Takže český film už má za chcípáky nejen muže, ale i ženy. Tomu se říká pokrok! :) Ale natočené je to ohromně dobře, zvlášť asynchronní střih a zvuk jsou velmi invenční.(26.10.2009)

Lze chcípáctví ospravedlnit tím, že z něj učiníte hlavní téma filmu? I kdyby ne, Zoufalci stojí řemeslně na vysoké úrovni a minimálně jejich delší expozice představuje ojedinělou fúzi postupů hrané a dokumentární tvorby. Na příběhovost se tady nehraje, režisérka spíše spoléhá, že vás osloví postavy, nebo alespoň jedna z nich, a budete s nimi chtít trávit čas během řešení „nijakých“ problémů. Směsice trapnosti a vtipnosti titulních zoufalců byla nejspíše namíchána ve správném poměru, protože mě jejich sledování bavilo, třebaže mi žádný z nich nebyl vyloženě sympatický. Pochvalu zaslouží výběr herců, kteří působí velmi sehraně a svým slovním projevem nebývale autenticky (jen občas zatušíte, že tady někdo chtěl napsat „Hlášku“). Jsem moc zvědav, na jaký společenský problém Jitka Rudolfová zazoomuje příště. 75%(5.11.2009)

• Malarkey

Hlášky z huby zoufalců tohoto filmu nejsou ani tak hlášky, jako smutný skutečnosti, se kterými jsem je tak bral. O to hůř se na to pak koukalo.(19.6.2011)

Takoví civilnější a méně vystajlovaní Samotáři, což však v žádném případě neznamená, že by mě to sralo o něco méně. Spíš naopak. I když natočené i zahrané je to na zdejší poměry nadstandardně, nějak se nemůžu s tímhle analyzováním asociálních buzniček a neperspektivních samiček mimo hlavní kolej sžít. Nevím, co je na takových lidech natolik zajímavého, abych 102 minut sledoval jejich neschopnost a směšnost bez jakékoli katarze. Ale jen opakuju, na současný český film slušné.(28.10.2010)

• Bluntman

2007 - PUSINKY, r. Karin Babinská. 2008 - KULIČKY, r. Olga Dabrowská, 2009 - ZOUFALCI, r. Jitka Rudolfová. Zdá se, že vedle mladé generace filmových tvůrců, u nichž je styl nositelem významu a výpovědní hodnoty (Najbrt, Sláma, Ševčík), se v české polistopadové kinematografii objevuje linie mladých tvůrkyň, které dokončily či dokončují studium na FAMU a jde jim především o postihnutí mentality různých generací. Zatímco Babinská a Dabrowská ve svých debutech hledaly suverénní formální výraz, což na druhou stranu ale korespondovalo s tématy jejích snímků, Rudolfová se představila formálně svébytnou prvotinou, u níž je ale problém někde jinde. Stylistická preciznost, kdy vyniká především práce se zvukem, jeho zdroji a "asociativní" montáž, spolu s vyprávěním s nespolehlivými flashforwardy pro mnohé diváky zastře vykonstruovanost, diváckou podbízivost a lživost toho, o čem se vypráví. ZOUFALCI nemají trojrozměrné, živoucí a skutečně dýchající postavy, nýbrž několik sociologických typů a karikatur (existuje český film, který mj. tematizuje homosexualitu a přitom postava gaye NEodpovídá pouze heteronormativní představě?), na nichž se demonstruje jednoduchá teze vyjádřena již na plakátech věnovaných konkrétním figurkám. Na místo toho, aby se o mentalitě lidí v určitém věku něco sdělilo, zde máme sled divácky vděčných scének na určitá témata - tloustnutí, alkohol, přiznání homosexuality rodiči, výlety s bývalým přítelem ad. Film tak neříká něco o generaci třicátníků, ale spíš prozrazuje mnohé o divácích, kteří se s takovými chcípáčky cestujícími z města ztotožní. A postavit jeden polistopadový trend v české kinematografii, tj. cestu z města, na hlavu tím, že posílím jiný, tj. chcípáčkovství, mi přijde jako vytloukání klínu klínem. Přestože je Rudolfová žačkou Věry Chytilové a v ZOUFALCÍCH odkazuje na DĚDICTVÍ a HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY, má bohužel blíž k pozérskosti jednoho z představitelů některými novináři vykonstruované "nové nové vlny 90. let" - Davidu Ondříčkovi. 5/10(14.11.2009)

Jitka Rudolfová je takový mladý Forman v sukni. I jí se podařilo zachytit život ve své celistvé trapnosti. A člověk by ani nevěřil, jak můžou být ty trapné postavičky k smíchu. V mém případě to byl dost tlumený smích, protože jsem se smál vlastně sobě samému. Kousavá výpověď jedné ztracené generace, co zabloudila stejně tak dobře v Praze, jak ve svých životech. Trapné.(13.11.2009)

Má zoufalá snaha po zhlédnutí nového a současně dobrého českého filmu se naplnila, a to kupodivu Zoufalcema. // Příběh postavy Simony Babčákové a jejího manžela se mi líbil nejvíce, skvělá rodinná atmosféra, ha! A příjemným překvapením byla postava Lucie Žáčkové (naprosto úžasné herečky od Bezručů) - sice neměla tolik prostoru k vyjádření, kolik by si zasloužila, ale i tak je okouzlující.(9.7.2010)

Je absolutně jedno, že tento film postrádá ucelenější příběh.. Když je tak hrozně vyzrálý, formálně promyšlený a především, ač čistá fikce, tak úžasně autentický a přesvědččivý. Babčáková je největší český herecký objev za zatraceně dlouhou dobu...(24.11.2009)

• Djoker

Když ve vás film vyvolá myšlenky na sebevraždu, tak je asi něco špatně. Neviděl jsem moc depresivnějších filmů. Tuto skutečnost však nelze považovat za velký plus, jelikož nešlo o depresivní atmosféru ve filmu, která vtahuje diváka do děje, ale přímo v mé hlavě, kde se díky utahanému tempu a ujetým monologům postav tvořily úvahy naprosto šíléného kalibru. Vše nakonec zachraňují sympatičtí herci a také jedna vychlazená Plzeň, kterou jsem si při sledování neodpustil a zabránil tak dalším chmurným myšlenkám.(20.6.2011)

Film formálně invenční, obsahově více než konvenční, o generaci nejen současných třicátníků absolutně nic nevypovídající, matoucí flashforwardy velmi přehledné, vnitřní monology resp. volně plynoucí myšlenky postav ala zvuková asynchronnost velmi originální. Na debut vcelku vyspělé.(18.11.2009)

(Obsahuje možné spoilery). Další nejisté, i když velice dobře natočené rozkročení – mezi lehkovážnou stylizací a výpovědí, mezi humorem a upřímnou frustrací. Pohodlným zvolením kompromisu nemají Zoufalci ani na chvíli šanci naplno bodovat ani na jedné z obou front, natož aby měli tvůrci dostatek umu k jejich svázání a schopnost skutečně vyprávět. Naštěstí mají Zoufalci svižnou, nápaditou a profesionální formu v čele s chytře řešenými voiceovery, výborným střihem a náladově vytříbenou hudbou, což sledování vyzdvihuje na více než snesitelný, vlastně docela příjemný level. Ne vždy však jednotlivé aspekty formy dopadnou na správnou půdu (záměrná humorně-epizodická skladba je kamenem úrazu ve vážné rovině, přesněji v momentě finálního emocionálního zlomu postav, který nastává v přesně daném sledu, v jakém jsme si doposud zvykli postavy groteskně po přesně určenou stopáž vídat, čímž vyznívá značně schematicky a zkratkovitě), případně je tvůrci neumí správně použít. To je třeba příklad průběžných prostřihů zpět do fáze plánování, jejíž vyústění se nakonec prokáže býti nespolehlivým. Tento dějový oblouk mohl vlastními chybami zocelené postavy nemilosrdně vrhnout zpět na startovní čáru a divákovi tak naservírovat podvratnou deziluzi z nepříjemného zjištění, že dospíváme mnohem víc v našich představách než ve skutečnosti. Zdůrazňuji „mohl“, protože postavy jsou jen dobře obsazené karikatury určitých typů, stejně tak jejich problémy a za celou stopáž u nich k žádnému vývoji, natož prozření nedojde, čímž nemá nevyzrálost postav žádné dramaturgické opodstatnění a onen zvrat pro film, pro jeho postavy ani pro diváka zhola žádný význam. (23. Finále Plzeň - 22.4.10)(29.4.2010)

Zoufalci.... No, jo Zoufalci, příběh 6ti lidských kousků odkusi z kdekusi, v tomto případě z Jablonce... Klišé? Póza? Nikoli, takový je de facto život a představy osob z "perifrerního města" (nic ve zlém a hanlivém, vím o tom své)... JItka Rudolfová uchopila téma v tom nejlepším absolventském slova smyslu a udělala své umělecké dílko ve svěžím hláškovém stylu.... bohužel nedoceněném.... 90%(24.2.2013)

Ano, toto JE realita. 80%(29.12.2009)

Zajímavej film, velmi podobnej snímku Děti noci (2008). K tom se dostanu ještě pozdějc. K filmu mam dost poznámek... Prostě je to film o šesti lidech z Jablonce, kteří se z různejch důvodů přestěhovali do Prahy. Nutno poznamenat, že ne všichni maj stejně prostoru, jedna postava je tam zcela navíc například. Humorné chvíle jsou fajn a hlavně ve všech těch šílenejch scénách jsou to opravdové momenty oddechu. Bylo by fajn, kdyby takovej byl celej film. Prostě pořád si kladu otázku, proč na ten film koukat. Snad jen abychom se přesvědčili, že na tom nejsme tak špatně, protože anti-hrdinové filmu jsou na tom ještě hůř? Komu ho doporučit? Snad jen těm třicátníkům no... Ten námět sám o sobě je dost zajímavej, lidi, který věděli, že po maturitě půjdou na vysokou, ale pak se ztratili a nevěděj, co si počít se životem..no je to zajímavý a už jen proto, by si to zasloužilo lepší příběh. "Příběh" totiž končí pesimisticky a vyznívá dost do ztracena. Anti-hrdinové filmu navíc dokonale dostojej názvu filmu, protože se nepoučí ze svých chyb, opravdoví Zoufalci. No a k těm Dětem noci. Tohle skoro vyznívá jako pokračování. Děti noci nevěděli, co se sebou, ale závěr vyzníval spíše optimisticky: záchranu lze hledat ve vztahu, v přátelství. Zoufalci působí jako pokračování po deseti letech, kdy se anti-hrdinům rozpadají jejich dlouholeté vztahy a manželství a ukazuje se, že právě tyto nepovedené vztahy jsou příčinou nespokojenosti. Proto také jeden z nejsympatičtějších Zoufalců, homosexuál Tonda, nic takového neprožívá, protože žádnej vztah s nikým neudržuje.(18.11.2009)

• Hitman_47

Naprosto zbytečný film...(30.8.2010)

Z českých komedií souvisejících s krizí středního věku se Zoufalci řadí určitě k těm nejlepším. Velice příjemné překvapení - 80% [FNR 2010].(9.8.2010)

• viperblade

Alespoň ten název nelže, protože všechny postavy v tomto filmu (už ani nevím přesný počet, jak mě to nudilo, ale myslím, že jich bylo sedm) jsou opravdu zoufalci. A nejsou normální, jeden vedle druhého prostě jsou něčím zvláštní. A tenhle typ filmu (o "lidech" pro lidi) mě už začíná štvát, speciálně, když nikam nevede, není tady nic, nad čím by se člověk měl zamyslet (nebo to závěrečné "lidi myslí hlavně na sebe" mělo být myšleno jako zamyšlení?) nebo s čím by se člověk mohl ztotožnit. Zkrátka a dobře, mám rád dramata o lidech, ale tohle šlo absolutně mimo mě. Než na tohle koukat podruhé, to si raději půjdu vybrat nějakou pěknou zeď a budu na ni 102 minut nepřetržitě zírat. Určitě to bude lépe strávený čas. 40 %.(20.6.2011)

Stále nevyrovnaní "samotáři" ve své další etapě života rozehrávající rošády pod žižkovskou věží. Nejsmutnější na tom je, že se čím dál tím častěji setkávám s podobným "pseudointelektuálním" smýšlením prezentovaným v Zoufalcích - volba dobrovolného útěku před vlastním životem, ať to stojí co to stojí, je zdá se novým středobodem smutných a osamocených lidí - ať žije vyhořelá generace singles. Proto jsou pro mě Zoufalci spíš osobní zpovědí (možná 13. komnatou) party kamarádů, do jejichž rolí si mohu dosadit spoustu mých blízkých.(10.3.2012)

Hezounká a místy skutečně vtipná reflexe dnešní generace těch, který si prostě potřebovali udělat tu Prahu.(5.7.2014)

Plusem je určitě kamera, která mi svým těkáním hodně připomněla Chytilovou. Dokonce i to jakoby dokumentární sledování "zoufalců" se mi líbilo, stejně tak (vlezlá) muzika mi pořád pobroukává v hlavě. I když bych generačně mohl být jedním ze zoufalců, tak na víc jak tři hvězdičky to po prvním shlédnutí nevidím.(15.6.2010)

Bezcieľny pohyb po svete a krajine - nájsť: seba, zážitky, známych, vzťahy. Užiť si, nadrbať sa, zašukať si, triezvieť. Často v cudzích prostrediach, s neznámymi ľuďmi. Zamilovať sa a zistiť vzájomnú neznesiteľnosť. Ach jaj - nebola to blízkosť záujmov, rozhovorov, koníčkov a vzdelania, pochopenia, ale len chémia tiel: na chvíľu. Študovať a milovať: večne, bez ohľadu na skutočnosť, že frajerku Vám obrába ktosi iný a skúšky nejdú. A nejdú. Potom taký pocit furt. ("A vono to nejde: nejde to ráno, nejde to večer, nejde to v poledne." Petr Váša) Vyštudovať čosi a robiť niečo iné. Tajiť svoje sexuálne preferencie (akékoľvek). Nudiť sa vo vysnenom meste (akomkoľvek). Stretávať sa, pokúsiť sa z frustrácie životom urobiť +. Plus statok. Najlepšie na vidieku. Pospolu. V komunite. Ale: drzá votrelkyňa ako frajerka jedného z partie nezapadá. Hádky. Nie každý má na to byť squatterom. Niekedy zláka presne to isté, čo túžime opustiť. Lebo tradícia nepustí. Výstižné, trefné. Vzhľadom na formu nevadila ani vykonštruovanosť deja a typová zaraditeľnosť postáv. Naopak, s radosťou užité, nažité.(25.7.2013)

Místy jo, místy ne.. I to je ale pro český film, který si navíc jde svou vlastní cestou, poměrně pochvala. Zvlášť musím vypíchnout řemeslnou stránku snímku, která si stojí na vysoké úrovni!! V detailech mnohdy skutečně výborné, po herecké stránce bezprostřední, celkový dojem slušný..(14.7.2011)

Přiznám se, že jsem čekal něco mnohem horšího, než čeho se mi dostalo. Byl jsem připravený na všechno, ale dá se říci, že jsem byl nakonec velice příjemně překvapený touto sondou do života šesti třicátníků, kteří z nejrůznějších příčin nejsou spokojeni se svým životem. Pokud tomuto filmu něco opravdu hodně pomáhá, tak jsou to méně známí herci, kteří to ale dokážou utáhnout a mnozí z nich hráli až překvapivě dobře. Nejvíce mě asi zaujal Václav Neužil, kterého jsem zaregistroval už v seriálu Zázraky života. Ten ve filmu Zoufalci podává velice zajímavý výkon a jeho role věčného studenta, který už devět let studuje vysokou školu a právě vylétl od další zkoušky, pro mě asi zůstane nadlouho nezapomenutelná. Ale kouzelná je samozřejmě i Simona Babčáková v roli nespokojené manželky a matky, a její manžel, to je kapitola sama pro sebe, pokud mě na tomto filmu něco rozesmívalo, pak to byl právě její manžel. Tito dva herci (Bačáková a Neužil) mi v tomto filmu přišli nejvýraznější, ale samozřejmě i ostatní herci své party dokázali zvládnout a já jsem jen rád, že tenhle film nedopadl tak špatně, jak jsem se zpočátku po některých zklamaných až naštvaných diváckých reakcích obával. Já jsem se skoro vůbec nenudil a docela rychle mi to uteklo, takže rozhodně nehodlám hodnotit tenhle snímek nijak špatně, Podle mého názoru se jedná o mírný nadprůměr, takže je to za 70%, neboli za tři hvězdy.(30.7.2010)

• MM_Ramone

Sledovať osudy niekoľkých znudených, neúspešných tridsiatnikov žijúcich v Prahe nebolo pre mňa nijak zaujímavé. Aj keď tiež patrím ku tejto generácii, svoj život žijem úplne inak. S hrdinami filmu "Zúfalci" nemám toho veľa spoločného a asi aj preto na mňa tento titul nijak zvlášť nezapôsobil. Téma bola nudná, scenár plytký, herci nedobrí a mladá režisérka Jitka Rudolfová tiež ešte potrebuje nabrať hodne skúsenosti. **(9.10.2010)

• Spiker01

Něco tak zoufale nudného a o ničem už jsem dlouho neviděl. A ta otřesná kamera!(9.6.2019)

Myslím, že nemá cenu filmu něco vytýkat, protože je podle mě přesně takový, jaký ho chtěla slečna režisérka mít. Svoje (spokojené) diváky si určitě najde, já ale Zoufalce vnímám jen jako nekonečný sled epizod(ek) party obyčejných (až plochých) postav. Toho času nelituji, znova bych už na to ale nešel.(7.3.2010)

Některé postavy sice vypadají jako zbytečné karikatury (manžel Dagmary a ten zženštilejší z gayů obzvlášť), ale jinak Zoufalci působí až pozoruhodně autentickým dojmem. Člověk má místy opravdu pocit, že sleduje nelichotivý dokument o lidech, kteří stále něco chtějí, ale pořádně neví, co vlastně, a tak utíkají (do "tý Prahy", na "tu chalupu"...) a utíkají... Je to určitě stejně tak velká zásluha scénáře, který režisérka poskládala ze skutečných příběhů jejích známých, jako chytré režie, přehledně míchající několika časovými rovinami, a sympatického týmu neokoukaných herců, jimž tu partu prostě věříte. Vtipů není mnoho, ale když jsou, tak jsou opravdu vtipné, což se také cení.(23.12.2011)

• paascha

Hm, co na to říct? Slabé výkony úplně všech, jakési nepochopitelné pokusy o generační zpovědi, střihlé looserským pláčem a buzíckým kvíkotem, které nemají ani smysl, ani konec. Jednu hvězdu dávám za představy toho, co asi zažila ta vylízaná tlustá bloncka, než ji banda Umarů a Kárimů vykopla na nábřeží ze svého ošuntělého auta:-))))). Druhou za návrat Helgy Čočkové, kterou jsem vždycky upřímně nesnášel a jako jediná absolutně nezklamala, nesnáším ji dál!(25.6.2010)

K některým filmům se komentáře píší hrozně špatně, většinou jsou to ty průměrné, ani dobré ani špatné, ty filmy prostě jen jsou a já je viděl. Zoufalci jsou jsou dobrý film, lépe řečeno, není to špatný film, prostě je to film, kurva. Tři hvězdičky a hotovo, rozhodně jsem se nenudil, ale nemůžu říct, že bych se bavil, prostě jsem se díval, kurva! Zoufalci jsou film ze života, reálnej, ale zároveň je to všechno dost přitažený za vlasy a nereálný, no prostě se tam něco děje, něco co se může prožívat každej z nás, ale nikdo to neprožívá, kurva. Ten film je prostě normální, ujde, ok, slušnej, nic extra, neurazí, nenadchne, prostě JE a já na něj koukal a protože jsem si od jednoho dne řekl, ža okomentuji na csfd každý film co uvidím, snažím se tu teď na něj nějak reagovat!(14.9.2010)

• Pepinec

Docela jsem se zapotil. Jen nevím, jestli za to může moje angína nebo banda zoufalců. Nemám rád přesně tenhle typ paskvilů, které jsou někde na hraně mezi filmem a dokumentem. Ono vlastně se vším, co je někde mezi, bývá kříž. Jedinou výjimku svírají dámská stehna, čemuž se ovšem Zoufalci ani náhodou nepřiblížili.(24.7.2013)

překvapivě celkem kvalitní samotářoidní podívaná s množstvím povedených situací a celkem vtipnou flasbackovo-forwardovou gradací, prostě to stojí za to. 80% [Festival nad řekou, 2010](2.8.2010)

Zoufalci jsou chcípáci _______ V životě snad každého člověka se najde okamžik, kdy se zastaví a zamyslí se nad svým životem. Ubírá se jeho život tím správným směrem? Čeho dosáhl? Baví ho práce, kterou dělá a je za ni náležitě ohodnocen? Kolik šancí promrhal a kolik špatných kroků podnikl? Nerýsuje se mu těch vrásek v obličeji přeci jen už trochu moc? S přibývajícím věkem jsou takovéto existenciální otázky stále aktuálnější a odpovědi na ně bohužel o to více znepokojivé. Hlavními postavami snímku Zoufalci je šestice právě takto bilancujících třicátníků a právě oni jsou ti, kterým zamýšlení se nad takovýmito otázkami nevhání zrovna moc optimismu do žil. Právě naopak. ____ Zmíněná šestice hrdinů je diplomaticky utvořena třemi ženami a třemi muži, přičemž dvě z mužských postav jsou homosexuálně orientované, z nichž jedna neví, jak pravdu o své sexuální orientaci sdělit rodičům a zároveň dělá práci, která ji nenaplňuje, a ta druhá má problémy s navázáním plnohodnotného vztahu s osobou stejného pohlaví. Třetí mužská postava prožívá bouřlivý vztah s nevěrnou partnerkou a zároveň nedokáže úspěšně zakončit vysokoškolské studium. Jedna z ženských postav citově strádá ve vztahu s bezohledným manželem, druhá touží po dítěti, s čímž ale zase nesouhlasí její poněkud nevyspělý přítel a třetí ženská postava má problémy se sebeovládáním pramenícím z nadměrné konzumace alkoholu. Všechny tyto postavy mají několik věcí společných. Nejenže jsou z generace třicátníků a všichni bydlí v Praze, především ale ani jedna z nich není vzhledem ke skutečnostem uvedeným výše spokojená se svým dosavadním životem. A jelikož jsou všichni (anti)hrdinové bývalými spolužáky ze střední školy, na jedné ze třídních akcí se opět setkají, aby si v alkoholovém oparu připomněli jeden z dávných nápadů – společný život na venkově pod jednou střechou. Všem se tak díky tomuto nápadu naskytne možnost začít nový život a naděje v jeho zlepšení je dožene až k samotné realizaci společné idey, která zní přeci jen poněkud naivně až dětinsky. ____ Ze Zoufalců jsou patrné tendence režisérky a scenáristky Jitky Rudolfové vytvořit generační film zaměřující se na věkovou kategorii třicátníků, což se jí daří jen zčásti, neboť své postavy pojala poněkud povrchněji a v některých momentech sklouzla až k jednoduchému karikování, což je u filmu, který má za úkol poskytnout jistou generační výpověď jak jinak než prostřednictvím mentality plastických postav poněkud problém. Rudolfové se sice podařilo vystavět nemálo působivých momentů a pojala je tak vtipně, že spolehlivě rozesmály celý kinosál a zároveň pro svou povědomost a trefnost dokázaly následně vyvolat nepříjemné mrazení, nemohu se ale zbavit dojmu, že autorka scénáře nejdříve vymyslela tyto divácky vděčné momenty a až poté se pustila do tvorby postav, na něž by je mohla následně naroubovat. Ve výsledku se tak místo hlubšího vykreslování mentality postav dočkáme jen epizodických výjevů z jejich životů, které mají především pobavit, nutno ale podotknout, že se při tom bavení diváka autorce někdy podaří tzv. udeřit hřebík na hlavičku, díky čemuž přeci jen nelze filmu upřít jistou výpovědní hodnotu. Když divák sleduje film a přitom souhlasně přikyvuje hlavou nad děním na plátně, může filmový tvůrce pociťovat jistou satisfakci. ____ Samotným pojetím postav a tematizováním jejich životních proher a krutostí, se kterými se musejí potýkat, Jitka Rudolfová navazuje na zlatou éru tuzemské kinematografie – tzv. českou novou vlnu (60. léta 20. století). S ní je právě často spojován fenomén tzv. „chcípáctví“, který spočívá v zaměřování se na postavy outsiderů, které mají problémy se zařazením se do společnosti, tápající dospívající mládeže, která své místo v ní teprve hledá a zároveň jsou zde velmi patrné tendence o satirické vyobrazení tehdejší československé společnosti. Takové filmové postavy se pak nazývaly „chcípáky“ a přestože zlatá éra českého filmu předčasně skončila kvůli sovětské okupaci roku 1968, z čehož plynula jistá omezení ve svobodě projevu, po Sametové revoluci proběhnuvší 17. listopadu 1989, kdy došlo k pádu komunismu a následnému společenskému uvolnění, mohli někteří z českých tvůrců opět navázat na fenomén chcípáctví. Učinil tak například režisér Bohdan Sláma s filmy Divoké včely, Štěstí a Venkovský učitel, Saša Gedeon s Návratem idiota a nyní i Jitka Rudolfová právě se Zoufalci, když se rozhodla zaměřit na tápající skupinu lidí, která sice své místo ve společnosti už našla (či spíše se na něm prostě ocitla), rozhodně s ním ale není spokojena. ____ Z formálního hlediska režisérka Rudolfová zvolila kombinaci pseudodokumentární formy a klasického hraného filmy, přičemž se v některých scénách dočkáme intimních zpovědí postav a komentářů k dění na plátně, s čímž se přirozeně setkáváme právě v dokumentární tvorbě. Spolu s prakticky nulovým užitím statické kamery, kdy je téměř vše natáčeno tzv. „z ruky“ a obraz je rozklepaný, je tak posílen výsledný dojem realističnosti podpořený navíc výběrem méně známých herců, kteří na plátně působí přirozeně. ____ Zoufalci jsou absolventským počinem Jitky Rudolfové, která tím završila své studium na FAMU, obor hrané režie, a lze z nich „vyčíst“, že režisérka dobře zná filmovou řeč a z formálního hlediska je velmi zručná. Pokud jde ale o psaní, nelze považovat jí stvořený scénář k tomuto filmu za jednoznačný úspěch, na což doplácejí především jednodušeji pojaté postavy a absence pevné příběhové kostry. Ve výsledku jsou Zoufalci poměrně zábavným, chvílemi až úsměvným filmem, který má sice tendenci jízlivě komentovat určitá společenská témata, avšak díky většímu počtu postav mu chybí prostor pro jejich rozvinutí více do hloubky. 70%(8.12.2009)

• AGAMENON

Bože, bože, zač mne trestáš, proč si ten blázen vymyslel, že musíme chodit na čechiše póvl, proooč? Během celého filmu jsem si připadal, že sleduju záběry marťanského vysílání. Byl tam někdo normální? Já za sebe říkám, ne! Všichni by se měli nechat jít zavřít na 22 do šaškecu, evidentně by jim to pomohlo. Takový sračky dostanou normální kina hned, novýho Emmericha až za půl roku, až to dostatečně vošmirglujou multiplexy. Jediný pozitivum vidím, v tom, že jsem dal jenom 80kč, místo 129kč studenstkých v multi.(17.11.2009)

Třeba... taky začnu chodit na squash:b(15.11.2009)

Zoufalci mi sadli veľmi. Bavili ma až tak, že keby trvali ešte o pol hodiny dlhšie, dal by som snád' aj plný počet.(2.6.2018)

Povedená komedie ze života. Film je plný hlášek, gagů, vtipných scén a hlavně dialogů které normálně mezi lidma uslyšíte. Postav je sice moc a film tím docela trpí, ale aspoň si každý vybere svojí oblíbenou postavu ve které se sám najde. Opět mě potěšil casting mladých a docela neokoukaných tváří.(14.12.2009)

Na Zoufalce jsem se chystal v době jejich premiéry do kina, nalákán trailerem, který sliboval po dlouhé době film s ambicemi generační výpovědi o vzorku současných třicátníků, ke kterým mám velmi blízko. K filmu jsem se však dostal až po dvou letech na obrazovce České televize, a možná je tomu tak dobře, protože televize milosrdně zakryje některé nedostatky, na které bych byl v kině citlivější. Zoufalce hodnotím velmi kladně - s přihlédnutím k faktu, že je to absolventský film. Je to snímek, který funguje překvapivě dobře jako formálně originální komedie i jako jistá sociologická sonda. Druzí Samotáři to sice nejsou (a asi ani být neměli), ale u mě spokojenost. Respekt k Simoně Babčákové, je to opravdu skvělá herečka a hlavní hvězda tohoto filmu. Věřím tomu, že řada vlastností postav je odpozorovaná z reálu a že by se ve filmu našly i nějaké ty autobiografické motivy ze života režisérky (Jitka Rudolfová pochází z Jablonce nad Nisou, stejně jako všechny postavy Zoufalců). Film je to místy až nepříjemně realistický, místy velmi vtipný, sem tam i žinantní a sem tam něco zaskřípe, ale celkově spokojené 4*. Těším se, s čím přijde Jitka Rudolfová příště - držím palce ;)(19.6.2011)

45th KVIFF 2010 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce + 36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Český horizont (Zoufalci / DREAMERS / Zoufalci) - Asi nereálný příběh - nikoliv nezábavný... - 9. 8. 2010 - 60%(14.7.2011)

Zachycení partnerských vztahů je sice netradiční, ale příběh nepřesvědčí o opravdovosti.(12.7.2011)

Líbily se mi mnohé dialogy, které působily jako ze života a ani moc nešustily papírem. Zajímavá byla práce se zvukem a střihem, dobří herci a zvláštní režijní koncepce, díky níž to celé leží v širokém prostoru mezi dokumentem a karikaturou. Tahle civilně vypadající hořká komedie naštěstí dost vyčuhuje mezi těmi všemi stále podobnějšími českými filmy. Jen tak dál, a větší kapky!(19.6.2011)

Film jako by byl rozdělen na dvě části. První - zmatené mluvení herců, pár vtipných momentů, a rádoby nezávislá kamera, a odpočítávání času, kolik zbývá do konce. Druhý - debatování herců o společném žití dává snímku úplně jiný rozměr u kterého už jsem konečně zapoměl na čas a čekal co přijde.(20.6.2010)

Překvapivě výborná sonda do života současných třicátníků, která je pravdivá, trefná a vtipná přesně tam, kde má být a to se v českém prostředí mnoho nevidí. Nedoceněný film? Teprve neobjevený. "Já jsem si to vzal, protože jsem si prostě říkal, tak asi u něj budu spát, bydlí v centru, já pak co, na ten Čerňák už nic nejede. Tak jsem si prostě vzal to tričko na spaní a kartáček na zuby pro všechny případy, jsem nevěděl, že to bude takovej trapas."(28.6.2011)

Tento film mě potěšil jako diváka v zoufalém věku. Hodně hlášek ze života. A některé scény se myslím mohou stát po nějakém čase kultovními. Nechápu proč tomuto filmu někdo dal odpad. Je příjemné konečně slyšet ve filmu Čtení se Strýčkem Míšou.(11.11.2009)

• dopitak

Nejde o to, že Zoufalci jsou promyšlenou (a filmařsky vydařenou) sondou do života dnešních třicátníků, ale spíš o to, proč má někdo potřebu takové filmy vůbec točit :-( A jestli nerozumíte, třeba pochopíte po zhlédnutí.(3.7.2010)

Za světlé místa dávám 4, jinak by to bylo 5. Jinak Jitka Rudolfová jako čerstvá absolventka FAMU dokázala nevídané! Výborně zvládnutý technicky film, zasazené tváře nepodmíněné a úžasné látka. Z té holky ještě všichni padnem na prdel->toho se nebojím... // 36. LFŠ UH(3.8.2010)

Silné v detailoch, nedotiahnuté v celku. Sú zúfalí, pretože sú single? Sú zúfalí, pretože sú v Prahe? Sú zúfalí, pretože čo??? Vyjma manželky (Simony Babčákovej) som nikomu inému zúfalstvo neveril, nepochopil som, z čoho vychádza, nevidel som jediný dovod. Nič som sa o "hrdinoch" nedozvedel, vobec neviem, prečo sa stretávali, ani náznak chémie a skutočného priateľstva a i pre to mi záverečná časť a odkaz na Moodyssonovo Together prišla trocha ako scenáristická bezmocnosť. Chcípactvo ako alibizmus, chcípactvo ako zrkadlo nudy seba so sebou, chcípactvo ako odraz (obraz) doby ? Napriek všetkému napísanému, som rád, že som si zabilancoval. (A) že som úplne iný..Mimochodom, k čomu tie nekonečné makrodetaily ?!(25.11.2009)

• ARI50

Bože název vystihuje celý film.(9.10.2018)

Škoda, že jednotlivé osobní životy postav nebyly zpracovány rozsáhleji. Mám z toho smíšené dojmy, kde převažují neutrální. Nechalo mě to chladným, ale světlé momenty Zoufalci mají.(7.7.2010)

Skvělí přirození herci, hezký příběh i prostředí... normální český film. Bavil mě a nemám důvod mu nic vytknout. Tak proč ne 5* (ale 100% to neni:))(20.1.2011)

Skvěle obsazení herci, realisticky napsané a provedené dialogy, to se vidí u českého filmu málokdy. Celkově musím vyzdvihnout realistickou působivost. Snad jen vzorek 2 homosexuálů ze 3 mužských hrdinů je na běžný život trochu moc. Taky je trochu nepravděpodobné, že by všichni hrdinové měli tak podobný osud – nikdo z nich není úspěšný, šťastný, neliší se výrazně od ostatních. Zvláštní je, že hrdinové nemají prakticky žádné cíle, sny, touhy, koníčky, jen přežívají ze dne na den ve svých ne úplně zajímavých životech. Postupem času film dost ztrácí na tempu a na konci prakticky vyšumí do ztracena. Já po jeho skončení už vůbec neměl potřebu se nad krizí hlavních hrdinů dál zamýšlet.(24.7.2011)

• Mulosz

Za sikovne strihove prechody mezi misty a casy a za jedinou scenu, ktera dokaze chytit, a sice debata kolem chovani slovenske "spolubydlici".(9.12.2009)

• ivishka

Podobnost s filmem Clerks mi nepřijde ani minimální. Jediné co se mi opravdu líbilo na tomto filmu byla myšlenka sbalit se někam s pár přáteli a nebo sama a odjet daleko kde mě nikdo nenajde a zaručeně hledat nebude...Takže jako myšlenka super...Ale jako perspektivní zábavný nebo jakkoliv poutavý film?to ne děkuju..(14.3.2012)

"P.S. Dotáhni pořádně kohoutky !!" ;) Ačkoli jeden zoufale vyprázdněným Zoufalcům snadno odpustí jejich bezobsažnost a prázdnotu, která výborně symbolizuje prázdnotu v bytech i duších svých hrdinů, jejich stejně symbolickou zoufalost a bezradnost z druhé půle, i co do katarze, filmu, která ho vlastně dělí na dvě nesoudržné části, už nikoli.. Přesto tenhle autorský a mimochodem výborně zahraný kousek Jitky Rudolfové, co se snaží především, jakkoli pouze, zobrazit trápení, nás, dnešních třicátníků, potěší, mimo tématu zejména tím nanejvýš vynalézavým střihem i prací s kamerou a zvukem..(23.3.2016)

Konečne obyčajne trafené postavy. A najmä to nereže oči a netrhá uši násilnými symbolmi a atribútmi doby, či replikami vytvorenými z novinových titulkov alebo tak nejako..(28.11.2009)

Za mě určitě celkem překvapení. Existencionální drama skupiny několika lidí totiž i přes záměrnou volbu tématiky sebemrskačství a zkrachovalých existencí nabízí poměrně zajímavý počin v rámci českého filmu. Pominu li značně nevyrovnané výkony hlavních představitelů a naprosto parádní formu která si sama o sobě zaslouží pochvalu, jsou Zoufalci ne až tak zoufalým filmem, který místy zabředává do úrovní zajetých žánrových křivek, i když to nemá vůbec zapotřebí. Občasné zacházení do extrému a místy lehké vaření z vody alespoň trochu napravuje i slušná vyprávěcí forma a s ní související sympatický závěr.(19.6.2011)

...Přiznám se, že tohle je první komentář, u kterého bych si snad i tajně přál, aby přišel autorům do ruky... Velice dobrá hořkosmutná nekomedie, jejíž valnou (tu bezobsažnou) část nejspíš zažil každý, kdo v dospělosti měl nějakou "partu". Dokumetnární, pravdivý styl mi i při několikérém sjetí přišel fascinujícím způsobem hypnotickej. A ta parta? My se třeba známe už od vejšky, nacházíme se ve stejném věkovém rozmezí, slejzáme se na statku... a všichni do jednoho žijou zcela nefunkční, rozbitý životy. Vím, proboha. Jsem taky zoufalec. Poznal jsem se. Stejně jako jsem "poznal" celou řadu lidí z užšího i širšího okruhu. Možná proto mě tohhle "zrcadlo" ztracené generace, která fakticky nedokáže s nikým žít, tolik bavilo. A dost už moudra, pro dnešek. Teď už jenom trocha toho bulvárního žvatlání: ... Taky mám kamaráda, kterej seznámil svou ženu s většinou svých milenek. Říká jí žabičko a sluníčko a ťuťuťu a pak s ní řeší, že se zamiloval někde "vedle". S oběma děvčaty jezdí společně na výlet, přičemž legitimní manželka i milenka o sobě vzájemně prohlašují, že "ta druhá je f-a-j-n." Manželka s takovým smutným pohledem někam do středu Zeměkoule. Zoufalství. Zvlášť být na tom výletě s nima. uF...(23.3.2016)

• Tryskomyš

Tento film mě hodně zklamal. Čekala jsem mnohem víc na základě toho, že hlavní roli má Simona. Je to takový jakoby pokus o napodobení Příběhů obyčejného šílenství. Ale hodně nezdařilý.(22.9.2019)

Příjemně zahrané, překvapivě kvalitně natočené, ale přece jen, nakonec (hlavně scénáristicky) maličko bezradné, stejně jako hrdinové "příběhu". Stihnul jsem během filmu spoustu jiných věcí, to nikdy není dobré znamení.(22.6.2011)

Příjemné překvapení. Všichni skvělí, nejskvělejší Babčáková.(22.5.2014)

• blackrain

To měla být autentická sonda do života třicátníků? Mě všechny postavy přišli jako z jiného světa, jako obyčejné karikatury, které se snaží žít obyčejný život, nějak dobře jim to zrovna nejde a plácají se v problémech. Dokonce jsem měla pocit jakoby je ten jejich život neživot bavil. Bohužel jsem se ani s jednou z postav nedokázala stotožnit a to jsem v jejich věku.(26.7.2010)

..Dobře zahrané. Chytlavě napsané (některé hlášky fakt sedly). V celku trochu chaotické.. V celku je to ale poměrně matoucí. Dost tam skáčou místa a čas a poměrně dlouho divákovi trvá než pochopí o kterých lidech, že to vlastně je a co spolu mají společného (odkud se znají, jaké jsou mezi nimi vztahy atd). Překousnout se tahle zmatečnost dá a divák se nakonec přecejen chytne, ale v hodnocení se to promítnout musí.(11.6.2015)

Velmi svěží debut, který sice nepřichází s ničím převratným, ale dokáže podat dosti autentickou generační výpověď hravým způsobem, který ani chvíli nenudí a dokonce se nebojí ani vstoupit do originální alternativní roviny. I samotné filmařské postupy dávají tušit režisérčin talent a originalitu - hlavně práce s mimoobrazovým prostorem a také nezávislost zvuku na obraze. I když občas zamrzí některé "studentské manýry" jako někdy až přehnaná pseudointelektuálnost, která mi na postavy v jejich zpovědích nesedí, jedná se o hodně pozitivní počin a příslib do budoucna.(17.7.2010)

Kdybych se mohl odstěhovat do Mongolska, odstěhoval bych se do Mongolska. Věc na kterou myslím v poslední době docela často sám. Film je to o životě, o těch sračkách, ve kterých žijeme, ve kterých se válíme a než bychom se z nich dokázali vyhrabat, zůstáváme v nich dál. Jo, samozřejmně, vás jsem tímhle nemyslel. Rozhodně to není nic pozitivního, nic co by si oblíbilo věší množství lidí... Já oceňuji odvahu ukázat nám nejsmradlavější bubáky, které trápí běžné lidi v jejich(našich) běžných životech.(15.12.2009)

Množství povedených vtípků, trefných situací a hereckých kreací sráží jen nevýrazné celkové vyznění.(10.11.2009)

• Toj

Dalo by se ocenit mnoho vtipů a nápadů, herce, ale ve výsledku je vše zabito divácky velmi nevstřícnou formou. Pomineme-li, že se v podstatě nic zajímavého nestane a na konci jsme svědky něčeho ve filmové naraci skutečně zvláštního, tak zpracování se jeví být nesnesitelným. Prapodivná kamera (která se mnohým líbila) a střih mě moc nepomáhaly v tom film snést. A nejhorší je dle mého názoru celkový koncept, kdy šest lidí je na podobný způsob vyprávění dle mého názoru moc. To všechno pro mě činilo stopáž nesnesitelně dlouhou.(13.11.2009)

Jsem rodilý Jablonečák, lze mě zařadit do generace třicátníků a z Jablonce jsem utekl do města (ne do Prahy, do toho druhého největšího, jak je do něj dál z Prahy než z něj do Prahy) a často jsem se cítil velmi trapně a na jazyk mi vytanula určitá hořkost... Velmi se těším na další filmy Jitky Rudolfové a jsem zvědav, co z ní vyroste za filmařku. Nutno dodat, že tentokrát měla velmi dobrou ruku na herecké představitele... Jen by mě ale zajímalo, proč je z Rampy nechala taxíkem dovést pod sjezdovku a pak chudáky nechala drápat až na Gutbrunnwarte... tedy Dobrou vodu, kam vede silnice? No nic, jen takové rýpnutí;)(20.6.2010)

Celkem zajímavý český film s pár dobrými nápady, výbornými scénami a solidními herci. Bohužel, místy to působí dost roztahaným dojmem a celý film mi přišel dosti nevyvážený. U některých postav bych navíc uvítal spíše méně známé herce, vzhledem ke stylu jakým je film natočen. Díky tomu, jsem se tak nedokázal dostatečně vcítit s postavami. Mezi současnými českými filmy se i tak ale jedná o velmi zajímavý počin.(28.6.2010)

Pro mě trochu kontroverzní film, diskuse s tvůrci po promítání ještě na kontroverzi přidala. Věkově patřím do skupiny "zoufalých třicátníků" dnešní doby. Ačkoli popisy k filmu slibují, že každý třicátník se ve filmu najde, nestalo se tak. Dokonce ani nemám pocit, že bych už musela bilancovat svůj život, s tím počítám až tak v padesáti. Ale komedie je to docela dobrá.(30.12.2010)

Uvěřitelné postavy a dialogy - konečně! Jen škoda, že film nespěje k žádnému vyvrcholení.(16.12.2009)

Být to odkudkoliv jinud, asi snížím na 3 hvězdičky, ale jelikož tohle dílko vzniklo v ČR, tuplem s takovým kvalitním obsazením. Tady se casting skutečně zadařil, ani jedna z postav nepřehrává, vše vyznívá až děsivě přirozeně a realisticky. Dále se hodí připomenout docela dobře karikované osobnosti, které sice neprojdou nějakým větším charakterním vývojem, ale jejich tápání životem se sleduje dobře, protože "divák je na tom ještě dobře". Co se týče chybek, tak to je mnou dosud nepochopená snaha nových českých filmů všude cpát pseudo indie rock i do scén, kam se jasně nehodí. Nebo taky lehká stagnace a neustále balancování na hraně generační výpovědi a zábavné karikatury. Ale to by si měl asi každý přehodnotit podle sebe. A abych nekončil úplně negativně, potěšilo mě, že ani nepřátelé či rozvraceči ústředních "zoufalců" nejsou úplně špatní a naopak i zoufalci mají své chyby. V průběhu té věty jsem se rozhodl, že dobrým argumentem nezakončím, imaginaci druhé půlky filmu jsem bohužel odhadnul hned zkraje. Slabší, přesto stále dobře koukatelné 4 hvězdičky.(23.6.2010)

• Hennes

Nezaujal mě příběh, ale vykreslení jednotlivých postav už ano. Hádání se manželů v autě po cestě na dálnici, nebo bouračka dodávkou jsou povedené scény, jiné zas byly horší. Tento příběh třicátníků je prostě místy realita, místy mě to zas nebavilo. Herecké výkony se mi líbily, akorát jim občas ublížil scénář s přiblblými dialogy.(20.6.2011)

• jc11

První půlka za jednu hvězdu, od statku dál za dvě až tři. S přihlédnutím k vytříbené formální stránce je to celkem lehce za hranicí dvou hvězd.(25.11.2009)

If I could go to Mongolia, I would go to Mongolia. 1) Absence příběhu, tento nešvar většiny českých filmů moderní doby, výrazně snižuje jinak působivé dialogy, příjemnou kameru, hudbu i režii, přiměřené herecké výkony a celkovou přesvědčivost snímku. 2) Všechno je tu jen trochu - prvoplánové postavy jsou trochu zábavné, trochu zajímavé, trochu trapné. Postrádám, co chce film sdělit, nepřečtu, co má autorka na srdci. Pozérští ploší hrdinové se mé duše nijak nedotýkají. Je to jen trochu toho rozlitého ega vedle šálku s kávou. 3) Ženy jsou plastičtější, je vidět, že režisérka jim rozumí více, chlapi vypadají spíš bezradně, než zoufale. 4) Jako hořkobolné pousmání nad "novou" českou vlnou je to OK, ale jako generační výpověď to neberu. 5) Když ale uvážím, že režisérce je 30 let, je to její absolventský film na FAMU a už vykazuje velmi profesionální a odborné znaky, má Jitka Rudolfová před sebou velice slibnou budoucnost a už teď se těším na další její filmy.(28.7.2010)

Že by český film se konečně alespoň trochu zmátořil a začal se přibližovat současným jiným "průměrným" filmům z Evropy a ze Států? Doufám. Po Protektorovi byli Zoufalci dalším velmi příjemným překvapením. Jen tak dál. "Ty bído." :-D(13.12.2009)

• zette

Rudolfova se svou celovecerni prvotinou ukazala, ze je celkem schopna reziserka, ve filmu ukazala nekolik dobrych napadu. Potesi i neokoukani herci, i kdyz zde si nejsem jisty, zda za to nemuze spise nezname jmeno reziserky. Film pojednava o lidech meho veku, kteri resi nebo neresi sve cetne problemy. Namet tedy neni nicim originalni, postavy nezajimave, dialogy mnohdy vyumelkovane. Nejvetsi minus vsak davam, ze me Zoufalci vedli k zoufale nude. Dalsi z nekonecne rady ceskych filmu, na ktere clovek rychle zapomene...(20.6.2011)

Konečně se i psychopat jako já může seznámit s životem obyčejných lidí. Tento film ve většině zobrazovaných situací zasahuje střed terče a je při tom všem i zábavný. Zvolený styl vyprávění - mozaika životních osudů šesti lidí - sice nemá nějaký pevný svorník, protože komunita na statku je jen trochu větším střípkem, ale u těchto životních osudů by jakákoliv silnější dramatická konstrukce působila násilně. Stejný styl vyprávění zvolil například Heller v knize Something happened. Jediná větší vada je intimita kamery - pohybuje se neustále v těsné blízkosti tváří a těl, což po chvíli vyvolá touhu po celku, po panoramatickém záběru situace z odstupu, z větší dálky. Potěší cameo role prof. Císaře.(9.11.2009)

Jedna z těch lepších komedií, které u nás vznikly v poslední době. Příběhy zoufalců byly nejen vtipné, ale některé scény byly opravdu realistické. A o trefné hlášky a parádní zéběry taky nebyla nouze. Snímek se sice "starým" dobrým českým komediím nevyrovná, ale určitě stojí za shlédnutí...(4.12.2009)

Sice už dávno nejsem třicátník,V Praze žiju od mala,ale film ve mě vyvolal myšlenky,jestli jsem ty roky života nějak neprobendil.Dobře natočený,pravdivý a hodně sžíravý.Ale ne pro každýho.70%.(5.7.2010)

Opravdu zoufalý film. Člověku, co právě potřebuje rozveselit, rozhodně náladu nezvedne. Myslel jsem, že se jdu dívat na komedii:(! První půlka se táhne ve smutných příbězích každé postavy. Za půlkou to začíná být optimistické a konec nebudu prozrazovat, i když to není kdo ví jaká šílenost. Je možné, že nebýt špatné nálady, tak bych ocenil i 4 hvězdami, protože mě přijde, že všichni to moc dobře zahráli:). Nápad je to také zajímavý a když tak přemýšlím, tak by jsem taky chtěl někdy něco takového spáchat, ale asi ne dlouhodobě. Sečteno podtrženo - lehký nadprůměr, 60%.(23.11.2010)

Relativně zajímavě natočená sociologická studie s poněkud prvoplánově vykreslenými typy různých looserů, co si ani na prahu třicítky neví rady sami se sebou, natož se svými životy. Přesto, nebo právě proto, se společně snaží vystoupit z onoho pomyslného začarovaného kruhu svých trapně ubohých životů... Pro mě rozhodně sympatičtější než uhlazenější Samotáři. Silné 3*.(14.4.2016)

Asi to není nejlepší český film roku 2009, ale má šanci být určitým způsobem kultovní, speicálně pro lidi kolem 30, co se přistěhovali do Prahy ;-) Je tam hromada dobrých hlášek a už dlouho mě tak moc nepřekvapil závěr filmu - vůbec jsem to nečekal :)(21.12.2009)

Pokud bych film měl popsat jedním slovem, tak si vyberu slovo "reálné". A právě to je největší síla tohoto filmu.(12.7.2010)

Tak som zúfalec. Ako skoro kazdý koho poznám. Pekná sonda do sveta mojich rovesníkov, ktorí ešte niesu ani starí ale už ani mladí. Ideály už sú preč, človek sa otočí a spýta sa či smer ktorý si vybral je ten správny. O tom je tento film a natočené to nieje tiež zle ;)(26.8.2010)

• marvan

Neznám naivnější položku pseudointelektuálního blouznění, než je útěk před zkažeností města do lesů, vod a strání. Autoři se neúspěšně pokouší těmhle zastydle pubertálním představám, se kterými se většina populace vyrovná v období dospívání, podsunout existenciální naléhavost a hloubku. V pozadí tohodle "umění pro umění" lze vytušit vliv alma mater FAMU.(13.2.2011)

" A do kufru někdo nemůže? " ... Perfektní český film, který rozhodně stojí za shlédnutí i když ho kvůli hodnocení může někdo stejně jako já odkládat co nejdál. Škoda, škoda. Náramně jsem se pobavila, vůbec jsem nesledovala čas, děj mě pohltil, uteklo to rychle. O realitě celého filmu snad nebudu ani hovořit, takový film jsem ještě v životě neviděla. 4* a to srážím jen za špatný konec (i když asi by bylo trapné kdyby to dopadlo se všemi stejně že...)(8.8.2014)

Plně souhlasím s tvrzením, že je to podobné, kdyby někdo poprvé natočil samotáře, akorát, že s talentem. Dialogy a psychologie postav jsou na české poměry nad úrovní. Řemeslně to má jistě své mouchy, avšak potenciál této mladé režisérky je hmatatelný. To všechno tvrdím i přesto, že jsem se v ani jedné postavě ani trochu nenašel, avšak po komedii Silný kafe (http://www.csfd.cz/film/160133-silny-kafe/) se mi dostal do ruky další český debut made in famu, který je svou nenápadností, a schopností na nic si nehrát je jasným topem v ranku česká "nezávislá" konverzační komedie.(9.11.2009)

Zoufalci jsou mi blízcí. Umí zobrazit všechny ty minuty, hodiny až dny mezi těmi výjimečnými situacemi, o kterých jsou jiné příběhy, ty hrdinské nebo ty dramatické, které posouvají věci velkými činy nebo událostmi. Zoufalci moc dramatičtí nejsou a hrdinští už vůbec ne, výjimečných chvil mají nedostatek a když přijdou, jsou jimi rozdrceni. Jsou spíše zoufalým hledáním cesty z labyrintu života. Ten má jen jeden východ. A i sobě samému se zvolená cesta k němu ospravedlňuje jen velmi těžce, když nevíte co na ní dělat.(11.12.2011)

Život je občas tvrdý. Dnešní postupně točené české komedie už nestojí pomalu za nic. Táto se ještě dobře sledovala, ale taky už měla náběh na nudný film. Bylo zajímavé sledovat osudy různých lidí, avšak společných přátel. 50%(20.2.2012)

• RonaMidu

že prý sonda do života dnešních třicátníků?...no,potěš koště!...a ani herecky mě to neoslovilo,sem tam dokonce něco jako křeč,uf(23.7.2013)

• Martin741

Nudny film o hovne. Jo, jo -zivot kazdeho cloveka ma zmysel a a ciel, ale mna zaujima vseobecny prehlad, a ten vzdy tvorili prezidenti, krali, cisari, premieri. A o vseobecnom prehlade sa tu clovek dozvie leda tak hovno. Rovnako o hovne je cely film. 5 %(13.6.2015)

Zvedám hodnocení, na podruhé se mi Zoufalci líbí mnohem víc. Jednak je fajn vidět mladou partičku z dejvického divadla, kterou jsem v roce 2009 příliš neznala a za další, Jitka Rudolfová si u mě udělala očko krásnou pohádkou, čili jsem na ni lépe naladěná, než před lety. Domnívám se, že prvně film u diváků trošku "dojel" na mnoho neokoukaných tváří, přičemž ale vůbec není špatný. :)(18.9.2019)

Zoufalci jsou filmem o nešťastných lidech neschopných se vymanit ze svých nezáviděníhodných životů. Jsou ale také filmem o pár přátelích, kteří dokážou čelit svým prohrám a opravdu změnit svůj život. Celovečerní debut nadějné režisérky Jitky Rudolfové tak stojí v kinech určitě za povšimnutí, už proto, že svou poetičností a skvělými hereckými výkony vybočuje z celé řady filmů o zoufalých hrdinech s pošlapanými sny. Rudolfová vypráví tento příběh zajímavým způsobem. Zatímco první hodina slouží k seznámení se všemi hlavními postavami, přičemž se vám musí zákonitě některé plést a některé vůbec nezaregistrujete (proto taky Rudolfová do jisté míry sází na zaškatulkování a neměnný charakter svých postav), druhá polovina filmu nám ukazuje takový malý sociální experiment, kdy se šest velmi odlišných osobností zavře před světem na opuštěném statku. Film proto vyznívá roztříštěně a nezáživně hlavně ve zdlouhavém představování hrdinů, kdy sledujeme různé momenty z jejich životů, které nám mají povědět, proč má být zrovna tato postava zoufalec. U poloviny scének zjistíte, že něco velmi podobného se stalo i vám, u další poloviny pak docházíte ke zjištění, že se nemůžete a snad ani nechcete identifikovat s žádnou z postav. A že se na konci ukáže, že nic není tak, jak jsme si mysleli, je dobrá zpráva pro všechny – snímek nekončí tradičně českým smutně otevřeným koncem, ale nechává jakousi naději pro všechny hrdiny.(15.11.2009)

Dost zajímavé...Smekám před režisérkou za uhlídání autentických až "nehereckých" výkonů a přitom stále zajímavých...Včely mají tu zvláštní vlastnost že jsou užitečné....(16.10.2013)

Jitka Rudolfová se sice snažila natočit existencionální výpověď generace na pokraji středního věku, nicméně bohužel, i přestože měl film ze začátku pořádně našlápnuto, zůstala někde (ani ne) na půli cesty.... Od úvodních titulků sledujeme životní zápolení, city a pocity několika třicátníků, které jsou podávány dokumentaristickým stylem, což je velmi příjemné a navíc i velmi osobité, protože spousta lidí na pokraji stejných životních mezníků se s hrdiny prostě musí ztotožňovat....(...aneb, koukáte vlastně na epizody z vlastního života...). Zhruba v polovině filmu se všichni přátelé společně stěhují na farmu a veškerá zajímavost i vtip se vytrácí, aby v závěru zcela vyšumněl do nevýrazného, příběhově nepochopitelného a myšlenkově prázdného finále... Velká škoda skvěle rozjeté a následně bezmilostně umrtvené příběhové linie, ze které mohl být debut jako víno... Dobře vybraní herci, zajímavá práce s kamerou i hudbou, originální režie, ale.....:( **1/2(19.11.2009)

Byli mi sympatičtí, tihle Zoufalci. Jeden vedle druhého - každý zoufalý jiným, a přesto hodně podobným způsobem. Místy tedy opravdu hodně černá komedie, která mě bavila. Od začátku až do konce.(30.12.2009)

• ecceHOMMO

Zúfalí film o zúfalích??? Sú zúfalí ľudia v hektickom svete a dobe v ktorom žijeme, alebo sám život je zúfalím a samotní ľudia mnohokrát blúdiaci v začarovanom kruhu nevediac nájsť správnu cestu sa v ňom sami stávajú zúfalí? A nieje celý môj komentár vlastne zúfalí?...Tak to asi dopadne keď zúfalec píše o zúfalých.(22.6.2010)

Snad z důvodu, že se bližím oné 30ti leté hranici, snad proto, že děj této komedie (označení drama rozhodně ne) se odehrává v mém oblíbenem Jablonci, snad proto, že film neradí, pouze konstatuje osudy šesti kamarádů, snad proto, že jde o zcela geniální herecký výběr, který nestojí na výkonu jednotlivce, nýbrž opravdu celé skupiny, snad proto, že mě těší vidět zinscenované melancholicko/vtipné obyčejné dílko plné nenaplněných životních tužeb, snad už jen "kvuli" těmto skutečnostem neváhám dát 100%. Krásné a přitom tak obyčejné!......."Ty bído"!.-)(27.1.2011)

Film má mnoho silných scén, na které se jen tak nezapomene.(6.10.2009)

Pokud Vám náhodou táhne pomalu na třicet, dosud se Vám nepovedlo dostudovat, nejste kdovíjak atraktivní, žijete sami nebo s blbcem, zmateně střídáte města a zaměstnání a hlavně vůbec netušíte, co se to po vás vlastně chce a kam se poděli všichni kamarádi (a taky se umíte pořádně ožrat a zavzpomínat na starý časy), pak je tohle film přesně pro vás. U mě jednoznačně Rudolfová zvítězila v soutěži o generační výpověď nad Zelenkou, Ondříčkem a dalšími, je prosta pózy, dala dohromady boží herce a já se moc těšim na její další film. A pokud by se někam jelo (třeba do Mongolska), nezapomeňte mě tu.(17.11.2009)

velmi dobře natočené,ale celkově trošku zvláštní vyprávění ze života a o životě,které ne každý v podobné formě snese.Osobně ještě nejsem ve věku hlavních hrdinů a v současnosti neřeším podobná životní dilemata,takže v tomhle ohledu mě film trošku minul.Dost možná ho budu schopen docenit za nějakých 5-10 let,ovšem teď sem viděl pouze průměrnou,místy zbytečně zdlouhavou "komedii",která komedií není.Neokoukané tváře hlavních představitelů jsou sice plusem,ale ani ty mi žádným způsobem nepomohli,abych si mezi nimi vybral svého oblílbence,se kterým bych se dokázal ztotožnit a fandit mu.Škoda...(18.6.2010)

• MaMitti

Au...(24.6.2011)

Film s melancholickým hůmorem. Excelující Simona Babčáková.(8.7.2011)

Jako debut ok. První polodokumentární půlka filmu mĕ dost nudila. Ani druhá není o moc svižnĕjší. A život s dvěma homokládama to taky nevytrh.(1.1.2015)

celkom vydarený snímok, ktorý však trpí vďaka množstvu postáv, ktorým sa chce venovať. Určite si ale vďaka tomu množstvu každý nájde to svoje...(7.10.2009)

• Pavlík

24. 08. 2010 (213.); vyřešení současné situace hlavních protagonistů je zoufalé(24.8.2010)

• Jigsaw88

Nuda od začátku do konce, název naprosto vystihuje celý film, zoufalé naprosto od první minuty po tu poslední, nikdy více!(13.9.2010)

Pro mě jeden, z poslední doby, nejpovedenější český film. Téma ze života o tom, jak mladí kamarádi, kteří mají každý nějaký problém, se dohodnou na něčem, co je očividně neuskutečnitelné, ale strašně moc po tom touží. Stále jsem si říkala a představovala závěry, jak by to mohlo dopadnout a existovaly u mě různé varianty. Nejvíc se mi líbil ten zápal, ta touha po změně svého života a dialogy a prostředí, které odpovídalo současné české situaci. Výkony byly pro mě zcela předsvědčivé a nepřišlo mi to vůbec nějak uměle vytvořené.(28.9.2011)

Říkal jsem si během filmu - mít tak jejich kuráž! A pak se ukázalo, že ani oni ji tak úplně neměli. Zajímavá hra s časovou sousledností. Docela by mě zajímalo, jak by to mohlo být dál. Nebude dvojka? :-) Recenze v Cinemě (Aleš Smutný) je podle mě úplně mimo. Zřejmě žije v nějakém paralelním světě...(16.11.2009)

Nic tak hezky neuzavře příjemnou neděli dvou třicátníků, než hodně povedený film o třicátnících.. Při pár momentech až zamrazí, jak dobře jsou ze života odkoukané..Až na to, že mně se v Praze ještě pořád dost líbí. Že by se českému filmu pomalu blýskalo na lepší časy (Protektor, 2 sezony..)?(2.12.2009)

Bilancovanie nad životom, útrapami, nemohúcnosťou vymaniť sa, pohľad na šesť nýmandov v melancholicko-čierno-humornom prevedení.Postavy s charaktermi, ktorým snáď ani fandiť nebudete.Cez to všetko, ale s filmom zavládne spokojnosť.(28.11.2010)

Byli tohle skuteční zoufalci nebo adepti stát se zoufalými? Nějaká rezerva tam stále byla. Každý z hrdinů se nacházel v odlišné životní a vztahové fázi, jejich protějšky byly protiklady, které se bohužel odpuzují. Říká se, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Pro některé z nich to znamenalo osvobození. Myšlenka na společné bydlení je na chvilku stmelila, ale každý zvlášť se zamýšlel nad tím, jaká úskalí tenhle krok může přinést. Na konci se s bágly sešli ti, co to skutečně mysleli vážně. Ostatní se navrátili do svých původních vztahů nebo před nimi utekli za hranice naší země. S. Babčáková excelovala nejvíce, po jejím boku nezahálel J. Plesl (pro mě navždy zůstává Patkou z Grandhotelu) v roli manžela, co svou ženu nazývá přespisovně Dagmaro, ve vypjaté chvilce Dášo. Roztomilý byl také Toníček a jeho "ty bído", připomínal mi zpěváka z Erasure:-)(20.6.2011)

• Disease

Že ve filmu nebudou postavy, které by vzbuzovaly sympatie, bylo celkem jasné už z názvu. Co mi vadilo, byla ale kamera na pomezí Televizních novin a domácího videa.(20.6.2011)

Název Zoufalci filmu opravdu sedne. Jeden nýmand vedle druhýho. A je jedno jestli jsou to ženský nebo chlapi. Co se chlapů týče, tak to jsou navíc vesměs ještě pěkný šmejdi. Film je to natočenej dobře, řekl bych na český poměry velmi dobře a myslím to tak, že takovýhle filmy u nás moc často nevznikaj. Už mám dost všech těch hořkých komedií (co to je proboha za žánr?), se kterými se u nás v posledních letech roztrhl pytel. Tohle je trochu něco jinýho, navíc se film docela povedl. Škoda jen, že ve druhé půlce filmu lehce dochází dech.(21.6.2011)

• Autogram

Nie celkom zúfalý pokus o zobrazenie zúfalých ľudí v zúfalých situáciách. Dej skoro žiadny, ak si odmyslím presúvanie z miesta na miesto a nakoniec na farmu. Výpoveď v tom je, ale mne sa to vôbec nepáčilo.(23.7.2013)

Dobře Jitko... Děláš Jablonci čest! Jen tak dál...;-) Vynikající herecké výkony především předvádějí Babčáková a Plesl. Copak u Jaroslava jsem už zvyklý, ale Simona opravdu mile překvapila... Škoda, že zbytek party "jabloneckých odpadlíků" se jim nevyrovnal... Jinak ovšem tleskám, velmi sugestivní záležitost.(12.8.2010)

V českém prostředí výjimečný film plný parádních hereckých výkonů, jehož hlavním tématem je především osamělost a touha změnit svůj dosavadní život. Velmi dobře odvedené řemeslo, které má přesah. Ten jakoby dokumentární styl poskytoval krásný vhled do psychiky postav. Škoda, že se filmů podobné kvality u nás nerodí víc.(6.6.2011)

• blues

těžké zklamání a vyhozené prachy za kino. Dvě hodiny koukání na NIC, scenar je hrozny. Děj se ne a ne rozjet. Ale nazev filmu sedi k particce hlavních hrdinů dokonale...(9.1.2010)

Naprostá bomba. Je to mozaika příběhů několika lidí z Prahy, kteří nemají v životě právě to, co si představovali. Jsem v šoku jak pravdivé a reálné dialogy jsem slyšel v českém filmu. Jsem v šoku, jak sympatické hlavní postavy to byly a to především díky tomu, že je hráli neokoukané tváře. Místama vás film pobaví nad tím, že i každý z nás zažil aspoň něco, co se vám odehrává před očima. Vnitřní monology jsou nevtíravé a zábavnéa mají svojí váhu. Příjdou ale i chvíle, kdy vám zmrzne úsměv na rtech ("Já nemám podprsenku." "A kahlhotky máš? "Mám, ale naruby" - věřte, že toto není vtipná scéna). Rozhodnutí vs. skutečnost, co hrdinové udělají v poslední třetině filmu je krasný příklad toho, že film je postavený pevně na zemi a nepoddává se nostalgii.(13.9.2010)

Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych to měl vypnout. S chutí jsem to tlachání o těžkosti života dokoukal a docela jsem si vychutnal herectví některých účastníků. Příjemná mozaika naprosto všedních zážitků ničím nevynikajících lidí. Ve srovnání se Samotáři - naprosto nic nového.(26.5.2011)

Človek si uvedomí, ako dobre mu je vo fungujúcom vzťahu. Príjemné herecké výkony, veľmi zaujímavé myšlienky, ktoré sa veľmi nevtieravo objavujú na pozadí pribehov. Môže pobaviť aj prinúti zamyslieť. Takto má asi pre mňa vyzerať kombinácia žánrov Komedie/Drana.(19.6.2011)

50%. Film se snaží nahlédnout do duše současného třicátníka. V tom případě je tento film prostě totálně mimo. Je pravdou, že některé situace a charaktery lze někdy potkat, ale celou partu takových magorů, to bude asi umění. Docela se snaží, aby film nevypadal jako typický český sladkobol a docela se to daří. Hlavně díky kameře a stylizaci. Bohužel to nestačí, scénař a postavy jso uprostě mimo mísu.(22.6.2011)

to, proč režisérka používá tolik detailů a polocelků, jak tady někdo vtipně poznamenal, podle mě vychází z podprahové nesoudržnosti vyprávění (úmyslně nepoužívám slovo příběh, protože naraci tady představuje prakticky pouze psychologický vývoj postav v jednom životním momentu), vychází z obavy, že se jí všichni hrdinové rozutečou, pokud je neuzavře těsně v obrazovém rámu - čímž zároveň říkám, že hrdinové mají tolik vnitřní energie a nezávislosti na režisérce, že by utéct kdykoli mohli. Přes všechnu zdánlivou tematickou podobnost osudů a duševní spřízněnost postav (obsažená již v názvu filmu, který má opět jednotící funkci - zahrnout všechny do jedné množiny) je totiž kaleidoskop jejich životů příliš rozstříštěný. Jednotliví lidé jsou násilím autorčiny výpovědi vytrženi ze svých vlastních "přirozených, žitých světů" (a toto je otázka konceptu, nikoli umělecké zkratky, kterou režisérka charakterizuje zázemi i minulost hrdinů), a to jen jakoby za účelem jejich typizace a propojení. Filmu tak nejvíc chybí konfrontace s jinou hodnotovou perspektivou, s jinými světy, životními styly, se kterými se člověk bězně setkává každý den a musí se s nimi neustále vyrovnávat - ani venkov neslouží jako nějaké taková cizí perspektiva (viz Sláma), ale zase naopak jako ideální úběžník, ke kterému zúčastnění směřují téměř jako k bodu svého vykoupení. Tímto film někdy působí navzdory své kompaktnosti, navzdory všem realistickým a věrně odpozorovaným detailům jen jako experimentální laboratoř autorky, i když ten konec naznačuje minimálně jedno takové otevření ...(17.11.2009)

Na tento film se těším od minulého roku, kdy jsem se o něm dozvěděl a musím říct, že předčil všechna má očekávání a gratuluji Jitce Rudolfové k absolventskému filmu! Vystihla podstatu hlavních hrdinů, podstatu doby a podstatu přežívání od ničeho k ničemu, od vína k vínu... Těším se na další film režisérky Rudolfové a na další opakovaná shlédnutí filmu Zoufalci. Již 5x jsem film viděl a vždy dostal plný počet hvězdiček. Naposledy 15.8.2019 a "má síla je v tom, že to všechno vydržím."(18.11.2009)

• Asmodin

Byl by to docela dobrý film, kdyby to nebyla od půlky taková nuda. Začala jsem se nudit přesně v tu chvíli, kdy byli na oslavě a pak plánovali koupi statku. Docela mě mrzelo, že i tady použili takový to klasický zaškatulkování homosexuálů. Už mi to leze na nervy, jak je každý gay stylista nebo designer, módní návrhář a kadeřník, a to jak mluví... To je zoufalý. Nejlepší ve filmu byly scénky V. Neužila, i postava J. Žáčka na mě docela zapůsobila, ale nejvíc jsem se pobavila s postavou J. Plesla. To bych nevěřila, že ještě existují takové typy lidí. Rádoby moralista, dokonale podřízený = malý psíček hrůzu nahánějící. Bylo by hodně zábavný, kdybych takovýho chlapa potkala ve skutečnosti ;o) já jsem dost úderná ženská :o))(24.7.2013)

• IvcaSammet

Přiznávám, že jsem od Zoufalců nic nečekala a stejně jsem byl zklamaná. Nejen, že pointa filmu nějak zanikla v chaotické snůšce scén "co by kdyby", ale hlavně jsem se u sledování opravdu slušně nudila. Dokázaly mě pobavit snad jen hlášky Jardy Plesla, které byly ale ve skutečnosti spíš smutné než vtipné. Dokonce mě u filmu nedokázal udržet ani Václav Neužil, kterého jsem si v poslední době oblíbila. Tak nějak mi přijde, že Zoufalci jsou dalším filmem, bez kterého bychom se rozhodně obešli ... Protože ona ta pointa byla jasná už od začátku, na to jsem nemusela ztratit skoro dvě hodiny svého času ... Ale aspoň se na to dalo dodívat, za to taky jedna hvězdička.(1.3.2017)

Jako scenar to vypadalo strasne, jako film to kupodivu funguje docela realisticky a se sdelenim. Velmi prijemne prekvapeni. Zvlast po tom jak strasne vypadaly upoutavky...(22.12.2009)

Vtipný guláš všehochutí, ktorý obsahuje navonok nezmiešateľné ingrediencie ( Matka frustrovaná manželom, žena pokúšajúca sa otehotnieť, dievča, ktoré cez rôzne "šialené" zážitky spoznáva samú seba, 2 homosexuáli túžiaci po láske a večný študent, ktorý svoju takmer nekonečnú lásku núka nesprávnej osobe. ), no dokopy vytvárajú ľahkú symbiózu, ktorú snáď kazí len príliš obyčajné hudobné korenie. Počas prijímania tohto energického jedla sa na jazyku rozpúšťajú najrôznejšie otázky čudnosti ľudskej existencie a určitá potreba človeka, život si komplikovať zbytočnými záležitosťami. No po poslednom prehltnutí človeka otázky prejdú a veselo pokračuje vo svojom malom živote. Ľahké, stráviteľné a vtipné jedlo, odporúčajúce sa konzumovať po psychických ťažkostiach:) Účinné placebo.(7.1.2010)

Úžasně natočený film, kde mě ohromil střih obrazu a zvuku a taky herecké výkony. Styl vyprávění byl hrozně zajímavý, postavy prostě realistické a film hlavně jako celek dával smysl (bál jsem se, že nebude). Nemůžu si pomoct, ale mám v sobě po tom filmu takový zvláštní pozitivní pocit (divné, že? :D).(19.6.2011)

Z odstupem let jsem viděl podruhé a musím konstatovat, že je to fakt přesný.(19.6.2011)

mě to přišlo fakt trefný a to nejsem z Jablonce, nestuduju peďák, nejsem homosexuál a ani nemám dvě děti :)(12.11.2009)

• JK-Stinger

Takové nemastné, neslané...Chvílemi jsem zvažoval o přepnutí kanálu, ale nakonec jsem film přeci jen dokoukal. Nicméně žádný veliký zážitek se nekonal a asi i brzy zapomenu, že jsem to viděl.(2.10.2010)

• HouseMK

Tak nějak jsem čekal, že ten film mi bude kvůli názvu blízký. A nebyl. Jestli takhle vypadají zoufalci v Jablonci, tak se mi tam tedy moc nechce, protože to bude nuda (větší než v Brně). Prostě několik karikaturních postaviček nevyrovnaných se svým životem co nakonec zcvoknou úplně a rozhodnou se vytvořit komunitu hraničící se sektou. Doufám, že tak taky neskončim a nikdo o mě nenatočí podobný film. To bych se do toho Jablonce snad radši i odstěhoval...(5.1.2011)

Postupem času formou ubíjející film - neustále jsem měl pocit, že se čeká, až dohraje písnička - jakože zábavné herecké výkony, ale holt se člověk načeká, než nějaké příjdou. Také stále se opakující záběry na ujíždějící mázlou krajinu, můžu jen občas, určite ne celej film. Trochu zamrzí, že se v celém filmu nenajde heterosexuální (nedůležité) muž, kterej by nebyl naprostý hovado! jakože ty ženský sou taky tak trošku zhovadilý (promiskuitní opilec, nevim-co-chci-ani-co-nechci holka), ale jsou podaný tak, že jsou vlastně fajn, na pány Plesla (převším), Havelku (četba poezie, prášek) a Neužil (až scéna ze statku, dlouho se drží nad "hovado").(16.1.2011)

Vůbec to nebylo špatný tak, jak tu mnozí tvrdí. Chvílemi jsem se dost bavil a ani chvilku nenudil. Monology postav byly ujetý, ale zábavný. Hodně jsem se zasmál. Tři a půl.(23.3.2016)

Podivně nudně sžíravý. Přitom téma dobrý, herci dobrý, dialogy dobrý, ale nějak to neni spojený dohromady ve fungující celek.(28.1.2017)

Já jsem spokojen. Zajímavé, neokoukané tváře. Místy komické a místy docela smutné. Ze současné produkce českých filmů se Zoufalci zařadili mezi tu lepší část.(13.11.2009)

Pěkné, občas velice vtipné, škoda, že většina dobrých vtipů už byla vidět v upoutávkách na tento film. No dávám průměr, protože za 139 Kč to zas takový zázrak nebyl.(1.12.2009)

6/10 - Vůbec ne špatné, i když spíše do televize než do biografu. Babčáková je teď celkem ´in´ a z její postavy jsem měl před filmem smíšené pocity (pokud jste ji viděli v U mě dobrý, asi víte proč) - tady ale byla jako maminka dvou malých kluků docela sympatická, na rozdíl od většiny dalších postav. A dostávám se k "jádru pudla" - asi jsem hodně divnej třicátník, páč ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, s filmovými postavička jsem se jaksi nedokázal ani za mák ztotožnit. Dva ze tří chlapů v partě byli přihřátí, což mně přišlo jako podivná náhoda (kdyby byli aspoň dva hetero a jeden homo); z toho "přihřátějšího" jsem měl pocit, jako by to nebyl třicátník, ale teenager. Ale nejzoufalejší asi byly ty dvě slečny - blondýnku, co měla problém s alkoholem, až vlezla do auta Arabům či komu, aby druhý den zjistila, že nemá podprsenku a kalhotky naopak, tu bych ještě nějak pochopil, ale její kamarádku, co chodila s nablblým nedospělým exhibicionistou a myslela si o sobě, že je "světice" (a přitom byla jen hloupoučká), tu už jsem chápal méně. Společný život na statku nemusí být vůbec špatný "únik", nevím ale jak vy, ale já bych se nerozhodl tam bydlet se svými spolužáky, byť bychom byli sebelepší parta (takže ty fiktivní situace ze statku /a vlastně i závěr filmu/ nejsou tak nesmyslné...).(24.12.2009)

• merigieren

o co jde? Partičce obyčejných třicetiletých zoufalců z Prahy se znelíbí jejich ubohý život a začnou plánovat život na statku z něhož se mávnutím kouzelného proutku stává útulné útočiště. Nálepku komedie si to nezaslouží, vtipné to není ani na okamžik. Spíše si to řeší ty hloupé příběhy hlavních postav. Autorka má asi ráda Dva písaře, neboť jejich slova vkládá nezávisle více osobám ve filmu. Také se v českém filmu zase objevuje hloupé najetí na obličej přes celou obrazovku a setrvání v pohledu na bezduchou tvář.(21.11.2010)

Medzi súčastnú českú režisérsku elitu sa pomaly dostáva aj mladá generácia nádejných talentov so svojím novátorským pohladom.To je aj prípad režisérky Rudolfovej.Na paškál si vo svojom debute zobrala tridsiatnikov,ktorý doteraz len nejako tápali vo svojom živote a sú ochotný podniknúť radikálnu zmenu.Kedže do tejto vekovej skupiny zapadám aj ja tak moji rovesníci,ktorý svoje úlohy hrali naozaj dobre(hlavne blonďavá Prešovčanka Onufrákova mi prirástla k srdcu) majú moje sympatie.Lenže menší problém vydím v bezdejovom sa vyjadrovaní postáv.Smerujú odnikial nikam a až niekde v druhej polke filmu sa dopracujú k nejakej zmene(život na farme) a aj tá tu nieje nijako výrazne rozpracovaná.A tak trochu som mal pri sledovaní pocit že som to už niekde vydel(podobne ladení švédsky film Together z roku 2000).Ale ten výrazný pokus režisérky o zobrazenie vzťahov s novým vo filme ešte neokúkaným lookom sa jej uprieť nemôže.Takže umna niekde medzi 3/4*(3.1.2011)

Realistické sdělení o stavu dnešních třicátníků, kteří přesně vědí, jakým směrem se nechtějí dát, ale správnou cestu ještě nenašli – možná se v některé z postav poznáte!!!!!(21.1.2011)

Tak jsem včera koukala na Zoufalce, podruhé. Poprvé jsem na nich byla v kině a odcházela jsem na výsost spokojená, včera doma se mé přesvědčení o tom, že tenhle film prostě stojí za shlédnutí a že lístky do kina nebyly vyhozené peníze, přesvědčil. Technickou preciznost komentovat nebudu, o tom tu již v komentářích bylo napsáno mnoho, snad jen, že se mi velmi, velmi líbil asynchronní zvuk (zejména ve scéně s probořenou postelí a recitací. Plus u mě mají Zoufalci i za to, že jsou pražské naplaveniny z Jablonce stejně jako já a tenhle film je snad první, kde se něco odehrává v Jablonci :) Soundtrack skupiny Nůž, která se po x letech dala do kupy právě kvůli Zoufalcům, mě oslovil a říkám si, že je škoda, že Nůž skončil v době, kdy jsem byla příliš mladá na to, než abych na ně chodila pařit na legendární Klub na rampě. Zdaleka nejvíc mě ale oslovily mile civilní herecké výkony mých oblíbených herců (Babčáková, Kern, Žáček) a ať si říká kdo chce co chce o karikaturních postavách, já jsem si je prostě zamilovala. Jejich vidění je trochu zjednodušující, ale třeba já jsem si v každém z nich našla kousek sebe a aspoň je můžu mít ráda všechny.(28.1.2011)

Útěk od problémů. Snaha nic neřešit. Vztahové neporozumění. Hledání sebe sama. Pocity deprese. Ukájení se v alkoholu. Šestice třicátníků žijících v Praze, se snaží přijít, na to, co vlastně chcou. Odkládají a neřeší své mezilidské trable a utíkají od nich v podobě alkoholu, přespávání na kopcích a možnosti pobývat na opuštěném statku. Velice realistický pohled na dnešní "třicetileté". Přesně jak to chodí, tak je to i znázorněné. Herecky vyvážené a podložené skvělými dialogy. Výborná je i kamera a skvělé scény, natočené na jeden záběr, bez střihu. Nejvíce upoutá Simona Babčáková a její rozhovory s manželem (jako vždy neskutečným Jaroslavem Pleslem).(21.6.2011)

• Vlkys

Z počátku jsem se bál, že budeme stále sledovat jednotlivé postavy v jejich příbězích odděleně, když však došlo k prolnutí osudů s nostalgií jsem vzpomínal na oddělený průběh. Zoufalci sice mají ambici popsat a upozornit na problémy mnoha dnešních lidí, ale jediné řešení, které nabízejí, krachuje už ve filmu samotném. Docela mě bavila kamera a střih (i když nepříliš dlouho, přiznávám) - tak za to alespoň ty dvě hvězdičky, i když je to spíše jedna a půl, ale tak... když zaokrouhlovat, tak podle pravidel.(5.7.2011)

Viděl jsem v tom filmu tolik podobných situací z mého života nebo života mých přátel. Možná by bylo zajímavější kdyby se film odehrával více na tom statku.(16.10.2011)

Tak takhle příjemně překvapený jsem nebyl českým filmem už opravdu velmi dlouho.. Postavy i situace zobrazené ve filmu byly jak vytržené z reálného života a já poznával různé známé a eskapády, jež se stávají nejen jim ale i mně.. Herecké výkony byly na jedničku, režie také.. Zkrátka téměř nemám, co bych vytknul.. :) No a Simona Babčáková pomalu ale jistě aspiruje na pozici mé nejoblíbenější české herečky.. Vlastně se jí už stala :)(16.12.2009)

Z hodnotenia tohto debutu som trošku rozpačitá. Hoci neviem, čo presne by som filmu vytkla, môj dojem nie je na viac ako 3*. Čo sa týka príbehu, súhlasím s názorom, že tam vlastne žiadny nebol, čo ale podľa mňa vo filme vôbec nie je problém, ak ponúkne zaujímavú myšlienku, a to sa autorke podarilo. Jej postavy však neboli prepracované do hĺbky, zostali na strede cesty medzi karikatúrou a možnou reálnou postavou. Formálna stránka filmu svedčí o zrelosti autorky, obrazové a zvukové asociácie a prepojenia boli využité ozaj efektívne. Ku komplexnosti vytvoreného obrazu však neprispievalo extrémne množstvo detailných záberov (to je ale možno iba môj staromódny názor, v poslednom čase mi to vadí na viacerých filmoch, takže sa to asi tak teraz proste robí). Zúfalcov by som z obsahovej aj formálnej stránky ohodnotila ako nie práve najlepšie zložené puzzle. Som však zvedavá na to, čo režisérka prinesie nabudúce.(25.2.2010)

Nepřekroucené. Je obdivuhodné stvořit film, ve kterém se člověk může podívat na situace, které v reálu mohou opravdu přesně tak vypadat, bez příkras a bez honby za efektem. Ačkoli by to vlastně nemělo být nic složitého, tak to umí opravdu málokdo.(28.8.2010)

Zoufalství v podání psychologického dramatu, ktery byl velmi úsměvný a takový je život, nádhera, úžasná réžie.(11.11.2010)

• atmen

I zoufalci se dají vykreslit zajímavě (Clerks), což není tento případ, zde jsem měl problém dosledovat tento nudný propletenec lidských osudů do konce.(20.6.2011)

...."a napsal mi hrozně krásnej dopis, škoda, že jsem si ho nenechal...stálo v něm něco jako: až budeš odcházet, zamkni a klíče hoď do kaslíku a...pořádně utáhni kohoutky......pak už se nikdy neozval"....70%(24.6.2011)

• Heroine

Zase další blbé české dílo. Nemá to hlavu a patu, a trapné vykrádání cizích témat z toho čiší na sto honů.(23.12.2011)

Povedený film o generaci třicátníků, který věrným způsobem zobrazuje přechod (ne vždy úspěšný) do kolejí běžného dospělého života. Slušný debut Rudolfové, některé famózní hlášky a scény, dobrá atmosféra. Tohle se dá vidět a potěší...(15.11.2009)

Pani....jdu si takhle do kina na cesky film o nemz jsem vedel, kdo ho udelal, ocem priblizne bude a ze na csfd je "modrej".... a odchazim maximalne spokojenej, skoro bych rekl nadsenej...takovy "Samotari" pro prazske naplavy a rozhodne must see... prekvapil nejen samotny filmarsky kumst (zvuj, strih, kamera) ale predevsim herecke vykony mladych, ale excelentne hrajicich sympatickych lidi.(16.11.2009)

Filmové upoutávky v ČT nebo na youtube mě od Zoufalců spolehlivě odrazovaly. Stejně tak krajně kritická recenze v Cinemě. Nakonec jsem se přesto na film vypravil a rozhodně nelituju. Zmiňované upoutávky působily přinejmenším rozpačitě, protože vytržené z kontextu neměly zdaleka tu sílu a vtipnost jako ve filmu samotném. A recenzent ze Cinemy je zřejmě naprosto odlišný typ člověka než hrdinové filmu, pro které neměl sebemenší pochopení. Mně naopak postavy byly hodně blízké, v mnohých jejich rysech či chování jsem poznával sám sebe či mé kamarády a známé. Svojí autentičností mi film připomínal mé oblíbené Samotáře, i když s hrdiny o trochu staršími a o trochu více „zoufalými“. Zajímavé je zpracování, většinou sledujeme detailní záběry na tváře hrdinů a jen z jejich slov, reakcí a z okolních zvuků poznáváme co se děje. Většinou to funguje velmi působivě, ale v několika případech bylo těch detailů až příliš. Toto pojetí kladlo vysoké nároky na herce, kteří do jednoho příjemně překvapili, obzvlášť když před filmem jsem znal jen dva z hlavních představitelů – Babčákovou a Plesla. Film trochu ztrácí tempo ve druhé půlce, poté co se hrdinové rozhodnou, že se odstěhují z Prahy na venkov. Není úplně dokonalý, ale celkově bych ho hodnotil jako velmi trefnou sondu do života dnešních třicátníků a téměř oslnivý debut scenáristky a režisérky v jedné osobě Jitky Rudolfové.(21.11.2009)

Velmi příjemný současný film s dobrým nápadem. Potěšil mě už v traileru, film byl bonus navic.(16.12.2009)

Krásně natočený film. Běžně se žádný film neobejde bez pořádné dávky emocí, protože jinak je to nuda, ale zde si děj jen tak plyne stejně jako v obyčejném reálném životě. Před rokem bych ještě řekl, že jsem sedmým do party, a tak doufám že jím za rok zase nebudu.(20.6.2010)

Kvalitní film, dobří herci, zajímavý příběh o nezajímavých lidech s celkem originálními flashforwardy, které vlasně ...(12.7.2010)

• jacko

nazev filmu plne vystihuje muj dusevni stav behem sledovani cca pul hodiny tohoto dila, nez jsem ho vypnul...bez uceleneho pribehu, radoby filosoficke myslenkove pochody nekolika individui...zoufala nuda a zbytecnost...1,5*(4.8.2010)

Hlavně první polovina filmu se mi hodně líbila. Kompromis vyvážené zábavy a životních peripetií působil velice dobře. V druhé části už to bohužel nebylo úplně ono a zejména po příchodu na statek se mi zdálo jako by už došly nápady. Škoda, i tak film hodnotím pozitivně a smekám před třicetiletou režisérkou. 70%(16.8.2010)

Moc to nedrželo při sobě, byl to spíš takový sled scének, které byly někdy vtipné, ale většinou moc ne. Některé postavy byly spíš karikatury než plnohodnotné charaktery. Vzhledem k tomu, že konci jsem držel některým hrdinům place, tak dávám průměrné hodnocení.(2.9.2010)

• Laborant

Film má pro mě bohužel dosti příznačné jméno. Nezbývá mi nic jiného než říci, že byl pro mě opravdu zoufalý. V sále jsem se absolutně nudil a jednu hvězdu si ode mne zasluhuje pouze Jarda Plesl.(24.9.2010)

Film rozhodně ne špatný (minimálně v kontextu současné české produkce), ale již nyní - 24 hodin po zhlédnutí - mám takové nekonkrétní vzpomínky na to, jaký vlastně byl. A mám strach, že po 14 dnech si budu sotva s to vybavit jména alespoň dvou herců, kteří v něm hrají. Takže mám-li pojmenovat hlavní nevýhodu filmu, je to jeho nevýraznost, uhlazenost a ... no, taková lehká šedivá zoufalost kudy kam.(27.4.2011)

Překvapivě právě Zoufalci mě vytrhli z mého již po delší dobu platného názoru, že český film zoufale klesá. Pro mě tedy milé zpestření českého filmu a ukázka suchého, chytrého humoru ze života.(21.6.2011)

• salinka

Tento název přesně vystihuje můj dojem z filmu - totální zoufalost. Nad hodnocením 59% mi zůstává rozum stát.. Ačkoli Simonu Babčákovou mám moc ráda, tady na pozvednutí kvality filmu prostě nestačila.. naprostá ztráta času a podruhé už nikdy více. Kdykoli se mě někdo zeptá, jaký český film bych určitě nedoporučila, vždycky mi v hlavě probliknou Zoufalci (hned za nimi jsou Pusinky). Ne, ne a ještě jednou ne.. celou dobu se tam nic nedělo, zápletka nikde. Jít na to do kina, tak si rvu doma vlasy.. odpad!(30.7.2011)

Realistické až lehce dokumentaristické. Možná proto jsem nebyl uchvácený, možná proto, že herectví odpovídalo známosti interpreta. Anebo proto, že už měsíc nejsem třicátník :-)(25.7.2013)

Takhle by měl vypadat film o lidech v hajzlu. Uvěřitelně a kvalitně!(26.6.2018)

• merlinovic

Pokaždé, když se podívám na novodobu českou "komedii" tak si říkám, že už se na ně dívat nebudu a todle mě v tom jenom utvrzuje, opět sem udělal chybu.... Několik trapných, nudných naprosto kýčovitých příběhů o partě kamarádů kteří se odstěhují do Prahy hledat štěstí, ale najdou jenom zklamání. Všichni se rozhodnout odstěhovat na polorozpadlý statek kde budou žít spolu a když de do tuhýho tak se jich na to půlka vykašle. Jedinej hereckej výkon, kterej za něco stál byl manžel mě nesmypatické Babáčkové. Hnus velebnosti. Jenom mi uniká proč je to zařazený i v žánru komedie, když tam neybla jediná vtipná scéna nebo hláška...(28.7.2010)

Tenhle víkend sem zkoukla tři filmy. Zoufalci to u mě vyhráli na celé čáře. A to ty ostatní patřily k hodně dobrým.Civilní výkony sympatických herců a trošku jiný styl vyprávění mi sedly. Místy úsměvné, ale spíš krutě pravdivé. Jen se mi to zdálo dost dlouhé.(20.6.2011)

Taková ztracená generace, řekla bych... znám to ze svého okolí, někde bych se tam taky našla a tady je to v takovém absurdním, nechutně realistickém balení...(28.3.2012)

... kdyby se to dozvěděli sousedi, tak nás ukamenujou! :D(14.6.2014)

Hodně nápaditě polodokumentárním stylem natočené existenciální přemítání nad smyslem života, uspěchaností a vyprázdněností dnešní doby. Ne nadarmo se filmem prolínají záběry z klasického seriálu Dva písaři. Dilema nad plněním snů v komunitě kdesi nás venkově proti nudnému a ubíjejícímu životu v metropoli. Styl vyprávění mě moc bavil a připomněl mi nějaké ty časosběrné dokumenty od HelenyTřeštíkové, ovšem s velkým nadhledem a humorem. Takže docela mě překvapuje to nízké hodnocení tady, já myslím, že Zoufalci jsou skvělý film o současnosti a je škoda, že narozdíl od jiných, méně povedených, tak zapadl...(1.4.2017)

riadna hovadina, ale vystizna a niektore hlasky fakt stali zato(25.7.2010)

Celkově lepší průměr... hlavně po formální stránce! Některé scénky nadbytečné až trapné.(2.8.2010)

Skoro dokument, ale povedzme že môže byť.(30.1.2011)

• Verunka84

Spolecne s Mamas a Papas hrozne precenovany film.(25.5.2011)

• transbeskyd

Jako studentský televizní film budiž, ale jako celovečerák s nějakými vyššími ambicemi zaujmout svým sdělením to neobstojí..Na to, aby to byla komedie tomu zase chybí vtip a nadhled. Babčáková sice táhne, ale na druhou stranu to působí komicky, jak se snaží zapadnout mezi skutečné třicátníky..:)Nejvydařenější je název, který vystihuje nejen postavy, ale i moje hodnocení.(21.6.2011)

• Muzaffer

Co si zaslouží ocenění je, že se režisérka vydala svou vlastní originální cestou. Námět je zajímavý a začinalo to docela slibně. Snahou tvůrců asi bylo aby hrdinové působili velmi civilně a opravdově, ale na mě působili přesně naopak tak nějak nepřirozeně a strojeně a do žádného z nich jsem se nedokázal vžít. Postupem času jsem se tak začal pěkně nudit...(8.9.2011)

• LuckyK

Pocit zoufalství mne z toho opravdu přepadá, především po stránce obsahové a formální a herecké. Ale plus musím filmu dát za to, že to že je celkově o ničem a prázdný, je vlastně přesné vystihnutí reálného života v Praze, obzvlášť pro náplavy. V tom byl ten pocit z filmu velmi přesný a sugestivní, až moc. A ty zoufalé postavičky, to bylo až moc velké panoptikum. Takový divný sociologocký vzorek divnousů není snad ani v Praze, i když...Každopádně, alespoň doufám, že snad dva ze tří chlapů nejsou homosexuálové:). Pardon.(14.2.2012)

• haffen

Cca prva polhodina bola celkom v pohode, ale postupom casu sa dostavovala stale vacsia a vacsia nuda, az som bol nuteny film vypnut.(9.1.2013)

Neotřelá forma, scény ze i do života... Opravdu realistická a místy hodně hořká komedie.(14.11.2009)

Absolventský film mladé české režisérky neměl nejlepší recenze, takže jsem na něj nešla s nějakým zvláštním očekáváním, ale hlavně ze zvědavosti, jak si filmaři bilancování třicátníků vůbec představují./// Výsledek mě příjemně překvapil. Filmu je vytýkáno, že je sledem relativně samostatných scén, aniž by se namáhal s vyprávěním příběhu, ale mě momentálně mi vyhovovalo, že se nemusím držet žádných myšlenkových pochodů. Na druhou stranu chápu, že to může být považováno za nedostatek./// Nemůžu říct, že bych film zařadila jednoznačně jako komedii - i když jsem se v některých scénách fakt bavila. Moc se mi líbila postava homosexuála Tondy - kvůli němu se na film podívám i někdy příště, až nám ho pustěj v tv... Bez něj bych nějak neměla důvod... Výborná je ve své roli i Simona Babčáková, ale v kontextu snímku na autenticitě ubírá, že na tváři S. Babčákové je vidět, že už má něco odžito, takže ve skupině s ostatními nevypadají jako spolužáci. Prostě postava i herečka dobrá, ale zasazená měla být do jiného prostředí (spíš do jiného filmu). Ostatně myslím si, že právě její postava v jejím podání s "výtečným" životním partnerem, jak ho měla v tomto scénáři, by mohla vystačit na samostatný film, s tím zde opomenutým příběhem./// Název filmu mi připadá přeceněný - až na jednoho zoufalce (spíš egoistického ješitného blba), jehož telefonát výborně doplňuje závěrečné titulky, to zas až takoví zoufalci nejsou :-). Vysvětlím: každý má jen jeden svůj větší problém (a kdo nemá?), většinou vztahový, který jim naštěstí nezasahuje do realizace.. prostě dostanou se na nějakou křižovatku, ale mohou volit, jak dál, je tam cesta ven, zoufalost by to byla, kdyby neměli variantu a sebe navzájem./// Rudolfová mě svým dílem příjemně překvapila a doufám, že udrží nasazenou laťku.(28.11.2009)

Konečně jednou film, který nezklamal očekávání. Příběh není nijak vyumělkovaný, ale přirozeně pohádkový :) vtipně-tragický s docela líbivou hudbou v pozadí a sem tam s komickými momenty, které přirozeně zapadaly do děje. Respekt ;) ...dal bych 4 hvězdičky, ale ta pěkná hudba a nenucený humor mě nenechaly O:-)(12.12.2009)

Originální debut s nebývale zručně napsanými postavami, jehož hodnocení sráží především nekompaktnost a rezignace na budování příběhu. Zoufalé hrdiny si však zamilujete se všemi jejich slabostmi.(12.12.2009)

• megajalec

za výber postáv. inak zúfalosť z mojej strany, ako písal niekto, prehliadka sociológie v praxi. nič mi to však nedalo. zúfalci mi boli ľahostajní, bohužiaľ(22.7.2010)

• Saljack

Roztahaný nic nedějící film, bez nápadu a hlavně bez zápletky. Vše si tak plyne do ztracena.(6.9.2010)

Komedie? Tak to zdaleka ne! Ovšem nemůžem se dívat na životy všech představitelů tohoto filmu jako na tragické či dramatické. Každá lidská bytost má stopáž svého života. Někdy je čistá a někdy je ta páska tak zmuchlaná, že on sám neví jestli někdy bude obraz znovu čistý. Ve filmu je 6 postav - 6 životů ale na světě je zhruba 7 miliard lidí tudíž stejný počet životů s problémy, úsměvy, slzy. Ve filmu vidím tu jedinečnost polovičního dokumentu a zároveň Vás občasná hláška mile rozesměje a ukáže podobenství Vašeho života. Jednoduše je to vyříznutý obraz z bežného života bez dokonalého make-upu, umělých světel jen čistý, přirozený pohled klidně s akné a potem! Zviditelnění hlavního města vesmíru (JBC) je přinejmenším milé!(14.11.2011)

• Darkslider

Zoufalý film se zoufalými herci a zoufalým příběhem. Co dodat....Tvůrci se snažili postavit děj na "vyděděncích" společnosti, ale nezvládli je jak popsat, tak pospojit dohdromady. Děj je překotný, skáče z místa a času na místo a čas a dohromady to je jen netvárná modelína se spoustou prázdných míst.(22.1.2012)

• IQ.89

Když zoufale potřebuju usnout, tak je tenhle film naprosto vynikající volba.(30.7.2012)

• subic

Když jsem to viděl poprvé, přišlo mi to zoufalé. Taky se řadím mezi třicátníky, ale osudy těchto jsou dost exotické, proti nim já jsem teda dost happy. Společný život na polorozpadlém statku je taky dost exotický. Když se na to teď dívám podruhé, přijde mi to zoufalé.(11.6.2015)

Me se to libilo.(20.11.2009)

• crow-x

Film ze začátku pěkně rozjetý s pár opravdu vtipnými hláškami. Postupem času sklouzne k neutěšenému plakání na život v Praze, až k tregikomedii která ani není moc vtipná.(22.11.2009)

Film o zcela odlišných dvou polovinách, z nichž první půlku hodnotím ***** a druhou *........(7.12.2009)

no nemalo to az taku minutáž ale aj tak sa mi to zdalo dlhé....ale inak velmi smutna komedia(20.3.2010)

Polodokumentární sonda do způsobu vnímání světa a pocitů dnešních třicátníků. Díky rozmanité paletě lidiček a jejich příběhů si vybere každý a snad každý z jejich vrstevníků si najde to svoje. Svoje nikdy neuskutečněné sny a touhy, které nelze uskutečnit, ani když se k tomu naskytne šance a stačí jen krůček k překročení pomyslné hranice. Chceme to, co nemáme. Nechceme to, co máme. Co bychom vlastně chtěli? Bohužel na film je tohle málo, i když je z toho cítit snaha o další kultovní generační výpověď podobnou Samotářům. Šance však zůstala neproměněna a zbylo jen velmi zchátralé torzo. 3-(21.6.2010)

• kenny79

Dobře natočený snímek, kde je dopodrobna rozebraná každá postava a hlavně tak že se člověk u toho ani na minutku nenudí. Dal bych i o jednu nebo dvě hvězdičky více, ale od té doby co se společně nastěhovali na ten statek, film upadá do šedi průměru až podprůměru.(23.7.2010)

Bohužel jsem neviděl celý film, ale i to, co jsem shlédl, stálo za to. Líbí se mi trochu dokumentárně vedené vyprávění, asynchronní střih, no a oceňuju, že už konečně nějaký absolventský film měl hlavu a patu a byl o něčem, protože to se poslední dobou moc nevidí. FAMU rulez(22.8.2010)

• Konys

otresnost s protivnyma postavama a naprosto bez deje. A hlavne neskutecna NUDA. Sorry ale tohle byl fakt des :-/ A taky by me zajimalo na zaklade ceho je to titulovano jako komedie.(12.10.2010)

Trailer k filmu mě nadchnul, ale když jsem film viděl celý, takové nadšení jsem již neprožíval. Simoma Babčáková je tam ovšem výborná a kvůli ní se na film ještě někdy kouknu. Možná pak pochopím, co tím autoři mysleli.(9.11.2010)

V první polovině filmu jsem se dost ztrácela - příliš mnoho postav, každá je zoufalá nějakým velmi obvyklým způsobem. Jediná zajímavá dvojice je mamina Simony Babčákové a její manžel-kretén. Film vlastně pořádně začne až po setkání všech zoufalců - a vyvíjí se docela zajímavě a uvěřitelně, sem tam i velice trefně "nastaví zrcadlo". Pěkně, civilně zahrané. A chytrá pointa, takže nakonec ty 4 * dám.(21.11.2010)

• Loranna

Skutečně zoufalý pokus o film.(8.12.2010)

Tak tedy Zoufalci mě opravdu dostali do kolen. Mnoho lidí si stěžuje, že jsou charaktery postav zřejmé již z počátečních scén, jiným se zas nezdá celková náplň snímku. A já se ptám proč? Není přeci každý film (zvláště pak ty české) předurčen k strhujícím akčním momentům. Zoufalci sází na jiné zbraně. Pravdivost, věrohodnost, vtip, tragika. Dohromady s originální sugestivní kamerou, vybroušenými dialogy (ale skvělé jsou i vnitřní monology - viz Radim v autě na cestě na východ - ohromně vtipné), příhodnou hudbou (NůŽ) a vynikajícími hereckými výkony - nepřekonatelně vtipný a sympatický Radim (V. Neužil), naprosto důvěryhodná Štorková, Onufráková, Babčáková, Žáčková a Plesl. Ohromné, jak typicky divadelní herci dokáží uvolněně, nenuceně hrát svého Zoufacle před kamerou. Ne, ne, tady není z mé strany opravdu co vytknout. Dlouho jsem se tak s žádným filmem nenasmála a nezatruchlila nad svou budoucností. Na Jitku Rudolfovou se hodlám pekelně zaměřit, má neuvěřitelný talent, který doufám nepřijde vniveč. Dost mě udivuje, že tenhle, bezesporu, kvalitní film je hodnocen tak málo hvězdami. Nedoceněné umělecké dílo. 101%.(12.1.2011)

• vancho

Názov filmu vcelku dobre vyjadruje jeho úroveň. Skupinka Jabloneckých lúzerov s rozličnými životnými osudmi, ktoré však nechytia za srdce. Ani vynikajúci výkon Simony Babčákovej to nezachránil. Bez invencie, zápletky, podpriemer českej kinematografie.(28.2.2011)

Pochmůrný film, sem tam vtip, na mě asi trochu dlouhé, ale je to hezky natočené. 60%.(19.6.2011)

Radime vystup.....ale já sem nevystoupil. Klasický situace z typickýho českýho života a český myšlenkový pochody. Zároveň se tomu směju a brečim nad tim, jak sme jako národ trapný. Tohle je prostě přesně ten typ humoru, kterej např. od USA nikdy v žádný komedii/dramatu nedostanem.(26.4.2012)

• raxxx

Naprosto nekoukatelna sra*ka !(12.6.2014)

****1/2(13.11.2009)

• WilWallace

První film v jehož polovině jsem odešel z kina, možná jsem udělal chybu a v druhé polovině už se něco dělo, ale prostě se to nedalo vydržet. Ještě že jsme na něj byli v multiplexu a tudíž jsme mohli přejít do jiného sálu na jiný film...(23.11.2009)

Češi umí natočit dobré filmy... pokud mají relativně neznámé tváře... pěknou kameru... kvalitní střih... a hudbu, kterou bych sice sám o sobě nikdy neposlouchal, ale tady seděla výborně! Jedinou věc nechápu, proč je u tohohle filmu popisek Komedie... ???(15.6.2010)

• JaguarN

Zoufalci bohužel nebyli jen před kamerou, ale i za ní a nejspíš i všude okolo - zkratka jedno velké "zoufalství"... P.S. Jedna ryze subjektivní (a vysloveně nekorektní) poznámka: takoví debilové opravdu někde existují...?(24.6.2010)

• montel

Šestice bývalích spolužáků se snaží úspěšně proplouvat životem, ale nějak se jim to nedaří. Domluví se tedy spolu, že si splní jejich společný dávný sen. A to společně bydlet pod jednou střechou...Realistické drama, které mě ovšem hrozivě nudilo. Nezastírám, že život postav je podobný životu běžného smrtelníka, ale to by v tom filmu mohl hrát můj soused a bylo by to záživnější. Bohužel to nedopadlo. 25%(5.10.2010)

• schindler

Jediné, co bych pochválil je trefný název celého filmu - ZOUFALCI. Děj se točí okolo skupiny lidí, kteří jsou ZOUFALÍ, což vypadá tak, že se celou dobu tváří ZOUFALE. Celý film je k UZOUFÁNÍ nudný. Myslím si, že i sami tvůrci museli mít během natáčení nějakou depku, anebo to jsou ZOUFALCI také. Pozor, ti kteří se za ZOUFALCE považují, si budou připadat po shlédnutí ještě ZOUFALEJŠÍ a ti co ne, budou mít minimálně po zbytek dne menší deprese. Jelikož se řadím spíš do první skupiny, ukončuji komentář a odcházím to někam rozchodit.(8.12.2010)

Souhlas s většinou komentářů: formálně dobře natočené, leč hlavní postavy ploché, až na Babčákovou. Ale ta už se svou rodinou podle mne nepatří mezi "zoufalce". Tam už je to klasický film o manželských vztazích.(23.1.2011)

Rozhodně jsem se nenudil spíš mě to bavilo,hluchý místa jsem neobjevil takže 70% Je fakt,že podruhý to vidět nemusim.(24.1.2011)

Po rozpačitym začátku,kde se ne-uveřitelně představují někteří hlavní hrdinové (nejnereálný a těžce uvěřitelný obraz člověka byl manžel S.Babčákové)a poměrně nezáživné cestě k nejdůležitejší části-kupování statku,mě film ke konci dostal svým poselstvim...tyhle lidi i tak naivní sny jako společnej statek nedovedou do konce...skvělý jsou konečný výrazy na imaginární statek třech posledních kteří nakonec jeli...je fakt,že to není nic světoborného,ale minimálně tím nápadem-prolínáním představ-scén ze statku a plánováním na pohovce,kdy si myslíme,že to je jejich budoucnost,ale nakonec jsou to jen lůzrovský sny.. A pak taky to,že nejsou schopni žít nikde..ani ve městě..ani na vesnici..možná,že v Indii?Nakonec zajímavá sonda do světa současných třicetiletých lůzrů se slabou vůlí,něco rozumně změnit.(23.6.2011)

Mně to přišlo ze života a takový filmy mám ráda. Na české poměry slušnej kousek.Těším se na další film Jitky Rudolfové.(8.10.2011)

• dsaiko

Zoufalí lidé v zoufalém filmu s minimem děje.(12.12.2011)

Začínající autorka si zaslouží pochválit. Tedy především za skvělou Simonu Babčákovou, ale i za film. Zoufalci jsou ze života, jsou zajímaví, jsou neokoukaní a jsou věrohodní. Mám jich kolem sebe taky spoustu a myslím, že každý, kdo pochází z malého městečka a zná tu touhu odejít a něco dokázat je zná. Zná ty, co odešli a stejně se nic nestalo, ale oni už to neumí změnit a zná i ty, co se ani nepokusili odejít a pomalu zahnívají a nejsou sto ani náhledu na svůj život, ne tak změny....Nesouhlasím s přítomnou kritikou karikování gaye. prostě někteří muži, kteří mají rádi muže, působí na někoho zženštile a někteří ne. Máme ve filmu oba příklady a je tomu i tak v životě. Tvrdit, že žádný takový není je jen neschopnost si připustit, že každý jsme nějaký a pokud máme nějakou genetickou odlišnost, tak holt k tomu patří i některé projevy...ani lepší, ani horší, prostě jiné, než je norma. A nakonec- nejsou to žádní chcípáci..kdo z vás má odvahu udělat něco se životem? kdo o tom jen sní, mluví a teoretizuje? Kdepak, tihle zoufalci jsou zoufalí v situaci, ve které se ocitli, ale rozhodli se něco změnit a to umí málokdo.(3.1.2012)

• veroniccca

Podprůměr... nic víc nemůžu dodat(17.2.2012)

Fiktivní dokument o naší době... připadá mi to jako zajímavý pokus o postihnutí dnešní doby, byť jen z hlediska naprostých "zoufalců". Kousek z každého může člověk v sebe samém najít. 4.* je za udržení herců v přirozené (ne)hrající poloze během hraní :-)(15.3.2012)

Klasický debut - čili mraky chyb a roztahaný děj. Na druhou stranu uvěřitelní herci, dobrá hudba a skvělý zvuk.(30.11.2009)

Takoví depresivnější Samotáři.(2.12.2009)

• Monyfik

Pravdivý komentář od JaguarN,AGAMENON,paascha, díky:) Jestli je toto realita, tak asi žiji mimo mísu:))) PS: Pravděpodobně režisérka byla předlohou tohoto filmu.....(7.7.2010)

• gonzales

nuda, nic, nuda(23.7.2010)

No nebylo to špatné, neurazilo to, ale ani to nenadchlo... Lehký nadprůměr...(12.8.2010)

Po všech teenargerských komediích a pár statusovo-kultovních filmech typu Šeptej či Samotáři může být člověk rád, že snahy o tvorbu pokračují. Herci se snaží držet postavy zakotvené v "realitě", ač je každý nějak "ujetý". Nejvíc sympatická je snaha o zpodobnění normálního života, hledání, zklamání a tápání. Lze namítat že se tam moc neděje, konec je v podstatě montáž, tedy mluví o tom, či se to skutečně stalo, či jaká verze čeho převládne. Film je na české prostředí sympatickou snahou, ale v porovnání s komunitním bydlením třeba v Tillsammans (2000), mu chybí určitý přesah. V Tillsammans to asi dělá doba a politika, v Zoufalcích je to současnost, a ta každodenní upatlanost každého z nás je přeci jen trochu omšelá, každý se s ní potýká, a proto se možná raděj odpoutá a dívá na něco jiného. Celkově ale Zoufalci nejsou tak zoufalí!(15.2.2011)

Film je zajímavý svým dokumentárním pojetím, ale finální retrospektiva mě spíš vadila a mohl by být kompaktnější. Komedií bych to nenazval ani náhodou, protože vtipné to moc není, ovšem název je naprosto trefný!(19.6.2011)

Jeden z mala povedenych ceskych filmu. Kvazidokumentarnim stylem vypraveny pribeh o zivote mestskych intelektualu. Konecne uveritelne postavy s netrivialnim pozadim a ne pouze umela schemata.(21.6.2011)

Ke konci, kdy hrdinové žijí na statku, jeden z nich ocituje rýmovačku "když jsem byl pro hrábě, spatřil jsem dědka na bábě". Zrovna to nedávno dávali v televizi (19.6.2011, 20:00 ČT1) a díky tomuto filmu mě zaujala ona rýmovačka.(22.6.2011)

trochu mě zmátly poslední scény, nedokázala jsem se vyznat v tom, jestli je to jejich představa nebo realita...jinak film celkem příjemně překvapil, když se podívám kolem sebe, najdu hodně lidí, kteří žijou život stejně jako ti "zoufalci" ve filmu, takže vycucaný z prstu to zas až tak nebude-jó, časy se mění, nová generace zoufalců přichází...(9.7.2011)

Dlouho jsem váhala nad hodnocením, ale nakonec dávám za 4. Film se mi přesně trefil do nálady a téma mě taky hodně oslovilo, i když vyznění filmu bylo (alespoň pro mě) dost depresivní.(10.7.2011)

• ra0474401

Nedala jsem odpad jen díky hereckému obsazení a námětu. Můžete si psát a třeba i myslet, že zoufalci jsou jen špatněj film, ale přiznejme si, že TAKHLE žije spousta třicátníků. V mém okolí skoro každý. Jeden sobec vedle druhého, jeden ochlasta vedle druhého, jeden homosexuál stydící se za svou orientaci vedle druhého. Mě zpracování filmu nezaujalo a za polovinou jsem na to přestala koukat, ale s myšlenkou, že někdo řekl pravdu, jak to je. Možná je to realita mírně přitažená za vlasy, ale pořád je to realita. I když tak trochu špatně udělaná.(24.7.2011)

No celkem dobré. Jsem se i několikrát zasmál. Je jasné, že každý je nějaký Zoufalec, ale kdo u¨z nich byl největší těžko říct.(26.12.2011)

Zoufalce pokládám za jeden z nedoceněných filmů. Myslím, že modrou barvu si vážně nezaslouží. Po technické stránce naprostá paráda, podle mě není co vytknout. Hudba, která se perfektně hodila a dotvářela celkový dojem filmu byla libá mému uchu - velmi mě zaujala, ALE nerušila! Herecké výkony jsou velice dobré, zvlášť když vezmeme v úvahu, že pro většinu hlavních rolí to byla první větší příležitost. A co se týká příběhu? Ano, i mě už trochu začínají lézt krkem české filmy s oním klišé podtextem "Napsal sám život...", avšak tentokrát mi to nevadilo, poněvadž v tomto filmu je ta realita syrová, což ve mně vyvolává otázku: Je to ještě film nebo už dokument? a nutí to člověka k zamyšlení, což je mi sympatické u všech snímků.(21.1.2013)

Moc pěkný a originálně natočený český film. Rudolfová je talent a herci hrají takřka bez výjimky výtečně. Jsou to takoví Přátelé po česku. Možná se to tak nějak mělo i jmenovat, název Zoufalci je trochu zavádějící. Těším se na další filmy od Rudolfové (jestli po tomhle, který co do komerčního úspěchu nesahá Babovřeskům ani po kotníky, dostane příležitost).(12.8.2013)

Šeptej 2...(28.7.2014)

Překvapivě slušné - o level výš než všichni ti Hřebejci, Nellis a spol., jakož i ty starší generační hovadiny typu Samotáři. Ecce český film, na nějž se dá dívat, aniž by člověka hanba fackovala. To není málo! Rudolfová je solidní talent. Formálně je to vymazlené, scénář slušný (až na pár míst typu handrkování Babčákové s manžílkem, to už je karikatura, rovněž odstěhování na statek se vzalo trochu hopem). Pro ty, co prskaj na námět: o "chcípácích" točil i Fellini (Darmošlapové), to je ok, otázka je jak se to udělá, je-li to narcistní vyprázdněnost, jak je v českém kraji zvykem, nebo podaří-li se jít na existenciální dřeň. Tady se to místy dařilo, takže jedním slovem: chorošó. Na těch protagonistech ještě stojí za povšimnutí, že jsou to všechno nezajímaví lidé, všichni "hledají", ovšem ponejvíc někoho, koho by se mohli chytit za flígr. To ale není nic zajímavého, to je spíše slabost. Ani jeden z nich nehledá duchovně, ani jeden z nich nemá tvůrčí ambice, jsou to šedé, průměrné postavy, Fabrikwäre der Natur, jak by řekl klasik. Např. postava Babčákové - chtěla byt s telefonem, pak chtěla "dobrého milence". K tomu se stihla rozmnožit, dát návrh na rozvod - a šlus, tím se její (vcelku zbytečný) život vyčerpává.... Předpokládám, že to byl režisérský záměr, ale já bych ocenil, kdyby tam byl aspoň jeden zajímavější člověk.(13.6.2015)

Být to americký film, tak to má minimálně o patnáct procent lepší hodnocení, ale holt v české kotlině to prostě nedokážeme "vydejchat". Asi v tom až příliš vidíme sebe sama, a to se nám moc nelíbí. Realita je krutá, ale smiřme se s ní. Vždycky vedle nás bude někdo jako můj nejmenovaný spolužák, kterému se v životě povedlo všechno, na co šáhnul. A když vám pak v lednu pošle šestistránkový report o tom, co všechno se mu v minulém roce povedlo, tak si prostě připadáte jako... zoufalec (taky proto už ty jeho reporty pár let preventivně nečtu). Ale je potřeba se podívat na druhou stranu, protože leckdo je na tom ještě hůře. A pak se buď můžete v té své zoufalosti začít utápět, nebo to zkusit nějak změnit. A jestli pojedete do Dánska, na Nový Zéland, nebo na polo-rozpadající se statek do Koloděj nad Lužnicí, je vcelku jedno. Za mě trefa do černého.(15.6.2015)

Navzdory zdejšímu hodnocení mám tenhle film moc rád možná proto, že v něm poznávám sám sebe a pár kamarádů před lety. Líbí se mi to civilní a uvěřitelný pojetí a taky hodně slušně napsaný i zahraný postavy.(13.7.2015)

• xyran

Tomu říkám zoufalství - po cca 20 minutách jsem odešel...(22.3.2016)

• 5tipes

Zajímavé především herecky. Dobrý Jakub Žáček a občas i humorný tón filmu. Na debut to není špatné, ale pořád je to víceméně průměrný film.(15.12.2019)