Emocionální život hospodářských zvířat

(neoficiální název) (TV film)
  • USA The Emotional World of Farm Animals
všechny plakáty

Dokument približuje myslenie a citové stránky farmárskych zvierat. Karen Davis, zakladateľka organizácie United Poultry Concerns, analyzuje sliepky a ich radosť zo života, ich rozsiahle komunikačné systémy a ich široký rodinný život. Dokument vedie divákov a diváčky do emocionálnych životov farmárskych zvierat v útulkoch ako United Poultry Concerns, Animal Place, Farm Sanctuary a Colorado's Wilderness Ranch. Ukazuje zvieratá po boku s mladými dobrovoľníkmi s dobrým srdcom a expertov v správaní sa zvierat, ktorí sa podelia o svoje pohľady na tieto úžasné zvieratá. (whack)

whack

Nádherný dokumentárny film pre divákov každej vekovej kategórie o myslení a cítení zvierat, na ktoré sa až príliš často pozeráme len ako na jedlo... ()

ChArLeNe

"Those who describe animals as not having any thoughts or feelings come closer to that description than the animals they are trying to describe" - Edward Alberola | Dokument je povinnosť pre každého, kto si myslí, že zvieratá chované pre potravu nevedia cítiť akékoľvek emócie, nevedia rozmýšľať, taktiež pre tích, ktorí si myslia, že raz za čas jedenie produktov z nich nevadí, predsa - i NEED MY meat, že. Nech sa pozrú zvieratám do očí, nech sa zamyslia, či by sami vedeli zabiť zviera, iba pre pouhopouhé chuťové poháriky a neschopnosť nájsť vegánske recepty na ich obľúbené pokrmy. Ľudia majú kopu možností (supermarket, internet), ale zviera má iba život samotný, a vziať túto jedinú vec od nich, ktorú majú, je neospravedlniteľné. ()

BetuSKA

Téma fajn, celkově moc zajímavý, zpracováno to mohlo být i líp.. :/ Na mě příliš mnoho patetických scén s panem spisovatelem sedícím na mezi, hledícím zamyšleně na prasátka v bahně. ()

coscarelli

Tretí komentar: :) Toto ma velmi dojalo, a som rad , ze do ust nevkladam kusky tychto krasnych tvorov. Ja kamaratov nejem :) "Kvůli malému kousku masa připravíme tyto bytosti o světlo a život, který jim byl dán proto, aby se na tomto světě radovali" (Plutarchos). ()