Slečna Marplová: Vraždit je snadné (TV film)

Marple: Murder Is Easy

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Vraždiť je hračka

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2008, 93 min

• Horak

Predem se omlouvam vsem priznivcum tohoto zanru..nahodou jsem si sedl pred televizi chvili ziral, kroutil hlavou a pak uz se jen z plndla hrndla smal. Tezko uveritelna slatanina, kde se vsechno neuveritelne propleta, souvisi a hlavne skvele zapada, to ze to nema hlavu ani patu nikomu nevadi. Pro cynika skvela zabava, zvlast po nedavnem shlednuti Murder by death:).(13.11.2009)

Tak trochu doplantané, přehnaně množství vražd a dost vadilo, že nešlo případ řešit zárovno se slečnou Marplovou, protože ta vše podstatné samozřejmě vyplázla na poslední chvíli. Každopádně perfektní atmosféra a prima sledovat Benedicta v jeho začátcích :). ... Vosí úl, plynová maska, vodopád u řeky, barva na klobouk, lék na kašel, inzulín, politika, adoptované dítě, potrat.(2.2.2015)

Čtvrtá hvězdička za "bývalého plukovníka" Bennyho Cumberbatche a jeho menšího pre-Sherlocka a Russella Toveyho, který si vedle něj poté zahrál i v Sherlockovi. Vyřešení série vražd a odhalení všech skrytých tajemství minulosti sice dost připomíná melodramatické a plačtivé scény z telenovel, ale jinak se mi tento "případ" líbil. Slečna Marplová nepatří mezi předmět mého zájmu, dívala jsem se hlavně kvůli Benedictovi a nebyla jsem zklamána:)(27.2.2012)

Klasika, Agatha Christie. Kdysi jsem toho přečetla kýbl. Na tenhle kousek jsem narazila až nedávno a jelikož ho má ve fimografii Benedict, skočila jsem po tom jako tygr po koulouškovi. Ach ano, koloušek Benedict:)) Hlavní to devíza filmu, nicméně film jako takový se mi líbil taky, bavilo mě, že se už už nechytám a pak najednou zase jo..pořád mi něco unikalo a já to vždycky ještě stihla chytit za ocásek... a tak jsem nakonec byla v obraze, což mě nemálo potěšilo, protože moc na velký komplikace a složitosti nejsem :)) Moc milá záležitost.(20.1.2014)

Těch mrtvol v tomto díle! Dír gád, už jenom proto hvězda navíc:-))) nene, pěkné to bylo, moc. A normálně je mi úplně líto té nové Marplové, Julia McKenzie je určitě dobrá herečka, akorát jí přitěžuje fakt, že jsme všichni zvyklí na Geraldine McEwan a vždycky v ní uvidíme jenom "tu druhou, která přišla po ní"... Škoda(4.12.2009)

• - Kostyméri a maskéri museli Julii McKenzie (Slečna Marplová) pridať zopár rokov navyše. Na svoj nový výzor si zvykala len veľmi ťažko, dokonca priznala, že potrebovala pomoc psychiatra, aby sa dokázala pozrieť na seba do zrkadla. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)