Lacike

Očakával som tuctové kung-fu s nejakým obohratým námetom o pomste a dostal som heroic bloodshed kung-fu za ktoré by sa nehanbil ani John Woo. Príbeh troch začínajúcich strážcov zákona, ktorí prídu do provincie, ktorá je totálne prehnitá korupciou. Nie je tu jeden megazloduch, ktorého treba poraziť. Prehnití sú proste všetci a systém nefunguje. Sledujeme jak vzdorujú úplatkom a snažia sa zaviesť poriadok, ale postupne jeden za druhým odpadávajú až to celé vyústi v typicky tragickom finále. Už dávno som si v nejakom starom kung-fu neužíval do takej miery príbeh. Trochu mi bolo len ľúto, že najmenší priestor má z trojice Danny Lee, takže sa ani v bitkách príliš neukáže. Najväčší priestor má Jason Piao Pai ako ten z nich najzásadnejší, čím mi trochu liezol na nervy, ale nakoniec sa ukázalo, že mal viacmenej pravdu. Čo sa týka bitiek, tak sú síce lepšie ako tie sterilné poskakovačky od SB zo sedemdesiatych rokov a ani tu nikto neskáče do stratena mimo kamery a ani kamera šialene nezoomuje, ale na Jackieho, Samma a spol, z tej doby už nemá. Na to mi tu chýbali nejaké pamätné chvaty. Na druhej strane ale bitky pôsobia dynamicky a posledná tretina v ktorej nastane fakt brutálne krviprelievanie ma už bavila aspoň svojou drsnosťou. No a ten Wooovský záver v ktorom dvaja chlapi idú na smrť proti presile ma bude baviť vždy. Takže celkovo som spokojný a film ma príjemne prekvapil. Odporúčam každému, kto má rád gangsterky Johna Woo a kung-fu filmy. 7/10. ()