Tady a tam (festivalový název)

• Srbsko

Tamo i ovde

Here and There

Komedie / Drama

Srbsko / USA / Německo, 2009, 85 min

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Nečekal jsem, že se mi bude až tak moc líbit... Jednoduchá milá komedie - 85%(6.7.2009)

Veľmi osviežujúca záležitosť. Taký Bukowski dobre líznutý Jarmuschom a Buscemim. 80%(18.10.2010)

Příjemně plynoucí drama z balkánu. Možná jsem se na film díval špatně, ale pro mě to byla trošku romantické drama.(15.8.2010)

[imdb: 6.5/10] | me: V prvom rade sa nejedná o komédiu. Ide o film s ľahkým nádychom humoru. S očakávaním komédie by som k tomuto kúsku nepristupoval, inak hrozí, že človek ostane sklamaný. Jedná sa filmík spájajúci dve kultúry a vlastne aj dva svety prostredníctvom zaujímavého nápadu. A tým pádom sa opiera o situácie, pohľady a hlavne rozdiely, ktoré je možné sledovať očami cudzinca. Hlavný predstaviteľ výborne stelesňuje charakter postavy a hoci dej nie je nijako náročný atmosféra má ten akurátny ráz na to, aby zabezpečila tie správne pocity. Je to pohodový film, ktorý nestrhne masy, ale určite zaujme a splní svoju úlohu.(27.7.2010)

Film získal 8 ocenení na rôznych filmových festivaloch. Hoci je tu uvedený žáner komédia , skôr mi to celé pripadá ako sociálna dráma so šťastným koncom. Vo filme je pomerne veľa hluchého priestoru , ale na druhej strane je viac poukázaný na bežný život vo veľkomeste. Sympatický odkaz na obálke s peniazmi hovorí za všetko. Teší ma , že Branislav Trifunovič sa čo raz viac objavuje na plátne , čím dokazuje, že nezaostáva za svojim bratom Sergejom.(17.1.2010)