Slečna Marplová: Vraždit je snadné (TV film)

Marple: Murder Is Easy

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Vraždiť je hračka

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2008, 93 min

• Horak

Predem se omlouvam vsem priznivcum tohoto zanru..nahodou jsem si sedl pred televizi chvili ziral, kroutil hlavou a pak uz se jen z plndla hrndla smal. Tezko uveritelna slatanina, kde se vsechno neuveritelne propleta, souvisi a hlavne skvele zapada, to ze to nema hlavu ani patu nikomu nevadi. Pro cynika skvela zabava, zvlast po nedavnem shlednuti Murder by death:).(13.11.2009)

Tak trochu doplantané, přehnaně množství vražd a dost vadilo, že nešlo případ řešit zárovno se slečnou Marplovou, protože ta vše podstatné samozřejmě vyplázla na poslední chvíli. Každopádně perfektní atmosféra a prima sledovat Benedicta v jeho začátcích :). ... Vosí úl, plynová maska, vodopád u řeky, barva na klobouk, lék na kašel, inzulín, politika, adoptované dítě, potrat.(2.2.2015)

• Morien

Neměla jsem ani tak problém pochopit "kdo a proč" v rámci odvyprávěného příběhu, ale spíš na úrovni kdo a proč proboha mrví adaptace slečny Marplové takovým způsobem. Pořád mám dojem, že s odchodem Geraldine McEwan do důchodu odešli i dobří scenáristé (i když i poslední série s její účastí už vykazovala znaky určitého úpadku do telenovelových vod v rovině příběhu). Už nelze hovořit o zábavném portrétu místa a jeho obyvatel, protože se vytratila vnitřní soudružnost a lehkost. Ačkoliv jsou filmy pořád tvořeny podle stejných pravidel jako třeba výborné díly Ohlášená vražda nebo Vražda na faře, logika zločinů a souvislostí je hodně chtěná. Jednotlivé postavy jsou divně napsané i obsazené, nemají už žádný vlastní život, fungují vyloženě jenom jako figurky, které se přesunují z místa na místo tak dlouho, než dojde k závěrečné konfrontaci. Například je pro mě nemožné uvěřit, že starý doktor a jeho žena, později vdova, by kdy mohli být manželé a fungovat jako pár, to prostě odmítám. A Benedictu Cumberbatchovi to sice sluší v retro oblečení, ale k čemu to je, když vidíme, že nemá žádný vlastní rozum, jen poletuje kolem jako hadr na holi a čeká, až mu někdo řekne, co má dělat. (A ani nezačal brečet, což je jeho nejparádnější herecký trik, jak jsem zatím studiem jeho filmů zjistila.) Nevím, co by slečna Marplová, která řeší věci na základě pozorování a zkušeností, mohla vysledovat v tomto nepravděpodobném vákuu. Selský rozum dostává pořádně na frak, řekla bych.(28.1.2014)

Těch mrtvol v tomto díle! Dír gád, už jenom proto hvězda navíc:-))) nene, pěkné to bylo, moc. A normálně je mi úplně líto té nové Marplové, Julia McKenzie je určitě dobrá herečka, akorát jí přitěžuje fakt, že jsme všichni zvyklí na Geraldine McEwan a vždycky v ní uvidíme jenom "tu druhou, která přišla po ní"... Škoda(4.12.2009)

Klasika, Agatha Christie. Kdysi jsem toho přečetla kýbl. Na tenhle kousek jsem narazila až nedávno a jelikož ho má ve fimografii Benedict, skočila jsem po tom jako tygr po koulouškovi. Ach ano, koloušek Benedict:)) Hlavní to devíza filmu, nicméně film jako takový se mi líbil taky, bavilo mě, že se už už nechytám a pak najednou zase jo..pořád mi něco unikalo a já to vždycky ještě stihla chytit za ocásek... a tak jsem nakonec byla v obraze, což mě nemálo potěšilo, protože moc na velký komplikace a složitosti nejsem :)) Moc milá záležitost.(20.1.2014)

• - Kostyméri a maskéri museli Julii McKenzie (Slečna Marplová) pridať zopár rokov navyše. Na svoj nový výzor si zvykala len veľmi ťažko, dokonca priznala, že potrebovala pomoc psychiatra, aby sa dokázala pozrieť na seba do zrkadla. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)