Na stopě (TV pořad)

Publicistický / Krimi

Česko, 2000, 22 min

Když jsem byl mladší s oblibou jsem na to koukal před spaním. V tu dobu jsem se u některých spotů i docela bál a vlastně tudíž ani nevím co mě na tomto publicistickém pořadu tak přitahovalo. Možná to "tajemno" okolo různých případů a ta atmosféra ve studiu? Kdo ví, každopádně si tento seriál budu vždy pamatovat ve spojitosti s mládím a také ve spojitosti s kriminální činností.(7.11.2011)

Pořad "Na stopě" patří podle mého názoru k jednomu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšímu kriministickému pořadu, který se u nás vysílá. Každý týden jsou v něm zobrazeny 2-3 případy, které se v minulosti ne/dávno minulé staly a při jejichž pátrání po pachatelích trestných činů by mohli pomoci samotní diváci tohoto publicistického pořadu. Velmi dobrý dojem na mě dělá i moderátor tohoto pořadu Roman Svoboda, který má velmi kultivovaný projev a který dokáže okolnosti případu velmi trefně a mnohdy i vtipně shrnout. Z tohoto pohledu se vůbec nedivím, že tento pořad se již na obrazovkách české televize drží nepřetržitě takřka 17 let, protože jeho kvalita je vskutku velmi vysoká.(19.9.2017)

• heyda

Není zrovna náplní mého volného času hledat úchyláky a jiné zločince. Proto se tomuto pořadu docela vyhýbám, ale párkrát jsem ho viděl a pokud ho vezmu z čistě z hlediska zpracování, tak víc, jak na 2 hvězdičky jít nemůžu. Přestě v těchle pořadech by se nám hodil Americký šmrnc udělat z každé kokotiny úplnou akčňárnu. Dobře to natočit, vysvětlit. Prostě udělat to nějak chytlavěji a poutavěji.(21.6.2010)

• lubospoti

Záslužný pořad, který ukazuje vybrané nevyřešené kriminální případy a při té příležitosti žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Těžko hodnotit zpracování, přece jen v této oblasti se asi nic převratného vymyslet nedá. Jen bych řekl, že by autoři mohli trochu upustit od té pohřební nálady (pro případné rejpaly-ano, vím, že případy prezentované v tomto pořadu rozhodně nejsou veselé).(12.6.2013)

• subic

Pořad striktně zaměřený na kriminalitu a pátrání po trestných činech... takže jestli něco víte, tak nám radši nevolejte a nepřidělávejte nám práci. Bohužel ke své smůle navazuje na komunistický pořad Federální kriminální ústředna pátrá a taky na komunistický pořad Maják (Modrý maják), který ale spíš informoval o činnosti Svazarmu, lidových milicí, ilegálních přechodech hranic, o třídních rozvracečích atd.(23.5.2015)

• - Pořad se vysílal od ledna 2000 a vznikal v televizním studiu ČT v Ostravě. (DecentFellow)

• - Člen štábu Petr Tomeček si v pořadu v průběhu 20 let zahrál více než sto rolí zahrnující lupiče, zloděje nebo vraha. V soukromém životě se mu stávalo, že ho diváci oslovovali na ulici a říkali: „Vy jste ten vrah z televize,“ někteří dokonce volali na linku 158. (DecentFellow)