Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

EvilPhoEniX

Za mě trochu rozpačité pocity. Po stránce humoru a zábavy Deadpool splňuje přesně to, co slíbil, ale akční stránka je bohužel průměrná a příliš se ji nedočkáme. Nejen, že jde místy dost vidět slabší rozpočet, ale kamera je tak chaotická, že si nováček Miller může podat ruce s Megatonem. Rychlý střih zkrátka kazí dojem a je tak špatný, že člověk pořádně ani nezaznamená krev,což já pokládám za velké mínus. ( Trailer sestříhaný čistě/ film špatně). Záporák je průměrný, ale to je u Marvelu klasika. Lehce mne iritovala i častá retrospekce. Chvála patří svůdné Moreně Baccarin a spousta narážek na všemožné filmy ať se jedná o frančízu X-menu, tak padne slovo i o Taken či Bladeovi. Potěší i stylové úvodní titulky a nebvyklá potitulková scéna:) Nevím zda jsem nebyl správně naladěný, ale necítil jsem to správné vzrůšo a adrenalin, jaké u podobných filmů obvykle zažívám, proto tedy dám Deadpoolu ještě jednu šanci. Do kina se tedy vyplatí vyrazit, ale kdo zhlédl trailer více než 2x, příliš věcí ve filmu Vás nepřekvapí. Něco nad 70% ()

novoten

Wade nekecal, je to love story. Naštěstí. Jako střelená komedie/parodie se totiž Deadpool dobrovolně shazuje desítkami popkulturních narážek, kvůli kterým mu na několika místech hrozí, že se stane jen instantní rychlokvaškou. Pokaždé ale včas utáhne závity, humor úspěšně zabalancuje na hraně nejtriviálnější prepubertální rozjívenosti a všechno je zase fajn. Bez kouzelné Moreny by to ale nešlo. První opravdové odtržení od seriálových světů jí svědčí přímo náramně a zatímco všichni se při nečekaně obřím finančním úspěchu červeného šílence klaní hlavně Reynoldsovi, já tenhle úspěch přeju zejména jí. ()

tron

Tento film ma strašne nezaujímal... a nakoniec som si ho veľmi užil a keď sa nad tým tak zamyslím, uvedomujem si, že chýbal len takýto malý kúsok a napálil by som mu rovnú stovku. Najviac ma potešilo, že do nemalej miery ide o tímovku: podarený Deadpool má k dispozícii dvoch mimoriadne atypických X-Menov, ktorých som si okamžite obľúbil. Akcia je super, pesničky sú super, nápady sú super a drzé a ďalším milým a nečakaným prekvapením je svojím spôsobom SERIÓZNA a vskutku úprimne dojemná romantická linka. Tlieskam a som nadšený. Komiks som nikdy nečítal a ani ma nezaujíma. ()

JFL

"I'm too old for this shit." Filmový, ale stejně tak i komiksový "Deadpool" je vítezstvím marketingu a korporátní mašinérie, které se vydává za třeskutě frajerské, nekonformní a rebelantské dílo outsiderů. Nemalou zásluhu na tom má dlouholeté živení mýtu ratingové kategorie R (v případě komiksů M) jako domnělé značky radikálnosti a necenzurovanosti. Vážně je měřítkem kvality, jestli se ve filmu řekne pár sprosťáren a ukážou nějaké kapky krve? Fakt, že "Deadpool" se stal velkým kasovním trhákem stvrzuje leda tak uniformitu mainstreamu nového tisíciletí. V osmdesátkách či devadesátkách by byl jen jedním z desítek filmů s hubatými hláškami a pár akčními scénami, které se každý měsíc předháněly o pozornost teenagerů a dětí na pultech videopůjčoven. ()

