poster

Zátoka

 • USA

  The Cove

Dokumentární / Krimi

USA, 2009, 88 min

Režie:

Louie Psihoyos

Scénář:

Mark Monroe

Hudba:

J. Ralph

Producenti:

Fisher Stevens
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • becki_tu
  *****

  Pokud něco dokáže upozornit na jakýkoliv národní či mezinárodní problém a dát věci do pohybu, pak je to právě filmový dokument. A vůbec nejhorší je, pokud o nějakém problému ví celá společnost i mezinárodní neziskovky, přičemž pozadí onoho problému zná jen pár vyvolených, často z řad politické reprezentace. V současnosti je navíc čím dál tím těžší získat nefinanční (morální) podporu a hlavně - důkaz.(12.10.2011)

 • lamps
  *****

  Japonců mi bylo dosud docela líto za to, co jim Amerika provedla v Hirošimě a Nagasaki, ale když jsem teď sledoval ta odporná jatka a umírání desítek delfínů v tratolišti krve, přál bych těm šikmookým necitům ještě něco horšího. Žádný dokument mi ještě tak nehnul žlučí a neukázal mi pozici lidí coby největších vrahů a škůdců přírody tak dojemným a nekomerčním způsobem. Opravdu mám nyní chuť začít studovat biologii, přihlásit se do nějaké organizace na ochranu přírody a odletět do Taiji nakopat pár Japončíkům zadek, i když by to mělo naprosto nulový účinek. Ricu&spol, nevzdávejte to!(27.8.2013)

 • Chrustyn
  *****

  O tomto dokumentu jsem věděl jen to, že v něm půjde o delfíny. Původně jsem myslel, že o delfíny jako takové, tudíž mě hodně překvapilo, že jde o mnohem závažnější otázku jejich vybíjení, které pravidelně několik měsíců probíhá v Japonsku. Jedná se o naléhavý a strhující dokument, nastolující nepříjemné otázky a ještě nepříjemnější odpovědi na toto známé ale poněkud opomíjené téma. Dokument má řadu strhujících až napínavých scén, kdy sledujeme partu odvážlivců, kteří se snaží světu ukázat, co nekalého se v Zemi vycházejícího slunce odehrává, vynikající hudební doprovod, který překvapuje nejen na poli dokumentu a neskutečně silný konec, který na mě zapůsobil jako máloco za poslední dobu. "The Cove" je jedním z nejzajímavějších dokumentů co jsem kdy viděl a opravdu jsem byl hodně napjatý jak dopadne.(6.4.2010)

 • sheen
  *****

  Tak tento dokument bere dech, tomu by člověk ani nevěřil, že toto se děje v dnešní moderní, civilizované společnosti. To finální odhalení bylo opravdu drsné, měl jsem co dělat abych se udržel a dodíval se. Těm zodpovědným lidem za tyto zvěrstva přeji pomalou a bolestivou smrt a doufám, že na každého dojde.(9.3.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Být v tom Mulder se Scullyovou, tak jde o nejlepší konspirační epizodu Akt X. Takto je to v každém případě "alespoň" veskrze zajímavý dokument, u kterého do očí bíjící jednostranost není vůbec na škodu. PS: Být to třeba o podobně inteligentních, ale neroztomilých krysách, tak to s nikým nehne, ale ve jménu delfínků cokoli, že? Zajímalo by mě kolik z těch opravdu naštvaných a pohnutých diváků se bude namáhat navštívit tu stránku a zasponzorovat.(28.11.2009)

 • - Film sa v Japonsku premieta v upravenej verzii - sú rozmazané tváre rybárov a pribudla poznámka, že panujú spory o tom, aké množstvo ortute sa nachádza v mäse delfínov, ktoré sa bežne predáva i podáva v školských jedálňach. (XR)

 • - Herečka Hayden Panettiere zo seriálu Heroes (stvárnila Claire Bennetovú) protestovala proti zabíjaniu delfínov v Taidži už v roku 2007, keď spoločne s ďalšími piatimi surfermi vplávala do zátoky, kde lov prebieha. Herečka je tiež hovorkyňou kampane usilujúcej sa o zákaz lovu s poukázaním na krutosť a zbytočnosť zabíjania a tiež údajný fakt, že mäso delfínov obsahuje nebezpečne vysokú hladinu ortute a nie je preto vhodné na konzumáciu (Pipo83)

 • - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace