poster

Zátoka

 • USA

  The Cove

Dokumentární / Krimi

USA, 2009, 88 min

Režie:

Louie Psihoyos

Scénář:

Mark Monroe

Hudba:

J. Ralph

Producenti:

Fisher Stevens
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GodComplex
  *****

  Wow, jeden z nejlepsich a nejsilnejsich dokumentu, ktere jsem kdy videl. Tohle nikoho, kdo ma v sobe alespon kapku lidskosti nemuze nechat chladnym. Vyborny A-Team, ktery jakoby vypadl z James Bonda, vybaven vecickami od Q, nasnimal naprosto brutalni zabery v prisne strezene, tajne Japonske zatoce, kde dochazi k masivnimu vyvrazdovani a zotrocovani delfinku, kvuli stupidnim aqua shows a masu. Vypatlane lidi, kteri bezmyslenkovite zerou maso (at uz delfini, nebo jakekoliv jine) by mel taky nekdo zacit vyvrazdovat aby sme si na nich pochutnali! I hate the human race !!! Tenhle dokument je pro vsechny "povinna cetba" a doufam, ze promeni svoji nomnaci v Oscara, dostane se k co nejvice lidem, kterym treba konecne otevre oci! 9/10(16.2.2010)

 • Kimon
  *****

  Výše se uvádí "krimi", ... nechápu důvod. Jako dokument s prvky napětí je to opravdu skvělé a jako veřejná obžaloba lidstva dokonce výborné a smysluplné. Jíst musíme, to je nepopíratelné, ale hromadně vybíjet kvůli svým nenasytným peněžním účtům zrovna nejinteligentnější mírumilovné tvory podmořského světa je odporné a naprosto neospravedlnitelné.(23.7.2012)

 • sheen
  *****

  Tak tento dokument bere dech, tomu by člověk ani nevěřil, že toto se děje v dnešní moderní, civilizované společnosti. To finální odhalení bylo opravdu drsné, měl jsem co dělat abych se udržel a dodíval se. Těm zodpovědným lidem za tyto zvěrstva přeji pomalou a bolestivou smrt a doufám, že na každého dojde.(9.3.2012)

 • ripo
  ****

  Killing for killing, alebo zabíjanie, len preto, aby sa zabíjalo. Už ani nie pokrytecky na "výskum", ako to Japonci robia roky na veľrybách, ani kvôli potrave, lebo Japonci delfínie mäso nejedia, ani kvôli výžive, lebo obsahuje ortuť, ani kvôli pracovným príležitostiam, lebo ponúkané peniaze rybári nevezmú. Všetko to začal začiatkom 70/tych rokov Flipper .... Teda nie on, ale tu sa datujú počiatky vraždenia delfínov. Vraždenia, ktoré Japonci nechcú ukázať svetu. A bojovať ako aktivista proti tejto nezmyselnosti, je problematické, nakoľko japonská polícia aktivistov uväzní na 28 dní bez udania dôvodu. Lebo to majú povolené vo svojej ústave. My svojich zločincov púšťame po 72 hodinách na slobodu. Ale my nemáme delfínov ....(21.7.2011)

 • mcb
  ****

  Výborný dokument, který cíleně útočí na divákovy emoce a s lítostí ho nechává sledovat jedny z nejkrutějších činů lidské rasy. Silné a strhující "drsné" podání určitě donutí k notnému zamyšlení, po jehož skončení možná zabrouzdáte i na webové stránky, aby jste podpořili filmaře. Úspěch tohoto filmu je zasloužený a ta spousta lidí okolo něj si určitě zaslouží pochvalu, už jen kvůli tomu, že bourá hranice mezi filmem a realitou....Ale mám pocit, že takovýchto dokumentů by šlo natočit desítky, kdyby se někdo například rozhodl zfilmovat zabíjení kuřat v KFC, mělo by to určitě stejnou existenciální tíhu a dopad jako právě The Cove. Ale to není výtka. 8/10(9.4.2010)

 • - Herečka Hayden Panettiere zo seriálu Heroes (stvárnila Claire Bennetovú) protestovala proti zabíjaniu delfínov v Taidži už v roku 2007, keď spoločne s ďalšími piatimi surfermi vplávala do zátoky, kde lov prebieha. Herečka je tiež hovorkyňou kampane usilujúcej sa o zákaz lovu s poukázaním na krutosť a zbytočnosť zabíjania a tiež údajný fakt, že mäso delfínov obsahuje nebezpečne vysokú hladinu ortute a nie je preto vhodné na konzumáciu (Pipo83)

 • - Společnost Kerner Optical, dříve Industrial Light and Magic model shop, pro natáčení vyrobila speciálně maskované kamery, které měly vzhled kamene. Tyto kamery pak pomohly zachytit utajené dění v zátoce. (PATTXA)

 • - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace