Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Swansea
  ****

  Je těžké přidat něco nového k výstižným a zajímavým komentářům např. snoopik, Ja.cek, kombajn, Kriss_tyna. Tak alespoň citace samotné autorky : "Ať už se člověk rozhodne dítě mít nebo ho z nějakých důvodů odmítne, jeho život se kvalitativně zásadně změní. Nelze udělat krok k rodičovství a zůstat přitom nepoznamenaný." "O dítě se budete vždycky bát, od tohoto strachu vás nikdy nikdo už neosvobodí. Na jednu stranu se tímto stavem stáváte až trapně zranitelní, na druhou ale získáváte velké bohatství."(27.4.2010)

 • Slarque
  **

  Podivně rozpadlý film. Celá ta tematika kolem dětí je jistě zajímavá a některé příběhy by si zasloužily celý film. Takhle pohromadě se ale kupodivu spíš ruší, než umocňují. A potápěčské dobrodružství Zuzany Bydžovské už mě nudilo kompletně. Je tu mnoho postav, celá řada výborných herců, ale výsledek je podprůměrný. Škoda.(16.4.2012)

 • bila.tecka
  **

  Z Alice Nellis je mi smutno. Po výtečném Výletu jsem s radostí očekával další její filmy. Tajnosti mě nemile překvapily svou prázdnotou, dnešní Mamas & Papas naprosto nezvládnutou režijní stránkou. Vztahová směsice s výchozím motivem rodiče versus příchozí potomek je zavalená úděsnými dialogy či promluvami (zvukař by měl dostat taktéž přes hubu, takhle nesrozumitelně jsem už dlouho film neslyšel). Milá Alice, je mi naprosto jedno, zda jsi hercům dala úkol improvizovat. Je pouze na tobě, jak bude výsledný tvar vypadat a fungovat. Vypadá hrozně a nefunguje vůbec. Atmosféra nula bodů. Pražádná koncepce vývoje vztahů, přístup "nějak to dopadne"... Mraky intimních scén, kdy by stačilo nechat stékat vodu po sprchovém koutu ty zazdíš dalším trapným dialogem. Když už nevíš kudy kam, dáš postavě do ruky mobilní telefon. Krutá bezradnost... Jednu hvězdičku za podmořské záběry, druhou za Filipa Čapku, jehož výkon je (aspoň) průměrný.(8.4.2012)

 • Gemini
  ***

  Trvám na tom, že kdo to nezažil, těžko pochopí. Hned na začátku rozdané karty nelehkého rozhodování a/nebo boje s osudem a slabostmi nás samých nebo těch, které máme za své nejbližší, bohužel svojí vysokou hodnotou nemohou přebít zbytečnost některých částí nebo celých dějových linek (třeba taková ukrajinská rodina je ve filmu jen z jednoho jediného důvodu, který by šel řešit i bez nich, a tempu filmu by to jednoznačně prospělo), nesrozumitelnou výrazovou podivnost v podstatě celého dění kolem Zuzany Kronerové, a hlavně a především rádobymagické násilné uzavírání kruhu skrze Magickou Hlubinu a zpěv velryb. A je to veliká převeliká škoda, protože abyste se mohli nelidsky kochat niternou bolestí Zuzany Bydžovské nebo zoufalým úsilím a bezmocí skutečných manželů Čapkových (v reálu rodičů malé Aničky), musíte strpět i ten podivný za každou cenu umělecký (nebo jak to jinak říct) zbytek. A to je přece jenom dost nevýhodný kšeft. "Elis Nelis" to prostě tentokrát nevychytala - ale kvůli Českým Lvem oceněnému výkonu Zuzany Bydžovské a příběhu obou Čapkových jsem rád, že tenhle film existuje. Bohužel mu jako celku nemůžu dát víc než 60%; do červeného totiž nepatří.(11.3.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Já si myslím, že lidé, kteří se ocitli v podobných situacích se v chování hlavních hrdinů našli. Na autencitě příběhu velmi příspívali vedlejší ruchy, tady opravdu klobouk dolů před zvukařem.Mnoho věcí bylo filmem ukázano, nejzajímavější se mě zdál hlavní příběh veteienáře Domanského a jeho ženy. Mám dojem, že zbylé příběhy tu existují, právě pro širší pojetí tohoto příběhu. V každém případě Alice Nellis udělala velmi vydařenou pocitovku.(14.2.2016)

 • - Snímek se natáčel chronologicky, aby bylo došlo k většímu propojení herců a jejich postav. (Olík)

 • - Zuzana Bydžovská získala Českého lva za nejlepší ženský výkon v hlavní roli. (M.B)

 • - Natáčení probíhalo v Egyptě a Tunisu. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace