Malý Dodo

Kleiner Dodo

Opičiak Dodo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Německo, 2008, 79 min

Nejsem dítě, nedíval jsem se na film z povinnosti, jelikož žádné malé sourozence nemám, zkrátka jsem se jen dobrovolně ze zvědavosti podíval, jak vypadá současná animovaná německá tvorba pro děti. A musím s určitým překvapením konstatovat, že tenhle film se směle vyrovná americkým animákům od Disneyho (samozřejmě těm dourozměrným, nikoliv těm počítačově animovaným) a to, že film pochází z Německa, by mě během sledování filmu vůbec nenapadlo. Malý Dodo je sympatický 80minutový animák z Německa, který se odehrává někde v džungli, kde malý orangutan Dodo objeví housle a za pomoci orangutana, který vyrůstal u lidí, se na ně snaží naučit hrát. Do toho je zde spousta jiných zajímavých zvířátek, jako jsou nosorožci, krokodýl, ze kterého nejde absolutně žádný strach, tapíři, ptáci, a jiná zvířátka. Dětem se to určitě bude líbit, a navíc to i může zapůsobit výchovně, jelikož dítka se aspoň nenásilnou metodou naučí, jaká zvířátka žijí v džungli. Tohle bylo rozhodně příjemné setkání a já jsem rád, že jsem si pro zhlédnutí tohoto filmu vyšetřil volný čas, protože to stálo za to. Samozřejmě ale nepochybuji o tom, že jako malé škvrně chodící na do školky nebo na první stupeň základky bych si to rozhodně užil víc, ale i tak se mi to líbilo a rád filmu dám čtyři hvězdy.(4.5.2010)

Konečne opäť raz niečo múdrejšie ako len zhluk primitívnych fórkov s dokonalou softverovou animaciou. Zároveň sa v Nemecku podarilo vytvoriť kvalitný edukačný animák nastrelený proti úpadku hudobnej a filmovej kultúry pre najmenších. Takže áno - som ufrflané ubrindané decko. Glückwunsch an Kollegen.(10.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,587,533(26.5.2010)

No, prostě pěkná animovaná pohádka.(26.3.2010)

"Zem láká ke skotačení, pro opice bezpečné to není !!"(27.9.2013)