• dopitak

Takže, když nepočítám To je Balkán, který nikdo neviděl, měla u mě Alice Nellis hodnocení 4-4-2. Solidní Enne, geniální Výlet, "zajímavé" Tajnosti. Mamas & Papas je tryzna, utrpení, a nikoliv porod, jaký předvádí Natalia Volkova. Jak směšné názory členů České filmové a televizní akademie, kteří tragický výkon Zuzany Bydžovské ocenili Českým lvem. Pusťte si část, kde rodině Dolanských vysvětluje, jak se to má s rodičovstvím. Takhle se vyjadřuje doktorka? Pokud měla být Zuzana nenucená, povedlo se až moc. Potěší jedině výkon Filipa Čapky, protože ostatním protagonistům nebudete držet palce ani za milion. Alice, děkujeme, zkus víc vzpomínat na minulost a míň se plácat v rádoby psychologii.(18.3.2011)

Z mého pohledu se jedná o nejnesnadněji uchopitelný film z dílny Alice Nellis.Trvalo mi docela dlouho, než jsem se přizpůsobil pomalejšímu tempu a než jsem se dokázal ztotožnit s hlavními hrdiny.Původní hodnocení byly tři hvězdičky, ale díky zvolenému tématu, příjemným hereckým výkonům (Zuzana Bydžovská byla fantastická) a citlivé režii nemůžu jinak a dvě hvězdičky přidat.(6.3.2011)

Je těžké přidat něco nového k výstižným a zajímavým komentářům např. snoopik, Ja.cek, kombajn, Kriss_tyna. Tak alespoň citace samotné autorky : "Ať už se člověk rozhodne dítě mít nebo ho z nějakých důvodů odmítne, jeho život se kvalitativně zásadně změní. Nelze udělat krok k rodičovství a zůstat přitom nepoznamenaný." "O dítě se budete vždycky bát, od tohoto strachu vás nikdy nikdo už neosvobodí. Na jednu stranu se tímto stavem stáváte až trapně zranitelní, na druhou ale získáváte velké bohatství."(27.4.2010)

Po vynikajících Tajnostech si Alice Nellis bohužel vybírá svojí slabší chvilku. V podstatě všechny výtky, které můžu k filmu mít, padají na vrub "mozaikovitému" způsobu podání příběhu. Film má díky němu problémy s tempem vyprávění, kdy po povedené desetiminutovce vždy následuje výplňová pasáž méně zajímavého páru. Jako celek tak film působí neuvěřitelně utahaným dojmem a dost těžko se věří, že má pouhých devadesát minut. Vyzdvihnout si zaslouží herecké výkony všech zúčastněných, ke kterým určitě ve velké míře přispěla jejich absolutní volnost při dialogových scénách. Po odchodu z kina mi tak ve výsledku v hlavě zůstalo pouze několik konkrétních scén, ve kterých Nellis ukazuje, že stále patří k nejlepším českých filmařům.(7.4.2010)

• ghatos

Škaredá tvář českého filmu v roce 2010 (jinak velmi úspěšného). Deprese je to hlavně z toho způsobu, jakým je to natočeno. Psychologický babralismus ve všech směrech. 14% hlavně za roličku chlapa Františka Kreuzmanna ml. Vynikající komentář: Bluntman, PS: Český lev - Ženský herecký výkon v hlavní roli: Zuzana Bydžovská....hodně špatná volba(7.3.2011)

• - Natáčení probíhalo v Egyptě a Tunisu. (oje)

• - Ve filmu se setkávají skuteční manželé Filip a Zuzana Čapkovi. (M.B)

• - Pro scény probíhající pod vodou musela Zuzana Bydžovská absolvovat půlroční potápěčský kurz. (oje)