NASA: Nejvýznamnější mise (TV seriál)

• Česko

Nejvýznamnější mise NASA

When We Left Earth: The NASA Missions

Dokumentární / Historický

USA, 2008, 6x44 min

Skoro po 10 letech jsem si tento dokument pustil znova a opět mě upoutal svou výpravou a hlavně hudbou, která tomu dodávala velkolepý nádech. Už jen úvodní intro je epické - "In 1969 a group of astronauts change the world, they ride the biggest rocket ever built to the Moon." Zvedám hodnocení ze čtyř na pět. Můj sen je jednou letět do vesmíru, ale tuhle srandu zajišťuje jen ruská agentura Roskosmos a vyjde to až na 40 milionů dolarů. Začínám rychle šetřit...(16.2.2018)

Úžasný dokument plný faktov a jedinečných záberov. Všetko je podfarbené výbornou hudbou, ktorá vždy vytvára správnu atmosféru aká sa v dokumentoch často nevidí. Dokonca mám pocit, že aj propaganda je v úzadí rovnako ako zbytočné dramatizovanie, ktoré sa dá nájsť v mnohých iných dokumentoch z USA. Ide o zhrnutie dôležitých misií NASA, spomenuté sú aj zlyhania a momenty, kedy bol ZSSR rýchlejší. Videl som to celé už asi trikrát a stále ma tá atmosféra baví. 95 %(16.8.2014)

Nejen ten slavný, 100x ohraný příběh misí Mercury, Gemini, Apollo, ale také to, co následovalo po přistání na Měsíci. Tedy Skylab, raketoplány, Mezinárodní vesmírná stanice, včetně krizovky s Hubble dalekohledem, tragédií Challenger a Columbia. Profi podaná velká NASA story, samozřejmě i s komentáři tuny účastněných, řadou napínavých míst, no a teď vida - hezky vzhůru na ten Mars. "We’ve always defined ourselves by the ability to overcome the impossible. And we count these moments, these moments when we dared to aim higher, to break barriers, to reach for the stars, to make the unknown known." (INTERSTELLAR)(26.11.2018)

Nádherné záběry, nádherné povídání a tak trochu zážitek - prostě to stojí za to vidět, slyšet a pozorovat i ty mluvící hlavy :) Jinak je ale trochu škoda, že ke konci (cca dva poslední díly), už se ty informace docela rozřeďují a není to už tak podrobné, jako díly předchozí - najednou se v jednom díle shltnou celé raketoplány i s jejich temnými okamžiky, v dalším díle se vypustí a opraví Hubble a vzápětí vznikne a rozšíří se ISS, najednou je tu jen tak mimochodem spolupráce USA s Ruskem... prostě se to pak už bere příliš šmahem. Nechybí tomu sice pořád atmosféra, ale informace. Navíc, klasicky k datu vzniku, tomu chybí ty novější úseky, pomalu dožívající ISS, plány na budoucí dopravní prostředky, závislost na Rusech, Space-X, kroky k odchodu Ruska ze společného vesmírného programu, existence čínského a indického programu a další a další informace, které si zaslouží pokračování tohohle dokumentu, tak ŠUP SEM S NÍM! :) //Jó, kdyby lidi nebyli kreténi, čeho všeho by se dalo dosáhnout... ~ PS: A ještě je škoda, že k tomu neexistují české titulky. Slovenské jsou jen pro díly 1-3, pak už se musí divák spokojit jen s anglickými a doufat, že porozumí.(20.12.2015)

Parádní a emotivní ohlédnutí se za začátky Amerického vesmírného programu. První (americký) let do vesmíru, první let na orbitu, první setrvání člověka v kosmu atd. Dech beroucí dobové záběry a komentáře přeživších astronautů. Docela rád bych viděl i podobný dokument z pohledu Ruska. Přece jenom měl tento závod dva hráče ;)(28.1.2010)