Na stopě (TV pořad)

Publicistický / Krimi

Česko, 2000, 22 min

Pátrací relace démonického Romana Svobody je jedním z prvních náznaků bulvarizace zločinu. Večery u tohoto pořadu mají své jedinečné kouzlo. Nedokonalé záběry zlodějů z průmyslových kamer, fotky nafouklých mrtvol vylovených z rybníku, uškrcené stopařky a na závěr panoptikální přehlídka pohřešovaných ksichtů.(22.1.2013)

• MM_Ramone

Urobiť z pátrania po zločincoch televíznu show je vskutku zaujímavý nápad. Lenže lacne strhujúci štýl, akým to prezentujú ľudia z ostravského štúdia ČTV, pochováva celý potenciál tohto projektu. Moderátor Roman Svoboda tam poskakuje ako poplašený zajac. Ešte aj tí ukoktaní policajní orgáni, ktorých si tam pozívajú, sú mi sympatickejší ako tento slizký truľo. Šašo počmáraný a fízli. A.C.A.B. Odpad!(16.9.2009)

• heyda

Není zrovna náplní mého volného času hledat úchyláky a jiné zločince. Proto se tomuto pořadu docela vyhýbám, ale párkrát jsem ho viděl a pokud ho vezmu z čistě z hlediska zpracování, tak víc, jak na 2 hvězdičky jít nemůžu. Přestě v těchle pořadech by se nám hodil Americký šmrnc udělat z každé kokotiny úplnou akčňárnu. Dobře to natočit, vysvětlit. Prostě udělat to nějak chytlavěji a poutavěji.(21.6.2010)

• lubospoti

Záslužný pořad, který ukazuje vybrané nevyřešené kriminální případy a při té příležitosti žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Těžko hodnotit zpracování, přece jen v této oblasti se asi nic převratného vymyslet nedá. Jen bych řekl, že by autoři mohli trochu upustit od té pohřební nálady (pro případné rejpaly-ano, vím, že případy prezentované v tomto pořadu rozhodně nejsou veselé).(12.6.2013)

Vynikajúci program s vysoko kvalitne spracovanými reportážami o neobjasnených kriminálnych prípadoch: hľadané a nezvestné osoby, nevyriešené vraždy, lúpeže, krádeže, vlámania, prepady, násilníci, výtržníci, podvodníci, neznáme doposiaľ neidentifikované mŕtvoly, kamerové videozáznamy, rozhovory s kriminalistami, rekonštrukcie výpovedí....Všetko samozrejme autentické, žiadne prikrášľovanie a moderátor je veľký profesionál, ktorý reláciu vedie dynamickým a pútavým štýlom.(8.12.2016)