poster

Sedmý kruh (festivalový název)

 • maďarský

  A hetedik kör

 • anglický

  Seventh Circle, The

Drama

Maďarsko, 2008, 107 min

Režie:

Árpád Sopsits

Kamera:

Márk Győri

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • T2
  **

  Chúdence decká tie sa museli teda do nepekne sklúčujúcich póz naordinovať. Príbeh má miestami až nečakane dobré dialógové výpovede a rozumne podané otázky nad ľudskou existenciu spojenou s kresťanstvom, všetko to pekne vrelo v ostrej výmene názorov a samotnej zmyselnosti okolo toho, tiež tá mystickosť okolo postavy Sebestyena má čosi do seba, občas tá surovosť, brutalita a rivalita je trošku sila až znechutenie nad filmom, k lepšiemu dojmu mi tam akosi chýbala lepšia kompaktnosť a zrozumiteľnosť deja, no proste ťažký film. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010)(19.6.2010)

 • Skejpr
  *

  Přišlo mit strašně špatné! Film, který neví, zda být sociálním dramatem, kritikou doby, nebo satanským hororem, ani kdo je hlavní postavou filmu. Technicky mizerné, herecky nezvládnuté a nadužívání prolínaček na zabití. Na jednuhvězdu zvedám proto, že jsem ve varech viděl jeden ještě o chlup horší film...(5.7.2009)

 • Dadel
  *****

  Největší překvapení letošních Varů přišlo (a ne poprvé) z Maďarska. Film je inspirován skutečnou událostí - sebevraždou dvou dětí, na které autoři vystavěli příběh party teenagerů ze současného Maďarska, ke kterým se přidá tajemný chromý chlapec Sebestyán. Nikdo neví, co je zač a odkud se vzal. Začne s nimi hrát podivné hry, při kterých jde o život, a vést filozofické rozpravy o posmrtném životě a právu být pánem vlastní smrti. V jeho rukou ožívají mrtvá zvířata a ohledně jeho samého se nabízí dvojí výklad - je to Antikrist, nebo jen obyčejný kulhající chlapec s mírně úchylnými zájmy? Film je prodchnut tísnivou, až apokalyptickou atmosférou a všichni mladí herci jsou příslibem do budoucna. Ze závěrečné scény sebevraždy mrazí v zádech (nic neprozrazuji, je to známo od začátku filmu)(4.7.2009)

 • Dan9K
  ****

  Mám takovou jednu skladbu pro smyčce, co jsem nazval Rozverný mnich. Určitou vizuální představu jsem měl o takovém rozverném mnichovi už dřív, ale až tenhle film mi ji díky jedné postavě pěkně vyplnil. Ona postava kněze mi přišla na filmu vůbec to nejzajímavější, jeho vnitřní boj a postupná ztráta víry vrcholící ve scéně s bažinou byla znepokojivá. Vrcholem snímku je však úžasně vyděračský závěr, to se jen tak nevidí.(10.7.2009)

 • JayZak
  *

  Film, který neví čím je. Kostra se tváří jako vážné drama, ale prosvítá zde absurdní komedie nebo i žánrové odbočky typu western či horror. Ani vyprávění jako takové mi nedávalo pořádnou logiku. Tento paskvil bohužel nemůžu brát vážně.(27.2.2012)

 • B4TM4N
  *****

  Dá se ještě v dnešní době věřit Bohu?(8.7.2009)

 • NeosinneR
  ****

  [Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Smutný príbeh o tom, ako veľmi sú mladé deti ovplyvniteľné. Najväčšiu vinu za ich činy vidím v náboženstve, kde im kňaz povie, čo všetko ovplyvňuje Boh a samozrejme "sprosté" deti chcú dokázať opak. Aj keď ide o dokázanie smrti.(25.7.2011)

 • r_t_fish
  ***

  Prvnich dvacet minut pusobi jako zjeveni, mistrovsky nacrtnuty pribeh s presahy do nekolika zanru, uz jsem zacinal mit pocit, ze se na scene objevil dalsi genialni Madar. S prichodem maximalne dementni postavy kneze se vse zacne zvrtavat a nasleduje sesup az po zaverecne titulky.(12.8.2011)

 • tereza_p
  *

  LFŠ 2011: Asi jsem divná, ale mně to nevzalo vůbec. Žádné slzy, žádný šok, žádné hluboké uvědomění, prostě nic.(18.8.2011)

 • decay
  ****

  18. art film fest(26.6.2010)

 • achaja
  *****

  Příběh vychází ze skutečné události - sebevraždy dvou mladých chlapců. Režisér se snaží svým filmem přijít na to, co je k sebevraždě dovedlo. Jaký měli důvod zabít se. Vše začíná náprosto normálním dětským příběhem a končí strhujícím dramatem. Do jejich života vstupuje chlapec Sebastyén, který ovlivní osudy všech. Dokáže neuvěřitelné věci a děti k němu vzhlížejí. Rozvrací jejich dogmatické vnímání světa - jejich církví vštípené chápání celého náboženství. Podle něj má každý právo nakládat se svým životem tak, jak sám chce. Děti zavrhují výklad kněze Gábora a ztotožňují se s mladým Sebastyénem. Rozbíhá se kolotoč dětských úvah, které jsou neuvěřitelně dospělé. Dochází k přehodnocování názorů na smrt, vraždu i vlastní život. Jeden z mých nejvýraznějších filmových zážitků na 44.ročníku MFFKV.(7.7.2009)

 • Michelleee
  *****

  Pro mě vrchol MFFKV 09.(12.7.2009)

 • sumperacek
  ***

  Oběšovací scéna je děsivá.(7.7.2009)

 • wata
  *****

  18.art film fest. To, že film je založený na skutočnej udalosti, mu iba pridáva na sile. Dôsledne spochybňuje nevinnosť detí a jeho hrdinovia ani zďaleka nie sú čierno-bieli. Svet je podľa neho pochmúrne miesto a Boh buď nikdy neexistoval alebo už zomrel. Úžasná scéna, keď otec Gábor tancuje pod krížom s Kristom, mi úplne vyrazila dych!(26.6.2010)

 • pOne
  ***

  Film je možné brát jako takový vykřičník (především) pro rodiče, před kterým by mohla být věta ve smyslu "postarejte se o aktivní trávení času svých dětí" (nebo něco podobného). Aby neměly čas na blbosti (a myšlenky, které měly mladí hrdinové snímku). Z tohoto hlediska je to ok. Pokud jde ale o film samotný, tak mi nesedělo, jakým způsobem k onomu konci došlo. Chvíli jsme mohli vidět reálný příběh. Pak ovšem tento reálný příběh byl narušen nelogičností chování postav. A mezi tím prvky tajemna a možná i hororu + psychologického filmu.(5.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace