• rikitiki
  ****

  Tenhle film se musel Vatikánu líbit! Otec Francis je nádherně lidská (to myslím téměř neironicky) postava obyčejného kněze, který se chová prostě a přesto obdivuhodně. A to právě tím, jak lpí na svých zásadách a jak jsou ty zásady ušlechtilé. Taková hlavní postava by mohla z filmu snadno udělat podbízivý doják, ale tomu zabránilo několik věcí. Předně charismatický Gregory Peck v hlavní roli. Pak také okolnosti, ve kterých páter Francis žije, a které jsou všechno jiné než idylické. Kombinace ušlechtilé neústupnosti a hrozivého způsobu, jakým historie přetrhává a ničí životy, dělají z filmu, i přes jeho délku, pořád zajímavou podívanou, která není hloupá ani příliš naivní. K tomu můžete přidat prostředí exotické Číny a různorodost protivníků, se kterými se musí kněz vypořádat. Odpustila bych si ale zbytečný prolog s nešťastnou láskou, kterého nebylo vůbec zapotřebí, a šla bych s otcem Francisem rovnou do Číny.(17.5.2017)

 • mac000
  *****

  Film vyvolává silné emoce, a to nejen u těch, kteří jsou pevní ve své křesťanské víře. Otec Francis Chisholm možná vedl poněkud obskurní život v soukromí, ale jeho víra ho pevně podržela v každé životní situaci, kdy bylo třeba, aby byl příkladem pro druhé. Řada církevních autorit v historii v tomto ohledu zaostala, ne však otec Chisholm na své misii v Číně. Neochybně si tím získal nárok na své klíče od Království nebeského… Výtečná herecká kreace G. Pecka, který za tuto svoji druhou filmovou roli dostal první -neproměněnou- nominaci na Oscara za herecký výkon ( není bez zajímavosti, že prohlál s Bing Crosbym za jinou filmovou roli kněze ve filmu Bells of St.Mary)(6.4.2015)

 • Hedka
  *****

  Vydarená adaptácia ešte vydarenejšieho Croninovho románu Kľúče od kráľovstva. Aj keď je to po technickej stránke dieťa svojej doby, hodnoty, ktoré prezentuje sú nadčasové a stále! Nestotožňujem sa úplne so scenárom, ale celkový dojem mi to nepokazilo. Gregory Peck podal naozaj veľmi dobrý herecký výkon. Mám rada filmy o misionároch, stále ma fascinuje tá sila: všetko nechať a ísť....(21.5.2012)

 • Mariin
  ****

  Filmová adaptace Croninova vynikajícího románu "Klíče království" s Gregory Peckem v roli kněze - misionáře v Číně. Příběhem se prolíná myšlenka: "Dovolme Všemohoucímu, aby rozhodl za nás". Poněkud ploše natočeno, ale i tak tento Stahlův odvážný počin patří k těm lepším v celkovém množství spirituálních filmů, které kdy vznikly.(17.12.2011)

 • Houdini

  Oscar 4 nominace: Herec HR - Gregory Peck, Kamera ČB, Výprava ČB, Hudba(31.3.2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace