledný výkon vo filme Snehulienka a 7 úchylákov. Pornopriemysel hýbe Amerikou a darí sa mu, aj keď Kalifornia každú chvíľu oznamuje štátny krach. Rodičia sa za deti, ktoré sú hviezdami tohto typu, síce hanbia, ale dievčatám to v čase ich najväčšej slávy vôbec neprekáža. V tomto filme, žánrovo zaradenom ako pornodokument, máte šancu vidieť aj Sashu Grey, ktorá hrala hlavnú úlohu v Soderberghovom poslednom filme The Girlfriend Experience. Upozornenie! Na tento film určite neberte deti, pred predstavením nič nekonzumujte a počas úvodných titulkov sa pre istotu pomodlite. Amen. (oficiální text distributora)

teutates

Dokument formou výpovedi... o tom ako sa točia umelecké diela, o tom ako to hlavných aktérov baví a aké je to skvelé, vzrušujúce a zábavné. "Porovnanie" US a EU scény... Sasha Grey by mala ešte navštevovať školu, pretože je strašné hlúpa a jej zjav nedonosej školačky platí na vážne neviem koho... inak z veľkých mien pornopriemyslu sa tu nemihne žiadna veľká hviezda, ktorá by o tomto vážne mohla rozprávať. Nič nové, čo by som nevedel som sa nedozvedel, no a to že to ťažko nesú rodičia sa v týchto prípadoch tuna ani nedivím. 5/10 Uvítal by som dokument, ktorý sa bude týkať kompetentných a bude minimálne o triedu zaujímavejší ("žabky" kinder-priemyslu ma nepresvedčili) ()

Tosim

Ať už vás porno fascinuje, nebo se vám hnusí, je to vážně oblast zajímavá, takže nějaký ten dokument by mohl interesovat téměř každého. A není divu, protože jak u "normální" filmové branže, i zde najdeme rozličné lidské typy - ty, kteří se přeceňují, že dělají něco netradičního, ty, co to berou jako byznys, ty, kteří si to užívají, ty, kteří toho mají plné zuby (popřípadě jiné otvory), ale nemají sílu a možnost utéct. Ty, kteří už utekli, které to semlelo a ty, kteří pomáhají. Pravda, občas je to trochu zdlouhavé, ale na konci vás nečeká moralita, ale spíše melancholické ohlédnutí za činností lidí, kteří ji nemají tak úplně zapotřebí. Pozoruhodné je to dost. 70%. ()

dopitak

Asi tak 90 % vyřčeného jsou fráze vhodné leda tak k oblbování každého, kdo nikdy před pátou nevstával do práce. Největším nepřítelem tohoto dokumentu (ale obecně všech dokumentů) je šíře zorného pole, které zachycují. Tři roky starý dokument je z dnešního pohledu archaickou vzpomínkou na dávno zapomenuté časy. Snaha tvůrců vykřesat ze svých dotazovaných, že jsou vlastně umělci, protože svět (nebo ještě lépe USA) žije pornoprůmyslem, je směšná. Natočit film o pornu je snad možné, rozhodně ale ne (kvůli počtu zpovídaných) takto povrchně. ()

anderson

Ďalší z dokumentov približujúcich - pre niekoho zvrátené, pre niekoho atraktívne - prostredie pornobiznisu a ľudí v ňom pôsobiacich. Sústreďuje sa na mainstreamovú produkciu, takže úchyláci sa ničoho šokujúceho či neobvyklého nedočkajú. Mňa najviac zaujímal a aj zaujal príbeh SASHE GREY, cieľavedomej "kurvičky", ktorá svoju prácu miluje. No aj príbehy ostatných aktérov sú zaujímavé. --- Skrátka keby nebolo tých čo to pozerajú, tak to nerobia. Je to len biznis s pudmi ... (12.6.2009) ()

hous.enka

Průměrný film o (většinou samozřejmě americkém, protože tato země trh ovládá) pornu. Pár pražských scén je spíš rozpačitých a moc nevím, proč si tvůrci vybrali zrovna Prahu. Poselstvím filmu je asi to, že porno je práce jako každá jiná. A že na ni člověk musí mít dost silnej žaludek. Ale celé to vyznívá spíše optimisticky (všichni si to užíváme, máme slušný prachy a jsme zdravější než většinová americká populace). Základní problém je asi ten, že herci a herečky z branže si nedokáží přestat na něco hrát i před "normálním" kameramanem (snad kromě mladičké Sashy Grey, která svou motivaci popisuje), takže nejsilněji by asi mělo působit finální zjištění, jak to s nimi všemi nakonec dopadlo. No, zas tak silné to ale není, takže se ze zajímavého námětu stává průmerný dokument. ()

Z0oMb3E

Šok dňa: Na svete sa ešte nachádzajú ľudia, ktorí uprednostňujú originálne dévédéčko pred miliónom webových pornostránok. Na svete sa ešte nachádzajú ľudia čo vyhľadávajú bonusové rozhovory s hééérećkami, ktorých slovná zásoba pozostáva z "fuck my ass", "lick my litte pussy" či "harder, harder". Dokument sa nám snaží dokázať, že pornoherci niesú len bezduché zhluky buniek okolo pohlavných orgánov (v prípade dám sa do biznisu samozrejme zapájajú aj iné orgánové sústavy). To isté čo funguje v každom inom priemysle funguje aj v pornopriemysle. Ponuka bude, kým je dopyt. A ak je dopyt, ale pôvodný ľudský materiál získal nejaký ten pocit dôstojnosti treba presunúť svoju pozornosť na východ. Kde je ľudský materiál lacnejší, neodporuje a je pri rovnakých či nižších nákladoch poddajnejší. Sledovanie porna mi nieje cudzie, z pudového pohľadu dokonca vítaný relax. No ak sa človek zamyslí hlbšie celá vzrušivosť je zrazu niekde úplne inde. ()

togaf

Člověk se dozví věci, které ani vědět nechtěl. A s obrazem. A zvukem. Téma zajímavé a pokud máte rádi tenhle typ filmu (hehe), tak to stojí za shlédnutí. Jinak budete znechuceni. ()

4daPeace

Verdikt: Výborný dokument s podmanivým hudebním podkladem o světě pornografického průmyslu - O sexu, o snech, o lásce, o penězích, profese...se kterou smířit nejde se - formou vyprávění 13 osobností. Doporučuji. ()

marvan

Největší slabinou filmu je, že se poměrně rovnoměrně věnuje všem svým aktérům, ačkoli takový idiot a buran Otto Bauer, stylizující se jako nonkonformní liberál, může svými názory stěží zaujmout na dobu delší několika sekund, protože v zápětí vám dojde, že tenhle chlapík jen cosi sám sobě nalhává a jeho primitivní macho figura začne rychle nudit. Nejpovedenější pasáže jsou ty, kde vystupuje Sasha Grey, která je schopná navzdory věku 18ti let takové sebereflexe, že ji to staví vysoko nad všechny další aktéry a je škoda, že nedostala větší prostor. Bohužel režisér není schopen rozlišit, kdy má smysl někomu věnovat pozornost a kdy už ne. Z dnešního pohledu jde navíc už o pohled historický, protože internet svět pornoprůmyslu podstatně změnil. ()

nevermore

Česká republika (zastoupená Prahou) opět v nelichotivém světle. "Co tam v tý Evropě jenom dělaj tak špatně." Bum ho, a český Němec, nebo německý Čech nebo co to bylo za osla, už tam dělá chytráka o 106. Jinak dost o ničem, no ne vážně, co sme se dozvěděli nového? Akorát jsem se při svém okázalém cynismu musel zasmát, když nám panáček povídal, jak se při análním sexu musí zbavovat různých exkrementů (které se přirozeně jaksi sem tam vyskytnou) a protože nesmí přerušit záběr a zároveň ho nechce zkazit, utře si to občas do vlasů. Vážně!? ..... Jediná sympoška celýho dokumentu je Sasha Grey. Tohle vážně nemusim vidět omt. ()

V.Silver

Bylo to hodně dlouhé, ale stálo to za to. Zajímavá sonda do světa porna, kde Jens Hoffmann docela zajímavě poskládal rozhovory s těmi "velkými hráči", chytrými i hloupými herečkami a přibral si do toho svoje německý kamarády, aby ukázal, jak je na tom ta "východní Evropa" špatně, nebo já nevím proč. "Český holky naučit strašlivě těžkou angličtinu a ještě po nich chtít výraz, to je nemožný." - za tohle byla hvězdička dolů. Ale až na tohle dementní intermezzo se mi to líbilo, velice šikovná byla ta sonda s Sharon Mitchell. 80% ()

BuryGol

Zajímavej pornodokument. I když dětem ho radši nepouštějte, protože se tam objevujou určitý záběry. Pohled do světa pornobranže, kde nám vyprávěj herci, herečky, režiséři, majitelé produkcí, agenti i rodina aktérů. Objevěj se více i méně známý tváře, dozvíme se něco novýho a ne každej to asi snese. Na druhou stranu je to na dokument až moc dlouhý a celkově bych to pojal trošku jinak. Navíc mi neseděl zvuk do obrazu (asi jsem sosnul nějakou blbou verzi), což mě taky moc nepotěšilo. Lidi v pornoprůmyslu jsou jiný než my a berou věci odlišně. Na druhou stranu maj pravdu, že jsme dobytci taky, protože pak na to porno koukáme. Já nejsem výjimka. Potěšila část o Praze, pár mejch oblíbenejch "hereček" a poučný věci. Ale mam radu pro aktéry pornofilmů - když neumíte anglicky, radši držte hubu úplně. ( Poznámka - Film jsem viděl v originále, titulky neexistujou, snad mi nic neuteklo ). ()

Ollie235

Čekal jsem všelicos a nic moc jsem nedostal. Dokument mě naučil chápat porno jako způsob výdělku a obyčejnou práci pro hrstku lidí, kteří jsou na to fyzicky i psychicky stavění, ale zdejší příběhy a vyprávění mě naprosto minuly. Všichni melou celé 2 hodiny de facto to samé a po chvíli to přestane bavit. Jednotlivé sexuální scény také nejsou zrovna zpestřením (místy jsou dokonce nechutné). Každopádně to není práce pro každého a z určitého pohledu mají tito lidé můj respekt (rozhodně bych však něco podobného nechtěl dělat). ()

nessbeal

Super dokument o zakulisi, ako sa veci deju, ako sa ludia spravaju, co vsetko je za tym, co robia s mladymi babami, aky je to vlastne priemysel, a cim vsetkym si musis prejst ked chces ist do priemyslu. Celkom trefne! ()

vozralec

Relativně zajímavý pohled do zákulisí. Přesto zde chybí zobrazení úplného vrcholu i dna celého businessu. Akce s otevřením myčky pobavila. ()

FortKnox

Dokument o lidech, kteří mají v životopisu: Přístupná pro solo, fotky, holka-holka, holka-holka-anál, kluk-holka, kluk-kluk-holka, ze zadku do pusy, anál, dva najednou, dva v kundě, mezirasový, dávení penisem, polykání, stříkání dovnitř, bondáž, nadřazený, fetiš, stříkání na obličej, striptýz, rozlučkové večírky a skupiny ne větší než čtyři. Ani k jedné aktérce jsem jsi nenašel bližší vztah a jejich důvody proč jsou v porno průmyslu mi nepřišli zajímavé. V závěrečných titulkách jsem ovšem dostal záchvat smíchu když jsem četl následující text. "Po tom, co bylo zjištěno, že je pornohvězdou, byl Mie zrušen účet ve 'World of Warcraft' (70. level). Je těžké ji sehnat a drby říkají, že skončila." ()