Na stopě (TV pořad)

Publicistický / Krimi

Česko, 2000, 22 min

Pořad "Na stopě" patří podle mého názoru k jednomu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšímu kriministickému pořadu, který se u nás vysílá. Každý týden jsou v něm zobrazeny 2-3 případy, které se v minulosti ne/dávno minulé staly a při jejichž pátrání po pachatelích trestných činů by mohli pomoci samotní diváci tohoto publicistického pořadu. Velmi dobrý dojem na mě dělá i moderátor tohoto pořadu Roman Svoboda, který má velmi kultivovaný projev a který dokáže okolnosti případu velmi trefně a mnohdy i vtipně shrnout. Z tohoto pohledu se vůbec nedivím, že tento pořad se již na obrazovkách české televize drží nepřetržitě takřka 17 let, protože jeho kvalita je vskutku velmi vysoká.(19.9.2017)

• MM_Ramone

Urobiť z pátrania po zločincoch televíznu show je vskutku zaujímavý nápad. Lenže lacne strhujúci štýl, akým to prezentujú ľudia z ostravského štúdia ČTV, pochováva celý potenciál tohto projektu. Moderátor Roman Svoboda tam poskakuje ako poplašený zajac. Ešte aj tí ukoktaní policajní orgáni, ktorých si tam pozívajú, sú mi sympatickejší ako tento slizký truľo. Šašo počmáraný a fízli. A.C.A.B. Odpad!(16.9.2009)

Když jsem byl mladší s oblibou jsem na to koukal před spaním. V tu dobu jsem se u některých spotů i docela bál a vlastně tudíž ani nevím co mě na tomto publicistickém pořadu tak přitahovalo. Možná to "tajemno" okolo různých případů a ta atmosféra ve studiu? Kdo ví, každopádně si tento seriál budu vždy pamatovat ve spojitosti s mládím a také ve spojitosti s kriminální činností.(7.11.2011)

• subic

Pořad striktně zaměřený na kriminalitu a pátrání po trestných činech... takže jestli něco víte, tak nám radši nevolejte a nepřidělávejte nám práci. Bohužel ke své smůle navazuje na komunistický pořad Federální kriminální ústředna pátrá a taky na komunistický pořad Maják (Modrý maják), který ale spíš informoval o činnosti Svazarmu, lidových milicí, ilegálních přechodech hranic, o třídních rozvracečích atd.(23.5.2015)

Pátrací relace démonického Romana Svobody je jedním z prvních náznaků bulvarizace zločinu. Večery u tohoto pořadu mají své jedinečné kouzlo. Nedokonalé záběry zlodějů z průmyslových kamer, fotky nafouklých mrtvol vylovených z rybníku, uškrcené stopařky a na závěr panoptikální přehlídka pohřešovaných ksichtů.(22.1.2013)

• - Člen štábu Petr Tomeček si v pořadu v průběhu 20 let zahrál více než sto rolí zahrnující lupiče, zloděje nebo vraha. V soukromém životě se mu stávalo, že ho diváci oslovovali na ulici a říkali: „Vy jste ten vrah z televize,“ někteří dokonce volali na linku 158. (DecentFellow)

• - Pořad se vysílal od ledna 2000 a vznikal v televizním studiu ČT v Ostravě. (DecentFellow)