Hlava-ruce-srdce

Head - hands - hearT

Drama / Historický

Česko, 2010, 110 min

Externí recenze k filmu (6)

• Filmserver.cz (Jan Jaroš) *

"Režisér David Jařab se soustředil více na promyšlené obrazové kompozice a bizarnosti okultního příběhu, takže vyprávění samé i vinou inscenační nejistoty ztrácí svou plynulost a místy hraničí se směšností." (více)

• Indiefilm.cz (Kamila Dohnalová) ***

"Hlava-ruce-srdce dává nahlédnout, jak může vypadat jiný filmový surrealismus než ten ve snímcích Jana Švankamajera. Stejně jako okultismus, který tematizuje, věří i snímek samotný v působení skrytých sil přístupných pouze některým lidem, což však nevede k rozdělení na ty, kteří film „pochopí“, a…" (více)

• Mezinami.cz (Kamila Dufková) ***

"Tento zvláštní surrealistický film je zasazen do roku 1914, na začátek 1. světové války. Hned na začátku celého příběhu dojde k úmrtí plukovníka von Haukwitze (Jiří Schmitzer) při okultistické seanci, kterou vedl jeho přítel poručík Heinrich Roth (Roman Zach)." (více)

• MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

"Hlava-Ruce-Srdce je zvláštním druhem filmu, který vyžaduje schopnost odprostit se od zaběhlých způsobů vnímání a interpretace díla. Nejdůležitější věci totiž probíhají v zákulisí a příběh je jen věšákem, na němž je pověšen rakousko-uherský kabátek s alegorií." (více)

• MovieZone.cz (Vít Schmarc) ***

"Mezi hlavou filmu (myšlenkou), rukama filmu (realizací) a srdcem filmu (emotivní stránkou) zeje strašlivá mezera, kterou nelze zaplnit. Lze si užívat hlavu a ruce, ale srdce zůstává netečné. Odehrávat se to v kulisách-nekulisách Divadla Komedie, dovedu si přimyslet i ten „srdcový“ požitek, ale v…" (více)

• Topzine.cz (Pavlína Nouzová) odpad!

"Hlava-ruce-srdce na mě působí jen jako škvár z "té naší české doliny", který bude většina recenzentů chválit, protože přiznat, že jsme něco nepochopili, je přece pod naši úroveň. Film potom tak trochu nutí k pozérství a lá "já tomu rozumím, a jestli ty ne, jsi blb"." (více)