Sestra Hawthornová (TV seriál)

• Česko

Vrchní sestra

Hawthorne

Tlkot srdca

USA, 2009 - 2011, 21 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

John Masius

Jada Pinkett Smith, Suleka Mathew, Hannah Hodson, Michael Vartan, Vanessa Lengies, David Julian Hirsh, Christina Moore, Adam Rayner, James Morrison, Anne Ramsay, Judy Reyes, D.B. Woodside, David Rees Snell, Wendell Pierce, Erinn Hayes, Azura Skye, Tom Wright, Aisha Hinds, Sara Gilbert, Dot-Marie Jones, Amy Sloan, Toši Toda, Miriam Colon, Jillian Armenante, Steve Rankin, Matt Crabtree, Nazanin Boniadi, Angelo Pagan, Jeryl Prescott, Paul Sampson, Raphael Sbarge, Collins Pennie, Derek Luke, Hal Ozsan, Troy Gentile, Jessica Whitaker, Taylor Gray, Darrell Foster, Kim Hawthorne, Jared Gilmore, Romy Rosemont, Bonnie Root, Randee Heller, Derek Ray, Debra Mooney, Jim Klock, Alexis Carra, Marc Anthony, David Gautreaux, Cassi Thomson, Kai Lennox, Ray Campbell, Eric Ladin, Alison Lani, Marguerite Moreau, Cameron Meyer, Beth Lacke, Kenneth Choi, Jessy Schram, Jill Basey, Rebecca Field, Chase Kim, John Salley, Stacy Edwards, Connie Sawyer, Julia Campbell, Amy Pietz, Terrell Lee, Rick Zieff, Tom Virtue, Caleel Harris, Jessica Tyler Brown, Nicholas Guilak, Rizwan Manji, Jim Gleason, Dennis Hill, Bruce French, Frank Maharajh, Kevin Cooney, Conor O'Farrell, Jerome Ro Brooks, Carlease Burke, Tim Mikulecky, Sarah Lancaster, Jodi Harris, Bellina Logan, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Lynne Alana Delaney, Craig Welzbacher, Carla Jimenez, Macey Cruthird, Carole Gutierrez, Jack Axelrod, Caleb Moody, David Carpenter, Omar Leyva, Kim Estes, Miguel Pérez, Mark Ankeny, Rolando Molina, Abigail Spencer, Adina Porter, Joanna Cassidy, Vanessa Bell Calloway, Fred Ochs, Andrew Constantini, Judith Scott, Brian Scannell, Larry Udy, Bill Parks, Emily Hahn, Jeris Poindexter, Sydney Mikayla
  • anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 4.1.2011+ČESKOSLOVENSKÁ payTV PREMIÉRA: AXN = ?.?.2011+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 16.4.2012 - Dnes vyšiel tento nový seriál z lekárskeho prostredia. Hodnotenie až po zhliadnutí viacerých epizód. (17.6.2009)(17.6.2009)

• blezg

Po Dead Dred Diva jsem stihnul u zubaře shlídnout ještě půlku dílu telenovely z nemocnice. Nemá to šťávu a pro mě ani smysl hledat tu nějaký smysl.(17.4.2012)

1. série Díly jsou slabší i velmi dobré. Jejich kvalita paradoxně postupně vzrůstá. Paralelní linie, charaktery postav i příběhová červená nit se teprve postupně vykreslují. To je určitě nedostatek a diváka může tato skutečnost odradit od sledování těch "lepších" epizod. Herci předvádějí výkony, které neurazí. Někteří na sebe upozornili již na stříbrném plátně, ale poté nějak zapadli (např. Michael Vartan, Vanessa Lengies, Adam Garcia). Seriálu někdy dost ubírá snaha o komično. Přidává mu naopak lidský rozměr, byť někdy možná na úkor reálnosti. Celkový dojem je mezi ** a ***, avšak seriál má velmi světlá místa, a tak na vahách převáží vyšší ohodnocení, které si seriál zaslouží. 2. série Po větším dějovém kotrmelci se z ničeho nic přesouváme do sousední nemocnice. Tento zvrat přivádí do seriálu nové postavy a novou zápletku, úroveň seriálu přitom zůstává podobná jako v 1. řadě.(25.9.2009)

S1 a S2 fajne, ale S3 akoby bola z uplne ineho serialu.(18.8.2011)