Komentáře uživatelů k filmu (26)

 • POMO
  ***

  Film, ktorý má nespochybniteľný politický význam. Ale nie je to film, ktorý by som vyhľadával ako filmový divák. Na to by nesmel byť tak fádne napísaný a nakrútený. Aj do smutnej drámy sa predsa dajú vniesť nápady a osobitosť, keď sa chce.(11.10.2009)

 • siloalampa
  ****

  Tak ma po tomto snímku napadlo, že už dlho som nevidel zlý film. Na druhej strane takisto ani žiadnu bombu. Na chvíľu slobodní je potešiteľné dielo, ktoré má tendenciu zaujať široký okruh ľudí, poukazuje na skutočné problémy vojnových utečencov a dvíha palec nad medziľudskými vzťahmi na celej zemi. Veľmi, naozaj veľmi sympatické...(15.4.2010)

 • Hank
  ****

  Je to politický film, dobře. Je to klasický uprchlický film, dobře. Je to klasický orientální film se všemi klišé a kýčem. Nevadí, co je nejdůležitější je to samotné sdělení, ta samotná studená a syrová realita, která se prolíná celým filmem, kdy beznaděj střídá šťastnější osud, v kterém prostě citové lidské emoce přijdou. Tady to prostě není na škodu, důležitější než samotný fakt klišé v podobě shledání dětí s rodiči nebo veselá scéna s labutí je uvědomění si této uprchlické výpovědi...(14.1.2010)

 • iz67
  ****

  Není to bůhví jaké umění. Ale je to důležité vidět jako dokument.(10.3.2013)

 • FosaCZ
  ***

  Riahi sleduje problematiku emigrace z několika úhlů a v pestré mozaice o neustále odkládaném snu o novém lepším světě se tak přes tuny deprese najde i záblesk optimismu.(8.10.2009)

 • Horác
  ****

  Je stále jasnější, že není možné dosáhnout universálního štěstí všech nespokojených lidských bytostí tím, že se přestěhují do ráje Evropa. Jenže tak to vidím já. Zástupy lidí to vidí jinak.(23.3.2014)

1 2 následující >>