Zločin se může dotknout každého z nás. Pachatele i jejich oběti uvádí Roman Svoboda. (oficiální text distributora)

AlexUnited

Vynikajúci program s vysoko kvalitne spracovanými reportážami o neobjasnených kriminálnych prípadoch: hľadané a nezvestné osoby, nevyriešené vraždy, lúpeže, krádeže, vlámania, prepady, násilníci, výtržníci, podvodníci, neznáme doposiaľ neidentifikované mŕtvoly, kamerové videozáznamy, rozhovory s kriminalistami, rekonštrukcie výpovedí....Všetko samozrejme autentické, žiadne prikrášľovanie a moderátor je veľký profesionál, ktorý reláciu vedie dynamickým a pútavým štýlom. ()

walkingdead

Problémem ČT posledních x let (hodně let) je snaha soutěžit s komerční konkurencí, zejména novou. Proto i "Na stopě" má bulvární podtext a snaží se divákům vnutit nějaké emoce. Přitom pokud jde o skutečné zločiny (opravdu skutečné, ne Johnem a Klímou vymyšlené rádobykauzy či dokonce CSI), tak byl snad lepší pořad Federální kriminální ústředa pátrá, radí, informuje... ()

djsaly

Tento kriminalisticko-publicistický program vysielaný v českej verejnoprávnej televízii má už za sebou desaťročnicu vysielania v novej podobe (starú verziu za čias éry socializmu nemusím popisovať) o čom svedčia aj výsledky hodnotenia a sledovanosti najviac u starších generáciách reprezentatívnej vzorky obyvateľstva. Má svoje miesto a aj opodstatnenie vzhľadom na dobu v akej žijeme. Jedná sa hlavne o informovanie verejnosti a o pomoc pri pátraní po určitých typoch "osôb" spoločnosti. Tento program nesledujem ale čo sa týka námetu a vecnosti uvítal by som ho aj na obrazovke pre slovenského diváka. ()

subic

Pořad striktně zaměřený na kriminalitu a pátrání po trestných činech... takže jestli něco víte, tak nám radši nevolejte a nepřidělávejte nám práci. Bohužel ke své smůle navazuje na komunistický pořad Federální kriminální ústředna pátrá a taky na komunistický pořad Maják (Modrý maják), který ale spíš informoval o činnosti Svazarmu, lidových milicí, ilegálních přechodech hranic, o třídních rozvracečích atd. ()

• Člen štábu Petr Tomeček si v pořadu v průběhu 20 let zahrál více než sto rolí zahrnující lupiče, zloděje nebo vraha. V soukromém životě se mu stávalo, že ho diváci oslovovali na ulici a říkali: „Vy jste ten vrah z televize,“ někteří dokonce volali na linku 158. (DecentFellow)
  • Pořad se vysílal od ledna 2000 a vznikal v televizním studiu ČT v Ostravě. (DecentFellow)