Zátoka

Louie Psihoyos

Mark Monroe

J. Ralph

Fisher Stevens

.. pokud se jedná o byznys, lidská bytost smýšlí napříč kontinenty a zeměmi téměř totožně. Nezáleží na tom, jestli obchodujete se vzácnými kovy v Číně nebo s delfíny v Japonsku. Pokud je obor lukrativní (jakožto, že oba jsou) nehledíte na důsledky, které z vašeho počínání vyplývají. Oscarový dokument, který, mimo výše zmíněné, zachycuje také poznání člověka, který v oboru rybolovu mnoho let podnikal a vydělával miliony. Nyní stojí na druhé straně barikády, což v jistém ohledu vyvrací moji první větu. Doporučuji.(25.2.2013)

O tomto dokumentu jsem věděl jen to, že v něm půjde o delfíny. Původně jsem myslel, že o delfíny jako takové, tudíž mě hodně překvapilo, že jde o mnohem závažnější otázku jejich vybíjení, které pravidelně několik měsíců probíhá v Japonsku. Jedná se o naléhavý a strhující dokument, nastolující nepříjemné otázky a ještě nepříjemnější odpovědi na toto známé ale poněkud opomíjené téma. Dokument má řadu strhujících až napínavých scén, kdy sledujeme partu odvážlivců, kteří se snaží světu ukázat, co nekalého se v Zemi vycházejícího slunce odehrává, vynikající hudební doprovod, který překvapuje nejen na poli dokumentu a neskutečně silný konec, který na mě zapůsobil jako máloco za poslední dobu. "The Cove" je jedním z nejzajímavějších dokumentů co jsem kdy viděl a opravdu jsem byl hodně napjatý jak dopadne.(6.4.2010)

Presvedčivé, dojemné, šokujúce, dychberúce... nepoznám nikoho kto by nemal delfíny ozaj rád, ale o to tu neide... to len tak na okraj. Som rád, že som to videl, myslím však že čo sa týka konkretné tohto a mnohých daľších dokumentov som v celku v obraze... avšak rád by som aby to videli mnohí ďalší, ktorí takéto veci doslovne odmietajú a idealizujú si konkretnú "kôpku piesku" na ktorom žijú (nevidím, nepočujem, nezaujíma ma to?) v mnohých smeroch na zamyslenie... 8/10(1.1.2010)

Drsnější dokument, o hodně drsnější dokument než je Černý zabiják, ale podobně silný a člověku je až k pláči, jak v dnešní době může člověk zacházet se zvířaty, natož s delfíny, kteří na restaurační menu rozhodně nepatří. Musí se to brát tak, že i jiná zvířata nejsou zabíjena šetrně a je to podobné svinstvo jako zde. Bohužel nemají to štěstí, že nejsou na špici potravinového řetězce. Snad vám to dokáže otevřít oči.(17.11.2015)

"Ak sa bude o sadistických praktikách v japonskej Taji len hovoriť a písať, nedostane sa to toľkým masám ako keď sa o tom niečo nafilmuje." To je fakt. The Cove ako dokument plní minimálne dve funckie - informačnú, kde jednostrannosť je účelová a zámerná, preto nevadí a tú druhú, pri ktorej si Ric O'Barry (známý trenér delfínov) v penzijnom veku cez toto médium očisťuje svedomie. A celá tá snaha je natočená celkom dôveryhodne, príbeh je dojemný a chytí za srdce.(15.4.2010)

• - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)

• - Herečka Hayden Panettiere zo seriálu Heroes (stvárnila Claire Bennetovú) protestovala proti zabíjaniu delfínov v Taidži už v roku 2007, keď spoločne s ďalšími piatimi surfermi vplávala do zátoky, kde lov prebieha. Herečka je tiež hovorkyňou kampane usilujúcej sa o zákaz lovu s poukázaním na krutosť a zbytočnosť zabíjania a tiež údajný fakt, že mäso delfínov obsahuje nebezpečne vysokú hladinu ortute a nie je preto vhodné na konzumáciu (Pipo83)

• - Film sa v Japonsku premieta v upravenej verzii - sú rozmazané tváre rybárov a pribudla poznámka, že panujú spory o tom, aké množstvo ortute sa nachádza v mäse delfínov, ktoré sa bežne predáva i podáva v školských jedálňach. (XR)