Zátoka

Louie Psihoyos

Mark Monroe

J. Ralph

Fisher Stevens

Tisící komentář jsem si záměrně schoval na tenhle class numero uno dokument, značně znepokojující záležitost, který má daleko vyšší potenciál ve vás vyevokovat pocit soucitu,či u velké části lidí zlobu, než kdejaký expoitation film. Obsahově nebudu spoilerovat, téma je opravdu tíživé, opodstatněně, no pozastavil bych se nad formou, záměrem, nasazením a efektem, které jsou opravdu Oscara hodné. Díky nulové inscenaci a obsahové nezpochybnitelnosti mluvíme typově o dokumentaristické špičce. Found footage scény, kór ty noční, jsou doslova adrenalinovým zážitkem, čímž vždy, zaplaťpámbu, na chvíli nechávají divákovi vydechnout a zapomenout na to, o čem se bavíme a co pravděpodobně přijde. Dlouho jsem tento film odkládal, ale obavy z drastické podívané byly díky jisté dávce kulantnosti v rámci možností neopodstatněné. Regnul jsem se i na stránce http://www.takepart.com, kde jsem našel celou sekci s filmy, které časem sjedu. Doporučuju!(19.4.2014)

Od nejútlejšího věku jsem delfíny milovala... milovala jsem celý podvodní svět a snila, že až budu velká, budu mít povolání, které bude s tímhle světem spojeno. Nikdo to nedokázal pochopit a okolí mě bulíkovalo tím, že jsou delfinária a tam delfínky můžu vidět. Kecy. Nikdy jsem do žádného nechtěla ať jsem byla kdekoli a měla je jakkoli blízko. Toužila jsem s nimi být v otevřeném prostoru. Tenhle dokument není obyčejný vyděrač, který chce v diváku vzbudit emoce, vytřískat z něj slzy a pyšnit se titulem Krále slz. On je "pouze" nástrojem k zastavení zla. Zbytečného zla. Denně se zabíjí vše, co dýchá. Denně se vězní, co dýchá. Proč? Vždycky to bude pro potěšení člověka. A to je více než smutné. Chtěla bych vidět, jak by se tvářili všichni ti rybáři, hlídači, policisté, co ty delfíny věznili, zabíjeli, nebo všichni ti, co se navzájem kryli, kdyby jim někdo takhle věznil třeba děti a řekl jim na to, že je to pro zábavu a velké peníze a ti co by se pro zábavu nehodili, by se naporcovali, však co, na štítek platíčka by se napsalo, že je to vepřové...(8.1.2010)

Tak tenhle dokument mě hluboce zasáhl a dostal k slzám. Jsem velkou milovnicí zvířat a nesnáším jejich týrání. Smekám před lidmy, kteří se podíleli na tomto skvělém díle a moc si přeji, aby to bylo účinné. Japonci prostě nemají meze a jsou rozmlsáni životem. Moc obdivuji postoj pana Richarda O´Barryho. Nejkrásnější a nejsmutnější dokument, který jsem kdy viděla. A to je jistě ještě daleko od skutečnosti..(8.2.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $869,730Tržby Celosvetovo $1,264,619▐ sila, fakt sila čo človek dokáže, neskutočné, pôsobivé a hlavne smutné, Flipper (((14.1.2012)

• Houdini

Oscar 1 : Dokument(20.2.2010)

• - Herečka Hayden Panettiere zo seriálu Heroes (stvárnila Claire Bennetovú) protestovala proti zabíjaniu delfínov v Taidži už v roku 2007, keď spoločne s ďalšími piatimi surfermi vplávala do zátoky, kde lov prebieha. Herečka je tiež hovorkyňou kampane usilujúcej sa o zákaz lovu s poukázaním na krutosť a zbytočnosť zabíjania a tiež údajný fakt, že mäso delfínov obsahuje nebezpečne vysokú hladinu ortute a nie je preto vhodné na konzumáciu (Pipo83)

• - Společnost Kerner Optical, dříve Industrial Light and Magic model shop, pro natáčení vyrobila speciálně maskované kamery, které měly vzhled kamene. Tyto kamery pak pomohly zachytit utajené dění v zátoce. (PATTXA)

• - Film sa v Japonsku premieta v upravenej verzii - sú rozmazané tváre rybárov a pribudla poznámka, že panujú spory o tom, aké množstvo ortute sa nachádza v mäse delfínov, ktoré sa bežne predáva i podáva v školských jedálňach. (XR)