Slečna Marplová: Kapsa plná žita (TV film)

Marple: A Pocket Full of Rye

Agatha Christie: Slečna Marpleová: Vrecko plné zrna

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2009, 93 min

Hurá! Konečně se našel jednak scénárista, který nemá potřebu si honit ego vymýšlením nesmyslů a vkládáním debilit do (téměř vždy) dokonalých knížek Agathy a jednak mě potěšila výměna představitelky slečny Marplové. Ani tahle není úplně taková, jakou bych si představovala, ale má ke slečně Marplové (ať už vzhledem, tak i chováním) mnooohem blíž než McEwan. Navíc mě potěšila přítomnost Matthewa MacFadyena a "Forsytovců":)(6.11.2009)

Střihově mnohem svižnější, ale přesto kvalit předchozích kousků nedosahující díl. A ten místy až explicitní sex (hlavně doggy style se zátiším z golfových holí), mne sice potěšil, leč do díla se nehodil. A ono taky sex bez nahoty, to je jak konzerva bez otvíráku. Celkově se mi zdá, že tvůrci vsadili víc na modernější přístupy, aby se otevřeli mainstreamovějším a nevyzrálejším divákům. A jelikož se neřadím ani do jedné skupiny, cítím se být poněkud podveden.(7.11.2009)

Je to strašně zvláštní, nechci tuhle sl. Marplovou srovnávat s G. McEwan, to nejde, ale jedna věc mi na tom upoutala. Tahle je taková strašně smutná, zatím vše, co jsem viděl, vyznívalo nesmírně tragicky. Chybí tomu takový ten rozverný, smířený nadhled nad životem. Ale neříkám, že to je špatně. Vlastně se mi to i trochu líbí. Koneckonců "starý" Poirot je taky mnohem víc rozbolavělý životem než ten s Hastingsem, a to ho hraje týž herec. :) Proč ne...(13.2.2013)

Stále si myslím, že stará Marplová je lepší, ale zde to tvůrci dohání super zpracováním, hudbou a zápletkou, kde už jsem si myslel, že vraha mám, a přestože jsem nenaletěl na prvotní mylné náznaky, tak stejně jsem ho neměl:). ... Kosy - kosí důl, krásná sekretářka, kolík na nos, jedy, zajímavá hospodyně.(28.1.2013)

Aj nudné anglické podávanie čaju o piatej nadobudne celkom iný adrenalín, ak deň predtým bol pán domu otrávený práve čajom. Falošných indícií je ako zrna vo vreci a chytí sa ich nielen polícia, ale všetci vrátane diváka, samozrejme okrem slečny Marpleovej. Záverečné odhalenie je podané trochu netradične a akoby predčasne, prekvapivé je až príliš a tak trochu neuveriteľné. Výmena v hlavnej postave mi nepripadá tak problematická, ako tu píšu skoro všetci, možno bola staršia herečka ako vetchá babička viac sympatická, ale tejto dokážem viac uveriť jej schopnosti.(20.7.2013)