Generál MacArthur

MacArthur

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

USA, 1977, 130 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,320,000Tržby Celosvetovo $-(27.11.2009)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(8.7.2010)

• flanker.27

Dost ubohé dílko snažící se napodobovat Pattona.(21.1.2006)

Americký "Heroismus" až někdy za hranici "filmovosti".. Peck slušný, ale...(17.1.2011)

"Promiňte, pánové, ale budete muset fotografovat z podhledu !! Generál si na tomto efektu velice zakládá.." ;)(28.9.2013)

• danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Gregory Peck(31.12.2008)

prvni pulka super druha uz je spise prumer 70%(3.6.2014)

ke konci zdlouhavé, jinak fajn(6.7.2012)

Nemůžu si pomoct, ale tohle je film, který měl ukázat mistrovství Gregoryho Pecka, nikoli dějiny a dějinné události samotné. Gregor Peck je zde skvělý, patos zvládá neskutečně, jako jen málo herců, ale popravdě mě díky filmu život generála MacArthura ani žádných dalších historických postav nijak zásadně nezaujal. Za zmínku ale stojí to, co běželo v japonském rádiu a co se sem tam ve filmu ozve.(23.5.2017)

• Mylouch

Zoufale amatérský český dabing(4.7.2012)

Portrét sebestředného generála. Peck se snaží jak jen to jde,ale ani tak neutáhne celý film sám.(25.8.2012)

Dosti průměrný film mapující nejvýznamnější okamžiky v životě dosti rozporuplného generála, i když je vlastenecky vykreslen jako hrdina bojující proti špatným prezidentům, je i zde vidět jeho nabubřelost a pocit vlastní neomylnosti. Rozhodně jsem ale užil výkon Pecka.(10.7.2012)

Primárně film natočena výhradně pro Američany, případně britská teritoria. Někdy bych řekl až přitažené za uši. Já měl navíc tu smůlu, že to daboval Bartoška, což byla tragédie.(28.9.2013)

• CorvusBlek

130minut patosu a propagandistického výplachu, k nepřežití... český dabing hlavní postavy a "skoroboha" MacArthura, v podání J.Bartošky ještě umocňuje tento "zážitek"(11.2.2013)

• J.Bourne89

McArthur měl podobně progresivní smýšlení jako Patton. To se ale nedá říct o filmu.........(22.5.2008)

Sice je v něm troch válečné propagandy, ale na druhou stranu ukazuje prohnilost byrokracie v Bílém domě a na generálním štábu americké armády.(4.7.2012)

• clep

Viděl jsem prozatím jen půlku, avšak musím říct že by spíše tento film obstál jako dokument, než hraný film. Potenciál film rozhodně má, ale nemuselo se to točit pořád kolem Douglase. Chyběla mi tu nějaká zapamatováníhodná scéna. Aspoň že jsem mohl vidět zfilmované vylodění na Leyte, byť hodně krátké. Prozatím dvě, pokud budu mít sílu to dokoukat, hodnocení upravím.(27.9.2010)

• UnCool

Nechutně propagandistický film, který dělá z MacArthura nejodvážnějšího poloboha... děs a běs(28.9.2013)