poster

Pýcha a předsudek (festivalový název)

 • USA

  Pride and Prejudice

Komedie / Drama

USA, 1940, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fleurette
  ****

  Olivier byl úžasný, jen moc nechápu výběr Greer Garson, je to sice skvělá herečka, ale dva roky poté dostala roli Mrs. Miniver, matku tří dětí, a tato role jí rozhodně seděla více. Elizabeth má být asi dvacet, kdežto Garson bylo skoro čtyřicet, což není zrovna detail a divák jí její roli prostě nevěří.(6.6.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Plný počet bodů, přestože je to místy komediální, co v některých momentech na škodu je, v jiných není; přestože úprav oproti předloze je více než zdrávo (missing Pemberley!) a taktéž některé postavy by si člověk představoval trochu jinak. Proč tedy dávám plný počet? Protože mě to uchvátilo, celková nálada filmu, počáteční soutěž dvou kočárů/rodin být doma dřív, neskutečný pan Darcy (pánové prominou, ale oni nás také někdy nudí svým nadšením pro jisté herečky, takže to je fifty fifty), který by mě mohl hypnotizovat kdykoli by chtěl. Laurence Olivier dal panu Darcymu nový rozměr, scéna střílení z luku nebo následně první nabídka k sňatku nemají chybu. Zkrátka má to s ním šmrnc. _____ I tak souhlasím s na zemi se držícím zelvopyrem- pokud vidíte všechna Bennetovic děvčata pohromadě, může vás to vyděsit :-)(8.7.2012)

 • 01Zuzana10
  **

  ufff. co na toto povedat? zo zaciatku sa mi zdalo, ze sa to len vola Pycha a Predsudok, pretoze dej bol absolutne mimo knihy:D. ak sa dokazeme povzniest nad v podstate na 50% zmeneny dej, na kostymy a hudbu o 30-80 rokov mladsie ako by mali byt original z Austen doby (Regentske Anglicko) atd. atd. tak sa to bude dat pozerat. Mozno pre Greer Garson a Laurenca Olieviera. Obaja boli pekny parik. Obaja velmi charizmaticki. Podla mna je Greer Elisabeth ako ma byt- ziva, celom zabavna - ma trefne poznamky..(teda.. nemala som titulky, tak hadam som ich nepochopila zle:D) No pan Darcy zial nie je taky hanblivy :( (co sa mi na tejto postave vzdy velmi pacilo). Zabavala som sa na prestrihoch zobrazujucich oblaciky :D (hoci boli iba 2, mylsim) to ako prve naznaky umeleckejsieho ponatia?:) a tak.. dalsi vylet do historie filmu. Som rada. Videla som hrat herecke legendy a bavila som sa na vsetkych tych nezrovnalostiach takze... v podstate vznikol novy film na motivy Pychy a predsudku :)(18.6.2008)

 • Jezinka
  ****

  Zkrácená adaptace klasické předlohy Jane Austen. Laurence Olivier je jako pan Darcy výborný a představitelka paní Bennetové opět nezklamala (ale tato postava je vděčná za každých okolností, protože nic není člověku tak blízké jako matka, která ho ztrapňuje). Ke konci velmi nahuštěný děj. Největší výtku v tomto případě zaslouží kamera, protože některé postavy zabírá tak krátce a z dálky, že pořádně nestihnete zachytit jejich rysy. Což je víc naškodu, než drobná úprava děje.(1.12.2008)

 • pm
  ****

  Laurence Olivier byl herecky pan Někdo, je smutné, že je dnes zhusta chápán a uctíván jako instituce: málokdo opomene použít jeho šlechtické tituly, o které v zásadě až tak nestál, ale jeho filmům už čas nevěnuje. Je to škoda, už proto, že spousta starých dramat stojí dnes za pozornost právě díky jeho herectví. Nevadí mi studiovost filmu, ani fakt, že děj proběhne téměř bleskově, nechybí mi Pemberley, příběh je zábavný, ale to je dáno kvalitou literární předlohy a režiséra, obsazení je opravdu velmi dobře vybráno, starší setry Bennetovy nad míru sympatické, (hlavně Jane Maureen O´Sullivanové,) ale je to asi právě Olivierův pan Darcy, který romanci drží nad vodou. A konec? Závěrečný rozhovor s tetičkou, který na první dojem působí nejapně, chápu jako velmi vydařený vtip. Nakonec proč ne?(14.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace