Sil jong

Film, který je inspirován skutečným příběhem korejského sériového vraha a ve kterém jde o případ pohřešované ženy, je intenzivní cestou do temného doupěte zkaženosti. Hyeon-Jeong hledá zmizelou sestru, a vydává se proto do malé venkovské obce. Když se konečně dostane k vodítku a přijde do domu místního samotáře, její nejhorší noční můry začínají. (noelcoward73)

EvilPhoEniX

Dobrá !:) Korejský Exploitation se sériovým vrahem, který na první pohled vypadá jako prostý člověk, jakmile se dozvíme, co provádí po nocích ve sklepě za zvěrstva s unešenou ženou ,ukáže se, že je pořádně zvrhlé Hovado ! Film od začátku nabírá skvělé tempo, neustále se něco děje,policie zjištuje, vrahovi vše prochází.. Konec je perfektně krvavý a napínavý, vystřídá spousta hororových žánrů, jsem maximálně nadšený ! 80% ()

Omnibus

"Pantáta korejský, fouká na harmoničku... Je děsně na ženský, z holky si dělá hračku. Umí to s lopatou, uloví kozatou... i její sestru čapne, osudu struna se napne." Brrr... Dokonce i takovému dvoupatrově otrlému divákovi, jako jsem já, naskočila husí kůže. Konkrétně v TOP zvrhlé scéně, kdy šikmooký Josef Fritzl sadisticky týral vězněnou holčinu... svým zpěvem! Jako by nestačilo, že náš úchylák vypadal jako Míša David po nepříliš vydařené plastice očních víček, on i jako David zpíval! Fakt hnusná tortura, chudinka zajatkyně a chudák já. Ale jinak se holka měla jako v lázních, all inclusive. Dietní strava, erární oblečení pro procedury, pravidelné skotské střiky i občasné výstřiky, komplet odborná dentální péče. A jako třešnička na dortu přišla šlehačka z dortu coby lubrikant. Nakonec proběhla exkurze do muzea zemědělských strojů plus poučení, že známé úsloví "Nenažraný jako prase" v korejské verzi zní "Nenažraný jako slepice". V odvetném utkání nastoupila do akce sestra oběti, což domácí pantáta kvitoval s povděkem a já ostatně taky. Celkově zdařilý dokument (neb podle skutečného případu) o tom, že missing láska kvete v každém věku a největší nedomazlení romantici jsou korejští vidláci. ()

Adrian

Korejsky prispevok do skupiny vidlackych thrillerov pribehom rozhodne neprekvapi (hoc je udajne natoceny podla skutocnych udalosti, kedy v lete 2007 na juhu Korey vyse sedemdesiatrocny muz zavrazdil 4 zeny). Vidiecky vysinuty zabijak postupne mordujuci (nielen) zenske obete, ktore prichadzaju na jeho statok -> v jemnych obmenach tu uz toho bolo neurekom. Napriek tomu, to "ako" je ten pribeh podany, robi z Missing spolahlivo napatu jazdu od zaciatku do konca. Par jemnych variacii na urcite standartne situacie, dalsie natocene ako podla prirucky - vsetko presvedcivo podane a nekompromisne ficiace az do zaveru. Film, ktoreho cielom nie je preskakovat svoj zanrovy mantinel, ale naopak hrdo sa k nemu priznat a poctivo ho naplnit az po okraj. A to sa mu dari vrchovate. 90% ()

sniper18

Je to celkom dobrý mierne kriminálne ladený thriller. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa v jednej menšej dedine, kde starší muž, ktorý navonok pôsobí ako slušný človek starajúci sa o svoju fyzicky postihnutú manželku unesie mladú ženu, ktorú u seba uväzní, aby mu slúžila na uspokojovanie jeho chúťok, ale jej sestra ju začne zháňať a stopy ju privedú až na miesto, lenže chýbajú potrebné dôkazy a ani polícia nie je moc ochotná. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Dej je možno až príliš priamočiary, chýba tu nejaká osobitosť, ktorá by tento film odlíšila od ostatných, takže v priebehu filmu tu vôbec nič výraznejšie neprekvapí, ale napriek tomu si nemôžem moc sťažovať, dobre sa na to pozerá od začiatku až do konca, aj kvôli prekvapivo krátkej dĺžke to ide rýchlo, takže na nudu tu nie je miesto, v záverečnej dvadsaťminútovke to už aj slušne vygraduje, rozhodne som sa bavil nadpriemerne. Asi také jediné väčšie sklamanie, ktoré som počas filmu pocítil predstavuje slabšie vžitie s postavami, jednoducho kladným postavám som nefandil až tak moc a zároveň mi postava záporáka neprišla až tak nepríjemná, ako je to v podobných filmoch zvykom, takže som ani nepociťoval napätie. Zastúpenie tu majú viaceré žánre, najviac to samozrejme funguje ako thriller, ale čiastočne aj kriminálny film, hľadajú sa dôkazy a svedkovia, ale aj niečo z hororu, hlavne ten záver. Samotných drsnejších scén tu až tak moc nie je, ale zase takto to pôsobí pomerne uveriteľne a ku koncu už pribudne aj pár úmrtí v štýle slasherov. Herecké obsadenie je pomerne dobré, väčší priestor majú hlavne dve kladné ženské postavy, zabijak a dve, tri vedľajšie, ako som spomínal, nezískali si ma až tak moc, ako by som chcel, ale svoj účel to splnia. Réžia a technická stránka si len splnia potrebný štandard, takže neurazia, ale nejaký osobitý prístup by som určite ocenil. Missing je dobrý thriller, ktorý určite stojí za pozretie, nemá žiadny veľký zápor, takže fanúšika žánru nesklame, ale zároveň je tu toho dosť, čo by sa dalo doladiť a v konkurencii ničím nevyniká. Jednoducho štandardný thriller so sériovým vrahom. 75% ()

*CARNIFEX*

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, v ktorých mladá žena Hyeon-Jeong prichádza do menšej vidieckej obce na okraj Soulu, aby vypátrala svoju niekoľko dní nezvestnú sestru. Keď jedného dňa natrafí na staršieho farmára Pan-gona, ktorého okolie statku pri kontrole s tamojšou políciou nevyvolá žiadne podozrenie, zdá sa, že ich relatívne náhodné pátranie po stopách páchateľa vedie nesprávnym smerom. Lenže zdanlivo nesmelý muž má odvrátenú stránku tváre, ktorú možno smelo zrovnávať so samotným diablom. Ja skutočne nemám rád, keď divák hneď od úvodu pozná identitu zápornej postavy, avšak v tomto prípade musím vďaka skvele odvedenej práci tvorcov upustiť od svojich nepísaných "pravidiel", pričom môžem smelo skonštatovať, že toto je naozaj jeden výborný thriller s hororovými prvkami o sériovom vrahovi, ktorý miestami vyvolá tak nepríjemné pocity, akých sa divák dočká len v zriedka ktorých prípadoch. Ja osobne som "nadšený" pričom už len dodám, že úplný záver tohto filmu hovorí za všetko. Ozaj človek nikdy nevie vedľa koho žije, či s kým má naozaj dočinenia. ()