Zátoka

Louie Psihoyos

Mark Monroe

J. Ralph

Fisher Stevens

Jestli můžu pomoct i jen tím, že přestanu navštěvovat delfinária, tak to udělám. A ať se přidá každý, komu po shlédnutí tohohle hororu nejsou lhostejné skutečnosti. Tento dokument by mělo vidět co nejvíce lidí. Lidé musí vědět, co se opravdu děje. Jasně, že to není to nejhlavnější a nejdůležitější téma na světě, ale každý může přispět tou svojí troškou třeba právě tady. Aby se nemusel stydět za to, že je člověk. Ti obyčejní smrtelníci, kteří toto dokázali natočit a ukázat světu, a kteří se nepoddali síle a krutosti institucí, jsou pro mě ti praví hrdinové. Kéž by takových bylo víc.(18.3.2010)

Dokument naprosto dokonalý, jak tématem, tak ukázkami, tak argumenty i protiargumenty, akční, lidský, krásný. 80% diváků tento dokument dojme, nebo v nich alespoň zanechá pocit hnusu a opovržení. Problém je v tom, že druhý den stejně všichni půjdou do práce a všem to bude dál u prdele. Krásně tomu odpovídá první epizoda South Parku, kde přistáli mimozemšťané a po dlouhém bádání zjistili, že na zemi je nejinteligentnější tvor, --- kráva. 90% 14.08. 2010(14.8.2010)

Ano, jednostranne az sa vam chce kricat, ale verte, ze slzy smutku a stratena viera v ludskost prekonaju vsetky vase ostatne pocity ohladom tohto dokumentu. V tomto pripade vsak existuje iba jedna jedina pravda, ziadnu dvojstranost nepotrebujem a nikdy potrebovat nebudem. SKvela hudba a ten zaver... Uf.(29.11.2009)

Tradiční agitka ve stylu: Nezabíjejme zvířátka a neberme jim svobodu. Když se polepšil Richard O´Barry, i Vy se můžete polepšit. Na dokumentu mi vadí, že nevěnuje pozornost všem zúčastněným stranám a historickému vývoji problematiky rybolovu. Neb co zde máme nyní, se tu neobjevilo přes noc nebo během posledních několika let. Abychom problém řešili, musíme ho nejdřív lépe pochopit. Dokument jde cestou jednostranné agitace za záchranu delfínů. Dělá to značně zaníceně a emotivně. Bohužel méně promyšleně. Jediné, co se daří, je upozornit na to, že problém existuje. Naopak nahlédnout do širších souvislostí film neumožňuje. To mu bere na síle. Nejde samozřejmě jen o delfíny, ale o japonskou politiku a problematiku světového rybolovu obecně. No a že o praktikách zabíjení kytovců běžný Japonec nic neví? To přeci nemůže nikoho překvapovat. V Německu za 2. Světové války většina němců nevěděla, že jejich režim organizuje genocidu. Člověk velmi snadno přistoupí na filosofii, že o některé věci je lepší se nezajímat. Dávám 5 hvězd za dobrý úmysl autorů.(8.2.2012)

Drsnější dokument, o hodně drsnější dokument než je Černý zabiják, ale podobně silný a člověku je až k pláči, jak v dnešní době může člověk zacházet se zvířaty, natož s delfíny, kteří na restaurační menu rozhodně nepatří. Musí se to brát tak, že i jiná zvířata nejsou zabíjena šetrně a je to podobné svinstvo jako zde. Bohužel nemají to štěstí, že nejsou na špici potravinového řetězce. Snad vám to dokáže otevřít oči.(17.11.2015)

• - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)

• - Film sa v Japonsku premieta v upravenej verzii - sú rozmazané tváre rybárov a pribudla poznámka, že panujú spory o tom, aké množstvo ortute sa nachádza v mäse delfínov, ktoré sa bežne predáva i podáva v školských jedálňach. (XR)

• - Herečka Hayden Panettiere zo seriálu Heroes (stvárnila Claire Bennetovú) protestovala proti zabíjaniu delfínov v Taidži už v roku 2007, keď spoločne s ďalšími piatimi surfermi vplávala do zátoky, kde lov prebieha. Herečka je tiež hovorkyňou kampane usilujúcej sa o zákaz lovu s poukázaním na krutosť a zbytočnosť zabíjania a tiež údajný fakt, že mäso delfínov obsahuje nebezpečne vysokú hladinu ortute a nie je preto vhodné na konzumáciu (Pipo83)