B!shop

Bavil jsem se. Vic toho asi ani nejsem schopnej k filmu rict, ono po pravde receno, nebejt toho, ze se film nebere vazne a Deadpool je naprostej uchyl, kterej hazi jednu hlasku za druhou, to vse nastesti s Rkovou pristupnosti, tak toho o moc vic nenabizi. Akce je sice fajn a ocekavane krvava, ale nic, z ceho by si clovek vylozene sednul na prdel. Pribeh pak je naprosto tuctovej. Aspon, ze ty herci jsou sympataci. Celkove je sice videt nizsi rozpocet, ale triky nastesti nijak spatny nejsou. Takze za me spokojenost, bavil jsem se od zacatku do konce a o moc vic asi ani tvurcum neslo. ()

dO_od

// Wade-fucking-Wilson vrací úder, Deadpool 2.0 konečně dostal sólovou, díky bohu s eRkovým ratingem a OMG, naprosto luxusní hitparádou nápadů, kterým chybí v podstatě jenom jistější ruka. Od bourání čtvrté zdi, přes kolosální počet useknutých končetin, až po neuvěřitelně sexy Morenu Baccarin - Deadpool je v kině ultimátním vlhkým snem všech geeků, který se takřka splnil. Se šťastným koncem na druhou. Do příště už jen vyladit ten příběh, obsadit Brada Pitta do vedlejší role, a bude to totální orgáč. 8/10 ()

Slasher

Neříkám, že mi hláškovací postava Deadpoola nebo ksicht Ryana Reynoldse sedl úplně dokonale, ani že mi všech 1000 vtípků přišlo vtipných, ale tohle je v době kdy se masy hrnou do kin na plochý, nenápaditý, okoukaný, najisto výdělečný akční mrdky, nenatočíš pomalu nic drzýho a nekřesťanskýho za pořádný prachy, komiksovej boom kolikrát už sakra nudí... tak tohle je prostě skvělá kapka živý vody. A já mám velkou radost, že to zválcuje pokladny kin po celý planetě (s výjimkou tam kde to neprojde přes cenzuru), protože to je jednoznačnej signál, že chceme točit i filmy pro dospělý, jazykem co nás mluví většina a s ujetym humorem, co má kurva beztak tolik z vás. Jo, chceme i NEKOREKTNÍ filmy pro lidi co nejsou nudný upjatý píči. ()

Asia_Power

Jelikož z břicha RR vždy vlhnu, jsem hubatá, hláškující, vypadám dobře v těsném oblečení, spoustu lidí bych ráda nasekala do sushi, věčně bych píchala a jsem odolná jako šváb, čekala jsem, že Deadpool bude film jako stvořenej pro mě. Začátek mi dal za pravdu, hned se šlo na věc, žádná nudná vata kolem no žůžo a po chvilce MRRRRD , film se vrátil v čase a já byla nucena koukat jak se Wade stal Deadpoolem. A v tu chvíli to začalo kolosálně nudit a vaty bylo víc než je únosný. Transformace z vymahače dluhů Wejda do stylaře Deadpoola byla dlouhá jak tejden před vejplatou dělníka v kolbence a nezajímavá jak závody šneků na sto metrů. Je mi u prdele, že byl vymahač dluhů se srdcem, seru mu i na to, že byl posranej ukázat nabíječce, že se z něj stal brácha kotelníka z Elm Street a absolutně jebu na jeho další těžkosti. Já chtěla týpka jako z Kokosů na sněhu - Pořádnýho hrdýho a silnýho chlapa, kterej se s ničím a s nikým nesere. Místo toho jsem nucená cca hodinu sledovat ubulence. Kurva fix chci krev, lítající končetiny, prostřílený hlavy, milion hlášek a chci to rychle a ne na to čekat takovou dobu. Dvojka bude určitě bezva, když už Wade našel svoje koule, smířil se se svou držkou a konečně vše kosil, ale jedničku jsem až na začátek a konec musela přetrpět. A ta plechová konzerva s mluvou jak ze slovníku moderního gentlemana mě srala na maximum. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mám rakovinu jen v játrech, plicích, prostatě a mozku. Bez toho se obejdu." Nyní popírám sám sebe, když tvrdím, že Deadpool je přehláškovaný. Já totiž miluju hlášky, ale tady je jich strašně moc a přijde mi hrozně zbytečné, aby Wade reagoval hláškou na každý závan větru v Kambodži. Avšak to je jediná výtka, neboť vše ostatní bylo hrozně zábavné. Zejména Wadeovo soutěžení s Vanessou o to, kdo má podělanější život, mě hodně pobavilo. A taky jsem získal poučení, že mlácení kovového týpka do koulí nedoporučuje pět z pěti chirurgů a jeden opilý stomatolog. Taková informace jednou může mít cenu neporušené kosti. ()

Pethushka

Film je to dobrý. Zápletka v pohodě, hezké vyprávění, fajn rvačky, několik dobrých hlášek. Že bych se při tom ale trhala smíchy, to se říct nedá. A z toho jsem trošku zklamaná, protože právě to bych čekala. Na druhou stranu jsem dostala originální love story, která sice nebyla až tak romantická, ale stejně měla něco do sebe. 3,5* ()

H34D

Deadpool si vybral ideální čas, kdy se komiksové filmy ocitají na vrcholu a takřka dokonale zparodoval vše, s čím se v těchto filmech potýkáme. Hlavní postava je postpubertální machr v tom nejlepším slova smyslu, některé hlášky jsou zlato. Vůbec nevadí, že děj je vlastně nic moc a okolnosti filmového světa nejsou vysvětleny, prostě sledujete cool postavy a královsky se bavíte. 8/10 ()

xxmartinxx

Deadpool měl skvělou kampaň a dodal přísliby, které se daří naplnit jen na základní úrovni. Můžeme si říct, že ten film dodává to, co slíbil, dodává to ale způsobem šetřivé hospodyňky, která lakonicky kupuje suroviny na skromnou večeři a nepřihodí do košíku ani o žvejkačku navíc. Deadpool působí mechanicky, chtěně a ani na chvilku živelně. Dějově jde o dvacetiminutový kraťas proložený hodinou a čtvrt flashbacků, co budují rutinní romantický příběh, který se překvapivě bere smrtelně vážně. A na něj jsou navěšena povinná boření čtvrté zdi. Nekonečně dlouhé build-upy na vtipy, které čekáme od první vteřiny ať už kvůli odhadnutelnosti, nebo že vlastně byly všechny v trailerech, jsou sice třešinka na dortu, ten dort ale není kdovíjak skvělý a zbývá otázka, jestli si ho má smysl objednávat právě jen kvůli té třešince, která sama o sobě taky nenavodí zrovna extázi. Deadpool za mě prošel, ale s těma nejodřenějšíma ušima. ()

Skejpr

Hned na úvod musím říct, že jsem mírně zklamaný, nebo, lépe řečeno, nejsem až tak nadšený, jak jsem doufal, že budu. Velmi mě mrzí především absence nějakého širšího dějového rámce (film je skutečně pouze strohá origin story, jemně okořeněná nelineárním vyprávěním, kde ohromnou část děje zabírá jedna lapálie na dálnici), oproti očekáváním výrazně menší počet akce a na můj vkus vlastně i docela dost velké rozčačování z toho, že na každou scénu, která je čistě prdel (a že jich je míň, než bych čekal) připadá scéna, která není prdel ale vůbec (a že jich je nepříjemně mnoho). Vypíchnout naopak musím precizní scénář, plný narážek, referencí, easter egů a samozřejmě prolomení 16 stěny, naprosto skvělý střih a technické řešení akce jako takové (především prvních cca dvacet minut filmu je jako z jiného světa, zbytek filmu se jim bohužel nezvládne ani přiblížit) a samozřejmě Reynoldse, který si tady plní vlhké sny jako na běžícím pásu. Jo a Morena Baccarin je HOT HOT HOT SEXY SHIT FUCK MOC SEXY ()

Morien odpad!

Nezdá se mi nic svěžího na tom identifikovat všechna klišé a potom je nudně a klišovitě použít. Možná kdyby někdo strojem času přenesl Tarantina z roku 1994 do současnosti, aby to napsal a odrežíroval, tak bych byla spokojená. Nejdřív mu zašili pusu a teď zase nesklapne, ach jo, proč takové létání mezi extrémy (a tohle je poznámka obecného charakteru, ne k tomu kecání). Plus mi přijde, že je silně cítit, jak tvůrci nedostali víc peněz, aby zrealizovali všechno, co by se jim líbilo. ()

ORIN

Nejdříve to vypadá, že Deadpool dá spojení komiksová adaptace úplně nový význam. Dokonce se zdá, že těch sebereflexivních, sebeuvědomělých, intertextuálních a metakritických momentů narušujících tok vyprávění bude tolik, že se v něm tvůrci utopí a žádné vyprávění z toho ani nebude. Pak to ale najednou zvadne jako Deadpoolova původně pěkně tvarovaná prdel a divák je svědkem sice vtipné, ale docela "tuctové" komiksovky jednoho macho ultrasexuála (tak jsme na střední říkali těm, kteří by zmerčili všechno, co uvidí). ()

Gilmour93

Výškrab z dělohy Marvelu, ve kterém se nás nasty ninja s pneumatickým kladivem u čtvrté zdi snaží marně přesvědčit, že jediným motivem jeho jednání není ješitnost. Určeno těm, kterým bylo při premiéře Avengers dvanáct a kteří možná ani netuší, že Joe Hallenbeck to samé uměl pár dekád zpět i bez mutací a infantility. Přiznávám, že hodnocení negativně ovlivňuje i má předpojatost vůči Reynoldsovi, nicméně oceňuji jeho sebereflexi směrem k zelené lucerničce.. ()

Psema

Je to fajn a v jádru strašně sympatické, takže tomu ve výsledku nelze nepřát úspěch. ALE! Deadpool vždycky stavěl na tom, že jediným opravdovým stropem je představivost jeho tvůrců. Proto jsou komiksy tak utržené ze řetězu, ďábelsky rychlé a dokáží pohltit a bavit každým panelem. Problém Deadpoola ve filmu je logicky v tom, že tady se představivost tvůrců svazovala nízkým rozpočtem a na výsledném tvaru je to bohužel hrozně vidět. Dvě velké akční scény, z toho jedna roztažená vlastně na polovinu filmu prostřiháváním na flashbacky, které nikoho nezajímají a ani nebudují plnotučný příběh. Vše je hrozně obvious, bez zvratů, a tak zbývá jen nabuzený Reynolds, který bude s maskou vždycky zábavnější než bez ní. ALE! Je to opravdu strašně sympatické a když se šlape naplno, těžko tomu cokoli vyčítat. Obzvlášť když se slabiny nebojí autoři přiznat a házet je za hlavu. Příště (obzvlášť vzhledem k příslibu po titulcích) už to ale chce těch 100 míčů v budgetu. Pokud jsme si kvůli plnohodnotnému superior sequelu museli projít obstojným, výchozímu materiálu věrným prvním kolem bez překvapení, pak asi budiž a jen houšť! ()

Mertax

Váš přátelský soused? Ne. Tak tichý ochránce a bdělý strážce? To sotva. Princ Asgardu? Ani omylem. Deadpool není žádný superhrdina, ale antihrdina, který jedná z čistě sobeckých pohnutek. Přístupnost R umožnila otevřený sexuální humor a situace, kdy si ani Deadpool nemůže být jistý, že jeho pozadí zůstane, ehm, netknuto. Čeká vás téměř nonstop vypouštění vtípků oplzlého, ale i popkulturního charakteru, kdy se dočkáme zmínek o sérii Blade, Vetřelec nebo Celine Dion. Pokud však budete pozorně poslouchat, všimnete si, že řada osob byla lokalizována do češtiny, takže se u nás například méně známý zpěvák mění na Justina Biebera. Na jeden dobrý vtip však Deadpool vypustí pět slabších, navíc jejich timing není vždy nejlepší. Zároveň to ale koresponduje s charakterem tohoto červeného degeneráta, který neustále mele, protože nás chce pobavit, případně znechutit, ale hlavně pro to, že mentálně není v pořádku./// Nejnápaditější (kromě zdařilého marketingu filmu) je úvodní sekvence, kdy kamera projíždí „zmrazenou“ scénou v havarovaném autě. Do ní hraje romantická píseň Angel of the Morning o loučení se s milencem, jehož význam pochopíme později. Deadpool je totiž vyprávěn nelineárně a přepíná mezi dvěma časovými liniemi, což postava komentuje stejně jako produkci filmu nebo hollywoodské blockbustery obecně./// Nekončící smršť legrácek se po čase stane otupující. Finále končí zcela očekávatelně a nezakryje to ani Deadpoolův komentář nad jízdou kamery či erotická narážka. Tím, že na klišé explicitně upozorníte, ještě neznamená, že zmizí. Každopádně Reynolds je ve své roli zábavný a Miller se v rámci žánru uvedl tak dobře, že má na koks až do konce století. 70–75 %. [Kino, IMAX] ()

