Ďáblovo město (festivalový název)

• Srbsko

Djavolja Varos

Devil's Town

Komedie / Drama

Srbsko, 2009, 82 min

Ako režisérov prvý celovečerný film nie je špatný, ale na kvalitu svojho otca ešte nemá. U mňa je to slabšia štvorka.(14.11.2010)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - 50%(11.7.2009)

Asi nejsvižnější snímek ve varech. Promotané příběhy jednotlivých postav jsou citlivě napsány a krásně do sebe zapadají. Jasných 5*. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

V podobném duchu jako film Optimisti jeho otce Gorana, který vznikl podle jeho povídek, ale lepší. Musím přiznat, že nebýt závěrečné diskuze s režisérem, spousta narážek by mi unikla (kombinace jmen tenistek, film o Dračích horách atd.), protože řada z nich vychází ze současné politické situace v Srbsku, kterou vlastně neznám.(20.7.2009)

Nadprůměrná záležitost s velice nenásilným provázáním postav, která rychle "odsejpá". Jako každá černá komedie by mohla vyvolat otázku, kdy se ještě smát a kdy už ne. Rozhodně stojí za to vidět.(12.7.2009)

Po utahaných festivalových kouscích jsem byl příjemně potěšen tímto svižným filmíkem, který dovedně zpracovává ndes už skoro klasické téma prolínání osudů, tentokráte v prostředí současného Bělehradu, nad kterým se stále vznáší memento válečného konfliktu, které se mísí s problémy moderního světa. Na film se celkem příjemně kouká, což je fakt, který musím mezi filmy, které jsem letos na festivalu viděl, vyzdvihnout :-)(10.7.2009)