poster

Na stopě (TV pořad)

Publicistický / Krimi

Česko, 2000, 22 min

 • K.I.N.G.
  ***

  Roman Svoboda moderuje už odnepaměti pořad "Na stopě", který se zabývá dosud nevyřešenou kriminalitou spáchanou na našem území. Tento počin našeho prvního programu se mi jeví jako velmi zajímavý a užitečný a taky mám rád to mystično, které provází snad každý díl. I když rozhodně nejsem jeho pravidelným divákem a hrané scény vážných situací působí leckdy dost nevhodně nebo komicky, tak si myslím, že tento pořad do veřejnoprávní televize rozhodně patří.(23.7.2012)

 • Opferlamm
  ****

  Pátrací relace démonického Romana Svobody je jedním z prvních náznaků bulvarizace zločinu. Večery u tohoto pořadu mají své jedinečné kouzlo. Nedokonalé záběry zlodějů z průmyslových kamer, fotky nafouklých mrtvol vylovených z rybníku, uškrcené stopařky a na závěr panoptikální přehlídka pohřešovaných ksichtů.(22.1.2013)

 • kingik
  ***

  Zajímavý pořad, který je dostatečně srozumitelný, úderný a dynamický. Věci zbytečně nezkresluje a nesnaží se být ani za každou cenu efektní. Moderátor Roman Svoboda si vede suverénně. A pokud se prostřednictvím tohoto pořadu podaří občas dopadnout nějakého toho neřáda, tak je pak účel splněn dokonale.(24.11.2009)

 • heyda
  **

  Není zrovna náplní mého volného času hledat úchyláky a jiné zločince. Proto se tomuto pořadu docela vyhýbám, ale párkrát jsem ho viděl a pokud ho vezmu z čistě z hlediska zpracování, tak víc, jak na 2 hvězdičky jít nemůžu. Přestě v těchle pořadech by se nám hodil Americký šmrnc udělat z každé kokotiny úplnou akčňárnu. Dobře to natočit, vysvětlit. Prostě udělat to nějak chytlavěji a poutavěji.(21.6.2010)

 • majky19
  ****

  Pořad "Na stopě" patří podle mého názoru k jednomu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšímu kriministickému pořadu, který se u nás vysílá. Každý týden jsou v něm zobrazeny 2-3 případy, které se v minulosti ne/dávno minulé staly a při jejichž pátrání po pachatelích trestných činů by mohli pomoci samotní diváci tohoto publicistického pořadu. Velmi dobrý dojem na mě dělá i moderátor tohoto pořadu Roman Svoboda, který má velmi kultivovaný projev a který dokáže okolnosti případu velmi trefně a mnohdy i vtipně shrnout. Z tohoto pohledu se vůbec nedivím, že tento pořad se již na obrazovkách české televize drží nepřetržitě takřka 17 let, protože jeho kvalita je vskutku velmi vysoká.(19.9.2017)

 • - Pořad se vysílal od ledna 2000 a vznikal v televizním studiu ČT v Ostravě. (DecentFellow)

 • - Člen štábu Petr Tomeček si v pořadu v průběhu 20 let zahrál více než sto rolí zahrnující lupiče, zloděje nebo vraha. V soukromém životě se mu stávalo, že ho diváci oslovovali na ulici a říkali: „Vy jste ten vrah z televize,“ někteří dokonce volali na linku 158. (DecentFellow)