• hygienik

Šiel som na komédiu a dostal som pre mňa príliš sofistikovanú všehochuť, v ktorej je účelom humoru kritika napr. Miloša Zemana??, Čechov, Francúzov, filmu ako média, pozitivisticklej interpretácie histórie...bohvie čoho všetkého. Áno, väčšinu významov som nepochopil. Forma ma nudila. Dúfal som, že idem na druhý Rok ďábla, miesto toho som videl skôr druhých Karamazovcov. Nuž čo, v Mníchove som sa evidentne stratil.(25.11.2015)

• vlk++

jednu hvězdu za tu první půlhodinu a nápad s papouškem, pak už to byl takový úlet, že jsem se ani nedodíval(23.7.2016)

• fola

* za Záviše, k tomu bych poupravil název filmu: Nenázvuhodná prasečina(29.8.2016)

A nie je ten Zelenka nahodou tak trochu cesky David Lynch? Presne tak som sa totiz v druhej polovici filmu citil - ako nechapajuci, ale kazdu sekundu hltajuci divak Mullholand Drive.... moje zaverecne WTF!! sa az naramne presne podobalo tomu, ktore zaznelo po dopozerani Lynchovho majsterstiku!!! Zaverom pevne verim, ze aj ta oda na Benesa predstavovala iba parodicko-tragicko-komicky podton nesuci sa celym filmom...za mna na vybornu, kiez by takych filmov bolo viac!!!!(3.9.2016)

• stefaton

Rukopis Zelenky je nezaměnitelný, výběr a vedení ne-herců na pomezí amatérismu a nechtěné parodie.(17.9.2016)

Tedy považovat Mnichov za geniální a promyšlený tah Beneše je více než přehnané. Proč by mu podobné plány nevyšly s Rusy, se kterými začal vyjednávat o naší ochraně těsně před koncem války? Nebo byl Vítězný únor skutečně vítězný a naše okupace vlastně ochrana?! Souhlasit s tím nemůžu, ale jako námět do diskuze skvělé. Neotřelý pohled na dějiny může být přínosný už jen tím, že se o určitých věcech začne znovu mluvit. V Zelenkových filmech se tak děje často. A naštěstí se to nebere moc vážně. Ztraceni v Mnichově mi připadá jako zatím jeho nejvážnější film, především přímou kritikou naší národní povahy, ale příliš mě neuráží. Zelenka nezapírá, že je taky jenom Čech. Z historie mají všechny národy máslo na hlavě a hašteřit se o to, kdo víc či míň, je zcestné. Naopak je důležité připomínat, co všechno máme s ostatními společného, třeba oblibu uzenin a francouzských paštik :-) Jak trefně napsal Radek99, řada toho je jen iluze. Podle mě jde o to, jaký názor si udělá, a jak se s ním vyrovná, každý sám.(25.9.2016)

• surprise

Chápu, byl to všechno záměr a takhle to pan Zelenka chtěl. Ale nemohu se zbavit dojmu, že se v tomto případě dělá z nouze ctnost. Na dobře našlápnutý film neměli, tak to strhli do natáčení o sobě. A může se to vydávat za podobenství o celém národu. Ne, takhle radši ne.(8.10.2016)

• PoprockCZ

Úvodní třetina působila, pro mě až nečekaně, docela zajímavě. Dobrý nápad s papouškem a fikcí kolem Mnichovské dohody. Pak ale, jak již mnoho lidí psalo, začal úplně jiný film - film o filmu. Zbytečně dlouhý popis přípravy natáčení, zmatenost. Po velkou část filmu jsem tápala, na co se to vlastně koukám. Prostřihy do budoucnosti a minulosti pochopení jen ztěžovaly. Nakonec jsem se zklamáním zjistila, že ve skutečnosti není, co chápat. Celkově mi film rozhodně nepřišel jako komedie, nezasmála jsem se. Na drama tam bylo až moc fikce, která atmosféru shodila. Se zařazením "psychologický film" bych i souhlasila, pokud je tedy jeho definice: Divák je naustále zmaten, neví na co a proč se vlastně kouká.(16.10.2016)

Velmi zajímavý námět, který od začátku filmů funguje a dokáže zaujmout a bavit, ale ve vrcholu děje, stane se něco naprosto nepochopitelného????????Film skončí a promění se v ubohý dokument na největší téma filmařů a podle nich největší problém českého filmů: Jak do českého filmů jde strašně málo peněz?????UBOHOST A OSTUDA.A tohle dostalo českého lva?????Kdybych našel českého lva na ulici, otevřu kontejnér a hodím ho do něj, takovou má morální hodnotu. Kéž by do českého filmů nešli žádné peníze a všechny se posílali za hranice.....(27.10.2016)

• BlackMolla

jednu hvězdičku dávám papouškovi, jinak mě tento film (jestli se tomu tak dá říkat) absolutně nezaujal.. moc jsem od toho nečekala, ale až takovou hrůzu teda taky ne..(1.11.2016)

