25 karátů

25 kilates

25 Carat

Thriller / Krimi

Španělsko, 2008, 84 min

O něco vážnější, přesto ne melodramatická gangsterka á la Guy Ritchie, od nějž si mj. vypůjčuje dějovou provázanost. Ta ve zdejším podání sice neskládá jednotlivé dílky (těch také ostatně není tolik) s tak zaručenou grácií, nýbrž v jednodušším a uvolněnějším (v žádném případě ne prostoduchém) stylu. Méně prokreslené charaktery vyvažuje mimořádně vyvedený casting, prostší vývin událostí zase vytříbená kombinace hudby a střihu v některých sekvencích, výrazně film pohánějících v zatraceně adrenalinovaném stylu kupředu. 7/10 (44. MFF KV - 6.7.08)(14.7.2009)

Průměrná kriminálka, která se snaží být cool, a přitom je jenom průměrná. 84 minut je ale solidní doba, u které se tenhle, chvílemi agónií se zmítající film, dá zvládnout. Když už nic jinýho. Příběhově to prostě strádalo. Když si uvědomim, že nikoho z toho filmu neznám, jediná vzpomínka, co mi na tenhle film zbyde bude maximálně to, že je to španělský film. Dostatečně to nešokuje, nezaujme. Ani ten film nemá vysloveně nic extra, kvůli čemu by stálo za to si ho zapamatovat. Ryzí kriminální průměr, ale pro Španělsko docela dobrý pokus. Nepamatuju si, že bych někdy podobný film z jejich země viděl.(2.11.2012)