TheDarKnig

Horší než Kick-Ass, chyběl tomu cit Vaughna pro nadsázku a vizuál. Taky romantická linie sice kvůli Moreně hezká a kvůli uvedení filmu na Valentýna chytrá a vtipná, ale omezující Deadpoola v v zařazení nejvyšší rychlosti, to přepínání mezi zcela šílenou ujetostí a emocemi film kazilo. Téměř hororový střed (zrod experimentem) sice svůj dopad schválně ředí obstojným počtem Wadeových gagů, ale působí stejně jako něco spíše z V jako Vendetty (vlastně skoro přesně tak) než z pubertálně vulgární, sebereflexí prosáklé parodie na superhrdiny (jak Marvelu, tak DC - viz původ Deadpoola jako parodické reakce na Deathstroka), a šokuje to svou brutalitou tedy dost samoúčelně. Jak by tvůrci prostě chtěli jen vyzkoušet i něco jiného nebo vytěžit dostatečně pro komiksové filmy ne tak častý vysoký rating. Závěrečné zúčtování to potvrzuje, Ed Skrein jako padouch navíc působí celou dobu jen jako nějaký pohůnek než nebezpečný hnusák, jeho kolegyně Gina si prostor ale kradla docela bezproblémově. Netuším, čím to mohlo být (ehm). Vyprávění využívá hlavní proprietu Deadpoola, jeho blízký vztah k divákovi/čtenáři víc než vydatně (vlastně přímo extrémně) a proto to celé včetně retrospektiv působí příjemně originálně, ale hlavně stále zábavně. Příběh po dějové stránce totiž je spíše jen jakýsi náčrt základní osnovy, nic víc a vůbec mě nebavil. Prim tedy hraje jenom humor a ten tu nudu naštěstí zase spolehlivě zahání a vytváří tunu opravdu vtipných situací i one-linerů, zdatně pomáhá i odvaha Foxů zapojit Wadea do širšího universa.. SUMA: Parodie na MCU možná přišla v správnou chvíli. Využila diváckou únavu klasickými Marvel fláky a použila k tomu navíc široce milovaného retarda, který boří svou sebereflexí mnohé hranice i zdi. Navíc je to pořádná mlátička a hraná Ryanem, který do role dal nejen srdce, ale i mnohé další partie svého těla. Škoda jen, že Foxové se přesto neodvážili udělat z Deadpoola jeden obří festival šílenství a jeho zlidšťování, třeba i častým sundáváním masky, téměř vždy značilo horší části filmu. Taky dějově se hoši zodpovědní za skvělý Zombieland tentokrát moc neukázali, ale přiznávám, že Deadpool jako překroucení valentýnské tradice filmových romancí má něco do sebe. Vůbec by mi ale nevadilo, kdyby byl film více jako stejnojmenná hra a celý origin byl pojat jako nějaká tarantinovská animovaná sekvence v Vaughnově stylu. Vaughn by to natočil celkově ještě víc cool. A s mnohem méně šedivým, levným vizuálem. Tedy, tu hysterii a nadšení do jisté míry chápu, a jsem rád že měl film takový kritický i finanční úspěch, přeji mu to, ale nevyplývá to z nějakých výjimečných kvalit snímku. 7,5/10 ()

TeeAge

Nečakane drsné, sprosté a podarene vtipné. Marvel sa uberá dobrým smerom, pretože vie, že sa už po x krát nesmie sám seba brať smrteľne vážne - a to je dobre. 85% | CineStar Anděl Praha, 13.2.2016 | ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě