Na Zoufalce jsem se chystal v době jejich premiéry do kina, nalákán trailerem, který sliboval po dlouhé době film s ambicemi generační výpovědi o vzorku současných třicátníků, ke kterým mám velmi blízko. K filmu jsem se však dostal až po dvou letech na obrazovce České televize, a možná je tomu tak dobře, protože televize milosrdně zakryje některé nedostatky, na které bych byl v kině citlivější. Zoufalce hodnotím velmi kladně - s přihlédnutím k faktu, že je to absolventský film. Je to snímek, který funguje překvapivě dobře jako formálně originální komedie i jako jistá sociologická sonda. Druzí Samotáři to sice nejsou (a asi ani být neměli), ale u mě spokojenost. Respekt k Simoně Babčákové, je to opravdu skvělá herečka a hlavní hvězda tohoto filmu. Věřím tomu, že řada vlastností postav je odpozorovaná z reálu a že by se ve filmu našly i nějaké ty autobiografické motivy ze života režisérky (Jitka Rudolfová pochází z Jablonce nad Nisou, stejně jako všechny postavy Zoufalců). Film je to místy až nepříjemně realistický, místy velmi vtipný, sem tam i žinantní a sem tam něco zaskřípe, ale celkově spokojené 4*. Těším se, s čím přijde Jitka Rudolfová příště - držím palce ;)(19.6.2011)

Absolventský film mladé české režisérky neměl nejlepší recenze, takže jsem na něj nešla s nějakým zvláštním očekáváním, ale hlavně ze zvědavosti, jak si filmaři bilancování třicátníků vůbec představují./// Výsledek mě příjemně překvapil. Filmu je vytýkáno, že je sledem relativně samostatných scén, aniž by se namáhal s vyprávěním příběhu, ale mě momentálně mi vyhovovalo, že se nemusím držet žádných myšlenkových pochodů. Na druhou stranu chápu, že to může být považováno za nedostatek./// Nemůžu říct, že bych film zařadila jednoznačně jako komedii - i když jsem se v některých scénách fakt bavila. Moc se mi líbila postava homosexuála Tondy - kvůli němu se na film podívám i někdy příště, až nám ho pustěj v tv... Bez něj bych nějak neměla důvod... Výborná je ve své roli i Simona Babčáková, ale v kontextu snímku na autenticitě ubírá, že na tváři S. Babčákové je vidět, že už má něco odžito, takže ve skupině s ostatními nevypadají jako spolužáci. Prostě postava i herečka dobrá, ale zasazená měla být do jiného prostředí (spíš do jiného filmu). Ostatně myslím si, že právě její postava v jejím podání s "výtečným" životním partnerem, jak ho měla v tomto scénáři, by mohla vystačit na samostatný film, s tím zde opomenutým příběhem./// Název filmu mi připadá přeceněný - až na jednoho zoufalce (spíš egoistického ješitného blba), jehož telefonát výborně doplňuje závěrečné titulky, to zas až takoví zoufalci nejsou :-). Vysvětlím: každý má jen jeden svůj větší problém (a kdo nemá?), většinou vztahový, který jim naštěstí nezasahuje do realizace.. prostě dostanou se na nějakou křižovatku, ale mohou volit, jak dál, je tam cesta ven, zoufalost by to byla, kdyby neměli variantu a sebe navzájem./// Rudolfová mě svým dílem příjemně překvapila a doufám, že udrží nasazenou laťku.(28.11.2009)

Konečně jednou film, který nezklamal očekávání. Příběh není nijak vyumělkovaný, ale přirozeně pohádkový :) vtipně-tragický s docela líbivou hudbou v pozadí a sem tam s komickými momenty, které přirozeně zapadaly do děje. Respekt ;) ...dal bych 4 hvězdičky, ale ta pěkná hudba a nenucený humor mě nenechaly O:-)(12.12.2009)

Originální debut s nebývale zručně napsanými postavami, jehož hodnocení sráží především nekompaktnost a rezignace na budování příběhu. Zoufalé hrdiny si však zamilujete se všemi jejich slabostmi.(12.12.2009)

• megajalec

za výber postáv. inak zúfalosť z mojej strany, ako písal niekto, prehliadka sociológie v praxi. nič mi to však nedalo. zúfalci mi boli ľahostajní, bohužiaľ(22.7.2010)

• Saljack

Roztahaný nic nedějící film, bez nápadu a hlavně bez zápletky. Vše si tak plyne do ztracena.(6.9.2010)

Komedie? Tak to zdaleka ne! Ovšem nemůžem se dívat na životy všech představitelů tohoto filmu jako na tragické či dramatické. Každá lidská bytost má stopáž svého života. Někdy je čistá a někdy je ta páska tak zmuchlaná, že on sám neví jestli někdy bude obraz znovu čistý. Ve filmu je 6 postav - 6 životů ale na světě je zhruba 7 miliard lidí tudíž stejný počet životů s problémy, úsměvy, slzy. Ve filmu vidím tu jedinečnost polovičního dokumentu a zároveň Vás občasná hláška mile rozesměje a ukáže podobenství Vašeho života. Jednoduše je to vyříznutý obraz z bežného života bez dokonalého make-upu, umělých světel jen čistý, přirozený pohled klidně s akné a potem! Zviditelnění hlavního města vesmíru (JBC) je přinejmenším milé!(14.11.2011)

• Darkslider

Zoufalý film se zoufalými herci a zoufalým příběhem. Co dodat....Tvůrci se snažili postavit děj na "vyděděncích" společnosti, ale nezvládli je jak popsat, tak pospojit dohdromady. Děj je překotný, skáče z místa a času na místo a čas a dohromady to je jen netvárná modelína se spoustou prázdných míst.(22.1.2012)

• IQ.89

Když zoufale potřebuju usnout, tak je tenhle film naprosto vynikající volba.(30.7.2012)

• subic

Když jsem to viděl poprvé, přišlo mi to zoufalé. Taky se řadím mezi třicátníky, ale osudy těchto jsou dost exotické, proti nim já jsem teda dost happy. Společný život na polorozpadlém statku je taky dost exotický. Když se na to teď dívám podruhé, přijde mi to zoufalé.(11.6.2015)

Me se to libilo.(20.11.2009)

• crow-x

Film ze začátku pěkně rozjetý s pár opravdu vtipnými hláškami. Postupem času sklouzne k neutěšenému plakání na život v Praze, až k tregikomedii která ani není moc vtipná.(22.11.2009)

Film o zcela odlišných dvou polovinách, z nichž první půlku hodnotím ***** a druhou *........(7.12.2009)

no nemalo to az taku minutáž ale aj tak sa mi to zdalo dlhé....ale inak velmi smutna komedia(20.3.2010)

Polodokumentární sonda do způsobu vnímání světa a pocitů dnešních třicátníků. Díky rozmanité paletě lidiček a jejich příběhů si vybere každý a snad každý z jejich vrstevníků si najde to svoje. Svoje nikdy neuskutečněné sny a touhy, které nelze uskutečnit, ani když se k tomu naskytne šance a stačí jen krůček k překročení pomyslné hranice. Chceme to, co nemáme. Nechceme to, co máme. Co bychom vlastně chtěli? Bohužel na film je tohle málo, i když je z toho cítit snaha o další kultovní generační výpověď podobnou Samotářům. Šance však zůstala neproměněna a zbylo jen velmi zchátralé torzo. 3-(21.6.2010)

• kenny79

Dobře natočený snímek, kde je dopodrobna rozebraná každá postava a hlavně tak že se člověk u toho ani na minutku nenudí. Dal bych i o jednu nebo dvě hvězdičky více, ale od té doby co se společně nastěhovali na ten statek, film upadá do šedi průměru až podprůměru.(23.7.2010)

Bohužel jsem neviděl celý film, ale i to, co jsem shlédl, stálo za to. Líbí se mi trochu dokumentárně vedené vyprávění, asynchronní střih, no a oceňuju, že už konečně nějaký absolventský film měl hlavu a patu a byl o něčem, protože to se poslední dobou moc nevidí. FAMU rulez(22.8.2010)

• Konys

otresnost s protivnyma postavama a naprosto bez deje. A hlavne neskutecna NUDA. Sorry ale tohle byl fakt des :-/ A taky by me zajimalo na zaklade ceho je to titulovano jako komedie.(12.10.2010)

Trailer k filmu mě nadchnul, ale když jsem film viděl celý, takové nadšení jsem již neprožíval. Simoma Babčáková je tam ovšem výborná a kvůli ní se na film ještě někdy kouknu. Možná pak pochopím, co tím autoři mysleli.(9.11.2010)

V první polovině filmu jsem se dost ztrácela - příliš mnoho postav, každá je zoufalá nějakým velmi obvyklým způsobem. Jediná zajímavá dvojice je mamina Simony Babčákové a její manžel-kretén. Film vlastně pořádně začne až po setkání všech zoufalců - a vyvíjí se docela zajímavě a uvěřitelně, sem tam i velice trefně "nastaví zrcadlo". Pěkně, civilně zahrané. A chytrá pointa, takže nakonec ty 4 * dám.(21.11.2010)

• Loranna

Skutečně zoufalý pokus o film.(8.12.2010)