Pan Zelenka je jako vládní křižník naší filmové flotily, nikdy neseká bezdůvodně průtem do hov.... . Vždycky to má něco navíc. I tentokrát to funguje, jen rozdělení na dvě části mi nesedlo. Přestože komediální fragmenty koření oba kastroly tohoto guláše, u mě vítězí kus no.1. Každopádně červíček zahlodal a za to patří dík pouze vám pane Z. 60/100(11.12.2016)

• Monditrade

Tak to byla ale debilina..(12.12.2016)

• dauby

Slabota! Nevím, o co se Zelenka snaží. Je to sice lepší než trapní Karamazovi, ale i tak bída. Ještě se tak dá koukat na první část, ale ten film o filmu je trapný a nevěrohodný. Kde jsou ty časy, kdy Zelenka ještě uměl točit filmy (Knoflíkáři, Samotáři)... A pak, udělat z Beneše génia a hrdinu, to snad ne...(21.12.2016)

Takhle nějak by asi Jára Cimrman natočil metafilm parodující film o filmu parodujícím Járu Cimrmana. Bravo!(23.4.2017)

• JihadJoe

Film mě bavil, než přišla děsná druhá část. Ve chvíli kdy by to mělo začít nabírat grády, tak je film nemilosrdně utnut a nastává prapodivný experiment, který film zabíjí. Ani jsem neměl náladu to dokoukat.(24.4.2017)

Rád bych film okomentoval ale nějak se to ve mně pere. Nemohu se vůbec ani sám se sebou dohodnout na hodnocení. Asi nejvýstižněji bych řekl, že film se snažil zabít hodně much jednou ranou a měnil několikrát svůj směr a možná i cestu samotnou. Nevím jestli to tak mělo opravdu být nebo se to tak semlelo při natáčení či psaní scénáře ale rozhodně si nejsem zcela jist tou základní a hlavní myšlenkou, která by v každém filmu rozhodně měla být. Těch vedlejších, těch jsem tam našel dost a dost, i když překvapivě na sebe ne úplně navazovaly. Ale člověk asi nemůže chtít všechno. Možná si má divák prostě jen vybrat tu svojí. Zřejmě tím hlavním poselstvím bylo, že ta špinavá hra, kterou s námi v roce 1938 velmoci hráli nebyla zas tak špinavá a našimi politiky nechtěná jak se celá léta povídá. To jen někdo šikovný chtěl aby to tak vypadalo. Souhlasím, že to tak mohlo být a myslím si ostatně už dávno, že válka s Německem by tenkrát nic řešila, jen více mrtvých. Ale dávat to najevo způsobem, že to může zaniknout v přehršli jiných motivů mně přijde trochu zvláštní. Ale možná se jenom mýlím....(24.4.2017)

• Ironhead

Film az prilis filozofujici na tema ceske povahy a toho proc nic nejde a proc za vsechno spatne u nas muze nekdo treti, nejlip cizinec, nejlip francouz :_)... Styl filmu trosku pripomina Rok dabla, coz neni az tak zvlastni, kdyz je autor a reziser stejna osoba, nicmene v Roku dabla to fungovalo cele daleko lepe... pribeh drzel pohromade a hlavne to bylo opravdu ftipne, a jindy to zachranovala skvela hudba... coz se casto u Ztraceni v Mnichove rict neda... bohuzel... pro mne je tohle proste slabsi kousek od Petra Zelenky...(25.4.2017)

proběhlo téměř bez povšimnutí . mě se líbilo... i to že o tom filmu nikdo neví :)(27.4.2017)

Vždycky mě dokáže fascinovat, jak filmař po přečtení jedné knihy o mnichovské zradě, která není, řekněme, tradiční z pohledu laika, a pojme podezření, že celou problematiku pochopil. No nepochopil. Ale oceňuju nápad s papouškem a zejména Martina Myšičku, který se musel poprat s tolika alergiemi:). Ovšem, že by se jednalo o nějak zvlášť vtipnou komedii, to se říct nedá.(5.5.2017)

Dokonalost sama to nakonec po zhlédnutí není, ale minimálně na začátku to k ní mělo velmi dobře nakročeno. Zelenka na plátně rozehrává své hry a nechává diváka tápat a domýšlet si, co tím chtěl režisér vlastně říci. Mnohým se dílo zdá bizarní a podivné, ale ve skutečnosti je potřeba ocenit geniální nápad a originální zpracování. Ono přijetí veřejností nebylo tak vřelé, protože na podobné filmy zkrátka nejsme z kin zvyklí. V rámci české filmové tvorby poslední dekády by ale papoušek jménem Sir P určitě neměl zapadnout.(24.5.2017)

Na mě to bylo dost těžké. Napoprvé jsem se lehce ztrácel a napodruhé by to zase byl ztracený čas, protože mě to zas tak moc nebavilo. Určitě originální s vtipnými momenty, ale vnímám to tak, že nejvíc to bavilo Zelenku a jeho přátelé. I když výjimka se jistě najde. Nicméně myslím, že stojí za to vidět, hlavně pro toho kdo má rád historii.(1.6.2017)