Slečna Marplová: Vraždit je snadné (TV film)

Marple: Murder Is Easy

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Vraždiť je hračka

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2008, 93 min

Těch mrtvol v tomto díle! Dír gád, už jenom proto hvězda navíc:-))) nene, pěkné to bylo, moc. A normálně je mi úplně líto té nové Marplové, Julia McKenzie je určitě dobrá herečka, akorát jí přitěžuje fakt, že jsme všichni zvyklí na Geraldine McEwan a vždycky v ní uvidíme jenom "tu druhou, která přišla po ní"... Škoda(4.12.2009)

Čtvrtá hvězdička za "bývalého plukovníka" Bennyho Cumberbatche a jeho menšího pre-Sherlocka a Russella Toveyho, který si vedle něj poté zahrál i v Sherlockovi. Vyřešení série vražd a odhalení všech skrytých tajemství minulosti sice dost připomíná melodramatické a plačtivé scény z telenovel, ale jinak se mi tento "případ" líbil. Slečna Marplová nepatří mezi předmět mého zájmu, dívala jsem se hlavně kvůli Benedictovi a nebyla jsem zklamána:)(27.2.2012)

• burina

Knižná predloha je jedným z najlepších diel kráľovnej zločinu ale hlavne je o niečom úplne inom...aspoň, čo si pamätám. To by až tak nevadilo, nejaká tá vlastná invencia nebýva na škodu, lenže tento film je bohužial strašne chaotický, zmätený a nudný. ...takže pokiaľ toto čítate, tentokrát sa vykašlite na film a radšej siahnite po knihe, oplatí sa!(29.11.2009)

Idylické venkovské prostředí skrývá pomalu více vražd, než kdejaký "vyvražďovací" horor. Vraždit v knize je totiž tak nesmírně snadné... Postavy jednoduše mizí ze scény a skládačka do sebe postupně zapadá... Přestože je film opět značně přepracovanou verzí knižní předlohy, přestože se v ní slečna Marplová vůbec nevyskytuje, přestože ve filmu slečnu Marplovou nehraje Geraldina McEwan, přestože je zde "postav jak na orloji", přesto všechno jde rozhodně o slušně natočenou detektivku. Problém s orientací v tom, "kdo s kým a proč" divák samozřejmě má, neboť jednotlivých postav je opravdu hodně, ovšem nelze tvrdit, že by se v nich ztratil úplně. Ostatně, to "ztrácení se" je vlastně příznačné. Podstatné je, že na konci se celá skládačka lidských vztahů bezpečně složi dohromady. Samozřejmě by bylo možné vytýkat příběhu notné "přitažení za vlasy", ale to už je rys pro "anglickou detektivku" příznačný. Vytýkat jej je podobné, jako rozčilovat se nad tím, že jednotlivé postavy v opeře zpívají... Celkový dojem: 80%(9.10.2011)

• Autogram

Vidieť postavu geniálneho Shelocka v roli Watsona ako druhé husle pri staršej dáme je naozaj neobvyklé. Tentokrát je príbeh značne rozháraný, postavy sa počas pol filmu iba predstavujú a neprichádza žiadny poriadny podozrivý ani motív. Rozuzlenie je nakoniec nečakané, aj s vedľajšími vetvami, ale nenapraví slabý dojem z celého filmu.(21.7.2013)

• - Kostyméri a maskéri museli Julii McKenzie (Slečna Marplová) pridať zopár rokov navyše. Na svoj nový výzor si zvykala len veľmi ťažko, dokonca priznala, že potrebovala pomoc psychiatra, aby sa dokázala pozrieť na seba do zrkadla. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)